Náš e-shop funguje naďalej 24 hodín, 7 dní v týždni. Objednávky expedujeme každý pracovný deň a v týchto dňoch je k dispozícií rovnako technická podpora telefonicky aj emailom od 10:00 do 16:00. Viac info
DORUČENIE ZDARMA pri objednávke nad 20 €. Viac info
  • Úvod
  • >>
  • Sony Alpha A6300 + Sony E 18-135mm f/ 3,5-5,6 OSS

Sony Alpha A6300 + Sony E 18-135mm f/ 3,5-5,6 OSS

Sony Alpha A6300 je bleskurýchly systémový fotoaparát, ktorý ponúka kompaktné telo, 24,2MPix APS-C CMOS snímač Sony Exmor, procesor BIONZ X, XGA OLED hľadáčik Tru-Finder, rýchly AF 4D FOCUS, 4K video a Wi-Fi konektivitu.
Výrobca:
Sony
Obj. čislo:
ILCE6300MB.CEC
Dostupnosť tovaru:
Do 5 dní
1 259,00 € 1 049,17 €
-+

Sony Alpha A6300 + Sony E 18-135mm f/ 3,5-5,6 OSS

Sony Alpha A6300 je bleskurýchly kompaktný systémový CSC fotoaparát Sony, ktorý je vybavený prvotriednym elektronickým hľadáčikom s XGA OLED Tru-Finder technológiou. Použitá je najnovšia hybridná technológia automatického zaostrovania 4D FOCUS so špičkovou rýchlosťou zaostrovania a 179 zaostrovacími bodmi. Fotoaparát je vybavený osvedčeným 24,2MPix snímačom Sony Exmor CMOS veľkosti APS-C (23,5 x 15,6mm), ktorému sekunduje vysoko výkonný procesor spracovania obrazu BIONZ X. Fotoaparát umožňuje natáčanie vysokokvalitných 4K videí s rozlíšením 3840x2160/30p/25p/24p a Full-HD s rozlíšením 1920x1080/120p/60p/50p/30p/25p/24p. Okrem ďalšej špičkovej výbavy je vybavený aj výklopným dotykovým 3“ TFT LCD displejom s rozlíšením 921 600Pix a vstavaným Wi-Fi modulom s podporou technológie NFC. A toto všetko je vložené do kovového tela, z pevných magnéziovo-hliníkových zliatin.

Kvalitný vysoko kontrastný OLED hľadáčik:
Kontrastný farebný elektronický 0,39“ XGA OLED hľadáčik s vysokým rozlíšením 2,36MPix a vysokou obnovovacou rýchlosťou až 120fps ponúka 100% pokrytie uhla záberu a zväčšenie až 1,07x pri ohnisku 50mm (0,70x pri prepočte na 35mm fotoaparáty). Hľadáčik verne zobrazuje obraz snímaný snímačom fotoaparátu s nebadateľným opozdením pri pohybujúcich sa objektoch. Hľadáčik vám v reálnom čase zobrazuje aj zmenu expozície prejavovanú stmavením či zosvetlením obrazu v hľadáčiku, ktorý má bohatú gradáciu, trojnásobný kontrast.

Jeden z najmenších a najľahších systémových fotoaparátov s APS-C snímačom:
Sony Alpha A6300 je momentálne spolu s predošlou generáciou najmenším a najľahším APS-C systémový fotoaparátom s výmennými objektívmi na svete.

Brilantná obrazová kvalita snímača:
Osvedčený 24,2MPix Exmor CMOS senzor veľkosti APS-C (23,5 x 15,6mm), ktorým disponuje nový Sony Alpha A6300 predstavuje špičkový snímač, ktorý vás uvedie do úplne nového štandardu obrazovej kvality v tejto triede fotoaparátov. Snímač zachytáva fotografie špičkovej kvality s mimoriadne jemnou gradáciou farebných odtieňov, mimoriadne nízkou úrovňou šumu a vo vysokom rozlíšení. Snímač pracuje v natívnom rozsahu citlivostí ISO 100 -51200. Výbornému snímaču sekunduje rýchly a výkonný procesor spracovania obrazu BIONZ® X, ktorý zvláda spracovanie a ukladanie RAW+JPEG súborov v 14-bitovej farebnej hĺbke na kanál rýchlosťou až 11 obr./s.

Procesor spracovania obrazu novej generácie BIONZ® X:
Sony BIONZ® X je overeným obrazovým procesorom a systémový fotoaparát Sony Alpha A6300 je jedným z prvých modelov, ktoré sú ním vybavené. BIONZ® X je mimoriadne výkonným obrazovým procesorom, ktorý v okamžiku zhodnotí expozičné podmienky, verne reprodukuje textúry, detaily, ostrosť, farby, jemnosť farebných prechodov a to všetko potom v 14-bitovej farebnej hĺbke, pri plnom rozlíšení uloží na pamäťovú kartu ako fotografie v RAW + JPEG súboroch rýchlosťou 11 obr./s. Vďaka LSI vstupom (veľkokapacitným vstupom), ktoré umožňujú rýchlejšie počiatočné spracovanie dát dosiahnete rýchlejšie ukladanie výsledných fotografií a videosekvencií a to s realistickejším obrazom, bohatšou gradáciou, prirodzenými detailmi a nižším šumom.

Bleskovo rýchle a presné zaostrovanie porovnateľné s DSLR:
Pre výrazné zvýšenie rýchlosti zaostrovania používa fotoaparát hybridný systém automatického zaostrovania. Tento hybridný systém automatického zaostrovania pracuje s najnovšími zrýchlenými zaostrovacími algoritmami SOD (Spatial Object Detection – rámcová detekcia objektov) a kombinuje v sebe rýchlosť fázovej detekcie AF s vysokou presnosťou kontrastnej detekcie AF. Celý systém pracuje tak, že najprv začne objektív zaostrovať pomocou fázovej detekcie so 179-timi bodmi a ten rýchlo a efektívne priblíži objekt na ktorý sa ostrí do poľa zaostrenia. Potom nad zaostrením preberie kontrolu zaostrovací systém s kontrastnou detekciou so širokým pokrytím záberu, ktorý precízne za okamih dokončí zaostrenie. Zaostrovací systém je od začiatku navrhnutý pre prácu s Full-Frame snímačom a to mu zaručuje mimoriadnu rýchlosť a presnosť zaostrenia.

Zaostrený na oko:
Sony zdokonalilo zaostrovanie pridaním módu zaostrenia na oko, ktoré sa výborne hodí napríklad pri portrétoch s nízkou hĺbkou ostrosti. Zostrenie na oko sa dá veľmi jednoducho aktivovať pomocou užívateľsky nastaviteľného tlačidla (na ktoré si tuto funkciu naprogramujete) a po jeho aktivácii Vám v hľadáčiku zelený rámček potvrdí zaostrenie na oko u fotografovaného objektu. Detekcia očí je extrémne presná a je možné zaostrovať aj iba na jedno oko. Vďaka tomuto spôsobu sa Vám podaria veľmi pôsobivé portréty so správnym zaostrením na oko.

Kompatibilita bajonetu:
Fotoaparát Sony Alpha A6300 je plne kompatibilný s bajonetom Sony E, čo zahŕňa celú plejádu objektívov Sony, Sony G, Carl Zeiss®. Vďaka takto koncipovanému systému už nebudete mať problém s výberom toho správneho objektívu.

Redukcia bajonetu pre objektívy s bajonetom Sony A:
Okrem objektívov s bajonetom Sony E je možné vďaka redukciám Sony LA-EA3 a Sony LA-EA4 namontovať akýkoľvek objektív s bajonetom Sony A. Redukcia Sony LA-EA4 je vybavená vstavaným AF motorčekom, mechanizmom pohybu clony a technológiou polopriepustného zrkadla, ktorá umožňuje kontinuálne zaostrovať pomocou fázovej detekcie AF aj objektívom ktoré nemajú vstavaný zaostrovací motorček. Obidve redukcie sú vybavené v dolnej časti otvorom so závitom na statívovú skrutku.

Rýchle a intuitívne ovládanie:
Ergonómia ovládania tohto nového modelu je na vysokej profesionálnej úrovni, vďaka Quick Navi Pro, ktoré robí ovládanie prehľadné a rýchle. Na LCD monitore je možné jednoducho zobraziť všetky dôležité expozičné informácie a aj prehľadné menu. Vďaka tomu môžete rýchlo zmeniť nastavenia tak ako si to momentálna situácia vyžaduje.

3“ výklopný TFT LCD monitor s rozlíšením 921 600Pix:
Fotoaparát je vybavený výklopným dotykovým 3“ LCD monitorom s technológiou TFT a rozlíšením 921 600Pix. Monitor je osadený do výklopného rámu ktorý mu umožňuje vyklopiť sa približne o 180° nahor. Monitor umožňuje jednoducho prechádzať ponukami menu a zobrazuje aj živý náhľad fotografovanej scény vďaka technológii WhiteMagic™, ktorá výrazne zvyšuje viditeľnosť obrazovky za jasného denného svetla. LCD monitor je vďaka svojim vlastnostiam veľmi vhodný pri manuálnom zaostrovaní ako aj pri fotografovaní z nezvyčaných polôh (podhľad, nadhľad).

Full HD video:
Natáčajte videá v rozlíšení 4K (3840x2160/30p/25p/24p pri až 100Mb/s), Full HD (1920x1080/120p/60p/30p/25p pri až 100Mb/s) vo formáte AVCHD 2.0/MP4/XAVC S a sťahujte si ho do svojej PC stanici na ďalšie spracovanie cez rozhranie HDMI®. Pri natáčaní videa si môžete vybrať kodek AVCHD ™ pre super jemnú 60p, štandardnú 60i, alebo filmovú 24p frekvenciu, prípadne MP4 kodek pre menšie súbory, optimalizované pre web.

Jednoduchosť Wi-Fi prepojenia na tablety a smartfóny:
Sony Alpha A6300 disponuje vstavaným Wi-Fi/NFC modulom pre pohodlný a bezproblémový bezdrôtový prenos vašej tvorby na kompatibilné Wi-Fi zariadenia. Použité zariadenia Wi-Fi, alebo NFC (Nera Field Comunication) sú kompatibilné s Android ™ ako aj iOS tabletmi a telefónmi a ich prepojenie sa uskutočňuje automaticky bez nutnosti zložitého nastavovania. Vďaka tomuto prepojeniu je možné aj na diaľku ovládať spúšť skrz váš tablet alebo smartphone. Sony E 18-135mm f/3.5-5.6 OSS je opticky stabilizovaný základný transfokačný (zoom) objektív vybavený bajonetom E-Mount a lineárnym zaostrovacím motorčekom. Objektív je určený pre kompaktné systémové fotoaparáty (CSC) Sony Alpha so snímačmi veľkosti APS-C. Rozsah ohniskových vzdialeností po prepočte na 35mm kinofilm zodpovedá rozsahu 27-202,5mm. Optická sústava objektívu je zložená z 16 optických prvkov zoradených do 12 skupín, pričom 2 optické prvky sú z nízko rozptylového ED skla pre zlepšenie prenosu kontrastu a elimináciu chromatickej aberácie a 1 optický prvok je asférický pre vykorigovanie optického skreslenia obrazu. Objektív má štandardnú svetelnosť v rozsahu f/3.5-5.6, je vybavený 7-lamelovou clonou, lineárnym zaostrovacím motorčekom a 4 krokovou optickou stabilizáciou obrazu OSS (Optical Steady Shot). Má veľmi kompaktné rozmery a veľmi ľahkú a pevnú konštrukciu tela.

Vlastnosti teleobjektívu Sony E 18-135mm f/3.5-5.6 OSS:
• Základný transfokátorový objektív s bajonetom E-Mount pre APS-C fotoaparáty Sony Alpha
• Fyzický rozsah ohniskových vzdialeností je 18-135mm
• Skutočný rozsah ohniskových vzdialeností je 27-202,5mm po prepočte na kinofilm
• Svetelnosť objektívu je v rozsahu f/3.5-5.6
• Optická konštrukcia objektívu pozostáva z 16 prvkov v 12 skupinách
• 2 optické prvky sú z nízko rozptylového ED skla, 1 optický prvok je asférický
• Až štvorkroková technológia optickej stabilizácie obrazu OSS (Optical Steady Shot)
• Presné a tiché automatické zaostrovanie vďaka lineárnemu zaostrovaciemu motorčeku
• Veľmi ľahká a pevná konštrukcia

Technické parametre objektívu Sony E 18-135mm f/3.5-5.6 OSS:
Rozsah ohniskových vzdialeností: 18-135mm
Zorný uhol (diagonálny): 76° – 12°
Konštrukcia optickej sústavy (členy/skupiny): 16/12
Počet lamiel clony: 7
Minimálna clona: f/3.5-5.6
Maximálna clona: f/22-36
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,45m
Maximálne zväčšenie: 0,29x
Stabilizátor obrazu: 4 stopový optický stabilizátor obrazu OSS (merané podľa štandardov CIPA)
Pohon automatického zaostrovania: Elektrický motorček s lineárnym chodom
Priemer filtrového závitu: 55mm
Utesnenie objektívu: Nie
Materiál tela objektívu: Horčíková zliatina
Rozmery objektívu (priemer x dĺžka): 67,2mm x 88mm
Hmotnosť objektívu: 325g

Špecifikácia Sony Alpha A6300 + Sony E 18-135mm f/ 3,5-5,6 OSS

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 259,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod