Canon EF 24-105mm f/4 L IS II USM

Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM je stabilizovaný základný objektív s rozsahom ohnísk 24-105mm z profesionálnej rady objektívov L, konštantnou svetelnosťou f/4, ultrasonickým ostrením USM a utesneným telom určený pre Full Frame aj APS-C zrkadlovky Canon.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
1380C005AA
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
1 449,00 1 207,50 €
-+

Canon EF 24-105mm f/4 L IS II USM

Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM je stabilizovaný základný objektív z profesionálnej rady L vybavený obľúbeným rozsahom ohnísk 24-105mm, konštantnou svetelnosťou f/4, optickou stabilizáciou obrazu IS, tichým ultrasonickým ostrením, závitom pre 77mm kruhové filtre a voči prachu a vode utesneným kovovým telom určený pre použitie s Full Frame aj APS-C zrkadlovkami Canon. Novinka je už druhou generáciou tohto objektívu a oproti predošlej variante využíva 10 lamelovú kruhovú elektromagneticky ovládanú clonu, ktorá umožňuje dosiahnuť plynulé rozmazanie pozadia – tzv. bookeh. Pre mimoriadne rýchle a tiché zaostrovanie využíva zaostrovací systém objektívu ultrasonický zaostrovací motor USM prstencového typu. Vďaka týmto svojím vynikajúcim vlastnostiam ako aj špičkovej obrazovej kvalite je objektív mimoriadne univerzálny a vhodný pre fotografovanie indoor aj outdoor športov, portrétov, reportáže, street, cestovateľskej fotografie, svadobnej fotografie ako aj pre fotografovanie všetkého čo sa odohráva okolo Vás.

Vlastnosti objektívu Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM:
• Profesionálny teleobjektív rady L určený pre použitie s Full Frame aj APS-C zrkadlovkami Canon
• Obľúbený rozsah ohniskových vzdialeností od 24mm po 105mm
• Prvotriedna optická konštrukcia so špičkovou obrazovou kvalitou
• Asférické šošovky s dvojitým povrchom z lisovaného skla (GMo) v optickej sústave pre vykorigovanie skreslenia obrazu a chromatickej aberácie
• Špičkové antireflexné vrstvy Air Sphere Coating (ASC) redukujú odlesky a farebné závoje
• Nová elektromagneticky ovládaná 10 lamelová kruhová clona
• Konštantná svetelnosť f/4 vhodná aj pre fotografovanie v slabšom svetle
• Optický stabilizátor obrazu IS
• Ultrasonický zaostrovací motor USM pre veľmi tiché a mimoriadne rýchle zaostrenie
• Profesionálna mechanická konštrukcia objektívu odolná voči nárazom a utesnená voči prachu aj stekajúcej vode.

Technické parametre objektívu Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM:
• Ohnisková vzdialenosť: 24-105mm (38,4-168mm pri použití na APS-C zrkadlovkách Canon)
• Zorný uhol: 84° - 23° 20´
• Maximálna clona: f/4
• Minimálna clona: f/22
• Optická konštrukcia: 17 členov / 12 skupín
• Počet lamiel clony: 10 tvarovaných lamiel
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,45m
• Maximálne zväčšenie objektívu: 0,24x (pri 105mm)
• Priemer filtrového závitu: 77mm
• Rozmery: 83,5 x 118 mm
• Hmotnosť: 795g

Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM je stabilizovaný profesionálny základný objektív s transfokáciou (zoomom) v obľúbenom univerzálnom rozsahu ohniskových vzdialeností 24-105mm a konštantnou svetelnosťou f/4. Tento objektív z profesionálnej rady L je určený pre použitie s Full Frame aj APS-C zrkadlovkami Canon. Pri nasadení na APS-C zrkadlovky Canon zodpovedá jeho ohnisková vzdialenosť po prepočte na kinofilm 38,4-168mm. Uhol záberu objektívu sa dá nastaviť v závislosti na aktuálnej ohniskovej vzdialenosti v rozsahu od 84° až po 23° 20´. Optická konštrukcia objektívu umožňuje 0,24x zväčšenie obrazu (pri 105mm) a jeho minimálna zaostrovacia vzdialenosť je iba 0,45m. Samotná optická konštrukcia objektívu pozostáva zo 17-tich šošoviek, ktoré sú zoradené do 12-tich optických skupín. Optická sústava obsahuje aj 4 GMo asférické šošovky s veľkým priemerom a dvojitým povrchom z lisovaného skla, ktoré dokonale vykorigujú optické skreslenia obrazu, vinetáciu a zlepšujú prenos kontrast a jasu pri súčasnom potlačení chromatickej aberácie. Navyše predné a zadné šošovky sú vybavené špičkovými antireflexnými vrstvami ASC (Air Sphere Coating), ktoré účinne potláčajú vznik reflexov a farebných závojov. Táto úplne nanovo navrhnutá optická sústava poskytuje špičkovú kvalitu obrazu, ktorá výrazne prevyšuje staršiu verziu objektívu. Objektív je vybavený elektromagneticky ovládanou 10 lamelovou clonou s dokonale kruhovým otvorom, ktorú je možné nastaviť v rozsahu od f/4 po f/22 pre dokonalé a plynulé rozostrenie pozadia. Pre zaostrovanie objektív využíva najnovší systém automatického zaostrovania založený na tichom, rýchlom a spoľahlivom ultrasonickom motorčeku prstencového typu USM (Ultra Sonic Motor). Ten zaručuje spoľahlivé zaostrenie bez „pumpovania“ a bez hluku, čo by mohlo vadiť pri natáčaní videa. Pre dokonalejšie zábery z ruky je objektív vybavený systémom optickej stabilizácie obrazu IS (Image Stabilizer), ktorý vám umožní fotografovať z ruky s až o 4 expozičné stupne dlhšími časmi. V prednej časti objektívu je na tubuse 77mm závit pre klasické kruhové filtre. Mechanická konštrukcia objektívu je veľmi odolná ale napriek tomu ľahká. Pri priemere 83,5mm a dĺžke 118mm je hmotnosť objektívu iba 795g. Objektív je profesionálne utesnený voči prachu a stekajúcej vode.


Obsah balenia:
Objektív: Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM
Predná krytka objektívu: Canon E-77II
Zadná krytka objektívu: Canon Zadná krytka objektívu E
Slnečná clona objektívu: Canon EW-83M
Polotvrdé puzdro objektívu: Canon LP-1219
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Canon EF 24-105mm f/4 L IS II USM

Bajonet objektívuCanon EF
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/4.0

Recenzie Canon EF 24-105mm f/4 L IS II USM

100%

1 recenzií užívateľov

1x

0x

0x

0x

0x

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 449,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod