Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM

Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM je špičkový profesionálny teleobjektív triedy L, ktorý ponúka nekompromisnú obrazovú kvalitu, účinný optický stabilizátor obrazu IS a tichý, rýchly ultrasonickým zaostrovací motorček USM.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
9524B005AA
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
2 399,00 1 999,17 €
-+

Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM

Canon EF 100-400mm f/4,5-5,6L IS II USM je špičkový teleobjektív profesionálnej serie L, ktorý je v rámci svojej kategórie jedným z najlepších teleobjektívov. Objektív s nekompromisnou obrazovou kvalitou je vybavený optickou stabilizáciou obrazu IS, ktorá Vám pomôže udržať až o 4 expozičné stupne dlhšie expozičné časy. Okrem optickej stabilizácie obrazu ponúka objektív robustnú konštrukciu utesnenú voči vode a prachu, ktorá spĺňa nároky aj tých najnáročnejších profesionálov. O zaostrovanie sa stará rýchly, tichý a mimoriadne presný ultrasonický zaostrovací motor prstencového typu, ktorý disponuje funkciou FTM (Full Time Manual) umožňujúcou manuálne zasiahnuť do zaostrovania kedykoľvek Vás to zaujme. Optická sústava objektívu pozostáva z 21 šošoviek zoradených do 16 skupín, ktorá obsahuje šošovky zo špeciálneho fluoritového skla, Super UD šošovky z ultra nízko rozptylového skla potláčajúceho artefakty a skreslenie. Pre dokonalý bokeh je objektív vybavený tvarovanou 9 lamelovou clonou. Objektív predstavuje ideálny nástroj pre profesionálov v oblasti športovej fotografie, fotografie divokých zvierat, alebo reportáže.

Vlastnosti objektívu Canon EF 100-400 f/4.5-5.6L IS II USM:
• Všestranný transfokačný (zoom) teleobjektív triedy L
• Výkonná optika s prvotriedou obrazovou kvalitou v celom zábere
• 4-krokový optický stabilizátor obrazu IS
• Fluoritové a Super UD prvky objektívu
• Viacvrstvové antireflexné vrstvy Air Sphere Coating (ASC)
• Zoom Touch prstenec pre prispôsobenie práce so zoomom
• Zdokonalená odolnosť konštrukcie, odolnosť voči vode a prachu
• Minimálna zaostrovacia vzdialenosť 0,98m
• 9 lamelová kruhová clona, s tvarovanými lamelami
• Ultrasonický USM motor automatického zaostrenia prstencového typu

Detailné vlastnosti Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM:
Nekompromisná kvalita série L:
Model Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM, je nástupcom mimoriadne obľúbeného teleobjektívu. Táto nová generácia vyhovuje najvyšším normám spoločnosti Canon pre optiku série L, vstavanú kvalitu, spoľahlivosť a ovládateľnosť. Zdokonalená robustná konštrukcia zahŕňa utesnenia proti prieniku vlhkosti a prachu z dôvodu ochrany pred nehostinnými poveternostnými podmienkami.

Optický stabilizátor obrazu:
Objektív je vybavený výborným optickým stabilizátorom obrazu IS od spoločnosti Canon, ktorý Vám umožní fotografovať z ruky expozičné časy až o 4 expozičné stupne dlhšie ako by tomu bolo pri objektíve bez stabilizácie obrazu. Vďaka kombinácii rýchleho a presného automatického zaostrovania a pokrokového stabilizátora obrazu je tento objektív perfektným nástrojom pre profesionálov fotiacich v situáciách kedy si nemôžete vyberať svetelné podmienky ako je napr. reportáž.

Šošovky z fluoritového a UD skla pre čo najvyššiu obrazovú kvalitu:
Optická sústava objektívu pozostáva z 21 šošoviek zoradených 16-tich skupín. Okrem klasických optických členov obsahuje optická sústava objektívu aj špeciálne fluoritové prvky, ktoré vďaka tomu účinne minimalizujú všetky farebné odchýlky. Okrem nich sú prítomne aj šošovky vyrobené z špeciálneho Super UD – skla s ultra-nízkym rozptylom, ktorý sa spolu s použitím fluoritových skiel používa na zabezpečenie vynikajúcej kvality obrazu, vysokého kontrastu a prirodzenej reprodukcie farieb v rámci celého rozsahu transfokácie.

Antireflexné vrstvy Air Sphere Coating:
Vďaka úplne novej technológii viacvrstvových antireflexných vrstiev Air Sphere Coating (ASC) sa nemusíte obávať odleskov, oslnenia, zdvojeného obrazu a zhoršeného prenosu kontrastu pri fotografovaní do protisvetla. Technológia ASC je založená na viacerých antireflexných vrstvách, z ktorých tá posledná je najdôležitejšia, pretože zabezpečuje rozhranie vzduch sklo a je tvorené množstvom nanokryštálov.

Nádherné rozmazanie pozadia pomocou 9-lamelovej kruhovej clony:
Vďaka 9-lamelovej kruhovej clone s tvarovanými lamelami sa dá dosiahnuť prekrásny bokeh pozadia pri fotografovaní na minimálne clony, čím sa kreatívne oddelí fotografovaný objekt od pozadia.

Zoom Touch prstenec transfokácie (zoomovania):
Pretože rôzne fotografické žánre pracujú s transfokáciou (zoomom ) rôznymi spôsobmi, zabudoval Canon do objektívu namiesto klasického zoom prstenca nový Zoom Touch prstenec s nastaviteľným odporom. Niekto potrebuje pri svojej práci tuhší chod, iný zase naopak jemnejší chod zoom prstenca a tak je toto riešenie ideálnym pre všetkých.

Rýchle a tiché automatické zaostrovanie:
Pre zaostrovanie objektív využíva USM zaostrovací motorček prstencového typu (Ultrazvukový motor) a nový algoritmus automatického zaostrovania na pohon vysokorýchlostného automatického zaostrenia s extrémne tichou prevádzkou. Tento zaostrovací motorček je vybavený funkciou FTM (Full Time Manual), ktorá umožňuje kedykoľvek a to aj počas práce zaostrovacieho motorčeka manuálne zaostrovať, čím môžete korigovať prácu automatického zaostrovania podľa vašich kreatívnych zámerov. Toto všetko je možné bez nevyhnutnosti vypnutia automatického zaostrenia. Minimálna vzdialenosť zaostrenia je iba 0,98m, čo umožňuje fotografom zostať bližšie pri akcii.

Príslušenstvo objektívu:
Objektív sa štandardne dodáva s prednou krytkou Canon E-77II, zadnou krytkou Canon E, bajonetovou slnečnou clonou Canon ET-83D (proti oslneniu), ako aj s odnímateľnou statívovou objímkou a mäkkým prepravným puzdrom Canon LZ1326.

Špecifikácia Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM

Bajonet objektívu:Canon EF
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:Premenlivá

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 2 399,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod