Objednávajte bezpečne on-line! Osobný odber e-shopu v prevádzke.

Olympus M. Zuiko Digital ED 8mm f/1.8 Fisheye PRO

Olympus M.Zuiko Digital ED 8mm f/1.8 Fisheye PRO je ultra širokouhlý objektív typu rybie oko z novej profesionálnej rady PRO. Tento svetelný, profesionálny objektív ponúka vysokú svetelnosť f/1.8 a ohnisko 16mm (po prepočte).
Výrobca:
Olympus
Obj. čislo:
V312030BW000
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
899,00 € 749,17 €
-+

Olympus M. Zuiko Digital ED 8mm f/1.8 Fisheye PRO

Prvotriedny profesionálny objektív typu rybie oko Olympus M.Zuiko Digital ED 8mm f/1.8 Fisheye PRO je predstaviteľom úplne novej profesionálnej rady objektívov M.Zuiko Digital PRO. Je to vysokokvalitný profesionálny objektív typu rybie oko s ultra širokouhlým ohniskom a s na rybie oko mimoriadne vysokou svetelnosťou f/1.8. Objektív v kombinácii s fotoaparátmi Olympus OM-D/PEN v režime automatického zaostrenia neuveriteľne rýchlo zaostruje a spolu s vodotesnými telami Olympus OM-D tvoria mrazuvzdornú a pred vodou a prachom dokonale utesnenú zostavu.

Ohnisková vzdialenosť objektívu je 16mm (ekvivalent u 35mm fotoaparátu). Hodí sa pre kreatívne širokouhlé zábery pri fotografovaní širokouhlých scén, krajinárskych záberov, architektúry a street fotografie. Nová optická sústava objektívu pozostáva zo 17 šošoviek zoradených do 15 skupín. Pre korigovanie rozptylu svetla, skreslenia, zamedzenie chromatickej aberácie a celkovú vyššiu ostrosť fotografií obsahuje optická sústava jednu asféricky tvarovanú šošovku z nízko rozptylového ED skla, dva HR členy s vysokou odrazivosťou, jeden super HR člen s extra vysokou odrazivosťou a tri šošovky z špeciálneho nízko rozptylového Super ED skla. Optická sústava objektívu je schopná zaostrovať už od 12cm (od roviny snímača) a poskytuje zväčšenie 0,2x (Micro 4/3), alebo 0,4x (ekvivalent u 35mm fotoaparátu). Objektív je vybavený 7-lamelovou kruhovou tvarovanou clonou, ktorá v celom rozsahu ohniskových vzdialeností poskytuje možnosť nastaviť si clonu v rozsahu od f/1.8 po f/22.

Objektívu sa pri zoomovaní a zaostrovaní nevysúva a tak nemení svoje rozmery. Najkratšia vzdialenosť zaostrenia 12cm umožňuje vyfotografovať atraktívne detailné fotografie menších objektov. Telo objektívu je robustné a pevné z magnéziovej zliatiny, skonštruované tak aby odolalo vode, prachu, nárazom a mrazu do -10°C. Pri priemere 62mm, dĺžke 80mm a hmotnosti 315g sa jedná o jeden z najľahších a najkompaktnejších profesionálnych objektívov na svete.


Parametre objektívu Olympus M.Zuiko Digital ED 8mm f/1.8 Fisheye PRO:
Ohnisková vzdialenosť: 8mm (16mm po prepočte na kinofilm)
Maximálna clona: f/1.8
Minimálna clona: f/22
Stavba objektívu: 17 šošoviek v 15 skupinách
Zorný uhol: 180°
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 0,12m
Maximálne zväčšenie: 0,2x (MFT)/0,4x(35mm formát)
Počet lamiel clony: 7 kruhovo vykrajovaných lamiel
Rozmery(priemer x dĺžka): 62 x 80mm
Hmotnosť: 315g

Obsah balenia objektívu Olympus M.Zuiko Digital ED 8mm f/1.8 Fisheye PRO:
Objektív: Olympus M.Zuiko Digital ED 8mm f/1.8 Fisheye PRO
Predná krytka objektívu: Olympus LC-62E
Zadná krytka objektívu: Olympus LR-2
Mäkké puzdro objektívu: Olympus LSC-0811
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Olympus M. Zuiko Digital ED 8mm f/1.8 Fisheye PRO

Bajonet objektívu:Micro 4/3
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/1.8

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 899,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod