Canon EF 200mm f/2.0L IS USM

Canon EF 200 mm f/2.0L IS USM je vysoko výkonný stredný teleobjektív s nekompromisnou kvalitou obrazu, vybavený stabilizátorom obrazu a mimoriadnou svetelnosťou f/2.0. Je to dokonalý nástroj pre fotografov akejkoľvek akcie.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
2297B005AA
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 10 dní
6 359,00 5 299,17 €
-+

Canon EF 200mm f/2.0L IS USM

Vlastnosti super teleobjektívu Canon EF 200 mm f/2.0 L IS USM:

• Mimoriadne výkonný 200mm objektív
• Optická sústava vybavená fluoritovými UD členmi
• Vysoká svetelnosť objektívu f/2.0
• Ultrasonický USM motor prstencového typu
• Stabilizátor obrazu s rozsahom 4 EV
• Ochranná fluórová povrchová vrstva na predných a zadných šošovkách
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť 1,9 m
• 9 lamelová tvarovaná clona
• Elektromechanické zaostrovanie pre videozáznamy
• Zvýšená odolnosť proti prachu a vlhkosti


Vysoko svetelný stredný teleobjektív:
Objektív EF 200 mm f/2.0L IS USM predstavuje so svojou vysokou svetelnosťou f/2.0 veľmi výkonný stredný teleobjektív, kombinujúci výnimočne kvalitný obraz s odolnou a odľahčenou konštrukciou.

Konštrukcia rady L:
Objektiv EF 200mm f/2.0L IS USM je navrhnutý podľa tých najvyšších štandardov presnej optiky spoločnosti Canon. Modelová rada L – Luxury predstavuje špičkové profesionálne objektívy spoločnosti Canon. Objektívy rady L kombinujú prvotriedny výkon s vynikajúcim ovládaním v robustnom prevedení so zvýšenou odolnosťou proti prachu a vlhkosti. Odolnosť proti prachu a vlhkosti je samozrejmosťou a prináša ochranu techniky aj vo veľmi nepriaznivých poveternostných podmienkach.

Mimoriadne vysoká svetelnosť f/2,0:
Mimoriadne vysoká svetelnosť f/2,0 poskytuje výnimočnú rýchlosť exponovania a to aj pri nízkej hladine osvetlenia, bez toho aby bolo nutné použiť blesk. Vysoká svetelnosť taktiež poskytuje dokonalú kontrolu nad hĺbkou ostrosti pre vytváranie pôsobivých portrétov.

Kompaktný ľahký stredný teleobjektív:
Objektív EF 200 mm f/2.0L IS USM je so svojími 2,52kg mimoriadne ľahkým teleobjektívom vhodným pre fotografovanie z ruky. Vyznačuje sa kvalitným prevedením z ľahkej horčíkovej zliatiny a titánu, vďaka ktorým sa podarilo dosiahnuť mimoriadne nízku hmotnosť bez vplyvu na pevnosť a kvalitu konštrukcie.

Prepracovaná optická sústava:
Nový komplexný návrh optickej sústavy sa vyznačuje bohatým použitím asférických členov, členov z nízko rozptylového UD skla a členov z predných a zadných šošoviek s flôritovou povrchovou úpravou. Takto vybavený objektív je vysoko odolný voči chromatickej aberácii a optickým skresleniam. Asférické šošovky eliminujú skreslenie objektívu, šošovky z UD skla pomáhajú vykorigovať chromatickú vadu objektívu a fluoritová povrchová úprava predných a zadných šošoviek pomáha proti odleskom pri fotení v protisvetle. Vysoká svetelnosť objektívu - f/2.0 umožňuje použitie telekonvertora Canon EF 2,0× III a zároveň zachovanie automatického zaostrovania pri použití s profesionálnymi zrkadlovkami rady EOS-1.

Rýchle, tiché automatické zaostrovanie:
Ultrasonický mikromotor prstencového typu USM (ultrazvukový motor) využíva vibrácie ultrazvukových kmitov pre pohon mimoriadne rýchleho, spoľahlivého, presného a skoro úplne bezhlučného automatického zaostrovania. K rýchlosti automatického zaostrovania taktiež prispieva vysokorýchlostný procesor zaostrovania, pracujúci s optimalizovaným algoritmom automatického zaostrovania. K dispozícii je tiež funkcia tzv. „Full time manual“, ktorá zabezpečuje elektronický prechod z automatického zaostrovania na úplne manuálne zaostrovanie bez potreby vypínať automatické zaostrovanie na tele objektívu. Objektív disponuje po svojom obvode v prednej časti aj štyrmi praktickými tlačidlami zmrazenia zaostrenej vzdialenosti na dobu ich stlačenia. Tieto tlačidlá ocenia najmä fotografi používajúci techniku švenkovania so zapnutým kontinuálnym zaostrovaním, tým sa tieto tlačidlá hodia pre prípad kedy sa medzi nich a sledovaný objekt pri sledovaní pohybu objektu dostane predmet, ktorý by mohol pomýliť automatické kontinuálne zaostrovanie.

4-krokový stabilizátor obrazu:
Vstavaná technológia stabilizátora obrazu (IS) umožňuje fotografovanie z ruky s rýchlosťami uzávierky nižšími až o 4 expozičné stupne ako by tomu bolo obvykle, bez toho aby sa na výsledných fotografiách prejavili otrasy fotoaparátu. Stabilizátor obrazu je schopný pracovať v dvoch režimoch – klasická stabilizácia obrazu a stabilizácia obrazu pri fotografovaní so sledovaním pohybujúceho sa objektu – tzv. švenkovaní, kedy sa stabilizátor stáva citlivý len pri otrasoch vo vertikálnom smere.

Tretí režim stabilizácie obrazu:
Na ovládači stabilizátora obrazu pribudol oproti predošlému modelu objektívu, nový režim stabilizácie obrazu, ktorý sa ideálne hodí pre všetky typy fotografovania akcií, najmä pre disciplíny, ktoré vyžadujú sledovanie pohybujúceho sa objektu, pretože aktivuje prvky stabilizátoru obrazu až pri expozícii.

Zvýšená kvalita obrazu vďaka vrstvám SWC:
Patentovaná štruktúra povrchových antireflexných vrstiev SWC, navrhnutá spoločnosťou Canon pre digitálne fotoaparáty, prispieva k minimalizácii výskytu odleskov a farebného závoja, spôsobených odrazmi svetla vo vnútri objektívu, a od snímača digitálnych zrkadloviek EOS pri fotení v protisvetle. Povrchová úprava SWC tak účinne eliminuje príčiny odleskov a zabraňuje tak ich vzniku, čím prispieva k dosiahnutiu ostrého a čistého obrazu.

Elektromechanické zaostrovanie:
Režim dvojrýchlostného elektromechanického zaostrovania objektívu EF 200 mm f/2.0L IS USM umožňuje upravovať zaostrenie plynulou konštantnou rýchlosťou, čo je skoro nutnou podmienkou pri natáčaní kvalitných videozáberov.

Kruhová clona:
Kruhová 9 lamelová clona zaisťuje rovnomerný bookeh (rozostrenie pozadia) – ideálne pre tzv. „odpichnutie“ fotografovaných objektov od pozadia.

Príslušenstvo:
Objektív EF 200 mm f/2.0L IS USM je dodávaný s praktickou slnečnou clonou ET-120B, krytkou objektívu E-112B a puzdrom na objektív 200.


Parametre super teleobjektívu Canon EF 200 mm f/2.0L IS USM:

Zorný uhol (horizontálny; vertikálny; diagonálny): 10°; 7°; 12°
Konštrukcia optickej sústavy (členy/skupiny): 17/12
Počet lamiel clony: 8
Minimálna clona: f/2.0
Maximálna clona: f/32
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 1,9 m
Maximálne zväčšenie: 0,12x
Zväčšenie s medzikrúžkom EF12 II: 0,19-0,06x
Zväčšenie s medzikrúžkom EF25 II: 0,26-0,14x
Stabilizátor obrazu: 4 stopový
Pohon automatického zaostrovania: Ultrasonický motor prstencového typu USM
Priemer filtrov do Drop in držiaka: 52mm
Rozmery objektívu (priemer x dĺžka): 128mm x 208mm
Hmotnosť objektívu: 2520g
Dodávané príslušenstvo: Slnečná clona ET-120B, Puzdro na objektív 200
Kompatibilita zaručená s: Extender EF 1,4x II, Extender EF 1,4x III, Extender EF 2,0x II, Extender EF 2,0x III, Medzikrúžok EF12 II, Medzikrúžok EF25 II

Špecifikácia Canon EF 200mm f/2.0L IS USM

Bajonet objektívu:Canon EF
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/2.0

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 6 359,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod