Samyang 10mm f/2.8 ED AS NCS CS, baj. Micro 4/3 Olympus/Panasonic

Samyang 10mm f/2.8 ED AS NCS CS je svetelný, ultra širokouhlý 10mm objektív s prvotriednou obrazovou kvalitou určený predovšetkým pre fotografovanie krajiniek, reportáže, street fotografie ako aj fotografovanie architektúry.
Výrobca:
Samyang
Obj. čislo:
840009
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
429 357,50 €
-+

Samyang 10mm f/2.8 ED AS NCS CS, baj. Micro 4/3 Olympus/Panasonic

Samyang 10mm f/2.8 ED AS NCS CS je svetelný, ultra širokouhlý objektív určený pre použitie na Micro 4/3 systémových digitálnych fotoaparátoch Olympus (PEN, OM-D) a Panasonic (DMC-G, DMC-GF, DMC-GH, DMC-GX, DMC-GM). Po nasadení na tieto fotoaparáty umožňuje objektív odfotografovať scénu s širokouhlým 88,9° uhlom záberu, ktorý vám výborne poslúži nielen v uzavretých malých priestoroch, ale aj na úchvatné širokouhlé fotografie krajiny. Nasadením na fotoaparáty Olympus/Panasonic so snímačom formátu Micro 4/3 vám poskytne objektív 20mm ohniskovú vzdialenosť po prepočte na kinofilm (2x crop faktor). Objektív má bajonetovú špeciálne tvarovanú (tzv. vykrajovanú) slnečnú clonu pre zabránenie vyniknutiu bočného svetla ktoré by mohlo zhoršiť výslednú obrazovú kvalitu.

Samotná optická konštrukcia objektívu pozostáva zo 14-tich šošoviek zoradených do 10-tich skupín. Optická sústava objektívu je vybavená dvomi špeciálne tvarovanými asférickými AS šošovkami, ktoré korigujú okrem chromatickej vady najmä skreslenie (deformáciu) obrazu. Okrem nich má objektív ešte aj jednu šošovku vyrobenú zo špeciálneho nízko rozptylového ED skla, ktorá potláča chromatickú aberáciu. Povrch dvoch šošoviek optickej sústavy je vybavený najnovšiu generáciu antireflexných vrstiev NCS – Nano Crystal anti-reflection System, ktoré majú ešte nižší odrazový koeficient ako praxou overené UMC vrstvy. NCS minimalizujú odraz svetla a usmerňujú optické dráhy svetelných lúčov tak aby dopadali na povrch snímača čo najkolmejšie. Toto má potom pozitívny dopad na kvalitu prenosu kontrastu, elimináciu nežiaducich odrazov a odleskov a na minimalizáciu nežiadúcej chromatickej aberácie. Objektív využíva optickú sústavu s vnútorným ostrením (Inter Focus - IF), vďaka čomu sa zaostrovacia skupina šošoviek pohybuje sa iba vo vnútri tubusu objektívu. Veľkosť objektívu sa tak pri zaostrovaní nemení a neotáča sa ani predný optický člen.

Objektív Samyang 10mm f/2.8 ED AS NCS CS sa vyznačuje skutočne mimoriadnou obrazovou kvalitou, výbornou kvalitou spracovania a robustnosťou, ktorú by ste čakali od profesionálneho objektívu a výborne poslúži nielen nadšencom filmu, ale aj fotografom. Objektív sa dodáva v balení spolu so špeciálnou prednou krytkou, zadnou krytkou a s mäkkým prepravným puzdrom.

Technické parametre objektívu Samyang 12mm f/2.0 NCS CS:
Bajonet: Olympus/Panasonic
Ohnisková vzdialenosť: 10mm (20mm po prepočte na kinofilm)
Maximálna clona: f/2.8
Minimálna clona: f/22
Zorný uhol: 88,9°
Konštrukcia objektívu: 14 členov / 10 skupín
Počet lamiel clony: 6
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,2m
Rozmery: 86 x 96,5 mm
Hmotnosť: 600 g
Dodávané príslušenstvo: predná, zadná krytka a mäkké prepravné puzdro

Špecifikácia Samyang 10mm f/2.8 ED AS NCS CS, baj. Micro 4/3 Olympus/Panasonic

Bajonet objektívuMicro 4/3
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/2.8

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 429 €

Upozorni ma keď cena klesne pod