Sony Alpha FX30 - Telo

Ušetrite 200 €

Ak si teraz zakúpite tento produkt Sony získate zľavu 200 € na vybrané objektívy (SELP18105G, SELP1020G, SEL11F18, SEL15F14G) alebo kartu (CEA-G320T). Akcia platí od 1.5. do 30.6.2023, iba na produkty dodané v termíne akcie.
Model Sony FX30 je kompaktná filmová kamera formátu 4K Super 35, ktorá ponúka množstvo profesionálnych funkcií radu Cinema Line. Funkcie ako napríklad Dual Base ISO, režimy snímania Log a užívateľom importované tabuľky LUT (Look Up Tables), a to za cenu, ktorá zaujme veľa začínajúcich filmárov.
Výrobca:
Sony
Obj. čislo:
ILME-FX30B
Dostupnosť tovaru:
info v predajni
2 319 1 932,50 €
-+

Sony Alpha FX30 - Telo

 

Dostaňte sa do sveta výroby filmov

Uznávané kamery radu Cinema Line od Sony stanovujú štandard pre tvorbu filmov s nádherným filmovým obrazom, vysokým výkonom a veľmi efektívnou prácou. Užite si nahrávanie pomocou S-Cinetone™ a S-Log3 pre vysokú úroveň gradácie a mnoho ďalších funkcií. Vďaka kompaktnej kamere FX30 je tvorba filmov pre budúcich tvorcov prístupnejšia ako nikdy predtým.

 

Podpora pre výrobu filmov 

Kamera FX30 zachytí úžasné snímky so 6K nadvzorkovaním a skutočne filmovým vzhľadom. Jej kompaktná veľkosť vám umožní vziať ju kamkoľvek a sofistikované AF a funkcie stabilizácie vám umožnia, aby ste sa sústredili na kompozíciu a nie na zložitosť skupín a upravovanie.

„Nový model FX30 je ideálny pre každého, kto chce začať s nakrúcaním filmov,“ uviedol Yann Salmon Legagneur, vedúci marketingu IP&S spoločnosti Sony Europe. „Ponúka veľa profesionálnych funkcií našich špičkových kamier za cenu, ktorá je dobre dostupná pre filmárov na akejkoľvek úrovni. Táto kamera je vynikajúci vstupný model, ktorý dopĺňa náš kompletný rad kamier Cinema Line.“

 

Kinematografický vzhľad

Model FX30 ponúka začínajúcim filmárom možnosť dosiahnuť kinematografický výraz pomocou najnovších zobrazovacích systémov. Je vybavený novým 20,1- megapixelovým snímačom APS-C Exmor R™ CMOS so zadným osvetlením (formát Super 35) a duálnou základnou citlivosťou ISO (800/2500), ktorá zabezpečuje vysokú citlivosť, nízku hladinu šumu a 14+ krokov prechodu svetla.

Model ILME-FX30 podporuje rad kodekov na záznam videa. Dokáže nakrúcať v rozlíšení 4K Super 35 (16:9) prevzorkovaním zo 6K pri rýchlosti až 60 snímok za sekundu. Model ILME-FX30B tiež ponúka možnosť nakrúcať vysokou snímkovou frekvenciou, vrátane 4K pri 120 snímkach za sekundu a Full HD pri 240 snímkach za sekundu. Oba režimy záznamu s pomerom strán 16:9 môžu snímať v 10-bitovom formáte 4:2:2. Konektor HDMI typu A je možné použiť na výstup 16-bitového formátu RAW 4K do externého rekordéra.

 

Rovnako ako ostatné kamery radu Cinema Line je aj model FX30 vybavený režimami snímania Log a ponúka režimy Cine El, Cine El Quick a Flexible ISO na záznam s gama krivkou S-Log3, ktorá umožňuje väčšiu flexibilitu pri farebnej gradácii. Všetky tri režimy umožňujú nakrúcať video a zároveň monitorovať pomocou zodpovedajúcej tabuľky LUT. To znamená, že môžete sledovať náhľad výsledného záberu. Model FX30 navyše ponúka výber z radu predinštalovaných kinematografických štýlov, ako je napríklad S-Cinetone™ od spoločnosti Sony a dokáže snímať aj jednotlivé statické fotografie. Kamera využíva pokročilé možnosti spracovania obrazu pomocou procesora BIONZ XR, ktorý zabezpečuje prirodzenú gradáciu a realistickú reprodukciu farieb.

 

Tvorcovia majú tiež väčší prehľad pri práci vďaka funkcii Focus Map ktorá zjednodušuje vizualizáciu hĺbky ostrosti. Funkcia Breathing Compensation ponúka stabilný uhol záberu pri ostrení. Kamera disponuje účinnou stabilizáciou na snímanie akčných záberov v pohybe pomocou režimu Active Mode vďaka päťosej optickej stabilizácii obrazu v tele a synchronizácii s časovým kódom.

Model FX30 je vybavený ďalšími funkciami, ktoré zachovávajú dušu radu Cinema Line, vrátane:

  • Nové prispôsobiteľné hlavné menu vo forme zoznamu, ktoré umožňuje rýchly prístup k často používaným položkám 
  • Nový standby movie screen umožňuje čistý pohlaď na snímaný objekt bez okolitých informácií
  • Tlačidlá a voliče určené na nakrúcanie videa

 

Model FX30 navyše disponuje ďalšími funkciami, ktoré zjednodušujú tvorivú prácu, ako sú postprodukčné úpravy pomocou integrovaných LUT a EI metadát. Tieto metadáta sú k dispozícii pri použití poslednej verzie aplikácií Catalyst Prepare alebo Catalyst Browse od spoločnosti Sony. V auguste bol vydaný nový „Catalyst Prepare Plugin“ pre Adobe Premiere Pro.

 

Jednoduché ovládanie a kompaktné rozmery

Kompaktná a ľahká kamera FX30 sa vyznačuje dizajnom s plochou hornou časťou a úchytmi so závitmi na pripojenie príslušenstva. Tie uľahčujú jej použitie pri snímaní z ruky, zhotovovanie záberov v nízkych uhloch, upevnenie na gimbal alebo pripojenie ďalšieho príslušenstva. Kamera FX30 je tiež vybavená rukoväťou XLR, ktorú je možné použiť na snímanie záberov z nízkeho uhla.  Filmárom tiež umožňuje zaznamenávať krištáľovo čistý zvuk prostredníctvom rôznych zvukových vstupov, vrátane dvoch zvukových vstupov XLR a stereofónneho 3,5 mm mini konektora na štvorkanálový záznam. Externé mikrofóny je možné pripojiť priamo ku kamere prostredníctvom pätice Multi Interface Shoe alebo mikrofónového konektora. Model FX30 je tiež vybavený interným stereofónnym mikrofónom na záznam zvuku.

 

Modely FX30 a FX30B sú vybavené dvoma slotmi pre pamäťové karty, ktoré sú kompatibilné ako s kartami CFexpress typu A, tak s kartami SDXC/SDHC, čo tvorcom prináša široké možnosti snímania. Model FX30 je kompatibilný s novými veľkokapacitnými pamäťovými kartami CFexpress typu A.

 

Model FX30 ponúka nielen pokročilý výkon, ale aj mimoriadnu spoľahlivosť. Je vybavený inovatívnym systémom odvodu tepla na neprerušované nahrávanie v rozlíšení 4K/60p, spoľahlivým napájaním na dlhšie nahrávanie a odolným šasi z horčíkovej zliatiny. Široký výber objektívov s bajonetom E, vysoko výkonných mikrofónov a ďalších nevyhnutných prvkov poskytuje tvorcom mimoriadne flexibilný systém, ktorý vyhovie širokej škále tvorivých potrieb.

Špecifikácia Sony Alpha FX30 - Telo

Recenzie Sony Alpha FX30 - Telo

100%

1 recenzií užívateľov

1x

0x

0x

0x

0x

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 2 319 €

Upozorni ma keď cena klesne pod