Sony FE 24-105mm f/4 G OSS (Full Frame, E-Mount) - Cashback 200 €

Cashback 200 €

Ak si teraz zakúpite tento produkt Sony, získate po zaregistrovaní späť 200 Eur. Akcia platí od 1.5. do 31.7.2023, iba na produkty dodané v termíne akcie. Ďalšie zvýhodnené produkty a podrobné podmienky akcie nájdete na Sony Cashback.
Sony FE 24-105mm f/4 G OSS je prvotriedny základný onjektív s praktickým rozsahom ohniskových vzdialeností 24-105mm, konštantnou svetelnosťou f/4 v celom rozsahu, optickou stabilizáciou OSS a bajonetom Sony E-Mount z prémiovej rady G určený pre Full Frame aj APS-C fotoaparáty Sony.
Výrobca:
Sony
Obj. čislo:
SEL24105G.SYX
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
1 249 1 040,83 €
-+

Sony FE 24-105mm f/4 G OSS (Full Frame, E-Mount) - Cashback 200 €

Sony FE 24-105mm f/4 G OSS je výborne vybavený základný transfokátor (zoom objektív) z prémiovej rady G, ktorý sa svojím rozsahom transfokácie 24-105mm radí medzi univerzálne použiteľné objektívy, vhodné od reportáže, cez dokumentaristiku, cestovateľskú fotografiu až po bežné zachytávanie života naokolo. Objektív je vybavený bajonetom Sony E-Mount a je navrhnutý pre kompaktné systémové fotoaparáty (CSC) Sony s Full Frame aj APS-C snímačmi. Po nasadení na APS-C fotoaparát Sony je rozsah jeho ohniskových vzdialenosti po prepočte na kinofilm 36-157,5mm. Svetelnosť objektívu f/4 je konštantná v celom rozsahu a objektív je vybavený optickou stabilizáciou obrazu OSS, ktorá pomáha udržať z ruky až o 3 stupne dlhšie expozičné časy. Objektív sa vyznačuje špičkovou kvalitou obrazu, ktorá je konzistentná nielen po celej ploche záberu, ale aj naprieč celému rozsahu ohniskových vzdialeností. Vďačí za to špičkovej optickej sústave, ktorá pozostáva zo 17-tich optických členov zoradených do 14-tich skupín, pričom 4 z optických členov sú asférické šošovky, 3 šošovky sú z ED skla, predná šošovka je potiahnutá fluórovou vrstvou a povrch ostatných šošoviek je potiahnutý špeciálnymi antireflexnými vrstvami Nano AR. O rýchle, presné a tiché automatické zaostrovanie, ktoré je vhodné aj pre videozábery sa stará linerárny zaostrovací motorček systému DDSSM. Konštrukcia objektívu je veľmi kompaktná, ľahká a vďaka horčíkovej zliatine aj veľmi pevná. Pre použitie aj v tých najnepriaznivejších poveternostných podmienkach je objektív dokonale utesnený voči prachu, vlhkosti a stekajúcej vode.

Vlastnosti objektívu Sony FE 24-105mm f/4 G OSS:
• Profesionálny portrétny objektív z prémiovej rady G určený pre použitie s Full Frame aj APS-C kompaktnými systémovými fotoaparátmi (CSC) Sony
• Základný rozsah transfokácie (zoomu) 24-105mm (36-157,5mm pri použití na APS-C fotoaparátoch Sony)
• Profesionálna optická konštrukcia s prvotriednou optickou kvalitou, ktorá je konzistentná po celej ploche záberu a v celom rozsahu ohniskových vzdialeností
• Optická sústava objektívu pozostáva zo 17-tich šošoviek zoradených do 14-tich šošoviek z ktorých 4 sú asférické šošovky pre korekciu skreslenia obrazu a 3 sú z nízkorozptylového ED skla, ktoré zlepšuje prenos kontrastu a potláča chromatickú chybu
• Predná šošovka má fluoritovú vrstvu pre ľahšie čistenie od nečistôt
• Ostatné šošovky majú antireflexnú vrstvu Nano AR pre redukciu odleskov a farebných závojov
• Minimálna zaostrovacia vzdialenosť je 38cm od roviny snímača
• Maximálne zväčšenie objektívu je 0,31x
• Svetelnosť objektívu f/4 je konštantná v celom rozsahu transfokácie
• 9 lamelová kruhová clona pre dokonalé rozostrenie pozadia (bokeh)
• Lineárny zaostrovací motorček DDSSM pre rýchle, presné a bezhlučné zaostrovanie aj vo videu
• Tlačidlo pre okamžité pozastavenie práce AF
• Kompaktná, ľahká a pevná konštrukcia, ktorá je utesnená voči prachu, vlhkosti a stekajúcej vode

Podrobný popis vlastností:
Univerzálny objektív:
Široký rozsah transfokácie objektívu – od širokouhlého ohniska 24mm až po stredný teleobjektív 105mm v kombinácii s clonou f/4, ktorá je konštantná v celom rozsahu transfokácie, optickým stabilizátorom OSS a lineárnym zaostrovacím motorčekom DDSSM sa tento objektív výborne hodí na fotografovanie architektúry, krajiny, reportáže, dokumentaristiky, momentiek, cetovateľskej a portrétnej fotografie a mnoho ďalšieho. Patrí tak medzi najuniverzálnejšie objektívy značky Sony.

Prvotriedna obrazová kvalita:
Pokročilá optická sústava zložená zo 17-tich šošoviek zoradených do 14-tich skupin zabezpečuje prvotriednu obrazovú kvalitu, ktorá sa opiera o konzistentne vysoké rozlíšenie naprieč celou plochou záberu a v celom rozsahu ohniskových vzdialeností. Štvorica asférických šošoviek, z ktorých dve sú pokročilé afsérické šošovky (Advanced Aspherical) slúžia pre účinné potlačenie optického skreslenia obrazu a prispievajú ku konzistentnosti vysokého rozlíšenia po celej ploche záberu a v celom rozsahu transfokácie. Trojica šošoviek zo špeciálneho nízko rozptylového ED skla minimalizuje prejavy chromatickej aberácie a zlepšujú prenos kontrastu, jasu a ostrosti obrazu.

Čistý kontrastný obraz:
Pre dokonalú čistotu obrazu a čo najlepší prenos kontarsu pri fotení do protisvetla sú šošovky objektívu vybavené originálnou antireflexnou povrchovou vrstvou Nano AR od spoločnosti Sony. Tá potláča rušivé odrazy a odlesky vznikajúce v protisvetle, pričom zároveň prispieva k dobrému nasmerovaniu svetla a zlepšeniu prenosu kontrastu. Okrem toho je predná šošovka objektívu pokrytá fluórovou povrchovou vrstvou, ktorá zabraňuje usádzaniu nečistôt, ako sú olej, špina a voda či odtlačky prstov. Tie sa potom dajú veľmi jednoducho zotrieť handričkou.

Konštantná clona f/4 a lineárny zaostrovací motorček:
Objektív má v celom rozsahu transfokácie konštantnú svetelnosť f/4, ktorá je regulovaná 9 lamelovou clonou s dokonale kruhovým otvorom pre čo najdokonalejšie rozostrenie pozadia. Možnosť spojiť vysoké rozlíšenie zaostrené na objekt záberu s plynulým rozostrením pozadia (bokehom) vytvára pri kreatívnom fotografovaní obrovský tvorivý potenciál. Systém automatického zaostrovania DDSSM je založený na lineárnom zaostrovacom motorčeku a poskytuje rýchle, presné a bezhlučné zaostrovanie pre fotografie aj videosekvencie. Presný optický dizajn navyše minimalizuje zmenu kompozície pri zaostrovaní. Pri sledovaní fotografovaného objektu kontinuálnym zaostrovaním AF-C, môžete pomocou tlačidla AF-Stop na tubuse objektívu zamraziť na dobu jeho stlačenia prácu automatického ostrenia a vyhnúť sa tak nechcenému preostreniu na nečakanú prekážku medzi vami a sledovaným objektom.

Vysoká spoľahlivosť v náročných podmienkach:
Objektív Sony FE 24-105mm f/4 G OSS patrí do prémiovej rady objektívov G, ktorej charakteristickými vlastnosťami sú okrem výborného optického výkonu aj vysoká odolnosť a spoľahlivosť v náročných podmienkach profesionálneho použitia. Konštrukcia objektívu bola navrhnutá tak, aby bol utesnený voči vnikaniu prachu a vlhkosti (stekajúcej vody) a zároveň aby poskytovala výbornú odolnosť a spoľahlivé fungovanie aj v náročnom prostredí. Tento objektív vydrží aj hrubšie zaobchádzanie v nepriaznivých poveternostných podmienkach v daždi a vetre. To všetko sa podarilo dosiahnuť súčasne pri malých rozmeroch a nízkej hmotnosti.


Technické parametre objektívu Sony FE 24-105mm f/4 G OSS:
• Bajonet objektívu: Sony E-Mount
• Ohnisková vzdialenosť: 24-105mm (36-157,5mm pri použití na APS-C fotoaparátoch Sony)
• Zorný uhol: 84° - 23° (61°- 15° pri použití na APS-C fotoaparátoch Sony)
• Maximálna clona: f/4.0
• Minimálna clona: f/22
• Optická konštrukcia: 17 členov / 14 skupín
• Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,38m
• Maximálne zväčšenie objektívu: 0,31x
• Priemer filtrového závitu: 77mm
• Rozmery: 83,4 x 113,3 mm
• Hmotnosť: 663g


Obsah balenia:
Objektív: Sony FE 24-105mm f/4 G OSS
Predná krytka objektívu: Sony ALC-F77S
Zadná krytka objektívu: Sony ALC-R1EM
Slnečná clona objektívu: Sony ALC-SH152
Polotvrdé puzdro objektívu: Sony
Dokumentácia: Záručný list

Špecifikácia Sony FE 24-105mm f/4 G OSS (Full Frame, E-Mount) - Cashback 200 €

Bajonet fotoaparátuCanon EF
Bajonet objektívuCanon EF
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediuŠtandardná odolnosť
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/1.0
Priemer filtra objektívu37 mm
Maximálne rozlíšenie videaHD
Max. frekvencia snímania Full HD25/30 obr./s
Max. frekvencia snímania 4K24/25/30 obr./s
Režimy snímaniaAutomatické programy
Uchytenie objektívuPevný vstavaný objektív
Vstupy a výstupyMikrofónny vstup XLR

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 249 €

Upozorni ma keď cena klesne pod