Hľadáme nového kolegu. Pridaj sa k nám!

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Panasonic Lumix DC-S1R + S 24-105 mm f/4

  • Panasonic Lumix DC-S1R + S 24-105 mm f/4
  • Obrázok (1)
  • Obrázok (2)
  • Obrázok (3)
  • Obrázok (4)
  • Obrázok (5)
Obj. čislo: DC-S1RME-K
-18%Akcia
Panasonic Lumix DC-S1R + LUMIX S 24-105 mm / F4.0 MACRO O.I.S.

Full-Frame snímač s rozlíšením 47,3 MPix
Elektronický hľadáčik OLED s rozlíšením 5,760 MPix
Stabilizátor Dual Image s intenzitou 6 EV pre fotografovanie aj natáčanie Režim Super vysokého rozlíšenia až 187 MPix
Full-Frame systémový fotoaparát LUMIX S1R.
Zo všetkých súčasných Full-Frame bezzrkadloviek ponúka vôbec najvyššie rozlíšenie 47,3 megapixelov 1, čo znamená bezkonkurenčnú obrazovú kvalitu s vynikajúcou kresbou detailov, tonálnymi prechodmi aj farebným podaním.
O špičkové spracovanie obrazových dát sa stará nový procesor Venus Engine. Medzi ďalšie veľké prednosti modelu LUMIX S1R patrí bleskurýchle a precízne automatické zaostrovanie, vďaka ktorému prístroj príde vhod profesionálnym fotografom v akejkoľvek situácii. Aby bola scéna dobre vidieť, vybavili výrobcovia fotoaparát elektronickým hľadáčikom typu OLED s najvyšším rozlíšením na súčasnom trhu - 5,76 MPix.

LUMIX S 24-105 mm / F4.0 MACRO O.I.S.Širokorozsahový základný zoom 6K foto & 4K video objektív Lumix S so svetelnosťou F4 , Makro1: 2 a optickým stabilizátorom s odolnosťou voči poveternostným podmienkam pre štandard L-Mount.

Výrobca:
Obj. čislo:
DC-S1RME-K
EAN:
5025232891467
4 399 € s DPH 3 599 s DPH 3 665,83 € bez DPH 2 999,17 € bez DPH
114 374 Kč s DPH 93 574 Kč s DPH 95 311,58 Kč bez DPH 77 978,42 Kč bez DPH
Dostupnosť Na sklade

Panasonic Lumix DC-S1R + S 24-105 mm f/4

Full-Frame snímač MOS o fyzických rozmeroch 36 x 24 mm s rozlíšením 47,3 megapixelov je zárukou špičkovej kresby detailov, k čomu prispieva aj absencia antialiasingového (low pass) filtra.
Nový typ mikrošošoviek - kvalitnejšie zachytenie obrazového signálu
Vysoký odstup signálu od šumu aj pri vysokej citlivosti
Režim Super vysokého rozlíšenia (High resolution mode) - snímky sa 187 megapixelmi
Jednotlivé pixely na snímači prekrývajú nové asférické mikrošošovky. Tie vylepšujú zachytenie obrazového signálu, čo spôsobuje nízku hladinu šumu aj pri vysokej citlivosti. LUMIX S1R ponúka rozsah citlivosti až po ISO 25 600 a hodí sa tak pre fotografovanie aj v nízkych svetelných podmienkach.
Ak chcu fotografi využiť čo najvyššieho rozlíšenia, môžu prepnúť do režimu Super vysokého rozlíšenia (High Resolution Mode), v ktorom je možné vytvárať snímky s ohromujúcou kvalitou 187 megapixelov. V takom prípade sa výsledná fotografia skladá z ôsmich zdrojových záberov nasnímaných v rýchlej sekvencii, medzi ktorými sa snímač vždy nepatrne posunie. Výsledkom je RAW snímok veľkosti 16 736 x 11 168 pixelov. V režime Super vysokého rozlíšenia možno dokonca aj potlačiť pohybové rozostrenie v prípade, že je potreba zachytiť pohybujúce sa objekty.

Výkonný stabilizátor obrazu
Optický stabilizátor v tele nového fotoaparátu účinne kompenzuje chvenie prístroja a umožňuje fotografovať z ruky s časom o 5,5 EV dlhšom ako bez stabilizácie . V kombinácii s dvojosovým optickým stabilizátorom v objektívoch radu LUMIX S vytvára duálny systém Dual I.S. 2 s účinnosťou až 6 EV  ako pri fotografovaní, tak aj pri natáčaní videozáznamov. Stabilizátor využíva sofistikované technológie - o meranie a vyhodnotenie vibrácií sa nestará len gyroskopický senzor, ale aj samotný snímač a akcelerometer.
Ak fotografi chcú odhaliť a odstrániť zdroj či príčinu chvenia, môžu využiť špeciálny režim I.S. Status Scope, v ktorom sa na displeji zobrazí miera chvenie v grafickej podobe, čo umožní lepšie odhaliť jeho pôvod.

Rýchle a presné ostrenie
Keď sa spojí osvedčená metóda porovnávania kontrastu, jedinečná technológia DFD a blesková práca obrazového procesora, vznikne mimoriadne rýchly a precízny ostriaci systém. Aby sa na neho užívatelia mohli spoľahnúť v akejkoľvek situácii, komunikujú spolu obrazový procesor Venus Engine, snímač MOS a nové objektívy LUMIX S rýchlosťou až 480 sn / s a systém tak reaguje za púhych 0,08. Ostriaca technológia funguje aj pri slabom svetle až do -6 EV, alebo v scénach s nízkym kontrastom.
• Výkon ostriaceho systému vylepšuje umelá inteligencia
• K systému rozpoznávania tváre pribudlo ostrenie na oči, zreničky a rozpoznávanie zvierat
• Sériové snímanie rýchlosťou 9 snímok za sekundu v plnom rozlíšení

Ostrenie ďalej vylepšuje múdra prediktívna technológia Advanced Artificial Intelligence Technology, schopná rozpoznať ľudí, mačky, psy a vtáky. Vďaka identifikácii objektu vie systém lepšie predvídať jeho pohyby a tomu prispôsobiť ostrenie. K lepšiemu zaostreniu portrétov zasa napomáha systém rozpoznávania tváre, očí a zreničiek.
Pri fotografovaní objektov v rýchlom pohybe zvláda LUMIX S1R sériové snímanie s frekvenciou až 9 snímok za sekundu pri jednorázovom zaostrení, prípadne 6 sn / s s kontinuálnym ostrením. V režime 6K Foto potom možno ako jednotlivé snímky v JPG použiť okienka videozáznamu nasnímaného rýchlosťou 30 sn / s v rozlíšení 18 megapixelov, v režime 4K Foto potom až 60 obr / s v rozlíšení 8 megapixelov

Špičkové natáčanie videa
LUMIX S1R je predovšetkým profesionálny fotoaparát, napriek tomu výborne zvláda aj natáčanie videozáznamov v rozlíšení 4K s rýchlosťou až 60 / 50p. Funkcia High Speed Video umožňuje 2x spomalený pohyb pri 60 sn / s vo 4K, prípadne až 6x spomalenie vo Full-HD s frekvenciou až 180 sn / s.
Záznam je možné ukladať priamo vo fotoaparáte na karte SD alebo XQD, prípadne externe pomocou plnohodnotného portu HDMI A. K dispozícii je aj linkový vstup pre 3,5 mm mikrofón a takisto 3,5 mm výstup pre slúchadlá. V prípade potreby je možné vylepšiť zvuk pomocou mikrofónneho adaptéra DMW-XLR1 v pätici pre externý blesk. Do neho možno pripojiť profesionálne mikrofóny a ďalšie zdroje s konektorom XLR.
Plnohodnotný HDMI konektor možno bezpečne prichytiť k telu S1 cez priložený adaptér a zabrániť tak nechcenému vytrhnutiu kábla, či poškodenie konektora.

Panasonic LUMIX S1R je určený profesionálom, z čoho vyplýva aj pevná konštrukcia s predným a zadným šasi z horčíkovej zliatiny, prípadne ochranné prvky na všetkých kĺboch a ovládacích prvkoch. Prístroj je odolný voči prachu a vlhkosti, funguje aj v mraze do -10 ° C.
Závierka je stavaná tak, aby vydržala 400 000 cyklov. Umožňuje nastaviť expozičný čas až 1/8000 s. Prednosťou je aj mimoriadne krátky synchronizačný čas blesku 1/320 s.
Rozloženie ovládacích prvkov vychádza z ergonomické štúdie - je riešené tak, aby sa používateľ mohol sústrediť výhradne na fotografovanie alebo natáčanie. Prácu urýchľuje a uľahčuje aj osemsmerný joystick a vylepšené užívateľské rozhranie. Aretačná páčka bráni nechceným akciám (užívateľ môže určiť, aké funkcie sa majú pri jej použití zamknúť).

Fotografi môžu chrániť svoje autorské práva okrem iného aj tým, že sa do metadát každej snímky (Exif) budú automaticky vkladať informácie o autorovi a copyrightu. K dispozícii sú dva sloty na pamäťové karty SD (UHS-II) a XQD , v blízkej budúcnosti sa počíta aj s kompatibilitou s formátom CFexpress.

Fotoaparát ponúka celý rad možností, ako ovplyvniť vzhľad snímok. K dispozícii je bohatá ponuka obrazových profilov, to ale nie je všetko - ďalšie profily si užívateľ môže sám vytvárať a ukladať. A ak vás baví skôr úpravy v počítači, možno využiť štýl Flat s plochou krivkou, nízkym kontrastom a farebnou sýtosťou, ideálny pre postprodukciu.
Medzi nové fotografické štýly patrí režimy HLG Photo (Hybrid Log Gamma)  s posilneným dynamickým rozsahom. Snímky vzniknuté v týchto režimoch sa dajú zobraziť napríklad na obrazovkách nových televízorov Panasonic s rozlíšením 4K a podporou HLG (pri pripojení cez HDMI kábel), alebo na iných kompatibilných zariadeniach.
Fotografie zhotovené v režime HLG možno uložiť v rozlíšení 8K vo formáte HSP, ale aj v konvenčnom formáte JPG či ako RAW súbor.
Pri fotografovaní portrétov príde vhod nová prednastavená varianta vyváženia bielej AWBw s ľahko červenkastým nádychom. Nový režim Highlight Weighted Light zachováva detaily v najjasnejších oblastiach snímky a bráni prepalom.
Kreatívne možnosti rozširujú i nové panoramatické pomery strán 65:24 (Film Panorama) a 2: 1.

Konektivita a diaľkové ovládanie
LUMIX S1R podporuje softvérový systém LUMIX Tether, ktorý umožňuje fotoaparát ovládať diaľkovo z počítača cez USB. Okrem toho je k dispozícii živý streaming a prenos fotografií do PC priamo pri fotografovaní.
K dispozícii je tiež nová aplikácia LUMIX Sync pre mobilné zariadenia s operačné systémy iOS alebo Android . Vďaka nej je možné fotoaparát ovládať priamo z telefónu alebo tabletu a tiež fotografie ihneď kopírovať z fotoaparátu do pripojeného zariadenia.
Vďaka podpore Bluetooth 4.2 je možné pripojiť fotoaparát k mobilnému zariadenie trvalo s minimálnou spotrebou energie. Cez Bluetooth možno tiež prenášať aktuálne nastavenie fotografických parametrov z jedného modelu LUMIX S1R do iného. Medzi ďalšie prednosti patrí Wi-Fi v štandarde 5 GHz (IEEE802.11ac) aj 2,4 GHz (IEEE802.11b / g / n) - vďaka nemu je spojenie s mobilnými zariadeniami ešte rýchlejší a bezpečnejší.

Bohatá ponuka príslušenstva
LUMIX S1R je kompatibilný s celým radom najrôznejšieho príslušenstva. Medzi neho patrí napríklad diaľková spúšť DMW-RS2, očnice DMW-EC6, batériový grip DMW-BGS1 alebo nabíjačka DMW-BTC14. Nabíjačka podporuje systém nabíjania cez USB, batériu so 7,4 V a kapacitou 3050 mAh dobije cca za 2 hodiny. Pri dobíjaní dá fotoaparát bežne používať. Rovnako možno využiť externé blesky DMW-FL580L / FL360L / FL200L.

-47.3 MOS snímač bez Low Pass filtra s antireflexnými vrstvami a 14 bit RAW farebnou hĺbkou-Super vysoké rozlíšenie snímok až 187 Mpx (RAW, JPEG) s korekciou pohybovej neostrosti
-Dvojitý 5-osý stabilizátor II generácie 2 + optický v objektíve a pohybom snímača (korekcia až 6 EV)
- FF s najrýchlejším DFD autofokusom na svete 0,08s (480fps) pre jednorazové i kontinuálne ostrenie
- Vysoká citlivosť AF -6EV a schopnosť ostrenia v nízkom kontraste (hmla, tma)
- AF s umelou inteligenciou pre rozpoznávanie objektov, ľudí, zvierat a s ostrením na oko a zreničky
- Až 225 ostriacich zón s možnosťou voľného výberu a vytvárania skupín
- Super rýchla elektromagnetická závierka 1 / 8000s (1 / 16000s elektronická) so životnosťou 400 000
- FF s najkratšou synchronizáciou s bleskom na svete X = 1 / 320s
- Nový procesor Venus Engine s technológiou Multi-pixel Luminance Generation a Intelligent Detail Processing
- 3D kontrola farieb a nový systém redukcie šumu High Precision Multi Process NR
- Prvý na svete s podporou rozšírenej dynamiky HLG
- Nové fotografické režimy - fotenie vo vrstvách, snímky s plochým profilom, pomery strán 65:24, 2: 1
- Ručné úpravy profilov pre meranie svetla, správy rozloženie jasov a teploty farieb v snímke
- Najdetailnejší OLED hľadáčik na svete s rozlíšením 5760k a zväčšením 0,78x s odozvou 0,005s
- Rozsah citlivosti ISO 50-51200 a uzávierky 30min - 1 / 16000s
- Sériové snímanie s mechanickou uzávierkou až 9fps (RAW buffer 40 sn.) V plnom rozlíšení
- Sériové snímanie s elektronickou uzávierkou až 30fps v 18M (6K) alebo 60fps v 8M (4K) rozlíšenie
- Troj-axiálne (výklopný v troch smeroch) dotykový 3.0 "LCD s rozlíšením 2100k a pomerom strán 3: 2
- Nočný režim zobrazenia hľadáčika a LCD vrátane podsvietených tlačidiel
- Monochromatický stavový displej s trvalým zobrazovaním údajov aj vo vypnutom stave
- Extra úsporný režim až 1100 snímok na 1 nabitie
- 4K 3840x2160 / 50p 4: 2: 0 8-bit a F-HD s minimálnym crop 1,09 a priamym výstupom na HDMI
- Obrazové profily Cinelike D, Cinelike V, Like709, plnohodnotný HDMI konektor s mechanickou aretáciou
- Rýchlo a pomaly zberná kamera 48fps - 180fps, vstup pre externý mikrofón 3,5 jack
- Duálny sloty pre SD a XQD karty s podporou UHS-II a Relay Rec, Backup Rec alebo Allocation Rec
- Slúchadlový výstup 3,5 jack, podpora XLR mikrofónov (adaptér DMW-XLR1)
- 6K Photo s rýchlosťou snímania 30fps a rozlíšením 18M
- 4K Photo s rýchlosťou snímania 60fps a rozlíšením 8M
- 6K / 4K Post Focus s možnosťou zmeny zaostrenia až po snímaní
- 6K / 4K PreBurst s možnosť obstarania až 30/60 snímkov 1s pred samotným stlačením spúšte
- 6K / 4K Focus Stacking s možnosťou nastavenia ľubovoľnej hĺbky ostrosti až po snímaní
- Bracketing pre expozíciu, vyváženie bielej, zaostrenie, hĺbku ostrosti
- Nové režimy pre fotenie svetelných efektov (ohňostroje) a čiernobielu fotografiu
- Retušovacie funkcie, nastavenie kriviek a RAW development priamo v prístroji
- WiFi, Bluetooth 4.2 konektivita so vzdialeným ovládaním expozície, USB-C
- Podpora Lumix Tether pre ovládanie a zhotovovanie foto / video záznamu priamo z PC
- Možnosť nabíjania / napájania prístroja priamo cez štandardný USB konektor
- Telo z horčíkovej zliatiny s profesionálnou certifikáciou odolné dažďu, prachu, mrazu s podporou vertikálneho gripu
- L-Mount systém uchytenia objektívov plne kompatibilný so značkam Leica, Sigma