Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH. strieborný

Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH je základný, vysoko svetelný objektív z rady Lumix G je určený pre kompaktné systémové fotoaparáty Panasonix Lumix s bajonetom Micro 4/3. Ohnisková vzdialenosť objektívu po prepočte na kinofilm je 50mm.
Výrobca:
Panasonic
Obj. čislo:
H-H025E-S
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
199 € 169 165,83 € 140,83 €
-+
Akcia -15%

Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH. strieborný

Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH je základný, vysoko svetelný objektív z poloprofesionálnej rady Lumix G, ktorý je so svojim 50mm ohniskom (po prepočte na kinofilm), výborným univerzálnym objektívom pre každú príležitosť. Hodí sa nie len pre street fotografiu, portrétnu fotografiu, fotoreportáž, dokumentárnu fotografiu, ale aj pre všetkých fotografov, ktorý pre svoju tvorbu vyžadujú špičkovú obrazovú kvalitu a objektív schopný práce v akýchkoľvek svetelných podmienkach.

Dôležité vlastnosti:
• Prvotriedny základný objektív s bajonetom Micro 4/3, ktorý je určený pre kompaktné systémové fotoaparáty Panasonic Lumix so snímačom Micro 4/3
• Objektív ponúka 25mm ohnisko, ktoré je po prepočte na kinofilm ekvivalentom univerzálnej 50mm ohniskovej vzdialenosti a uhol záberu je 47°
• Prvotriedna optická konštrukcia so špičkovou obrazovou kvalitou pozostávajúca z 8 optických členov zoradených do 7 optických skupín
• Optická sústava objektívu je vybavená 2 asférickými šošovkami pre korekciu optického skreslenia a 1 šošovkami zo špeciálneho UHR, ktoré zlepšuje prenos kontrastu, farebnú vernosť a potláča chromatickú aberáciu.
• Vysoká svetelnosť objektívu f/1.7 umožňuje aj použitie v nedostatočne osvetlenom prostredí
• 7-lamelová tvarovaná clona s dokonale kruhovým otvorom pre čo najdokonalejšie rozmazanie pozadia (bokeh) sa dá nastavovať po 1/3 EV krokoch
• Krokový zaostrovací motor umožňuje bezhlučné a rýchle zaostrenie
• Veľmi kompaktná konštrukcia s hmotnosťou iba 125g ho radí medzi ľahšie objektívy vo svojej triede
• 46mm závit pre klasické kruhové filtre

Podrobný popis vlastností objektívu:
Použitie objektívu:
Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH, je kompaktný a ľahký základný, so špičkovou obrazovou kvalitou, s pevnou konštrukciou, asférickými členmi a vysokou sveteľnosťou. Vďaka týmto vlastnostiam ho môžete mať kedykoľvek a kdekoľvek zo sebou a používať ho za akýchkoľvek svetelných podmienok. To sú presne tie podmienky použitia s akými musí rátať každý profesionál. Preto je tento objektív výbornou voľbou pre všetkých fotografov, ktorý potrebujú prvotriedne zábery, univerzálne ohnisko, maximálnu ostrosť a kvalitu obrazu.

Základné ohnisko a optická konštrukcia:
Objektív disponuje 25mm ohniskovou vzdialenosťou, ktorá je po prepočte na kinofilm ekvivalentná základnej ohniskovej vzdialenosti 50mm. To zodpovedá uhlu záberu 47°, ktorý kopíruje uhol v ktorom ľudské oko vníma objekty ostro. Vďaka tejto zhode sa toto ohnisko považuje za najuniverzálnejšie a hodí sa pre rôzne fotografické žánre. Optická konštrukcia objektívu je zložená z 8-mych optických členov, ktoré sú zoradené do 7-mych optických skupín. V optickej sústave sú zaradené 2 asférické šošovky pre korekciu optického skreslenia obrazu a jedna šošovka z UHR skla (Ultra-high refractive), ktorá zlepšuje prenos kontrastu, ostrosť, farebnú vernosť a eliminujú vznik chromatickej aberácie. Optická sústava objektívu dokáže zaostrovať už od vzdialenosti 25cm.

Vysoká svetelnosť, ovládanie clony a kontrola nad hĺbkou ostrosti:
Vysoká svetelnosť objektívu f/1.7 je ideálna pre fotografovanie v prostredí s nedostatočnou mierou osvetlenia ako aj pre kontrolu nad hĺbkou ostrosti v obraze. Clonu je možné nastavovať v rozsahu od f/1.7 po f/22 po 1/3 EV krokoch. Clona pozostáva zo 7-mych tvarovaných lamiel, ktoré majú dokonale kruhový otvor. Vďaka tomu môžete vytvárať úchvatne zábery so zaostreným objektom v popredí na dokonale rozostrenom pozadí (tzv. bokeh).

Rýchle a tiché zaostrovanie:
Pre automatické zaostrovanie je objektív vybavený rýchlym krokovým zaostrovacím motorom, Pri svojej práci je motorček takmer bezhlučný, mimoriadne rýchly a hlavne spoľahlivý. Samotný motorček je aktivovaný povelmi zo zaostrovacieho systému fotoaparátu, ktorý pracuje na princípe fázovej detekcie.

Mechanická konštrukcia objektívu a jeho odolnosť:
Objektív je vyrobený z ľahkých a veľmi pevných materiálov. V prednej časti objektívu dominuje závit pre klasické kruhové filtre o priemere 46mm a zadná časť je tvorená bajonetom Micro 4/3, ktorý zabezpečuje vysokú presnosť uchytenia objektívu. Objektív sa vyznačuje kompaktnými rozmermi. Pri priemere 60,8mm a dĺžke 52mm je jeho hmotnosť iba 125g.

Technické parametre objektívu Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH:
• Ohnisková vzdialenosť: 25mm (50mm ekvivalent pre 35mm formát)
• Zorný uhol: 47°
• Maximálna clona: f/1.7
• Minimálna clona: f/22
• Optická konštrukcia: 16 členov / 12 skupín
• Počet lamiel clony: 7 tvarovaných lamiel
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,25m
• Maximálne zväčšenie objektívu: 0,14x
• Priemer filtrového závitu: 46mm
• Rozmery: 60,8 x 52 mm
• Hmotnosť: 125g


Obsah balenia:
Objektív: Panasonic Lumix G 25mm F1.7 ASPH
Predná krytka objektívu: Panasonic DMW-LFC46
Zadná krytka objektívu: Panasonic DMW-LRC1
Slnečná clona objektívu: Panasonic
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH. strieborný

Bajonet objektívuMicro 4/3
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/1.7

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 169 €

Upozorni ma keď cena klesne pod