Panasonic Lumix DC-S1 (Telo) - Cashback 200 €

Cashback 200 €

Ak si teraz zakúpite tento produkt Panasonic získate po zaregistrovaní späť 200 €. Akcia platí od 22.5. do 31.7.2023. Ďalšie výhodné produkty Panasonic a podrobné podmienky nájdete na Panasonic Cashback.
Snímač s rozlíšením 24,2 MPx
Stabilizátor Dual Image s intenzitou 6 EV pre fotografovanie aj natáčanie
Elektronický hľadáčik OLED s rozlíšením 5,760 MPix
4K / 50p video bez obmedzenia v kvalite 4: 2: 2 10-bit

Srdcom prístroja je snímač MOS s rozlíšením 24,2 mpx. Medzi ďalšie mimoriadne prednosti patrí vynikajúci duálny stabilizátor - najvýkonnejší vo svojej triede a nový typ obrazového procesora Venus Engine, vďaka ktorému si majitelia môžu vychutnať špičkovú kresbu v jasoch aj v tieňoch.
LUMIX S1 tak spĺňa najvyššie profesionálne štandardy ako vo fotografovaní, tak pri natáčaní videí.
V rýchlych akčných scénach zase príde vhod obrovský OLED hľadáčik s vynikajúcim odozvou 0,005 s a najvyšším rozlíšením na svete. (5,76 megapixelov).Výrobca:
Panasonic
Obj. čislo:
DC-S1E-K
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
2 299 € 1 499 1 915,83 € 1 249,17 €
-+
Akcia -35%

Panasonic Lumix DC-S1 (Telo) - Cashback 200 €

Vysoké rozlíšenie a skvelá citlivosť
Full-Frame systémový fotoaparát Panasonic LUMIX S1 je vybavený MOS snímačom s fyzickými rozmermi 35,6 x 23,8 mm a rozlíšením 24,2 megapixelov.
 Kombinácia Full-Frame snímača a vynikajúceho obrazového procesora Venus Engine umožňuje fotografovať a natáčať s mimoriadne vysokou citlivosťou (až ISO 51 200 v štandardnom rozsahu) bez výraznej degradácie šumom.
Ak chce fotograf využiť čo najväčšieho rozlíšenie, môže novo prepnúť do režimu Super vysokého rozlíšenia (High Resolution Mode), v ktorom je možné vytvárať snímky s ohromujúcimi detailmi 96 megapixelov. V takom prípade sa výsledná fotografia skladá z ôsmich zdrojových záberov nasnímaných v rýchlej sekvencii, medzi ktorými sa snímač vždy nepatrne posunie. Výsledkom je RAW snímok veľkosti 12 000 x 8 000 pixelov. 
Mimoriadne účinný optický stabilizátor Dual I.S. 2
Optický stabilizátor v tele nového fotoaparátu účinne kompenzuje chvenie prístroja a umožňuje fotografovať z ruky s časom o 5,5 EV dlhšom ako bez stabilizácie. V kombinácii s dvojosovým optickým stabilizátorom v objektívoch radu LUMIX S vytvára duálny systém Dual I.S. 2 s účinnosťou až 6 EV  ako pri fotografovaní, tak aj pri natáčaní videozáznamov. Stabilizátor využíva sofistikované technológie - o meranie a vyhodnotenie vibrácií sa nestará len gyroskopický senzor, ale aj samotný snímač a akcelerometer.
Ak fotografi chcú odhaliť a odstrániť zdroj či príčinu chvenia, môžu využiť špeciálny režim I.S. Status Scope, v ktorom sa na displeji zobrazí miera chvenie v grafickej podobe, čo umožní lepšie odhaliť jeho pôvod.

Rýchle a presné ostrenie
Keď sa spojí osvedčená metóda porovnávania kontrastu, jedinečná technológia DFD a blesková práca obrazového procesora, vznikne mimoriadne rýchly a precízny ostriaci systém. Aby sa na neho užívatelia mohli spoľahnúť v akejkoľvek situácii, komunikujú spolu obrazový procesor Venus Engine, snímač MOS a nové objektívy LUMIX S rýchlosťou až 480 obr / s a systém tak reaguje iba za 0,08 s . Ostriaca technológia funguje aj pri slabom svetle až do -6 EV , alebo v scénach s nízkym kontrastom.
Ostrenie ďalej vylepšuje múdra prediktívna technológia Advanced Artificial Intelligence Technology, ktorá je schopná rozpoznať ľudí, mačky, psy a vtáky. 
Vďaka identifikácii objektu dokáže systém lepšie predvídať jeho pohyby a tomu prispôsobiť ostrenie. 
K lepšiemu zaostreniu portrétov zasa napomáha systém rozpoznávania tváre, očí a zreničiek.
Pri fotografovaní objektov v rýchlom pohybe zvláda LUMIX S1 sekvenčné snímanie s frekvenciou až 9 snímok za sekundu pri jednorázovom zaostrení, prípadne 6 obr / s s kontinuálnym ostrením. 
V režime 6K Foto potom možno ako jednotlivé snímky v JPG použiť okienka videozáznamu nasnímaného rýchlosťou 30 sn / s, rozlíšenie 18 megapixelov, v režime 4K Foto potom až 60 sn / s rozlíšenie 8 megapixelov.  To všetko dokonca o 1 sekundu skôr, než užívateľ stihne stlačiť spúšť.

Hľadáčik s najvyšším rozlíšením a špičkový displej
Nový LUMIX S1 je vybavený hľadáčikom typu OLED s najvyšším rozlíšením na svete - 5,76 megapixelov. Obraz v hľadáčiku má obnovovaciu frekvenciu až 120 obr / s a prakticky nulové oneskorenie zobrazenia (len 0,005 sekundy), čo umožňuje realistické prekreslenie pohybu. Vďaka vysokému rozlíšeniu s pomerom kontrastu 10000: 1 je obraz verný a plný detailov. Pomer zobrazenia je možné nastaviť na 0,78x, 0,74x alebo 0,7x.
Dotykový displej s uhlopriečkou 8,2 cm má rozlíšenie 2,1 MPix. Je upevnený na  kĺbe, takže ho možno vyklápať a vykláňať pri fotografovaní alebo natáčaní na šírku i na výšku. 
Pri fotografovaní alebo natáčaní v šere či v tme príde vhod špeciálny "červený" Nočný režim, zosvetlený obraz na displeji pre fotenie napr. Nočnej oblohy (Live View Boost) a podsvietené tlačidlá pre ľahšiu orientáciu v tme. Na hornej strane sa nachádza podsvietený stavový displej, najväčší vo svojej triede . Na ňom sa zobrazí základné fotografické parametre a informácie. Informácie o stave batérie a pamäťových kartách sa zobrazuje trvale aj pri vypnutom prístroji.

Profesionálne funkcie pre kameramanov
Nadšeným kameramanom ponúka LUMIX S1 výnimočnú obrazovú kvalitu a celý rad nástrojov, s ktorými sa užívatelia v tejto triede stretávajú prvýkrát a vďaka ktorým budú mať svoje diela plne pod kontrolou.
Záznam v kvalite 4K možné natáčať rýchlosťou 60 / 50p, pri rýchlosti 30p / 25p sa využíva plná plocha snímača. Vďaka tomu je záznam nielen výnimočne čistý a bohatý na detaily, ale zároveň sa nemení efektívny uhol záberu u použitých objektívov a ak používateľ chce, môže naplno využiť výhody prameniace z nízkej hĺbky ostrosti.
Prístroj podporuje celý rad rôznych gama kriviek, vrátane profesionálnych štandardov Cinelike D / V či Like709. Ak chce používateľ ušetriť čas pri spracovaní, môže využiť nový režim so slabším kontrastom a farebnou sýtosťou. Nový profil Hybrid Log Gamma (HLG)  umožňuje natáčanie s širším dynamickým rozsahom a sýtymi farbami (Like2100), obraz potom svojim charakterom zodpovedá videniu ľudského oka.
LUMIX S1 umožňuje natáčanie videozáznamov v rozlíšení 4K rýchlosťou 60 / 50p v štandarde 4: 2: 0 8-bit priamo na kartu SD alebo XQD. Farebný sampling 4: 2: 2 je možné využiť pri pripojení cez štandardné HDMI. V roku 2019 dostanú užívatelia k dispozícii softvérový kľúč, ktorým bude možné odomknúť možnosť natáčať 4K 60 / 50p 4: 2: 2 10-bit cez HDMI výstup a 30p / 25p / 24p v 4: 2: 2 10-bit aj interne. Po tejto softvérovej aktualizácii bude možné vo fotoaparáte využiť aj štandard V Log s profesionálnym dynamickým rozsahom. Pre záznam vo 4K / 60p a pre funkciu High Speed Video platí časové obmedzenia, 4K / 30p a Full HD možno natáčať bez obmedzenia.  Funkcia High Speed Video umožňuje 2x spomalený pohyb pri 60 sn / s vo 4K, prípadne až 6x spomalenie vo Full HD s frekvenciou až 180 sn / s.
K dispozícii je aj linkový vstup pre 3,5 mm mikrofón a takisto 3,5 mm výstup pre slúchadlá. V prípade potreby je možné vylepšiť zvuk pomocou mikrofónneho adaptéra DMW-XLR1 v pätici pre externý blesk. Do neho možno pripojiť profesionálne mikrofóny a ďalšie zdroje s konektorom XLR.
Plnohodnotný HDMI konektor možno bezpečne prichytiť k telu S1 cez priložený adaptér a zabrániť tak nechcenému vytrhnutiu kábla, či poškodenie konektora.

Splní požiadavky profesionálov
Panasonic LUMIX S1 je určený profesionálom, z čoho vyplýva aj pevná konštrukcia s predným a zadným šasi z horčíkovej zliatiny, prípadne ochranné prvky na všetkých kĺboch a ovládacích prvkoch. Prístroj je odolný voči prachu a vlhkosti, funguje aj v mraze do -10 ° C .
Závierka je stavaná tak, aby vydržala 400 000 cyklov. Umožňuje nastaviť expozičný čas až 1/8000 s
Veľkou prednosťou je aj mimoriadne krátky synchronizačný čas blesku 1/320 s 
Rozloženie ovládacích prvkov vychádza z ergonomické štúdie - je riešené tak, aby sa používateľ mohol sústrediť výhradne na fotografovanie alebo natáčanie. Prácu urýchľuje a uľahčuje aj osemsmerný joystick a vylepšené užívateľské rozhranie. Aretačná páčka bráni nechceným akciám (užívateľ môže určiť, aké funkcie sa majú pri jej použití deaktivovať).
Fotografi môžu chrániť svoje autorské práva okrem iného aj tým, že sa do metadát každej snímky (Exif) budú automaticky vkladať informácie o autorovi a copyrightu. K dispozícii sú dva sloty na pamäťové karty SD (UHS-II) a XQD , v blízkej budúcnosti sa počíta aj s kompatibilitou s formátom CFexpress.

Možnosti pre kreatívne užívateľa
Fotoaparát ponúka celý rad možností, ako ovplyvniť vzhľad snímok. K dispozícii je bohatá ponuka obrazových profilov, to ale nie je všetko - ďalšie profily si užívateľ môže sám vytvárať a ukladať. Pokiaľ užívateľa baví skôr úpravy v počítači, možno využiť štýl Flat s plochou krivkou, nízkym kontrastom a farebnou sýtosťou, ideálne pre postprodukciu.
Medzi nové fotografické štýly patrí režimy HLG Photo (Hybrid Log Gamma)  s posilneným dynamickým rozsahom. Snímky vzniknuté v týchto režimoch sa dajú zobraziť na obrazovkách nových televízorov Panasonic s rozlíšením 4K a podporou HLG (pri pripojení cez HDMI kábel), alebo na iných kompatibilných zariadeniach. Fotografie zhotovené v režime HLG možno uložiť v rozlíšení 8K vo formáte HSP, ale aj v konvenčnom formáte JPG či ako RAW súbor.
Pri fotografovaní portrétov príde vhod nová prednastavená varianta vyváženia bielej AWBw s ľahkým červenkastým nádychom. Nový režim Highlight Weighted Light zachováva detaily v najjasnejších oblastiach snímky a bráni prepalom.
Kreatívne možnosti rozširujú i nové panoramatické pomery strán 65:24 (Film Panorama) a 2: 1.

Konektivita a diaľkové ovládanie
• Diaľkové ovládanie a ukladanie priamo z PC pomocou funkcie LUMIX Tether
• Bluetooth 4.2
• Wi-Fi 5 GHz  / 2,4 GHz
LUMIX S1 podporuje softvérový systém LUMIX Tether, ktorý umožňuje fotoaparát ovládať diaľkovo z počítača cez USB. Okrem toho je k dispozícii živý streaming a prenos fotografií do PC priamo pri fotografovaní.
K dispozícii je tiež nová aplikácia LUMIX Sync pre mobilné zariadenia s operačnými systémami iOS alebo Android . Vďaka nej je možné fotoaparát ovládať priamo z telefónu alebo tabletu a tiež fotografie ihneď kopírovať z fotoaparátu do pripojeného zariadenia.
Vďaka podpore Bluetooth 4.2 je možné pripojiť fotoaparát k mobilnému zariadenie trvalo s minimálnou spotrebou energie. Cez Bluetooth možno tiež prenášať aktuálne nastavenie fotografických parametrov z jedného modelu LUMIX S1 do iného. Medzi ďalšie prednosti patrí Wi-Fi v štandarde 5 GHz (IEEE802.11ac) aj 2,4 GHz (IEEE802.11b / g / n), ktoré zaisťuje rýchle a bezpečné spojenie s mobilnými zariadeniami.

Bohatá ponuka príslušenstva
LUMIX S1 je kompatibilný s celým radom najrôznejšieho príslušenstva,  napríklad diaľková spúšť DMW-RS2, očnice DMW-EC6, batériový grip DMW-BGS1 alebo nabíjačka DMW-BTC14. Nabíjačka podporuje systém dobíjania cez USB, batériu so 7,4 V a kapacitou 3 050 mAh dobije cca za 2 hodiny. Pri nabíjaní dá fotoaparát bežne používať. Rovnako možno využiť externé blesky DMW-FL580L / FL360L / FL200L.

- Super vysoké rozlíšenie snímok až 96 Mpx (RAW, JPEG) s korekciou pohybovej neostrosti
- Dvojitý 5-osý stabilizátor II generácie 2 + optický v objektíve a pohybom snímača (korekcia až 6 EV)
- FF s najrýchlejším DFD autofokusom na svete 0,08s (480fps) pre jednorazové i kontinuálne ostrenie
- Vysoká citlivosť AF -6EV a schopnosť ostrenie v nízkom kontraste (hmla, tma)
- AF s umelou inteligenciou pre rozpoznávanie objektov, ľudí, zvierat a ostrením na oko a zreničky
- Až 225 ostriacich zón s možnosťou voľného výberu a vytváranie skupín
- Super rýchla elektromagnetická závierka 1 / 8000s s životnosťou 400 000 snímok.
- FF s najkratšou synchronizáciou s bleskom na svete X = 1 / 320s
- Nový procesor Venus Engine s technológiou Multi-pixel Luminance Generation a Intelligent Detail Processing
- 3D kontrola farieb a nový systém redukcie šumu High Precision Multi Process NR
- Prvý na svete s podporou rozšírenej dynamiky HLG
- Nové fotografické režimy - fotenie vo vrstvách, snímky s plochým profilom, pomery strán 65:24, 2: 1
- Ručné úpravy profilov pre meranie svetla, rozloženie jasov a teploty farieb v snímke
- Najdetailnejší OLED hľadáčik na svete s rozlíšením 5760k a zväčšením 0,78x s odozvou 0,005s
- Rozsah citlivosti ISO 50-204800 a uzávierky 30min - 1 / 8000s
- Sériové snímanie s mechanickou uzávierkou až 9fps (RAW buffer 90 sn.) V plnom rozlíšení
- Sériové snímanie s elektronickou uzávierkou až 30fps v 18M (6K) alebo 60fps v 8M (4K) rozlíšenie
- Troj-axiálne (výklopný v troch smeroch) dotykový 3.0 "LCD s rozlíšením 2100k a pomerom strán 3: 2
- Nočný režim zobrazenia hľadáčika a LCD vrátane podsvietených tlačidiel
- Monochromatický stavový displej s trvalým zobrazovaním údajov aj vo vypnutom stave
- Extra úsporný režim až 1150 snímok na 1 nabitie, V-Log kompatibilný
- Obrazové profily Cinelike D, Cinelike V, Like709, Like2100, plnohodnotný HDMI konektor s mechanickou aretáciou
- Rýchlo a pomaly zberná kamera 48fps - 180fps, vstup pre externý mikrofón 3,5 jack
- Duálny sloty pre SD a XQD karty s podporou UHS-II a Relay Rec, Backup Rec alebo Allocation Rec
- Slúchadlový výstup 3,5 jack, podpora XLR mikrofónov (adaptér DMW-XLR1)
- 6K Photo s rýchlosťou snímania 30fps a rozlíšením 18M
- 4K Photo s rýchlosťou snímania 60fps a rozlíšením 8M
- 6K / 4K Post Focus s možnosťou zmeny zaostrenia až po snímaní
- 6K / 4K PreBurst s možnosť obstarania až 30/60 snímkov 1s pred samotným stlačením spúšte
- 6K / 4K Focus Stacking s možnosťou nastavenia ľubovoľnej hĺbky ostrosti až po nasnímaní
- Bracketing pre expozíciu, vyváženie bielej, zaostrenie, hĺbku ostrosti
- Nové režimy pre fotenie svetelných efektov (ohňostroje) a čiernobielu fotografiu
- Retušovacie funkcie, nastavenie kriviek a RAW development priamo v prístroji
- WiFi, Bluetooth 4.2 konektivita so vzdialeným ovládaním expozície, USB-C
- Podpora Lumix Tether pre ovládanie a zhotovovanie foto / video záznamu priamo z PC
- Možnosť nabíjania / napájania prístroja priamo cez štandardný USB konektor
- Telo z horčíkovej zliatiny s profesionálnou certifikáciou odolné dažďu, prachu, mrazu s podporou vertikálneho gripu
- L-Mount systém uchytenia objektívov plne kompatibilný so značkami Leica, Sigma
 

Špecifikácia Panasonic Lumix DC-S1 (Telo) - Cashback 200 €

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 499 €

Upozorni ma keď cena klesne pod