Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM

Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM je širokouhlý objektív s rozsahom ohnísk 16-35mm z profesionálnej rady objektívov L, vysokou konštantnou svetelnosťou f/2.8, ultrasonickým ostrením USM a utesneným telom určený pre Full Frame aj APS-C zrkadlovky Canon.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
0573C005AA
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
2 329 1 940,83 €
-+

Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM

Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM je širokouhlý objektív z profesionálnej rady L, ktorý je vybavený obľúbeným rozsahom ohnísk 16-35mm, vysokou konštantnou svetelnosťou f/2.8, tichým ultrasonickým ostrením USM, závitom pre 82mm kruhové filtre a voči prachu a vode utesneným kovovým telom určený pre použitie s Full Frame aj APS-C zrkadlovkami Canon. Novinka je už treťou generáciou tohto objektívu a oproti predošlej variante sa vyznačuje úplne prepracovanou optickou konštrukciou, ktorá sa opiera o moderné antireflexné technológie prinášajúce výrazne vyššiu ostrosť až do rohov a lepší prenos kontrastu. Objektív využíva 9 lamelovú kruhovú elektromagneticky ovládanú clonu, ktorá umožňuje dosiahnuť plynulé rozmazanie pozadia – tzv. bookeh. Pre mimoriadne rýchle a tiché zaostrovanie využíva zaostrovací systém objektívu ultrasonický zaostrovací motor USM prstencového typu USM. Vďaka týmto svojím vynikajúcim vlastnostiam ako aj špičkovej obrazovej kvalite je objektív mimoriadne univerzálny a vhodný pre fotografovanie krajiny, architektúry, reportáže, street, cestovateľskej fotografie, svadobnej fotografie ako aj pre fotografovanie všetkého čo sa odohráva okolo Vás.

Vlastnosti objektívu Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM:
• Profesionálny teleobjektív rady L určený pre použitie s Full Frame aj APS-C zrkadlovkami Canon
• Obľúbený širokouhlý rozsah ohniskových vzdialeností od 16mm po 35mm
• Prvotriedna optická konštrukcia so špičkovou obrazovou kvalitou
• Asférické šošovky s dvojitým povrchom z lisovaného skla (GMo) v optickej sústave pre vykorigovanie skreslenia obrazu a zníženie chromatickej aberácie
• Asférická šošovka pre elimináciu optického skreslenia obrazu
• Nízko rozptylové UD šošovky pre zlepšenie prenosu kontrastu a minimalizáciu chromatickej aberácie
• Špičkové antireflexné vrstvy Air Sphere Coating (ASC) SubWavelength Coating redukujú odlesky a farebné závoje
• Nová elektromagneticky ovládaná 9 lamelová kruhová clona
• Vysoká konštantná svetelnosť f/2.8 vhodná aj pre fotografovanie v slabšom svetle
• Ultrasonický zaostrovací motor USM pre veľmi tiché a mimoriadne rýchle zaostrenie
• Profesionálna mechanická konštrukcia objektívu odolná voči nárazom a utesnená voči prachu aj stekajúcej vode.

Technické parametre objektívu Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM:
• Ohnisková vzdialenosť: 16-35mm (25,6-56mm pri použití na APS-C zrkadlovkách Canon)
• Zorný uhol: 108° 10´ - 63°
• Maximálna clona: f/2.8
• Minimálna clona: f/22
• Optická konštrukcia: 16 členov / 11 skupín
• Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,28m
• Maximálne zväčšenie objektívu: 0,25x (pri 35mm)
• Priemer filtrového závitu: 82mm
• Rozmery: 88,5 x 127,5 mm
• Hmotnosť: 790g

Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM je profesionálny širokouhlý objektív s transfokáciou (zoomom) v obľúbenom širokouhlom rozsahu ohniskových vzdialeností 16-35mm a konštantnou svetelnosťou f/2.8. Tento objektív z profesionálnej rady L je určený pre použitie s Full Frame aj APS-C zrkadlovkami Canon. Pri nasadení na APS-C zrkadlovky Canon zodpovedá jeho ohnisková vzdialenosť po prepočte na kinofilm 25.6-56mm. Uhol záberu objektívu sa dá nastaviť v závislosti na aktuálnej ohniskovej vzdialenosti v rozsahu od 108° 10´ až po 63°. Optická konštrukcia objektívu umožňuje 0,25x zväčšenie obrazu (pri 35mm) a jeho minimálna zaostrovacia vzdialenosť je iba 0,28m. Samotná optická konštrukcia objektívu pozostáva zo 16-tich šošoviek, ktoré sú zoradené do 11-tich optických skupín. Optická sústava obsahuje aj 2 veľko-priemerové asférické šošovky s dvojitým povrchom z lisovaného skla a 1 asférickú šošovku. Tieto optické prvky spolu dokonale vykorigujú optické skreslenia obrazu cez celý rozsah ohniskových vzdialeností, krajovú ostrosť ako aj vinetáciu a prenos jasu. Spolu s nimi využíva objektív aj 2 UD šošovky z nízko-rozptylového skla, ktoré minimalizujú chromatickú aberáciu a zlepšujú prenos kontrastu. Navyše predné a zadné šošovky sú vybavené špičkovými antireflexnými vrstvami ASC (Air Sphere Coating) a SubWavelength Coating, ktoré účinne potláčajú vznik reflexov a farebných závojov. Táto úplne nanovo navrhnutá optická sústava poskytuje špičkovú kvalitu obrazu, ktorá výrazne prevyšuje staršiu verziu objektívu. Objektív je vybavený elektromagneticky ovládanou 9 lamelovou clonou s dokonale kruhovým otvorom, ktorú je možné nastaviť v rozsahu od f/2.8 po f/22 pre dokonalé a plynulé rozostrenie pozadia. Pre zaostrovanie objektív využíva najnovší systém automatického zaostrovania založený na tichom, rýchlom a spoľahlivom ultrasonickom motorčeku prstencového typu USM (Ultra Sonic Motor). Ten zaručuje spoľahlivé zaostrenie bez „pumpovania“ a bez hluku, čo by mohlo vadiť pri natáčaní videa. V prednej časti objektívu je na tubuse 82mm závit pre klasické kruhové filtre. Mechanická konštrukcia objektívu je veľmi odolná ale napriek tomu ľahká. Pri priemere 88,5mm a dĺžke 127,5mm je hmotnosť objektívu iba 790g. Objektív je profesionálne utesnený voči prachu a stekajúcej vode.


Obsah balenia:
Objektív: Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM
Predná krytka objektívu: Canon E-82II
Zadná krytka objektívu: Canon Zadná krytka objektívu E
Slnečná clona objektívu: Canon EW-88D
Polotvrdé puzdro objektívu: Canon LP-1222
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM

Bajonet objektívuCanon EF
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/2.8

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 2 329 €

Upozorni ma keď cena klesne pod