Hľadáme nového kolegu. Pridaj sa k nám!

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Olympus OM-D E-M5 Mk.III + ED 12-200mm f/3.5-6.3 strieborný

Obj. čislo: V207090SE010
Olympus OM-D E-M5 Mk. III +M.ZD ED 12-200mm f/3.5-6.3
Nová bezzrkadlovka s výmennými objektívmi Olympus E-M5 Mark III sa pýši sa kompaktným pevným telom, 20,4 MPx obrazovým snímačom s procesorom TruePic VIII, vyspelými funkciami a najlepším výkonom vo svojej triede. Hlavnou devízou tohto modelu je veľký elektronický hľadáčik, výkonná 5-osová stabilizácia, systém rýchleho automatického ostrenia, vstavaný blesk a WiFi rozhranie s možnosťou jednoduchého spárovania s inteligentným telefónom. E-M5 Mark III sa pýši kombináciou 20,4 megapixelového Live MOS snímača a rýchleho obrazového procesora TruePic VIII, známeho z vlajkového modelu OM-D E-M1 Mark II, a tiež novým kompaktným systémom 5 oséj stabilizácie obrazu, zabudovaným v tele fotoaparátu.
V kombinácii s prvotriednymi objektívmi M.ZUIKO dokáže E-M5 Mark III zachytiť snímky s minimálnym šumom aj pri vysokých hodnotách ISO a poskytnúť v celej ploche záberu brilantnú obrazovú kvalitu s minimálnym skreslením.
Výrobca:
Obj. čislo:
V207090SE010
EAN:
4046628008673
1 799 s DPH 1 499,17 € bez DPH
46 774 Kč s DPH 38 978,42 Kč bez DPH
Dostupnosť Predaj skončil

Olympus OM-D E-M5 Mk.III + ED 12-200mm f/3.5-6.3 strieborný

Pri polovičných rozmeroch a hmotnosti oproti ostatným systémom s výmennými objektívmi je najväčšou výhodou Olympusu úžasná mobilita kompaktného a ľahkého fotografického systému, a to vrátane objektívov. Široká ponuka výkonných objektívov s vysokým rozlíšením prináša v kombinácii s účinnou stabilizáciou obrazu skvelé výsledky v podobe ostrých a kvalitných fotografií a videí. Nový OM-D E-M5 Mark III, nabitý najmodernejšími zobrazovacími technológiami, ponúka všetky tieto výhody vrchovatou mierou.

Vyspelé zobrazovacie technológie v mimoriadne malom tele utesnenom proti poveternostným vplyvom zaisťuje vysokú kvalitu obrazu v akomkoľvek prostredí.
Všetky súčasťi v OM-D E-M5 Mark III boli miniaturizované s cieľom ponúknuť čo najmenšie telo prístroja. Pretože je E-M5 Mark III jedným z najkompaktnejších a najľahších fotoaparátov vo svojej triede, môžete ho vziať bez problémov so sebou na akýkoľvek výlet alebo výpravu, napríklad aj so štandardným zoomovým objektívom.

E-M5 Mark III sa pýši kombináciou 20,4 megapixelového Live MOS snímača a rýchleho obrazového procesora TruePic VIII, známeho z vlajkového modelu OM-D E-M1 Mark II, a tiež novým kompaktným systémom 5 oséj stabilizácie obrazu, zabudovaným v tele fotoaparátu. 
V kombinácii s prvotriednymi objektívmi M.ZUIKO dokáže E-M5 Mark III zachytiť snímky s minimálnym šumom aj pri vysokých hodnotách ISO a poskytnúť v celej ploche záberu brilantnú obrazovú kvalitu s minimálnym skreslením.

Telo fotoaparátu je odolné proti prachu, striekajúcej vode a mrazu, takže sa fotograf môže plne sústrediť na samotný záber, bez toho aby sa bál nepriazne poveternostných podmienok. 
Oceňovaná technológia čistenia senzora SSWF (ultrazvukový antiprachový filter) spoločnosti Olympus výrazne redukuje množstvo prachu a nečistôt, ktoré by mohli znehodnotiť vaše fotografie alebo videá. O všetko sa pri každom zapnutí fotoaparátu postarajú vysokofrekvenčné vibrácie snímača (30 000 za sekundu).

Ikonický dizajn OM-D E-M5 Mark III odkazujúce na pôvodnú filmovú rad OM bol pre ešte lepšie ovládanie vylepšený o výraznejší opierku palca vzadu a zväčšený přednígrip, ktorý umožňuje pevnejšie uchopenie fotoaparátu.

VŠESTRANNÉ FOTOGRAFICKÉ FUNKCIE:
Video schopnosti "OM-D Movie": 4K a C4K, Rôzne úrovne stabilizácia obrazu, Vysokorýchlostné snímanie 120 fps vo FullHD, Mikrofónny konektor
Unikátny režim Live Composite pre maľovanie svetlom a zachytenie pohybu hviezd
Režim Pre Capture pre zachytenie prchavých momentov (až 14 snímok)
Tripod High-Res Shot pre snímky s vysokým rozlíšením 50Mpx
Focus Bracketing a Focus Stacking pre zábery zblízka

OSTATNÉ FUNKCIE:
Veľký a dobre čitateľný hľadáčik
Rýchla mechanická uzávierka s časom 1/8000 sekundy
Užívateľský režim Custom pre uloženie prispôsobených nastavení
Wi-Fi prenos snímok do chytrého telefónu, Bluetooth konektivita
USB nabíjanie
Snímanie bez blikania a Flicker Scan
Scénické režimy a umelecké filtre uľahčujú používanie a rozširujú kreatívne možnosti
 
Rýchly a presný autofokus so 121 krížovými bodmi prináša ešte viac slobody pri zaostrovaní
OM-D E-M5 Mark III je vybavený presláveným systémom automatického zaostrovania Olympus s fázovou detekciou na čipe a 121 krížovými zaostrovacími bodmi, s možnosťou voľby jedného bodu alebo rôzne veľkých skupín zaostrovacích bodov. Výhody použitia AF v širokej škále situácií už nadchli užívateľov profesionálneho modelu OM-D E-M1 Mark II. Na rozdiel od automatického zaostrovania v digitálnych zrkadlovkách tu nedochádza k poklesu presnosti AF pri použití svetelných objektívov. E-M5 Mark III ponúka vysoko presné a rýchle zaostrovanie aj pri plne otvorenej clone, bez ohľadu na použitý M.ZUIKO objektív a tvar či štruktúru fotografovaného objektu. Oproti predchádzajúcim modelom bol algoritmus ešte vylepšený tak, aby ani pri zložitých scénach sa zmiešanou perspektívou s blízkymi a vzdialenými objektmi nedochádzalo k nechcenému preostrovaniu na pozadí.

Pre zachytenie rýchlo sa pohybujúcich objektov, napríklad pri fotografovaní športov alebo divokej prírody, ponúka E-M5 Mark III sekvenčný režim s rýchlosťou až 10 snímok za sekundu s podporou funkcie AF / AE tracking, teda s kontinuálnym preostrovaním z jedného listu na druhý. Pri aretovaní ostrenia na prvú snímku potom dokáže fotiť frekvenciou celých 30 snímok za sekundu. Algoritmus sledovania pohybujúcich sa objektov využíva AF informácie z živého náhľadu a z databázy nahraných snímok. Vďaka tomu dokáže sledovať rýchlo a presne aj nepredvídateľne sa pohybujúce objekty. Rýchly a presný autofokus OM-D E-M5 Mark III využíva naplno potenciál špičkového mechanizmu MSC (Movie & Still Compatible), ktorý objektívom M.ZUIKO umožňuje rýchle a tiché automatické zaostrovanie.

Vysoká obrazová kvalita vďaka novej 5 oséj stabilizačnéj jednotke IS zabudovanéj v tele fotoaparátu.
Umožňuje docieliť vysokej miery stabilizácie obrazu v takto kompaktnom a ľahkom tele. Na základe informácií o otrasoch fotoaparátu, získavaných z vysoko presného gyroskopického senzoru, a na základe analýzy obrazu ovláda obrazový procesor TruePic VIII jednotku stabilizácie obrazu (IS) tak, aby bolo možné predĺžiť expozíciu až o 5,5 kroku.Keďže je IS systém zabudovaný v tele OM-D E-M5 Mark III, funguje stabilizácia obrazu s každým nasadeným objektívom. Okrem rozostrenie spôsobeného pohybom v pozdĺžnej a zvislej osi je kompenzovaný aj pohyb v osi objektívu. Systém tak zaisťuje optimálnu podporu pre fotografovanie z ruky.

Režim Pro Capture umožňuje fotografovať scény, ktoré sú pre fotografa ťažko načasovatelné, napríklad vzlet vtáka. Ide o tzv. očakávané okamihy, ktoré však trvajú zlomok sekundy, ako je napríklad blesk v búrke. Pro Capture začne v momente stlačenia spúšte ukladať snímky do vyrovnávacej pamäte, ktorá pojme až 14 snímok v plnom rozlíšení. V okamihu, keď stlačíte spúšť naplno, je už 14 snímok hotových. Zjednodušene povedané tak s E-M5 Mark III fotografujete minulosť, ktorú by ste na bežný fotoaparát či štandardný expozičný režim nikdy nezachytili.
 
Funkcia Tripod High Res Shot nasníma sekvenciu 8 záberov pri súčasnom posúvaní obrazového snímača v krokoch po 0,5-pixelu. Tieto zábery sú potom zlúčené do jednej snímky o vysokom rozlíšení zodpovedajúcemu 50Mpx snímaču. Funkcia je ideálna pre zábery krajiny, produktové fotografie v ateliéri a ďalšie situácie vyžadujúce snímky s vysokým rozlíšením.

Focus Bracketing dokáže zaobstarať až 999 záberov jedným stlačením spúšte, pričom sa medzi jednotlivými zábermi vždy o niečo posunie rovina zaostrenia. Mieru posunu zaostrenia možno nastaviť v 10 úrovniach a uložené zábery možno spojiť do jednej snímky pomocou programu na úpravu fotografií Olympus Workspace. Tak je možné vytvoriť jeden záber s veľkou hĺbkou ostrosti, ktorú by nebolo možné docieliť jednoduchým zaclonením objektívu.

Funkcia Focus Stacking automaticky zloží snímky priamo v E-M5 Mark III. Osem záberov s odlišným zaostrením je zložené priamo vo fotoaparáte do snímky s väčšou hĺbkou ostrosti.

 Ďalšie funkcie prinášajúce fotografom a filmárom široké pole kreatívnych možností
OM-D Movie pre stabilné zábery pri nahrávaní C4K videa

Elektronický hľadáčik E-M5 Mark III je vybavený vysoko kontrastným OLED panelom s 2,36 miliónmi bodov, ktorý ponúka živé farby a minimálne skreslenie v celej ploche obrazu. Konštrukcia umožňuje presnejšiu kompozíciu záberu, takže sa užívateľ môže plne sústrediť na samotné snímanie.

Fotoaparát ponúka veľmi rýchlu mechanickú uzávierku, pracujúci s časmi 1/8000 sekundy, takže možno aj za jasného svetla fotografovať s vysoko svetelnými objektívmi pri plne otvorenej clone a docieliť tak efektu rozostreného pozadia.

Vďaka Bluetooth možno fotoaparát automaticky pripojiť k šikovnému telefónu jednoducho spustením mobilnéj aplikácie Olympus Image Share (OI.Share), a prostredníctvom Wi-Fi prenášať uložené fotografie z fotoaparátu do telefónu. Pomocou funkcie Share Order možno snímky vybraté vo fotoaparáte automaticky po jeho vypnutí preniesť do chytrého telefónu.

Batériu vnútri fotoaparátu je možné nabíjať prostredníctvom USB pripojenia (počas cesty, alebo keď fotoaparát práve nepoužívate). Nabíjať možno USB káblom cez USB nabíjačku, z počítača, alebo aj z prenosnej powerbanky.

Funkcia anti-flicker detekuje frekvenciu blikania umelých zdrojov svetla a spúšťa závierku v okamihoch vrcholného jasu, aby sa minimalizovala nerovnomernosť osvetlenia a farebného podania medzi jednotlivými snímkami obrazu. Flicker scan umožňuje vhodnou voľbou rýchlosti uzávierky obmedziť efekty blikania.

V režime SCN môžete jednoducho zvoliť jedno zo šiestich fotografických tém a kliknutím na neho potom zvoliť najlepšie zodpovedajúce scénu.

E-M5 Mark III je naviac vybavený 16 umeleckými filtrami, s ktorými zaobstaráte kreatívne fotografie ľahko a jednoducho. Efekt filtra môžete kontrolovať na LCD obrazovke a vytvárať tak úplne unikátne snímky.

M.ZUIKO Digital ED 12-200mm F3.5-6.3
Mimoriadny zoom v tele utesnenom proti poveternostným vplyvom
S 16,6 násobným zväčšením ponúka M.ZUIKO Digital ED 12-200mm F3.5-6.3 doposiaľ najväčší rozsah zoomu medzi objektívmi pre systémové fotoaparáty. Objektív pokrýva široký rozsah ohniskových vzdialeností 12-200mm (prepočet na 35mm formát: 24-400mm ), pritom si však uchováva kompaktný a ľahký dizajn, ktorým je spoločnosť Olympus preslávená. Predstavuje tak ideálny objektív so širokou škálou uplatnenia.
Spoľahlivá konštrukcia, odolná proti prachu, striekajúcej vode a mrazu, známa z radu M.ZUIKO PRO, prispieva k ešte väčšej univerzálnosti, pretože umožňuje fotografovať v akomkoľvek počasí.

Optická konštrukcia objektívu zameraná na vysokú obrazovú kvalitu, s rýchlym a presným AF
Aby bolo možné dôsledné potlačiť chromatickej aberácie a skreslenia v celom rozsahu zoomu pri zachovaní kompaktných rozmerov objektívu, venovali inžinieri Olympusu mimoriadnu pozornosť usporiadanie špeciálnych optických členov vrátane  Super ED ,  ED ,  Super HR ,  HR , ED-DSA a  asf é kých šošoviek . Povrchová úprava  ZERO coating (Zuiko Extra-low Reflection Optical) dramaticky obmedzuje odrazy a odlesky.

ED 12-200mm F3.5-6.3 je naviac vybavený zaostrovacím mechanizmom MSC (Movie and Still Compatible), ktorý používa systém vnútorného zaostrovania, v ktorom je zaostrovanie realizované pohybom jediného optického člena. To umožňuje vysoký výkon a rýchlosť autofokusu, vďaka ktorému zachytíte ostro najpríhodnejšiu zlomok sekundy.