Samyang 12mm f/2.8 ED AS NCS Fisheye, baj. Sony E

Samyang 12mm f/2.8 ED AS NCS Fisheye je svetelný, ultra širokouhlý 12mm objektív typu rybie oko, poskytujúci prvotriednu obrazovú kvalitu, ktorý je určený pre Full Frame aj APS-C digirálne fotoaparáty Sony.
Výrobca:
Samyang
Obj. čislo:
840223
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
449 374,17 €
-+

Samyang 12mm f/2.8 ED AS NCS Fisheye, baj. Sony E

Samyang 12mm f/2.8 ED AS NCS Fisheye je svetelný, ultra širokouhlý 12mm objektív typu Fisheye (rybie oko) určený pre použitie na Full Frame aj APS-C digitálnych fotoaparátoch Sony. Pri použití s Full Frame umožňuje objektív odfotografovať scénu s ohromujúcim 180° uhlom záberu, ktorý vám výborne poslúži nielen v uzavretých malých priestoroch ale aj na úchvatné širokouhlé fotografie krajiny. Pri nasadení na APS-C vám poskytne objektív taktiež mimoriadne širokouhlý záber až 118° pri 19,2 mm ohniskovej vzdialenosti po prepočte na kinofilm (1,6x crop faktor). Objektív má bajonetovú špeciálne tvarovanú (tzv. vykrajovanú) slnečnú clonu pre zabránenie vyniknutiu bočného svetla ktoré by mohlo zhoršiť výslednú obrazovú kvalitu.

Samotná optická konštrukcia objektívu pozostáva z 12-tich šošoviek zoradených do 8-mych skupín. Optická sústava objektívu je vybavená 2 špeciálne tvarovanými asférickými šošovkami, ktoré korigujú okrem chromatickej vady najmä skreslenie (deformáciu) obrazu. Okrem nich sú v optickej sústave 3 šošovky z nízko-rozptylového ED skla. Povrch dvoch šošoviek optickej sústavy je vybavený najnovšiu generáciu antireflexných vrstiev NCS – Nano Crystal anti-reflection System, ktoré majú ešte nižší odrazový koeficient ako praxou overené UMC vrstvy. NCS minimalizujú odraz svetla a usmerňujú optické dráhy svetelných lúčov tak aby dopadali na povrch snímača čo najkolmejšie. Toto má potom pozitívny dopad na kvalitu prenosu kontrastu, elimináciu nežiaducich odrazov a odleskov a na minimalizáciu nežiadúcej chromatickej aberácie. Objektív využíva optickú sústavu s vnútorným ostrením (Inter Focus - IF), vďaka čomu sa zaostrovacia skupina šošoviek pohybuje sa iba vo vnútri tubusu objektívu. Veľkosť objektívu sa tak pri zaostrovaní nemení a neotáča sa ani predný optický člen.

Objektív Samyang 12mm f/2.8 ED AS NCS Fisheye sa vyznačuje skutočne mimoriadnou obrazovou kvalitou, výbornou kvalitou spracovania a robustnosťou, ktorú by ste čakali od profesionálneho objektívu a výborne poslúži nielen nadšencom filmu, ale aj fotografom. Objektív sa dodáva v balení spolu so špeciálnou prednou krytkou, zadnou krytkou a s mäkkým prepravným puzdrom.

Technické parametre objektívu Samyang 12mm f/2.8 ED AS NCS Fisheye:
Bajonet: Sony E
Ohnisková vzdialenosť: 12mm (19,2mm na APS-C po prepočte na kinofilm)
Maximálna clona: f/2.8
Minimálna clona: f/22
Zorný uhol: 180° (118° na APS-C po prepočte na kinofilm)
Konštrukcia objektívu: 12 členov / 8 skupín
Počet lamiel clony: 7
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,2m
Rozmery: 77,3 x 72,7 mm
Hmotnosť: 515 g


Obsah balenia:
Obsah balenia objektívu Samyang 12mm f/2.8 ED AS NCS Fisheye:
Objektív: Samyang 12mm f/2.8 ED AS NCS Fisheye
Predná krytka objektívu: Samyang
Zadná krytka objektívu: Samyang
Slnečná clona objektívu: Samyang
Puzdro na objektív: Samyang
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Samyang 12mm f/2.8 ED AS NCS Fisheye, baj. Sony E

Bajonet objektívuSony E
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/2.8

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 449 €

Upozorni ma keď cena klesne pod