Zapojte sa do celoročnej súťaže PRO.Laika fotograf roka 2024.

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Sony FE 40mm F2.5 G (Full Frame, E-Mount)

  • Sony FE 40mm F2.5 G (Full Frame, E-Mount)
  • Sony FE 40 mm F2,5 G_1
  • Sony FE 40 mm F2,5 G_2
  • Sony FE 40 mm F2,5 G_3
  • Sony FE 40 mm F2,5 G_4
  • Sony FE 40 mm F2,5 G lens hood
  • Sony FE 40 mm F2,5 G parametre 1
  • Sony FE 40 mm F2,5 G parametre 2
  • Sony FE 40 mm F2,5 G AF
  • Sony FE 40 mm F2,5 G utesnenie
Obj. čislo: SEL40F25G.SYX
Extra zľava 15% s kódom
Štandardný pevný objektív Sony FE 40 mm F2,5 G spája kvalitu obrazu a nádherné rozostrenie (bokeh) objektívu G Lens v kompaktnom kvalitnom dizajne s intuitívnym ovládaním. Je ideálnym objektívom na tvorbu bežných portrétov. Rýchle, presné a tiché AF je ideálne na tvorbu fotografií aj videozáznamov a zachytí vzácne momenty.

Extra zľava 15 %

Ak si teraz zakúpite tento produkt Sony získate extra zľavu 15 %. Pre uplatnenie zľavy zadajte v prvom kroku objednávky kód "SONY15". Akcia platí od 19.4. do 30.4.2024, len na produkty dodané počas trvania akcie. Vyhradzujeme si právo zrušiť objednávku v prípade, že sa tovar vypredá. Ďalšie výhodné produkty Sony nájdete na Sony Extra zľava až 20% s kódom.
Výrobca:
Obj. čislo:
SEL40F25G.SYX
EAN:
4548736130616
649 s DPH 540,83 € bez DPH
16 874 Kč s DPH 14 061,58 Kč bez DPH
Dostupnosť Info v predajni

Sony FE 40mm F2.5 G (Full Frame, E-Mount)

Štandardný pevný objektív v kompaktnom a kvalitnom vyhotovení

Tento štandardný pevný objektív spája kvalitu obrazu a nádherné rozostrenie (bokeh) objektívu G Lens v kompaktnom kvalitnom dizajne s intuitívnym ovládaním. Kedykoľvek a kdekoľvek ho môžete vziať so sebou, takže je ideálny na tvorbu momentiek od portrétov až po zábery miest. Rýchle, presné a tiché AF je ideálne na tvorbu fotografií aj videozáznamov a zachytí vzácne momenty.

Súprava vhodných prenosných pevných objektívov

Tento objektív je jedným z našich pevných objektívov G Lens (predávaných samostatne), ktoré ponúkajú rozličné ohniskové vzdialenosti, no rovnaký vonkajší vzhľad, priemer filtra 49 mm, kompaktný dizajn a formát. Sú dostatočne kompaktné na to, aby uniesli všetky tri, takže môžete vytvárať skvelé zábery rozličných scén a objektov. Podobná hmotnosť dokonca uľahčuje vyváženie stabilizátora. 

Intuitívnosť, kovový dizajn a jasná optika

Kovová (hliníková) povrchová úprava tela a tienidla objektívu, ako aj gravírované označenia ohniskovej vzdialenosti a clony zdôrazňujú výnimočnú kvalitu konštrukcie. Mimoriadne kompaktný dizajn s nízkou hmotnosťou, vysoká kvalita obrazu objektívu G Lens, prstenec clony a odozva Linear Response MF poskytujú intuitívne ovládanie, vďaka ktorému je radosť snímať.

Nádherné prirodzené rozostrenie (bokeh)

7-lamelová kruhová clona umožňuje precízne regulovanie sférickej aberácie, čo zaisťuje nádherné prirodzené rozostrenie (bokeh) objektívu G Lens.

Dva lineárne motorčeky na rýchle, presné a tiché automatické zaostrovanie

Dva lineárne motorčeky poskytujú rýchle a presné automatické zaostrovanie a vynikajúce sledovanie, čím sa maximalizuje výkon tela fotoaparátu. Môžete tak zachytiť napríklad rozhodujúce momenty v uliciach alebo zmenu výrazu pri portrétoch. Rýchle, presné a tiché AF s vynikajúcim sledovaním je ideálne na tvorbu videozáznamov aj fotografií.

Nízka hmotnosť umožňujúca dlhodobé nosenie a snímanie

Mechanický dizajn maximálne využíva špičkovú optiku s účinným rozložením troch asférických prvkov objektívu a krátku vzdialenosť medzi prírubou a snímacou rovinou, ktorá je unikátna pre bezzrkadlové fotoaparáty, čím ponúka mimoriadnu kompaktnosť a váhu len 173 g (6,2 unce). Objektív je ideálny na snímanie záberov z miest alebo videozáznamov pomocou stabilizátora. Kompaktný dizajn zaisťuje mobilitu a je vhodný pre telá formátu Full Frame aj APS-C.

Výnimočný výkon pri snímaní zblízka

Minimálna vzdialenosť zaostrenia 28 cm (0,92 stopy) (automatické zaostrovanie)/25 cm (0,82 stopy) (manuálne zaostrovanie) zaisťuje špičkový výkon pri snímaní zblízka. Objektív je vhodný na mnoho situácií, napríklad tvorbu záberov zblízka s rozostrením pozadím, ktoré nechá vyniknúť objekty ako kvety alebo malé predmety nájdené v meste.

Kryt a filter sadnú aj na tienidlo

Priemer tienidla so závitom je rovnaký ako priemer filtra objektívu (49 mm), čo umožňuje upevnenie rovnakého krytu a filtra na tienidlo aj prstenec objektívu a zaisťuje pohodlnejšie používanie. 

Kovová povrchová úprava a odolnosť proti prachu a vlhkosti

Kovová (hliníková) vonkajšia povrchová úprava tela objektívu a tienidla zvyšuje pevnosť, odolnosť a zlepšuje spoľahlivosti. Vyhotovenie odolné proti prachu a vlhkosti zaistí spoľahlivosť v náročných vonkajších podmienkach.

Prispôsobiteľné tlačidlo na podržanie zaostrenia

Tlačidlo na podržanie zaostrenia je možné prispôsobiť ponukou fotoaparátu a možno mu priradiť funkciu podľa preferencií používateľa. Ak je mu napríklad priradená funkcia automatického zaostrovania na oči, ktorá sleduje ľudské oči, prsty pravej ruky držiace fotoaparát môžu zostať na svojom mieste, zatiaľ čo ľavý palec ovláda automatické zaostrovanie na oči, a tým sa zaistí stabilnejšie držanie.

Prirodzená lineárna odozva manuálneho zaostrovania

Odozva Linear Response MF poskytuje priamu odozvu na jemné prispôsobenie zaostrovacieho krúžku pri manuálnom zaostrovaní. Otáčanie krúžka sa lineárne premieta do zmien zaostrenia, napríklad prostredníctvom mechanického ovládania, čo priamo odráža zámer fotografa a umožňuje vykonávať jemné úpravy zaostrenia.

Prstenec clony s prepínateľným nastavením

Prstenec clony zaisťuje bezprostrednú odozvu ovládania, ktorú profesionáli vyhľadávajú na snímaní fotografií aj videozáznamov. Mechanické zastavovanie je možné ZAPNÚŤ a získať dotykovú spätnú väzbu pri fotografovaní alebo VYPNÚŤ, čím sa stlmí cvakanie pri tvorbe videozáznamov a dosiahne plynulé prirodzené nastavenie clony v kombinácii s tichými lineárnymi motorčekmi. Toto je ideálne pre situácie vyžadujúce ticho, ako napríklad snímanie videozáznamu z javísk.

Jednoduché prepínanie medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním

Prepínač režimov zaostrovania zaisťuje pohodlné snímanie tým, že v závislosti od podmienok snímania umožňuje okamžité prepísanie medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním.

Vnútorné zaostrovanie na pohodlné snímanie videozáznamov

Dizajn vnútorného zaostrenia zachováva počas zaostrovania konštantnosť celkovej dĺžky a umožňuje jednoduché snímanie videozáznamu s použitím stabilizátora alebo držadla.

Špecifikácie objektívu

OBJÍMKA

Objímka Sony E-mount

LAMELY CLONY

7

 

FORMÁT

35 mm Full Frame

MINIMÁLNA VZDIALENOSŤ ZAOSTRENIA

0,28 m (automatické zaostrovanie), 0,25 m (manuálne zaostrovanie)

 

OHNISKOVÁ VZDIALENOSŤ (MM)

40

MAXIMÁLNY POMER ZVÄČŠENIA (X)

x 0,13 (automatické zaostrovanie), x 0,19 (manuálne zaostrovanie)

 

OHNISKOVÁ VZDIALENOSŤ EKVIVALENTNÁ 35 MM (APS-C)

60

PRIEMER FILTRA (MM)

49

 

SKUPINY/PRVKY OBJEKTÍVU

9 - 9

STABILIZÁCIA OBRAZU (STEADYSHOT)

- (zabudovaný v tele)

 

UHOL ZOBRAZENIA (35 MM)

57

 

 

UHOL ZOBRAZENIA (APS-C)

39

 

 

MAXIMÁLNA CLONA (F)

2,5

 

 

MINIMÁLNA CLONA (F)

22

 

Veľkosť a hmotnosť

ROZMERY (H X D)

68 x 45 mm

HMOTNOSŤ

173 g

Čo sa nachádza v balení

Tienidlo (model): ALC-SH166

Predný kryt objektívu: ALC-F49S

Zadný kryt objektívu: ALC-R1EM

 

 

Parametre

Bajonet objektívu Sony FE
Odolnosť objektívu Utesnený voči vonk. vplyvom
Priemer filtra objektívu 49 mm
Svetelnosť objektívu: f/2.5

Súvisiace produkty

ZEISS Batis 40mm f/2.0 Distagon T* Sony E-Mount

Carl Zeiss Batis 40mm f / 2 pre Sony E, je profesionálny objektív s AF a LED displejom ideálny pre použitie s full-frame radom Sony A7. Autofokus pomôže aj amatérom k profesionálnym výsledkom. Objektív je odolný voči okolitým vplyvom ako je striekajúca voda a prach. Minimálna zaostrovacia vzdialenosť je 24cm. Objektív je vybavený 9 členmi v 8 skupinách, vrátane asférického a APD prvku. Slnečná clona je súčasťou balenia.
1 299 s DPH
1 082,50 € bez DPH
33 774 Kč s DPH
28 145 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: 2239-137

Sigma 40mm f/1.4 DG HSM Art, baj. Sony E

Optická konštrukcia objektívu Sigma 40mm F1.4 DG HSM Art obsahuje tri sklenené FLD prvky (nízke rozptýlenie) a tri sklenené SLD prvky (špeciálne nízke rozptýlené), ktoré minimalizujú chromatickú aberáciu objektívu. Objektív bol navrhnutý tak, aby poskytoval maximálnu ostrosť pri najnižších clonách. S menej ako 1% skreslením. Tento objektív ponúka vynikajúce optické výkony s rozlíšením 8K, doplnené krásnym bokehom.
819 s DPH
682,50 € bez DPH
21 294 Kč s DPH
17 745 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: 14137600