Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 10:00 - 18:00
0911 645 118

B+W ND filter 52mm F-Pro DIGITAL 101 ND 2x E

  • B+W ND filter 52mm F-Pro DIGITAL 101 ND 2x E
  • Obrázok (1)
  • Obrázok (2)
  • Obrázok (3)
  • Obrázok (4)
  • Obrázok (5)
  • Obrázok (6)
  • Obrázok (7)
  • Obrázok (8)
  • Obrázok (9)
Obj. čislo: 72666
B+W F-Pro DIGITAL 101 ND 2x E 52mm je výborný ND filter vysokej akosti od jednotky na trhu - firmy B+W. Vďaka použitým materiálom a technológiám je to ideálny filter filter pre všetkých nadšencov fotografie.
Výrobca:
Obj. čislo:
72666
EAN:
4012240726660
Priemer filtra
52 mm
51,50 s DPH 42,92 € bez DPH
1 339 Kč s DPH 1 115,92 Kč bez DPH
Dostupnosť Na sklade

B+W ND filter 52mm F-Pro DIGITAL 101 ND 2x E

Štandardný ND filter B+W F-Pro DIGITAL 101 ND 2x E 52mm je 52mm filter ponúkajúci prvotriedny výkon určený pre profesionálne aj amatérske použitie s digitálnymi aj klasickými filmovými fotoaparátmi. ND (Neutral Density) filter je vlastne neutrálne šedý filter, ktorého použitím zámerne odfiltrujete prebytočné svetlo pri exponovaní fotografie, bez toho aby došlo k farebnému posunu. Tieto filtre sa používajú všade tam kde pre svoj kreatívny zámer potrebujete napr. použiť otvorené clony pri veľmi jasnom svetle a tím docieliť malej hĺbky ostrosti. Dovoľujú tiež ovplyvňovať ostrosť a rozmazanosť, alebo dlhú expozíciu pre rozmazanie pohybu. B+W F-Pro DIGITAL 101 ND 2x E 52mm znižuje expozíciu o 1 expozičný stupeň a filter má rovnomerný účinok a navyše umožňuje fotoaparátom s meraním expozície a automatickým ostrením na princípe TTL (Thrue The Lens – skrz objektív) korektne exponovať a presne zaostrovať. Filter je vyrobený z prvotriednych planparalelných optických skiel nemeckej sklárne Schott s vysokou priepustnosťou a nízkou odrazivosťou dopadajúceho svetla. Sklá s polarizačnou fóliou sú presne usadené do štandardnej mosadznej objímky F-Pro. Samotné optické sklo filtra je z oboch vonkajších strán opatrené ochrannou antireflexnou vrstvou. Filter je určený pre použitie s objektívmi vybavenými filtrovým závitom 52mm, ktorých ohnisková vzdialenosť je 35mm (pri formáte 35mm filmu) a viac. Filter je tiež použiteľný v závislosti od konštrukcie objketívu s takmer všetkými objektívmi s ohniskovou vzdialenosťou 28mm (pri formáte 35mm filmu) a nespôsobuje vinetáciu ani pri niektorých objektívoch s ohniskovou vzdialenosťou 20mm (pri formáte 35mm filmu).

Štandardná profesionálna obrúčka F-Pro:
Obrúčka F-Pro DIGITAL pri ND filtroch má celkovú výšku 7mm a po zaskrutkovaní do filtrového závitu objektívu presahuje o 4,5mm. Štandardná obrúčka plne vyhovuje pre použitie so širokouhlými objektívmi s ohniskovými vzdialenosťami od 35mm (pri formáte 35mm filmu) bez rizika vzniku vinetácie. V závislosti od konštrukcie objektívu je filter bez vinetácie použiteľný aj s takmer všetkými objektívmi s ohniskovou vzdialenosťou 28mm (pri formáte 35mm filmu) a s niektorými objektívmi s ohniskovou vzdialenosťou 20mm (pri formáte 35mm filmu). Obrúčka je vyrobená z mosadze, ktorá má oproti hliníku používanom u väčšiny konkurencie niekoľkonásobne vyššiu životnosť, mechanickú odolnosť a „nezahryzáva“ sa do filtrového závitu objektívu. Obrúčka F-Pro DIGITAL je vpredu vybavená závitom pre uchytenie ďalšieho filtra s priemerom závitu 52mm.

Špičkové optické sklo:
Filtre B+W používajú výhradne iba kvalitné optické sklo z nemeckej sklárne Schott, ktoré spĺňa najprísnejšie optické parametre a je zárukou optimálnej optickej kvality. Každé optické sklo používané na výrobu filtrov prechádza kontrolou kvality podľa vysokých štandardov firmy B+W. Nakoľko filter sa po namontovaní na objektív stáva tiež súčasťou optickej sústavy objektívu sú naň kladené rovnaké nároky ako na šošovky a optické členy objektívu. Vďaka vyše 60 ročnému know-how v sklárskom priemysle a technológii ovrstvovania optických skiel sa filtre firmy B+W po optickej stránke vyrovnajú svojimi vlastnosťami tým najlepším šošovkám používaným v objektívoch. B+W kladie veľký dôraz pri výrobe svojich filtrov na absolútnu homogenitu a čistotu svojich optických skiel, ktorých povrch s presným planparalelným prevedením bez najmenšieho prehnutia sa vyznačuje dokonalou hladkosťou. Takto vyrobené filtre nespôsobujú rozptýlenie svetla, zníženie prenosu kontrastu či dvojitý obraz. Dokonca aj výskyt odrazov je minimálny.

Ochranná antireflexná vrstva:
Filter B+W F-Pro DIGITAL 101 ND 2x E 52mm je vybavený ochrannou antireflexnou úpravou, ktorá efektívne potláča vznik nežiaducich odleskov a „duchov“. Antireflexná ochranná vrstva je naparená na povrchu oboch strán optického skla filtra a okrem exelentnej redukcie nežiaducich reflexov ho chráni pred účinkami vody a pred mechanickým poškodením.

10 ročná limitovaná záruka na filtre B+W:
Kvalitu fotografických filtrov B+W potvrdzuje aj fakt, že firma PRO.Laika spol. s r.o. vám ako autorizovaný predajca filtrov B+W ponúka na filtre produktovej línie PROFESSIONAL a PREMIUM až 10 ročnú limitovanú záruku. Pre uplatnenie záruky je teda potrebné predložiť kópiu dokladu o kúpe a krabičku od filtra s nalepeným hologramom 10LET ZÁRUKA.

Predĺžená limitovaná záruka sa vzťahuje najmä na:
- uvoľnenie optického skla filtra z objímky
- výrazné zväčšenie vôle, alebo naopak „zahryznutie“ sa otočnej obrúčky na polarizačných, prechodových a ND Vario filtroch
- vniknutie vlhkosti medzi optické sklá filtrov rady Käsemann
- vytvorenie „bubliny“ vplyvom roztmelenia u polarizačných filtrov
- odlúčenie antireflexných vrstiev
- lúpanie povrchovej úpravy filtrov

Firma PRO.Laika spol. s.r.o. si vyhradzuje právo na posúdenie každého reklamovaného filtra, prípadne na posúdenie autorizovanou inštitúciou.

Parametre

Priemer filtra 52 mm