Zapojte sa do celoročnej súťaže PRO.Laika fotograf roka 2024.

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Nissin i60A - Systémový blesk pre Canon

  • Nissin i60A - Systémový blesk pre Canon
  • Obrázok (1)
  • Obrázok (2)
  • Obrázok (3)
  • Obrázok (4)
Obj. čislo: i60AC
Nissin i60A je kompaktný systémový blesk so smerným číslom GN27 (ISO100/35mm) a GN60 (ISO100/200mm). Vybavený je otočnou a výklopnou zábleskovou zoom hlavou, LED videosvetlom, bezdrôtovým rádiovým ovládaním, vstavanou rozptylkou a odrazkou.
Výrobca:
Obj. čislo:
i60AC
EAN:
4938574060013
259 s DPH 215,83 € bez DPH
6 734 Kč s DPH 5 611,58 Kč bez DPH
Dostupnosť Predaj skončil

Nissin i60A - Systémový blesk pre Canon

Nissin i60A je veľmi praktický, kompaktný a výborne vybavený systémový blesk novej koncepcie určený pre digitálne zrkadlovky a kompaktné systémové fotoaparáty Canon. Vyznačuje sa svojou všestrannosťou, mimoriadnou kompaktnosťou, hmotnosťou iba 300g, TTL meraním, wireles TTL podporov, bezdrôtovým rádiovým ovládaním s dosahom 30m, vysokorýchlostnou synchronizáciou s uzávierkou až do 1/8000s, smerným číslom GN27 (ISO100 pri 35mm) a GN60 (ISO100 pri 200mm), LED video svetlom, farebným LCD, jednoduchým ovládaním, rýchlym a tichým dobíjaním a praktickou otočnou/výklopnou zoomovacou zábleskovou hlavicou so vstavanou odrazkou a širokouhlou rozptylkou. Pre zabezpečenie dokonalej kompatibility je blesk vybavený systémom vlastnej kalibrácie TTL merania. Je možné ho používať rovnako pripojený na Hot-Shoe pätici fotoaparátov Canon ako aj voľne umiestnený do priestoru a spúšťaný na diaľku v TTL režime ako podriadenú zábleskovú jednotku. Tento výborný univerzálny blesk v spolupráci s ostatnými bleskami v skupine, rozšíri vaše možnosti v oblasti kreatívneho nasvietenia fotografovanej scény. Vyniká výborným smerným číslom 60 (pri ISO100, 200) a 27 (pri ISO 100, 35mm) a zoom hlavou pre pokrytie ohniskových vzdialeností v rozsahu od 24-200mm. Pri použití vstavanej rozptylky je možné fotografovať už od ohniskovej vzdialenosti 16mm. Blesk ponúka na výber pokrytie až 6tich rôznych prednastavených ohniskových vzdialeností (16mm, 24mm, 50mm, 80mm, 105mm).

Prednosti systémového blesku Nissin i60A:
• Dokonalé nasvietenie portrétnych, interiérových aj exteriérových záberov
• Výkonný blesk a vysoká univerzálnosť konštrukcie
• LCD displej pre jednoduché nastavovanie a obsluhu
• Výklopná (o 90°) a otočná (360°) zoomovacia záblesková hlavica so vstavanou odrazkou a širokouhlou rozptylkou
• Možnosť plného pokrytia uhla záberu 24-200mm a 16 - 200mm so širokouhlou rozptylkou pre Full Frame fotoaparáty
• Smerné číslo blesku je výborných GN60 (pri ISO100, 200mm), alebo GN27 (pri ISO100, 35mm)
• Možnosť nastaviť manuálne až 9 výkonov blesku – Plný výkon 1/1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16, 1/32, 1/64, 1/128, 1/256
• Doba trvania záblesku je 1/800 – 1/20 000s
• Kompenzácia zábleskovej expozície je +/- 2EV a je nastaviteľná v 1/3 krokoch
• Farebná teplota záblesku zodpovedá 5600K čo je ako pri prirodzenom dennom svetle
• Diaľkové rádiové bezdrôtové ovládanie NAS Ready 2,4 GHz. V režime Master dokážete ovládať tri skupiny bleskov A/B/C pre až osem kanálov na vzdialenosť až 30m. V režime Slave môžete blesk umiestniť mimo fotoaparát ľubovoľne do priestoru
• Bezdrôtové rádiové režimy: NAS 2,4 GHz TTL, Manuál, Zoom Slave (skupiny A/B/C; kanály 1-8)
• Možnosť vytvárať kreatívne svetelné efekty
• Určený pre použitie s digitálnymi zrkadlovkami a kompaktnými systémovými fotoaparátmi Canon
• Rýchle, diskrétne a plne automatické fotografovanie s bleskom
• Napájanie štvoricou bežne dostupných batérií typu AA (LR6)
• Počet zábleskov na jednu sadu batérií sa pohybuje od 220 do 1700 zábleskov v závislosti na nastavenom výkone
• Video svetlo s 9timi voliteľnými úrovňami jasu a s dobou svietenia až 3,5h pri plne nabitých batériách
• Rýchle a bezhlučné znovu nabitie blesku pre ďalší záblesk za iba 0,1-5.5s (Ni-MH akumulátory), alebo 0,2-6,5 (alkalické batérie)
• Kovová pätica blesku
• Asistenčný lúč automatického zaostrenia pomocou oranžovej LED diody do vzdialenosti 0,7-5m
• Možnosť aktualizácie firmware a kalibrácie blesku
• Automatické prejdenie do pohotovostného režimu po 5min. nečinnosti a vypnutia po 30min. nečinnosti
• Rozmery sú 98mm(Š) x 112mm(H) x 73mm(V) pri hmotnosti 300g
• Ako dodávané príslušenstvo je stojanček so statívovým závitom, softbox, karabinka (nie je určená pre horolezectvo) a mäkké puzdro

Rychlé použitie blesku Nissin i60A:
Blesk Nissin i60A veľmi jednoducho nasadíte na fotoaparát nasunutím do Hot-Shoe pätice fotoaparátu, zamierite na fotografovaný objekt a stlačíte spúšť. Jeho fotografické technológie podporujú automatické zaostrovanie a TTL riadenie záblesku, vďaka čomu poskytujú za všetkých okolností prvotriedne výsledky. Vďaka tomu sa vám podaria krásne zábery bezproblémovo úplne automaticky. Nissin i60A sa navyše vyznačuje jednoduchým a pohodlným manuálnym ovládaním pomocou dvoch otočných voličov.

Všestrannosť blesku:
Chromatická teplota svetla záblesku je rovnaká ako chromatická teplota prirodzeného slnečného svetla. Vďaka tomu ho môžete bez najmenších problémov používať pri fotografovaní v exteriéroch za denného svetla - napríklad pre odstránenie tieňov pod stromami, alebo pre vyjasnenie objektov fotografovaných v protisvetle. S pomocou blesku môžete taktiež dosiahnuť efektu odlesku svetla v očiach fotografovaných osôb, alebo zmraziť veľmi rýchly pohyb fotografovaných objektov. Blesk je možné používať tiež k ovplyvneniu celkového kontrastu osvetlenia fotografovanej scény. Navyše je blesk vybavený svetlom pre nasvecovanie pri natáčaní videa. Pri plne nabitých batériách môže toto svetlo osvetlovať natáčanú scénu po dobu až 3,5h.

Aktualizácia firmware:
Mnohé neoriginálne blesky majú problém s kompatibilitou zakaždým keď je na trh uvedený nový model fotoaparátu. Pre Nissin i60A to vôbec nie je problémom, k dispozici je totiž služba aktualizácie firmware. Vďaka nej si môžete aktualizovať firmware pomocov servisného konektora blesku. Služba aktualizácie firmware je v závislosti na regióne spoplatnená. Informácie týkajúce sa služby aktualizácie firmware vám poskytne miestny predajca.

Kľúčové vlastnosti blesku Nissin i60A:
TTL riadenie záblesku:
Systémový blesk Nissin i60A je kompatibilný so systémami riadenia zábleskovej expozície Canon E-TTL II. Tieto nové digitálne systémy TTL riadenia zábleskovej expozície ovládajú silu záblesku s vyššou presnosťou a spoľahlivosťou ako predchádzajúca generácia.

Vlastná kalibrácia systému:
Systém TTL zábleskovej expozície využíva vlastnú továrenskú kalibráciu, ktorá poskytuje optimálne výsledky. Pokiaľ vám však tato základná kalibrácia blesku nebude vyhovovať, môžete ju skorigovať v rozmedzí ±3/4 EV, v krokoch po 1/4 EV. Zvolená nová kalibrácia sa uloží do pamäte blesku a zostává v platnosti i po vypnutí blesku. Tento jedinečný systém vlastnej kalibrácie zábleskovej expozície nazývaný „MY TTL" je exkluzívnym vybavením bleskov Nissin. Štandardná korekcia TTL zábleskovej expozície využíva ako počiatočnú hodnotu práve túto novo zvolenú kalibráciu.

Korekcia TTL zábleskovej expozície:
Zábleskovú expozíciu blesku je možné upravovať pomocou korekcie zábleskovej expozície (korekcia výkonu záblesku) v rozsahu -2 až +2EV v krokoch po 1/3EV stupňa. Zatiaľ čo funkcia korekcie expozície na fotoaparáte ovplyvňuje celkovú expozíciu výslednej fotografie, tak korekcia zábleskovej expozície ovplyvňuje iba expozíciu hlavného fotografovaného objektu, s minimálnym vplyvom na expozíciu pozadia fotografie.

Rýchla a tichá prevádzka blesku Nissin i60A:
Tiché nabíjanie:
Niektoré blesky vydávajú pri nabíjaní kondenzátora nepríjemný zvuk, ktorý môže byť v niektorých prostrediach veľmi rušivým prvkom. Blesk Nissin i60A je vďaka oscilačnému napájaciemu obvodu produkujúcemu pri nabíjaní kondenzátora frekvencie nepočuteľné ľudským sluchom mimoriadne diskrétnym nástrojom nasvietenia fotografovanej scény.

Bezdrôtové rádiové diaľkové ovládanie s TTL:
Blesk i60A je vybavený systémom bezdrôtového rádiového ovládania na diaľku. Vďaka nemu môže blesk pracovať v dvoch režimoch a to ako riadiaci blesk (MASTER), alebo ako riadený (SLAVE). V režime MATER dokáže blesk v režime TTL naraz ovládať až 3 skupiny bleskov (A/B/C) na vzdialenosť až 30m a každej skupine umožňuje pracovať na jednom z 8-mych kanálov. V režime práce ako podriadená jednotka SLAVE dovoľuje využívať kreatívne možnosti zábleskovej fotografie s viac zábleskovými jednotkami z rôznych smerov.

Výklopná a otočná záblesková hlava blesku s motorickým zoomovaním:
Uhol pokrytia reflektoru blesku je automaticky prispôsobovaný aktuálne nastavenej ohniskovej vzdialenosti. Vysoko kvalitný krokový motor sleduje pohyb objektívu rovnako rýchlo ako originálne blesky výrobcu fotoaparátu. Reflektor blesku disponuje uhlami záberu, ktoré odpovedajú ohniskovým vzdialenostiam od 24 mm (16mm pri použití vstavanej rozptylky) až po 200 mm pri systémových kompaktných fotoaparátoch s obrazovými snímačmi formátu APS-C (*). Pri použití objektívov s dlhšími ohniskovými vzdialenosťami zostává reflektor blesku nastavený do polohy 200 mm. Hlavu blesku je možné vyklápať až o 90° do hora pre nasvecovanie fotografovanej scény nepriamym zábleskom – pomocou odrazu. Hlavu je tiež možné otáčať o 180°do strán. Reflektor blesku je vybavený malou výsuvnou odraznou kartou pre zosvetlenie tmavých miest na tvári – napr. pod očnými oblúkmi, pod nosom, pod bradou atď.

Ďalšie vybavenie blesku Nissin i60A:
Systém úspory energie:
Systémový blesk Nissin i60A využíva pre úsporu energie dva systémy. V prípade nečinnosti v dĺžke 5 minút sa blesk automaticky prepne do pohotovostného režimu a je možné ho znova aktivovať stlačením tlačidla spúšte fotoaparátu do polovice, alebo stlačením ľubovoľného tlačidla na blesku. V prípade nečinnosti viac ako 30 minút sa blesk automaticky vypne. Pri nastavení blesku do podriadeného bezdrôtového režimu (SLAVE) pohotovostný režim nepracuje a blesk sa automaticky vypína po dobe nečinnosti v dĺžke 60 minút.

Nastaviteľný výkon záblesku:
Pri použití blesku v manuálnom režime je k dispozícii deväť voliteľných výkonov záblesku. Výkon záblesku je možné nastavovať od plného výkonu až do 1/256 plného výkonu, v krokoch po 1 EV.

Pomocné svetlo AF:
V tme alebo pri nízkej hladine okolitého osvetlenia automaticky emituje systémový blesk Nissin i60A oranžový svetelný raster, ktorý kontrastne osvetlí objekt a umožní fotoaparátu jednoduchšie a presnejšie automaticky zaostriť. Toto pomocné svetlo má dosah 0,7 – 5m.

Blokovanie zábleskovej expozície:
Nissin i60A podporuje blokovanie zábleskovej expozície FV lock (Canon). Podrobné informácie o týchto systémoch nájdete v návode na obsluhu fotoaparátu.

Synchronizácia blesku na druhú lamelu uzávierky:
*Fotoaparáty Canon umožňujú synchronizovať odpálenie záblesku na druhou lamelu uzávierky.
*Blesk Nissin i60A je s touto synchronizáciou kompatibilný.

Redukcia červených očí:
Redukcia červených očí je k dispozícii iba v kombinácii s fotoaparátmi Canon. Aby sa zamedzilo sčervenaniu zreničiek pri hlavnom záblesku, odpáli blesk bezprostredne pred hlavným zábleskom a expozíciou fotografie tri krátke predzáblesky, ktoré spôsobia zúženie zreničiek fotografovaných osôb.


Obsah balenia blesku Nissin i60A:
Blesk: Nissin i60A pre Canon
Mäkké puzdro blesku: Nissin
Stojanček na blesk: Nissin
Dokumentácia: Návod, záručné listy

Príslušenstvo

Nissin Power Pack PS 8 - Prenosný batériový zdroj pre Nikon

Nissin Power Pack PS 8 je externý prenosný batériový zdroj novej generácie, ktorý v sebe spája multifunkčnosť, praktickosť s kompaktnou a ľahkou konštrukciou. Zdroj má vymeniteľnú batériu, napäťový kábel a USB port.
159 s DPH
132,50 € bez DPH
4 134 Kč s DPH
3 445 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: PS8N

Panasonic Eneloop 4xAA 1900mAh, Sada 4ks nabíjateľných batérií

Panasonic Eneloop 4xAA 1900mAh je sada 4ks Ni-MH nabíjateľných batérií Panasonic Eneloop AA 1900mAh typu AA. Batérie sú prednabité a vhodné na okamžité použitie.
15,90 s DPH
13,25 € bez DPH
413,40 Kč s DPH
344,50 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: HR-3UTGB-4BP

Panasonic Eneloop 4xAA 1900mAh + Panasonic BQ-CC55E, Set 4ks batérií a rýchlonabíjačky

Panasonic Eneloop 4xAA 1900mAh + Panasonic BQ-CC16 je sada 4ks Ni-MH nabíjateľných batérií Panasonic Eneloop AA 1900mAh a rýchlonabíjačky Panasonic BQ-CC16 ovládan mikro-procesorom.
32,90 s DPH
27,42 € bez DPH
855,40 Kč s DPH
712,92 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: K-KJ16MCC40E

Panasonic Eneloop Pro 4xAA 2500mAh + Panasonic BQ-CC55E, Set 4ks batérii a rýchlonabíjačky

Panasonic Eneloop Pro 4xAA 2500mAh + Panasonic BQ-CC16 je sada 4ks Ni-MH nabíjateľných batérií Panasonic Eneloop Pro AA 2500mAh a rýchlonabíjačky Panasonic BQ-CC16 ovládan mikro-procesorom.
39,90 s DPH
33,25 € bez DPH
1 037,40 Kč s DPH
864,50 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: K-KJ16HCD40E