PENTAX-FA 645 smc120mm f/4 Macro

smc Pentax-FA 645 120mm Macro f/4 je výborný stredoformátový makro teleobjektív s prvotriednou obrazovou kvalitou, štandardnou svetelnosťou f/4 a zväčšením 1:1. Objektív poskytuje 96mm ohniskovú vzdialenosť v prepočte na 35mm kinofilm.
Výrobca:
Pentax
Obj. čislo:
26735
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 10 dní
1 750,00 1 458,33 €
-+

PENTAX-FA 645 smc120mm f/4 Macro

Prvotriedny stredoformátový makro teleobjektív smc Pentax-FA 645 120mm Macro f/4 je objektív profesionálnej konštrukcie z rady smc Pentax-FA. Vyznačuje sa špičkovou optickou konštrukciou, prvotriednou obrazovou kvalitou, zväčšením v pomere 1:1, štandardnou svetelnosťou f/4 a automatickým zaostrovaním. Objektív je určený pre klasické aj digitálne stredoformátové zrkadlovky Pentax 645 s bajonetom Pentax 645AF2. Na klasických stredoformátových zrkadlovkách Pentax 645 ponúka 96mm ohniskovú vzdialenosť (po prepočte na 35mm kinofilm) pri 32,5°. Objektív je svojimi parametrami a konštrukciou vhodný pre macro fotografov divokej prírody, hmyzu, ale aj pre klasické detailné zábery statických motívov. Okrem výborných makro záberov je využiteľný aj pri fotografovaní portrétu a ako stredný teleobjektív.
Za svoju prvotriednu obrazovú kvalitu objektív vďačí špičkovej optickej konštrukcii pozostávajúcej z 9-tich šošoviek zoradených do 8-mych skupín. Optická sústava objektívu je vybavená špeciálnou dnes už legendárnou viacvrstvovou antireflexnou povrchovou úpravou smc, ktorá pomáha znižovať riziko vzniku nežiaducich odleskov a farebných závojov pri fotografovaní do protisvetla. Minimálna zaostrovacia vzdialenosť objektívu je 39cm od roviny snímača a zväčšenie objektívu je 1:1. Clonový mechanizmus objektívu je vyrobený z 8 tvarovaných lamiel, ktoré pri zaclonení vytvárajú kruhový prierez vďaka čomu dosiahnete na fotografiách dokonalý bokeh (rozostrenie pozadia). Štandardná svetelnosť objektívu f/4 umožňuje výbornú kontrolu nad hĺbkou ostrosti a tiež pohodlné fotografovanie aj v nedostatočných svetelných podmienkach aké sú občas v prírode bežné. Clonu je možné pricloniť až na f/32 a je manuálne ovládaná pomocou clonového prstenca, alebo automaticky z fotoaparátu pomocou unášača na bajonete objektívu. Pohon automatického zaostrovania objektívu je riešený pomocou rýchleho, tichého a presného zaostrovacieho motorčeka v tele objektívu. Optická sústava objektívu je zasadená do utesneného robustného a pevného tubusu z ľahkých zliatin hliníka a horčíka čo mu zabezpečuje mimoriadnu pevnosť. No aj napriek tomu objektív váži 735g. Objektív je v prednej časti vybavený 67mm závitom pre klasické kruhové fotografické filtre. Táto predná časť objektívu so závitom na filtre sa pri ostrení neotáča vďaka čomu je použitie polarizačných a prechodových filtrov bezproblémové. Súčasťou tubusu objektívu je bajonet pre pripojenie bajonetovej slnečnej clony Pentax PH-RBD 67mm, ktorá je súčasťou balenia objektívu rovnako ako polotvrdé prepravné puzdro Pentax S120-150.


Parametre teleobjektívu smc Pentax-FA 645 120mm Macro f/4:
Ohnisková vzdialenosť: 120mm (ekvivalent 96mm pri prepočte na 35mm kinofilm)
Maximálna clona: f/4
Minimálna clona: f/32
Stavba objektívu: 9 šošoviek v 7 skupinách
Antireflexné vrstvy: Viacnásobné antireflexné smc vrstvy (Super Multi Coating)
Zorný uhol: 32,5° pri klasických stredoformátových zrkadlovkách Pentax 645
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 0,39m
Maximálne zväčšenie: 1x
Počet lamiel clony: 8 kruhovo vykrajovaných lamiel
Priemer závitu filtra: 67mm
Rozmery(priemer x dĺžka): 82,5 x 110mm
Hmotnosť: 735g
Dodávané príslušenstvo: Predná krytka Pentax O-LC67, zadná krytka, slnečná clona Pentax PH-RBD67 a mäkké puzdro Pentax S120-150.

Špecifikácia PENTAX-FA 645 smc120mm f/4 Macro

Bajonet fotoaparátuCanon EF
Bajonet objektívu:Canon EF
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Štandardná odolnosť
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/1.0
Priemer filtra objektívu37 mm
Maximálne rozlíšenie videaHD
Max. frekvencia snímania Full HD25/30 obr./s
Max. frekvencia snímania 4K24/25/30 obr./s
Režimy snímaniaAutomatické programy
Uchytenie objektívuPevný vstavaný objektív
Vstupy a výstupyMikrofónny vstup XLR

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 1 750,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod