Predajňa je otvorená.

Sony HandyCam FDR-AX100E

Model FDR-AX100 kombinuje 4K (3840 x 2160 pixelov) rozlíšenie a kompaktné prevedenie. Vďaka 4K ponúka štvornásobok detailov oproti Full HD. Zachytíte život naživo a detailne, tomu hlavne pomáha 1 "palcový snímač, ktorý je takmer 5x väčšia než bežné snímače.
Výrobca:
Sony
Obj. čislo:
FDRAX100EB.CEE
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 5 dní
1 499,00 € 1 249,17 €
-+

Sony HandyCam FDR-AX100E

Model FDR-AX100 kombinuje 4K (3840 x 2160 pixelov) rozlíšenie a kompaktné prevedenie. Vďaka 4K ponúka štvornásobok detailov oproti Full HD. Zachytíte život naživo a detailne, tomu hlavne pomáha 1 "palcový snímač, ktorý je takmer 5x väčšia než bežné snímače. Úspešne mu k tomu sekunduje pokročilý procesor BIONIZ X, na ktorý dopadá svetlo cez špičkový 29mm objektív s vynikajúcou svetelnosťou F2,8 - F4,5 a 12x optickým zoomom.

Zladný opis
revolučné 4K rozlíšenie vo veľmi kompaktnom a ľahkom tele
1 "palcový snímač s rozlíšením 14,2 Mpx, ktorý je takmer 5x väčšia než bežné snímače
pokročilý procesor BIONIZ X
29mm špičkový objektív s vynikajúcou svetelnosťou F2,8-F4,5 a 12x optickým zoomom
optická stabilizácia obrazu SteadyShot ™
hľadáčik s farebným OLED displejom má 1 440 000 bodov
XAVC S formát záznamu pre 4K video
intuitívne ovládacie prvky

Vzhľad a konštrukcia
SONY FDR-AX100, nepatrí k tým úplne najmenším videokamerám na trhu, avšak, keď sa pozrieme do kategórie 4K kamier, tak zistíme, že vzhľadom na to, čo kamera ponúka, je jej veľkosť naozaj príjemná. Takže pekne padne do ruky. K intuitívnemu ovládaniu pomáha ešte výklopný, dotykový displej s vysokým rozlíšením. Za zmienku určite ešte stojí, že oproti bežným domácim kamerám je AX100 navyše vybavená elektronickým výsuvný a naklápacím hľadáčikom a prstencovým ovládačom pre pohodlné manuálne ostrenie. Pre manuálne ovládanie či rýchle zvolenie obľúbených funkcií slúži rad programovateľných aj stálych tlačidiel, vďaka ktorým je radosť si túto kameru užívateľsky prispôsobiť a rýchlo reagovať meniacim sa podmienkam.

Snímač a optika
Objektív ZEISS® je špeciálne vyladený pre štandard obrazu 4K. Je ideálny pre snímky impozantných scenérií a ponúka až 12x optický zoom a až 24x zoom s čistým obrazom, ktoré umožňujú širokouhlý obraz, ktorý je stabilizovaný pomocou stabilizátora SteadyShot. Obraz je ostrý aj v rohoch vďaka objektívu s 11 skupinami / 17 členmi, ktoré zahŕňa členy objektívu AA (Advanced Aspherical) a ED. Prepracovaný snímač CMOS Exmor R® zaisťuje rôznorodú podporu rozlíšenie 4K, Full HD či rozlíšenie, ktoré je vhodnejšie na rýchly upload na web. Pokročilý obrazový procesor BIONZ X ponúka modernejšíu technológiu než procesory BIONZ predchádzajúcej generácie, aby bolo možné dosiahnuť vernejšiu, prirodzenejšiu a živšiu kvalitu obrazu a vyššieho rozlíšenia.

Formát záznamu a médiá
Tento model Handycam® je vybavený niekoľkými novými prvkami, ktoré využívajú možnosti vyšších rýchlostí spracovania. Medzi ne patrí technológia By Pixel Super Resolution, Motion Shot Video, optický stabilizátor obrazu SteadyShot a dvojitý záznam videa. Nahrávajte dva filmy zároveň - jeden v maximálnej kvalite formátu XAVC S (maximálna dátový tok 50MB / s) alebo AVCHD a druhý vo formáte mp4, ktorý môžete pomocou vstavanej Wi-Fi poslať do chytrého telefónu, tabletu, notebooku a rýchlo ho tak zdieľať na sociálne siete či kamkoľvek inam. Praktickou funkciou je natáčanie vo vysokej obnovovacej frekvencii pri 120P a rozlíšení HD (1280 x 720 pixelov). Jej schopnosť nahrávať pri 120P umožňuje pri neskorších úpravách v prostredí 24p spomalené prehrávanie jednou pätinou rýchlosti. Táto možnosť otvára dvere k rôznym využitíam, napríklad kontrole formy rýchlo sa pohybujúcich športovcov. Dostupné len pri nahrávaní filmov vo formáte XAVC S.
Záznam videa je možné v niekoľkých režimoch od klasického, prekladaného 50i, cez progresívny 25p, ktorý dokáže dodať vašim záberom filmový nádych, až po 50p pre plynulý, ale zároveň veľmi ostrý obraz. SONY FDR-AX100 si poradí tiež so záznamom statických fotografií v rozlíšení až 14,2 Mpx, a to dokonca aj simultánne pri zázname videa. Ako video, tak fotografie sa ukladajú na pamäťové karty typu SD / SDHC / SDXC.

Funkcie a ovládanie
Silnou stránkou kamery FDR-AX100 sú bez pochyby okrem špičkového záznamu 4K aj jej manuálne funkcie. Nechýba tak pohodlný prstenec na ovládanie manuálneho ostrenia a základných expozičných veličín, ako je rýchlosť uzávierky alebo clony. Menu kamery je preložené do mnohých svetových jazykov, medzi ktorými nechýba ani Čeština a jeho ovládanie je vďaka dotykovému displeju s vysokým rozlíšením naozaj jednoduché. Vďaka displeju možno počas natáčania navyše ľahko ostriť dotykom priamo v obraze. Medzi ďalšie prednosti tohto modelu patrí priestorový zvuk v systéme 5.1 s technológiou Dolby®. Kamery k jeho záznamu používajú pät vstavaných mikrofónov. Všetky modely sú vybavené aj systémom eliminácie šumu vetra. Zvukový záznam je tak celkom čistý aj pri natáčaní na veternom mieste. Na iné zvuky a ruchy nemá táto funkcia vplyv.

Možnosti prepojenia, vstupy a výstupy
AX100 ponúka aj bohaté možnosti prepojenia a rozšírenia. Na prehrávanie videa priamo z kamery nechýba HDMI výstup ani klasická kombinácia analógových výstupov (kompozitný a komponentný). Prepojiť kameru s externou napaľovačkou, externým diskom alebo počítačom je možné pomocou klasického USB 2.0. Ďalej sa na tele kamery nachádza mikrofónny vstup (3,5 mm jack) a nechýba ani výstup na slúchadlá pre monitorovanie zvuku priamo pri natáčaní. Pasívne pätice pre príslušenstvo sa hodia pre pripevnenie reflektora alebo externého mikrofónu. Pripojte sa bezdrôtovo k svojmu telefónu, tabletu alebo televízoru. Vstavané funkcie Wi-Fi® a NFC umožňujú bezdrôtový prenos filmov a fotografií z kamkordéra Handycam® do chytrého telefónu či tabletu jediným dotykom. Začnite stiahnutím bezplatnéj aplikácie PlayMemories Mobile pre váš systém iOS či zariadení Android. Keď sa dotknete videokamery Handycam® mobilným zariadením s povolenou funkciou NFC, aktivuje sa tiež funkcia Smart Remote Control. Spúšťajte a ukončujte nahrávanie pomocou svojho mobilu - ideálne pre natáčanie v noci, aby nedošlo k rozmazaniu spôsobenému používaním tlačidiel, prípadne pre natáčanie skupinových scén či sólových výkonov, kedy nechcete po začatí nahrávania odbiehať od videokamery späť na scénu.

Parametre produktu
Typ snímača (snímačov) 1CMOS
Optický zoom 12x
Záznamové médium SD | MS DUO | SDHC | SDXC
Formát záznamu AVCHD | H.264
Min. ohnisková vzdialenosť 29 mm
Max. ohnisková vzdialenosť 348
LCD obrazovka výklopná | 3,5 "| dotyková
Rozlíšenie snímača (snímačov) v Mpx 14,2
Vstupy a výstupy USB | HDMI | mikrofón (3,5 mm jack) | slúchadlový výstup | AV (kompozitný) výstup | WiFi
Pätica pre príslušenstvo
Ďalšie funkcie manuálne režimy | prstenec / koliesko ostrenie
Rozmer závitu pre montáž filtra 62 mm
Snímková frekvencia vo Full-HD videu 50i
Rozlíšenie videa 4K (3840x2160)
Hľadáčik farebný | elektronický | uhlový
Rozlíšenie LCD (px) 922 000
Stabilizácia obrazu elektronická | optická
Veľkosť snímača (snímačov) 1 "
Záznam zvuku stereo 2.1

Obsah balenia:
dobíjacie batérie
napájací adaptér
napájací kábel
príručka
Kábel mikro HDMI®
kábel USB
diaľkový ovládač
clona objektívu
krytka objektívu

Špecifikácia Sony HandyCam FDR-AX100E

Priemer filtra objektívu40,5 mm
Maximálne rozlíšenie videa4K
Max. frekvencia snímania Full HD50/60 obr./s
Max. frekvencia snímania 4K24/25/30 obr./s
Režimy snímaniaAutomatické programy
Uchytenie objektívuPevný vstavaný objektív
Vstupy a výstupymicro HDMI výstup

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 499,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod