Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 10:00 - 18:00
0911 645 118

Olympus E-M5 Mk.II Čierny + M.ZD ED 14-150mm f/4-5.6 II Čierny

 • Olympus E-M5 Mk.II Čierny + M.ZD ED 14-150mm f/4-5.6 II Čierny
 • Obrázok (1)
 • Obrázok (2)
 • Obrázok (3)
 • Obrázok (4)
 • Obrázok (5)
 • Obrázok (6)
 • Obrázok (7)
 • Obrázok (8)
 • Obrázok (9)
 • Obrázok (10)
 • Obrázok (11)
 • Obrázok (12)
 • Obrázok (13)
 • Obrázok (14)
 • Obrázok (15)
Obj. čislo: V207043BE000
Olympus E-M5 OM-D čierny s objektívom 14-150mm vyniká exkluzívnym retro dizajnom s prepracovanou ergonómiu, inšpirovaným legendárnymi filmovými zrkadlovkami Olympus OM. Vďaka robustnej odolnej konštrukcii mu nevadí prach ani stekajúca voda.
Výrobca:
Obj. čislo:
V207043BE000
EAN:
4545350048372
1 399 s DPH 1 165,83 € bez DPH
36 374 Kč s DPH 30 311,58 Kč bez DPH
Dostupnosť Info v predajni

Olympus E-M5 Mk.II Čierny + M.ZD ED 14-150mm f/4-5.6 II Čierny

Olympus OM-D E-M5 Mk.II je momentálne jeden z najvybavenejších systémových fotoaparátov s Micro 4/3 snímačom na trhu. Fotoaparát je vybavený robustným horčíkovým telom výborne utesneným voči vode a prachu, ktoré tak odolá nielen pádom, prachu či vode ale aj mínusovým teplotám až do -10°C**. Fotografovať tak môžete aj za naozaj veľmi nepriaznivých poveternostných podmienok. Mimoriadna obrazová kvalita (jedna z najlepší akú fotoaparáty Olympus dosiahli) je založená na novom Live MOS snímači s rozlíšením 16MPix a výkonnom procesore spracovania obrazu TruePic VII najnovšej generácie s technológiu Fine Detail Technology II pre precízne vykreslenie detailov, kvalitné Full HD videá a automatické korekcie optických chýb objektívov. Snímač je uložený do pohyblivého stabilizovaného rámu, ktorý je súčasťou unikátneho päť-osého elektromagnetického stabilizátora obrazu. Tento stabilizátor dokáže ako v súčastnosti jediný stabilizačný systém rýchlo a primerane kompenzovať chvenie rúk a otrasy pri fotografovaní či natáčaní videosekvencií do hodnoty 5-tich expozičných stupňov (merané podľa CIPA)! Fotoaparát umožňuje vytvárať vďaka uloženiu snímača do pohyblivého stabilizovaného rámu vytvárať až 40MPix fotografie pomocou funkcie Multishot. Pri aktivovaní novej funkcie multishot fotoaparát automaticky odfotografuje 8 samostatných fotografií s postupným posunom snímača v rámci možností 5-osého stabilizovaného rámu a následne ich spojí do jedinej 40MPix fotografie. Výsledkom je fotografia s ohromujúciim vykreslením aj tých najjemnejších detailov. Celý proces trvá zhruba jednu sekundu a preto je potrebné používať statív, k čomu vás vyzve aj fotoaparát. Rovnako sa táto funkcia nehodí pre fotografovanie objektov pohybujúcich sa v zábere. Pre rýchle a pohotové zdieľanie fotografií je Olympus OM-D E-M5 Mk.II vybavený vstavaným Wi-Fi modulom, ktorý zvláda okrem samotného prenosu multimediálneho obsahu z pamäťovej karty na iné inteligentné zariadenie aj diaľkové ovládanie, prenos živého náhľadu, diaľkové nastavenie v režimoch P,A,S, M a Live Blub. Toto všetko je možné rovnako jednoducho aj pre chytré zariadenia vybavené operačnými systémami iOS a Android, vďaka utilitke, ktorú stiahnete na stránkach Olympusu. Čerešničkou na torte je inovatívny vstavaný elektronický hľadáčik s extra vysokým rozlíšením až 2 360 000 obrazových bodov a zväčšením 1,48x. V hľadáčiku aj na výklopnom displeji môžete sledovať vplyv aktuálnych nastavení fotoaparátu na výsledný obraz. Výklopný dotykový OLED displej má uhlopriečku 3“ a podrobné rozlíšenie 1037 000 obrazových bodov. To umožňuje rýchle ovládanie fotoaparátu, alebo bleskové zaostrenie a vyhotovenie fotografie jediným dotykom na obrazovku. Vďaka tejto technológii fotoaparát zaostrí na bod kde ste sa dotkli displeja, zmeria v ňom expozíciu a následne automaticky aj vyhotoví fotografiu. Pri zhotovovaní momentiek tak budete omnoho rýchlejší a úspešnejší.

Fotoaparát je v balení dodávaný spolu s objektívom Olympus M.Zuiko Digital ED 14-150mm f/4-5.6 II.Základné vlastnosti systémového fotoaparátu Olympus OM-D E-M5 Mk.II:
• Kvalitné telo z horčíkovej zliatiny odolné voči prachu, stekajúcej vode a mrazu
• Ľahké a kompaktné telo pre pohodlné nosenie a fotografovanie
• Výborne navrhnutá ergonómia ovládania v štýlovom retrodizajne
• Jednouché menu pre foto i video, intuitívne ovládanie
• Nový 16 Mpx Live MOS senzor s rozšíreným dynamickým rozsahom a ISO
• Mimoriadne výkonný obrazový procesor Truepic VII s technológiou Fine Detail Technology II
• Rozsah natívnej citlivosti ISO je ISO 200 - ISO 12800, rozšíriť sa dá na ISO100 až ISO25600
• Rýchlosť mechanickej uzávierky je v rozsahu 1/8000 – 60s
• Rýchlosť elektronickej uzávierky je v rozsahu 1/16000 – 60s
• Najpokrokovejší stabilizátor obrazu, stabilizujúci chvenie v piatich osiach až do 5 EV (CIPA)
• Protiprachový systém Supersonic Wawe Filter
• Dokonalý elektronický hľadáčik bez opozdenia s rozlíšením 2 360 000 Pix a zväčšením 1,48x
• 3" výklopný OLED displej s rozlíšením 1 037 000 Pix a dotykovým ovládaním
• Extrémne rýchly 81 bodový AF s detekciou očí
• 324 TTL zónové meranie expozície (bodové, ESP, Integrálne s dôrazom na stred)
• Rýchle sekvenčné fotografovanie s frekvenciou až 10 obr./s. (H), 5 obr./s. (L)
• Vstavaný Wi-Fi modul umožňujúci zdieľanie a ovládanie fotoaparátu na diaľku
• 24 scénických režimov fotografovania
• 14 umeleckých filtrov - viacnásobná expozícia/HDR/Panorama/Miniatúra atď.
• Bezdrôtové ovládanie systémových bleskov vstavaným bleskom
• Natáčanie videosekvencií vo vysokom rozlíšení Full HD (1080/60p) so stereo zvukom
• Možnosť nastavenia hĺbky ostrosti a umelecké filtre pri natáčaní videa

Špičková obrazová kvalita:
Na mimoriadnej kvalite obrazu sa vo veľkej miere okrem kvalitných objektívov podieľa nový 16Mpx Live MOS senzor a obrazový procesor najnovšej generácie TruePic VII s technológiou Fine Detail Technology II. Vďaka tejto kombinácii fotoaparát dosahuje tie najlepšie výsledky pri fotografovaní za šera a má najlepší dynamický rozsah pri fotografovaní kontrastných scén spomedzi všetkých digitálnych fotoaparátov značky Olympus. Vďaka technológii Fine Detail Technology II sa v obraze zachovávajú dobre reprodukované jemné detaily a to vo videu aj pri fotografovaní. Táto technológia koriguje taktiež chromatickú aberáciu objektívov.

Päťosí stabilizátor snímača:
Fotoaparát je vybavený dokonalou päť osou stabilizáciou snímača, ktorá pracuje na elektromagnetickom princípe a významne redukuje riziko roztrasených záberov spôsobené chvením rúk či otrasmi. Stabilizátor koriguje okrem štandardných troch osí navyše aj obojstranné naklápanie fotoaparátu čím sa dosiahnu ostré fotografie za každých okolností. Stabilizačný systém fotoaparátu je prvým na svete, ktorý umožňuje podľa meraní CIPA stabilizovať fotoaparát tak účinne že vám dovolí udržať až o neuveriteľných 5 stupňov dlhšie expozičné časy v rovnakých svetelných podmienkach ako pri fotoaparáte nevybavenom stabilizačným systémom.


Kvalitný elektronický hľadáčik a LCD displej:
Olympus OM-D E-M5 Mk.II je vybavený mimoriadne kvalitným elektronickým hľadáčikom s takmer nepozorovateľným opozdením, veľkorysou uhlopriečkou, zväčšením 1,48x a mimoriadne jemným rozlíšením až 2,36 MPix. Rovnaký hľadáčik používa aj vlajková loď Olympus OM-D E-M1 a umožňuje zobrazovať všetky dôležité expozičné informácie ako aj informácie o stave batérie a kapacite pamäťovej karty. K prepracovanej ergonómii patrí aj kvalitný výklopný dotykový OLED displej s uhlopriečkou 3“ a jemným rozlíšením 1,037 MPix. Vďaka nemu je možné rýchlo a ľahko zaostrovať jediným dotykom. Fotoaparát dokáže okamžite zaostriť v mieste dotyku a takmer súčasne vyhodnotiť expozíciu a exponovať fotografiu, vďaka čomu sa tento fotoaparát stáva vo vašich rukách majstrom momentiek.

Prepracovaná ergonómia a dizajn:
Ergonomicky tvarované telo fotoaparátu je výrazne menšie v porovnaní s bežnými digitálnymi zrkadlovkami a svojím krásnym retrodizajnom odkazuje na slávnu éru kompaktných jednookých kinofilmových zrkadloviek radu Olympus OM. Rozloženie všetkých ovládacích prvkov fotoaparátu a veľký 3“ výklopný dotykový displej Vám umožnia rýchlo a pohodlne fotografovať s fotoaparátom v akejkoľvek polohe bez nutnosti navštevovania menu prístroja. Fotoaparát je celokovový, vyhotovený z horčíkových zliatin vďaka, ktorým je mimoriadne odolný voči nárazom a pádom. Zvýšenú odolnosť fotoaparátu navyše podtrhuje nadštandardná úroveň utesnenia voči vode a prachu a to až do takej miery že nie je problémom ani tečúci prúd vody *. Olympus OM-D E-M5 Mk.II je mrazuvzdorný až do -10°C a v tomto parametre mu zatiaľ vo svojej kategórii konkuruje iba vlajová loď Olympus OM-D E-M1.

Konektivita a bezdrôtové ovládanie:
Fotoaparát je vybavený rôznymi možnosťami konektivity. Okrem dnes už štandardného vysokorýchlostného USB 2.0 rozhrania ponúka aj Micro HDMI konektor (Typ D) a vstavaný Wi-Fi modul 802.11b/g/n. Práve bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi ponúka široké možnosti využitia vďaka ovládacej aplikácii, ktorú si na stránkach Olymus môžete stiahnuť pre Android aj iOS. Okrem dnes už štandardného zdieľania multimediálneho obsahu medzi Wi-Fi spojením vybavenými inteligentnými zariadeniami umožňuje aplikácia fotoaparát aj ovládať na diaľku. Okrem prenosu živého náhľadu, diaľkového nastavovania režimov P, A, S, M je možná aj tzv funkcia Live Blub pre presné dlhé expozície. Fotoaparát je pre nahrávanie hlasového záznamu vybavený aj 3,5mm mini-jackom pre pripojenie externého mikrofónu a po pripojení batériového gripu Olympus HLD-8G (nie je súčasťou balenia) môžete pripojiť cez 3,5mm mini-jack na tomto gripe aj slúchatka pre odposluch pri natáčaní videosekvencií.

Fotografické režimy a umelecké filtre:
S Olympus OM-D E-M5 Mk.II môžu vďaka automatickým režimom, alebo 24 scénickým režimom vyhotoviť atraktívne zábery aj úplní začiatočníci. Pokročilí fotografi môžu využiť polomanuálne režimy, alebo plne manuálny režim. Pre rýchle dosiahnutie zaujímavých efektov môžete použiť až 14 umeleckých filtrov od štýlu Pop Art cez zrnitý čiernobiely film až po HDR. Okrem toho fotoaparát umožňuje vytvárať automaticky generované časozberné video a má aj funkciu „Focus Peaking“ ktorá pomáha pri manuálnom zaostrovaní grafickým vyznačením práve zaostrených hrán.

Rýchle sekvenčné fotografovanie:
Fotoaparát ponúka rýchle sekvenčné fotografovanie pre fotografov športu a akcie. S frekvenciou až 10obr./s môžete vyhotoviť 16 RAW záberov alebo toľko JPG záberov, koľko vám kapacita vašej karty dovolí. Uzávierka fotoaparátu je príjemne tichá, čo s absenciou zrkadla robí z tohto prístroja ideálny nenápadný a tichý reportážny či street fotoaparát.

Diaľkové odpaľovanie systémových bleskov pomocou vstavaného blesku:
Vstavaný blesk fotoaparátu umožňuje nielen efektívny záblesk so smerným číslom 12,9 (ISO 200) pre bežné fotografovanie s bleskom, ale aj diaľkové ovládanie systémových externých bleskov Olympus a to až cez 4 skupiny v 4 kanáloch. Synchronizácia X-Synchro ponúka čas 1/250s, záblesk je možné regulovať v rozsahu +/- 3EV po tretinových, polovičných a celých stupňoch. V manuálnom režime ponúka plný záblesk alebo 1, 1/4, 1/16 a 1/64 sily záblesku.
 


* Vodotesnosť je zaručená iba s utesnenými objektívmi, fotoaparát nie je určený na fotografovanie pod vodnou hladinou!

** Podľa testov spoločnosti Olympus.


Olympus M.ZD ED 14-150mm f/4-5.6 II:

Olympus M. Zuiko Digital ED 14-150mm f/4.0-5.6 II je najnovšou generáciou obľúbeného široko rozsahového travelzoom objektívu Olympus M.Zuiko Digital ED 14-150mm f/4.0-5.6. Tento nový objektív s uctyhodným 10,7x zoomom je určený pre systémové fotoaparáty vybavené bajonetom Micro 4/3, ponúka po prepočte ne kinofilm rozsah ohniskových vzdialeností 28 – 300mm a je tak ideálnym objektívom na cesty pre fotografovanie vzdialenejší objektov. S týmto ľahkým, ale výkonným univerzálnym širokorozsahovým zoomom možete fotografovať širokouhlé scenérie krajiniek, architektúru, detailné portréty, alebo aj vzdialené objekty.

Optická sustava objektívu je zložená z 15-tich šošoviek zoradených do 11 skupín, pričom obsahuje aj špeciálnu šošovku z DSA skla, šošovku z ED skla, asférickú šošovku z ED skla ako aj tri šošovky z HR skla. Táto optická sústava objektívu je zasadená do plastového tubusu s kovovým výzorom a zaostrovacia skupina je poháňaná tichým, presným a rýchlym zostrovacím mechanizmom. Tiché a extrémne rýchle zaostrovanie využijete najmä pri fotografovaní momentiek, alebo pri natáčaní videa. Rozsiahly zoom s ohniskovým rozsahom 14-150mm (po prepočte na kinofilm 28-300mm) umožňuje výrazné priblíženie vzdialených objektov. Napriek tomuto optickému priblíženiu sa objektív vyznačuje kompaktnými rozmermi (83mm x 63.5mm) a nízkou hmotnosťou - iba 285g! Clona objektívu je zložená zo 7-mich tvarovaných lamiel pre prirodzene vyzerajúce rozostrenie pozadia za fotografovaným objektom.

V rámci balenia objektívu nájdete okrem objektívu samotného v krabici aj prednú krytku objektívu olympus LC-58F, zadnú krytku objektívu Olympus LR-2, slnečnú clonu Olympus LH-61C, manuál a záručný list. K objektívu je možné dokúpiť praktické mäkké puzdro olympus LSC-0914. 

Parametre objektívu Olympus M. Zuiko Digital ED 14-150mm f/4.0-5.6 II:
• Rozsah ohniskových vzdialeností je 14-150mm (po prepočte na kinofilm 28-300mm)
• 3,8x zoom
• Svetelnosť objektívu je v rozsahu f/4.0-5.6
• Konštrukcia optickej sústavy je zostavená z 15 optických členov v 11 skupinách
• Uhol záberu objektívu je 75°-8,2°
• Minimálna vzdialenosť zaostrenia je 0,5m
• Maximálne zväčšenie je 0,22x (0,44x equivalent 35mm)
• Počet lamiel kruhovej clony je 7
• Priemer filtrového závitu je 58mm
• Objektív je 83mm dlhý a jeho priemer je 63,5mm pri hmotnosti iba 285g


Obsah balenia:
Digitálna zrkadlovka Olympus OM-D E-M5 Mk.II:
Fotoaparát: Olympus OM-D E-M5 Mk.II – Telo
Akumulátor: Olympus BLN-1
Nabíjačka: Olympus BCN-1 + kábel
Popruh: Olympus
Gumová očnica: Olympus EP-15
Krytka bajonetu: Olympus BC-2
Krytka sánok externého blesku: Olympus SC-1
Krytka kontaktov pre pripojenie batériového gripu: Olympus HC-1
USB kábel: Olympus CB-USB6
Externý blesk: Olympus FL-LM3 + puzdro na blesk
Software: Olympus Viewer 3
Dokumentácia: Návod, záručný list

Objektív Olympus M.Zuiko Digital ED 14-150mm f/4-5.6 II:
Objektív: Olympus M. Zuiko Digital ED 14-150mm f/4-5.6 II
Predná krytka objektívu: Olympus LC-58F
Zadná krytka objektívu: Olympus LR-2
Slnečná clona objektívu: Olympus LH-61C
Dokumentácia: Návod, záručný list

Parametre

GPS modul: Nemá GPS
Počet megapixelov 0
Rýchlosť sekvenčného snímania 0
Stabilizátor obrazu: nemá
Veľkosť snímača: Snímače digitálnych kompaktov

Príslušenstvo

Olympus BLN-1 Akumulátor pre OM-D E-M5/E-M1, PEN EP-5, PEN-F

Olympus BLN-1 je originálny Li-Ion akumulátor s kapacitou 1220mAh a pracovným napätím 7,6V. Tento akumulátor je určený ako napäťový zdroj pre fotoaparát Olympus OM-D E-M5.
54,90 s DPH
45,75 € bez DPH
1 427,40 Kč s DPH
1 189,50 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: V620053XE000

Olympus BCN-1 Nabíjačka pre akumulátor Olympus BLN-1

Olympus BCN-1 je originálna kompaktná cestovná nabíjačka pre Lithium-Iontové akumulátory Olympus BLN-1.
49,90 s DPH
41,58 € bez DPH
1 297,40 Kč s DPH
1 081,08 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: V621035XE000

Olympus ECG-2 Grip pre Olympus OM-D E-M5 mk.II

Olympus ECG-2 je originálny bezbatériový odnímateľný celokovový grip pre vylepšenie ergonómie fotoaparátu Olympus OM-D E-M5 Mk.II. Tento grip je vybavený upínacími rybynami Arca-Swiss pre horizontálne aj vertikálne uchytenie fotoaparátu.
149,00 s DPH
124,17 € bez DPH
3 874,00 Kč s DPH
3 228,42 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: V332050BW000

Olympus FL-300R Blesk

Olympus FL-300R je mimoriadne kompaktný štýlový externý blesk s výkyvným telom a s možnosťou diaľkového bezdrôtového ovládania (RC). Ide o prvý blesk Olympus, ktorý je vybavený LED diodou pre nasvietenie scény pre foto aj video tvorbu.
159,00 s DPH
132,50 € bez DPH
4 134,00 Kč s DPH
3 445,00 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: V326110SE000

Olympus FL-600R Blesk

Olympus FL-600R je novým kompaktným externým bleskom s otočnou a výklopnou hlavou a s možnosťou diaľkového ovládania. Ide o prvý blesk Olympus, ktorý je vybavený LED diodou pre nasvietenie scény pre foto aj video tvorbu.
339,00 s DPH
282,50 € bez DPH
8 814,00 Kč s DPH
7 345,00 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: V3261300E000

Olympus RM-UC1 (W) USB Káblová spúšť pre Olympus E-30/E-620/E-5xx/E-4xx/E-PL2/E-P1/2

Olympus RM-UC1 je originálna káblová spúšť pre digitálne zrkadlovky, systémové fotoaparáty Pen a kompaktné fotoaparáty Olympus. Diaľková spúšť umožňuje fotografovať s dlhými expozičnými časmi a vybavená aj aretáciou pre Bulb.
49,90 s DPH
41,58 € bez DPH
1 297,40 Kč s DPH
1 081,08 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: N2525400

Velbon Ultrek UT-43DII, Čierny

Velbon Ultrek UT-43D je unikátny statív so špeciálnym systémom zloženia nôh preklopením o 180° okolo stredovej tyče. Robustný statív s možným zaťažením až 3kg má tak v zloženom stave extrémne malé transportné rozmery a nízku hmotnosť.
169,00 s DPH
140,83 € bez DPH
4 394,00 Kč s DPH
3 661,58 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: E61PVE424648

Súvisiace produkty

Olympus E-M5 Mk.II Čierny + M.ZD ED 12-40mm f/2.8 PRO Čierny

Olympus E-M5 OM-D čierny s objektívom 12-40mm vyniká exkluzívnym retro dizajnom s prepracovanou ergonómiu, inšpirovaným legendárnymi filmovými zrkadlovkami Olympus OM. Vďaka robustnej odolnej konštrukcii mu nevadí prach ani stekajúca voda.
1 699,00 s DPH
1 415,83 € bez DPH
44 174,00 Kč s DPH
36 811,58 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: V207041BE000

Olympus E-M5 Mk.II Strieborný + M.ZD ED 14-42mm f/3.5-5.6 EZ Pancake

Olympus E-M5 OM-D strieborný s pancake objektívom 14-42mm vyniká exkluzívnym retro dizajnom s prepracovanou ergonómiu, inšpirovaným legendárnymi filmovými zrkadlovkami Olympus OM. Vďaka robustnej odolnej konštrukcii mu nevadí prach ani stekajúca voda.
1 199,00 s DPH
999,17 € bez DPH
31 174,00 Kč s DPH
25 978,42 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: V207044SE000

Olympus E-M5 Mk.II Strieborný + M.ZD ED 12-40mm f/2.8 PRO Čierny

Olympus E-M5 OM-D strieborný s objektívom 12-40mm vyniká exkluzívnym retro dizajnom s prepracovanou ergonómiu, inšpirovaným legendárnymi filmovými zrkadlovkami Olympus OM. Vďaka robustnej odolnej konštrukcii mu nevadí prach ani stekajúca voda.
1 699,00 s DPH
1 415,83 € bez DPH
44 174,00 Kč s DPH
36 811,58 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: V207041SE000

Olympus E-M5 Mk.II Strieborný + M.ZD ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ Čierny

Olympus E-M5 OM-D strieborný s objektívom 12-50mm vyniká exkluzívnym retro dizajnom s prepracovanou ergonómiu, inšpirovaným legendárnymi filmovými zrkadlovkami Olympus OM. Vďaka robustnej odolnej konštrukcii mu nevadí prach ani stekajúca voda.
1 199,00 s DPH
999,17 € bez DPH
31 174,00 Kč s DPH
25 978,42 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: V207042SE000