OM System OM-5 + M.ZD 12-45mm F4 PRO, Strieborný kit - Cashback 150 €

Cashback 150 €

Ak si teraz zakúpite tento fotoaparát Olympus získate po zaregistrovaní späť 150 €. Akcia platí od 2.2. do 2.4.2023. Ďalšie výhodné produkty Olympus a podrobné podmienky nájdete na Olympus Cashback.
Tento plne vybavený fotoaparát s výmenným objektívom Micro Four Thirds sa vyznačuje odolnosťou proti prachu a striekajúcej vode a mrazuvzdornosťou do -10 °C. Vďaka tomu je ideálny pre akčný životný štýl a umožňuje bezstarostné fotografovanie v náročných podmienkach, ktorým mnohé iné fotoaparáty nedokážu čeliť. Tento výkonný a zároveň kompaktný fotoaparát je vybavený špecifickými funkciami, ktoré ešte viac inšpirujú ku kreatívnemu fotografovaniu, vrátane výpočtových funkcií, ako je napríklad snímanie s vysokým rozlíšením 50 Mpx, Live ND filter, vertikálne snímanie a prehrávanie videí na smartfónoch.
Výrobca:
OM System
Obj. čislo:
V210022SE000
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
1 699,00 1 415,83 €
-+

OM System OM-5 + M.ZD 12-45mm F4 PRO, Strieborný kit - Cashback 150 €

Tento plne vybavený fotoaparát s výmenným objektívom Micro Four Thirds sa vyznačuje odolnosťou proti prachu a striekajúcej vode a mrazuvzdornosťou do -10 °C. Vďaka tomu je ideálny pre akčný životný štýl a umožňuje bezstarostné fotografovanie v náročných podmienkach, ktorým mnohé iné fotoaparáty nedokážu čeliť. Tento výkonný a zároveň kompaktný fotoaparát je vybavený špecifickými funkciami, ktoré ešte viac inšpirujú ku kreatívnemu fotografovaniu, vrátane výpočtových funkcií, ako je napríklad snímanie s vysokým rozlíšením 50 Mpx, Live ND filter, vertikálne snímanie a prehrávanie videí na smartfónoch. 

OM System OM-5 outdoorový fotoaparát

Výkonná päťosová stabilizácia obrazu v tele spolu s kompaktnými a ľahkými objektívmi M.Zuiko Digital poskytujú vynikajúcu kvalitu obrazu v ľahkom a kompaktnom fotoaparáte s výmennými objektívmi, čo z neho robí dokonalý fotoaparát na outdoorové dobrodružstvá. OM-5 je pripravený vytvárať úžasné snímky kedykoľvek, kdekoľvek a v akomkoľvek prostredí. 

HLAVNÉ VLASTNOSTI SYSTÉMU OM OM-5

 • Kompaktné a ľahké telo fotoaparátu spĺňa normu odolnosti proti prachu a striekajúcej vode IP53
 • Odolnosť voči mrazu do -10 °C
 • Stabilizácia obrazu až do 7,5EV s 5-osovým stabilizátorom obrazu v tele fotoaparátu
 • Vysokokvalitný a vertikálny záznam videa
 • Obrazový procesor TruePic IX
 • Výpočtové fotografické funkcie: 
  • 50MP režim Hi-Res z ruky
  • Live ND filter
  • Režim Pro Capture
  • Skladané makro
  • Live Composite
  • Starry Sky AF
 • Automatické zaostrovanie so 121 krížovými bodmi a fázovou detekciou na snímači
 • Hmotnosť: 366 g (vrátane batérií)

OM-5 v prírode s priateľmi


HLAVNÉ FUNKCIE A PODROBNOSTI O TECHNOLÓGII SYSTÉMU OM-5

Kompaktné, ľahké telo s päťosovou stabilizáciou obrazu

OM SYSTEM OM-5 obsahuje päťosovú stabilizáciu obrazu v kompaktnom tele s rozmermi 125,3 × 85,2 × 49,7 mm (šírka × výška × hĺbka) a hmotnosťou 366 g (telo fotoaparátu). Poskytuje stabilizáciu obrazu až do 6,5EV, ktorá sa v kombinácii s kompatibilným stabilizovaným objektívom vďaka 5-osovej stabilizácii Sync IS rozšíri na 7,5EV. Výkonná stabilizácia obrazu umožňuje dlhšie expozície na miestach, kde nie je možné použiť statív a je tak ideálnym spoločníkom na fotografovanie na cestách. Tento model využíva renomovaný snímač Live MOS s 20,37 milióna efektívnych pixelov5 a vysoko výkonný procesor TruePic IX, vďaka čomu poskytuje prirodzené gradácie obrazu s minimálnym šumom a vysokú kvalitu obrazu aj pri nastavení vysokej citlivosti.

OM-5 je vybavený 121-bodovým snímačom AF s fázovou detekciou. Dokáže zaostriť prakticky na celú plochu záberu, čím poskytuje väčšiu voľnosť a vysokú presnosť zaostrovania pri vytváraní snímok. Funkcia Starry Sky AF poskytuje vysoko presné automatické zaostrovanie na hviezdy pre astrofotografiu, čo sa predtým považovalo za náročný žáner fotografie.

štýlový fotoaparát OM-5

Odolnosť voči poveternostným vplyvom IP53

OM SYSTEM OM-5 má dokonalé tesnenie, ktoré zabezpečuje odolnosť proti prachu a striekajúcej vode s spĺňajúcu normu IP53 a odolnosť proti mrazu do -10 °C, čo je rovnako vysoká úroveň odolnosti proti poveternostným vplyvom ako u vlajkovej lode OM SYSTEM OM-1. Vďaka tejto konštrukcii sa môžu používatelia sústrediť na fotografovanie aj v náročných podmienkach bez toho, aby sa museli obávať zničenia svojho zariadenia v dôsledku náhlej dažďovej prehánky, snehu alebo kvapiek vody. Fotoaparát je tiež vybavený filtrom SSWF (Supersonic Wave Filter), ktorý výrazne znižuje problémy s prachom a nečistotami na obrazovom snímači pri výmene objektívov, čo z neho robí vynikajúci model na aktívne fotografovanie a poskytuje výhodu tým, ktorí potrebujú meniť objektívy vonku. V tomto modeli sa používa kompaktná batéria BLS-50 a na nabíjanie batérie vo fotoaparáte možno použiť dodaný adaptér USB-AC.

Všestranná výpočtová fotografia

Funkcie výpočtovej fotografie umožňujú používateľom jednoducho zhotovovať fotografie, ktoré si zvyčajne vyžadujú špeciálne vybavenie alebo softvér na úpravu obrázkov. OM SYSTEM OM-5 je vybavený praktickými a všestrannými výpočtovými fotografickými funkciami, ktoré poskytujú ďalšiu inšpiráciu pre kreatívne fotografovanie, ako je napríklad funkcia snímania vo vysokom rozlíšení alebo Live ND filter.

OM-5 funkcie výpočtovej fotografie

Záber s vysokým rozlíšením

Tento model podporuje funkciu High Res Shot s vysokým rozlíšením, ktorá spája viacero snímok a vytvára približne 50-megapixelové snímky s vysokým rozlíšením. Vďaka tejto funkcii môžu používatelia využívať fotografovanie z ruky z takmer akéhokoľvek uhla a zachytávať snímky s vysokým rozlíšením. Zlúčenie viacerých obrázkov nielen zlepšuje rozlíšenie, ale aj minimalizuje šum. Tento model obsahuje aj funkciu High Res Shot zo statívu, ktorá vytvára fotografie s rozlíšením až 80 megapixelov.

Filter ND Live

Dosiahnite efekty dlhej expozície, napríklad pomocou ND filtra až do ND16 (4 EV kroky). Táto funkcia poskytuje efekty nízkej rýchlosti uzávierky aj pri ultraširokouhlých objektívoch, ktoré nemožno vybaviť ND filtrom, a tieto efekty možno zobraziť pred nasnímaním snímky pomocou hľadáčika alebo na displeji LCD, keď je aktivovaná funkcia Simulácia živého náhľadu. Na dosiahnutie tohto efektu teda nie je potrebný sklenený ND filter ani statív.

OM-5 so zapnutou funkciou Live ND

Pro Capture - fotografuje minulosť

Funkcia Pro Capture spustí záznam po stlačení tlačidla spúšte a zaznamenáva predchádzajúce snímky od okamihu úplného stlačenia tlačidla spúšte. Používatelia nikdy nezmeškajú momenty, ktoré sa bežne zmeškajú kvôli pomalým ľudským reakciám a oneskoreniu ovládania kamery. Pri vysokorýchlostnom sekvenčnom snímaní rýchlosťou až 30 snímok za sekundu (s uzamknutým AF/AE) možno zachytiť až 14 snímok pred úplným stlačením spúšte.

Skladané makro

Funkcia Stacked Macro3 zachytí osem snímok s premenlivou rovinou zaostrenia a automaticky vytvorí jednu zloženú snímku, takže používatelia môžu pekne rozostriť pozadie bez toho, aby museli nadmerne znižovať clonu na kontrolu hĺbky ostrosti. Táto funkcia je užitočná nielen pri makrofotografii.

OM-5 skladané makro

Live composite - pre dlhé expozície

Vďaka tejto funkcii môžu používatelia zhotovovať rôzne snímky s dlhými expozičnými časmi a zároveň sledovať tvorbu obrazu na obrazovke živého náhľadu, a to aj v situáciách, keď je kontrola expozície náročná, napríklad pri fotografovaní nočného osvetlenia mesta na pozadí hviezdnej oblohy.

OM-5 Live composite - pre dlhé expozície

Korekcia lichobežníkov

Podobne ako pri snímaní s objektívom tilt shift môžu používatelia zobrazovať efekty na obrazovke živého náhľadu a zároveň využívať výhody vertikálnej/horizontálnej kompenzácie a vylepšenia perspektívy.

Medzi ďalšie funkcie patrí Live BULB, intervalové snímanie/časozberné video, Focus Bracketing, HDR, úpravy farieb, umelecké filtre a kompenzácia rybieho oka.

Vysokokvalitné ručné a vertikálne nahrávanie videa v rozlíšení 4K

Výkonná 5-osová stabilizácia obrazu v tele fotoaparátu OM SYSTEM OM-5 funguje skvele aj pri snímaní videa. V kombinácii so špeciálnou elektronickou stabilizáciou videa umožňuje stabilné nahrávanie 4K z ruky bez časového obmedzenia. Fotoaparát využíva informácie zo snímača fázovej detekcie na zabezpečenie plynulého zaostrovania, ktoré zodpovedá potrebám snímania videozáznamov. Podpora funkcie OM-Log poskytuje väčšiu slobodu pri úpravách s gradáciou farieb a umožňuje používateľom zachytiť svetlá a tiene bez preexponovania alebo podexponovania záberov. Tento model podporuje aj vertikálne video. Videozáznamy zaznamenané fotoaparátom v režime na výšku sa ukladajú ako vertikálne súbory, takže ich možno ľahko publikovať na sociálnych sieťach bez potreby špeciálneho softvéru na úpravu. Používatelia môžu ku kamere pripojiť aj profesionálny zvukový rekordér OM SYSTEM LS-P5, ktorý zachytáva zvuky v kvalite High-Res, a k dispozícii je aj funkcia Slate tone na jednoduchú synchronizáciu zvukových údajov počas úpravy videa.

OM-5 vysokokvalitné ručné a vertikálne nahrávanie videa v rozlíšení 4K


Ďalšie funkcie

 • Webová kamera - Podporuje UVC (USB Video Class)/UAC (USB Audio Class) na použitie ako vysokokvalitná webová kamera jednoduchým pripojením k počítaču cez USB.
 • Vlastná matnica AF a vlastné zóny AF - Je vybavený režimom cieľového AF, ktorý ponúka voľnosť pri nastavovaní zón AF v závislosti od pohybu a polohy objektu s možnosťou výberu ľubovoľného nepárneho počtu bodov z 11 vertikálnych a 11 horizontálnych bodov. Vyberte si z troch úrovní vertikálnych a horizontálnych krokov pohybu zóny AF.
 • Vybavený funkciou kompenzácie expozície na zvládnutie náhlych zmien expozície medzi zábermi počas intervalového snímania.


Samostatne dostupné príslušenstvo

Externý grip ECG-5 je vybavený spúšťou a ovládacím kolieskom. Pri nasadení na fotoaparát sa lepšie drží a ovláda.

Bezdrôtový diaľkový ovládač RM-WR1 umožňuje diaľkové snímanie a je odolný voči prachu a striekajúcej vode s krytím IP57. Má tiež energeticky úsporný dizajn, ktorý na komunikáciu využíva technológiu Bluetooth® Low Energy, pomocou ktorej možno spustiť a zastaviť nahrávanie videa. Toto príslušenstvo možno po pripojení pomocou priloženého kábla používať aj ako káblové diaľkové ovládanie.

Podpora pri fotografovaní a úpravách

Pomocou aplikácie OM Image Share (OI.Share) pre smartfóny môžete fotoaparát pripojiť cez Wi-Fi, prenášať údaje a diaľkovo ho ovládať. Informácie o polohe sa načítajú zo smartfónu a potom sa vložia do zaznamenaných snímok prostredníctvom pripojenia Bluetooth® Low Energy k smartfónu. V bezdrôtovej verzii sú teraz okrem ovládania dotykom k dispozícii aj hlasové operácie.

Špecifikácia OM System OM-5 + M.ZD 12-45mm F4 PRO, Strieborný kit - Cashback 150 €

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 699,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod