Canon EF 11-24mm f/4.0L USM

Canon EF 11-24mm f/4L USM je profesionálny vysoko výkonný ultra širokouhlý objektív s konštantnou svetelnosťou f/4, určený pre použitie s digitálnymi jednookými zrkadlovkami so snímačom formátu Full Frame aj APS-C.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
9520B005AA
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 10 dní
3 269,00 2 724,17 €
-+

Canon EF 11-24mm f/4.0L USM

Canon EF 11-24 f/4L USM je špičkový profesionálny ultra širokouhlý objektív transfokátor (zoom objektív) s rýchlym zaostrovaním pomocou ultrasonického zaostrovacieho motora USM prstencového typu. Objektív je ideálny pre profesionálne aj amatérske fotografovanie interiérov, krajiny, architektúry, alebo pre fotografovanie reportáží.

Vlastnosti objektívu Canon EF 11-24mm f/4L USM:
- Ultra širokouhlý záber pri ohniskách 11-24mm.
- Konštantná clona f/4 v celom rozsahu ohniskových vzdialeností.
- 9-lamelová kruhá clona je zárukou krásneho bookehu (rozostrenie pozadia).
- Kvalitne spracovaná odolná konštrukcia série L so špičkovou optickou sústavou.
- Rýchle a tiché automatické zaostrovanie vďaka prstencovému ultrasonickému zaostrovaciemu motoru USM.
- Minimálna zaostrovacia vzdialenosť iba 28cm.
- Maximálne zväčšenie objektívu je 0,16x.

Detailné vlastnosti objektívu Canon EF 11-24mm f/4L USM:
Ultra širokouhlý objektív s 2,18x zoomom:
Tento vysoko výkonný ultra širokouhlý transfokátor (zoom objektív) vybavený konštantnou svetelnosťou f/4 kombinuje vynikajúci optický výkon s flexibilitou zoom objektívov, vďaka čomu je ideálny na fotografovanie krajiny, architektúry, reportáže do novín, pri cestovaní, ale aj na všeobecné použitie – zaručuje jasný, ostrý obraz s prvotriednym rozlíšením a minimálnym skreslením. Jeho fyzická ohnisková vzdialenosť je v rozsahu 11 až 24mm pre Full Frame digitálne zrkadlovky a 17,6 až 38,4mm pre APS-C digitálne zrkadlovky.

Konštantná svetelnosť f/4:
Svetelnosť objektívu f/4 je konštantná v celom rozsahu ohniskových vzdialeností a je ideálna na použitie v širokej škále svetelných podmienok. Objektív teda ponúka rovnaký rozsah nastavenia clony (f/4 – f/22) pri 11mm aj pri 24mm ohnisku a pri prezoomovaní na inú ohniskovú vzdialenosť tak nedochádza k zmene hodnôt ostatných expozičných parametrov (čas, citlivosť ISO).

Prvotriedna konštrukcia série L:
Objektívy série L sú špičkou v portfóliu profesionálnych objektívov Canon, ktorá predstavuje to najlepšie v oblasti precízne navrhnutej optiky EF. Objektívy série L kombinujú vynikajúci výkon s pohodlným ovládaním. Ich konštrukcia je určená pre profesionálne využitie a preto je robustne navrhnutá a utesnená proti vplyvom počasia (odolná voči prachu a vlhkosti).

Ultrazvukové zaostrenie:
Automatické zaostrenie je vďaka ultrazvukovému motoru kruhového typu neuveriteľne rýchle a takmer nehlučné. Vynikajúci pridržiavací moment zaručí presné dosiahnutie bodu zaostrenia bez prekmitávania. Funkcia FTM (Full-Time-Manual) vám umožňuje kedykoľvek manuálne zasiahnúť do procesu automatického zaostrovania a jemne doostrovať podľa potreby bez nutnosti prepínania medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním.

Jemné rozostrenie pozadia:
9-lamelová tvarovaná kruhová clona vytvára v nezaostrených oblastiach obrazu jemnejšie a jednoliatejšie rozostrenie – zaostrené objekty v popredí tak vynikajú svojou ostrosťou na nádhernom, jemne rozostrenom pozadí.

Vynikajúca kvalita obrazu:
Špičková obrazová kvalita sa opiera o prvotriednu optickú konštrukciu objektívu Canon EF 11-24mm f/4L USM. Optická konštrukcia je zložená z 16tich optických členov zoradených do 11tich skupín. Tri šošovky sú asféricky tvarované pre zaistenie ostrosti od stredu až po rohy záberu a výborného rozlíšenia v rámci celého rozsahu ohniskových vzdialeností. Dva prvky sú vyrobené z špeciálneho UD skla (Ultra-nízka Disperzia), ktoré prakticky úplne eliminuje chromatickú aberáciu a odchýlky farieb. Optická sústava využíva až tri rôzne druhy povrchových úprav šošoviek objektívu, ktoré pomáhajú eliminovať vznik odleskov, zlepšujú prenos kontrastu a zabraňujú chromatickej aberácii. Vrstvy Super Spectra na povrchu šošoviek zabezpečujú presné vyváženie farieb a zdôrazňujú kontrast. Zároveň znižujú oslnivý jas a zdvojenie obrazu – častý problém spôsobený odrazom svetla od snímača fotoaparátu. Vrstva fluóru chráni predné a zadné prvky v objektíve pred usadením prachu a kvapiek vody, čím pomáha zaistiť optimálnu kvalitu fotografií.

Minimálna vzdialenosť zaostrenia 0,28 m:
Objektív Canon EF 11-24mm f/4L USM disponuje iba 28 cm minimálnou zaostriteľnou vzdialenosťou. Bez ohľadu na aktuálnu ohniskovú vzdialenosť sa môžete priblížiť k vašim objektom a stále si vychutnávať široké zorné pole objektívu.

Špecifikácia Canon EF 11-24mm f/4.0L USM

Bajonet objektívu:Canon EF
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/4.0

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 3 269,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod