Predajňa je otvorená.

Nikon PC Nikkor 19mm f/4.0E ED

Nikon PC Nikkor 19mm f/4E ED je prvým ultra širokouhlým Tilt-Shift objektívom z novej rady E. Je určený pre FX aj DX zrkadlovky Nikon. Špeciálna konštrukcia objektívu s ohniskom 19mm umožňuje naklápať jeho prednú časť o +/- 7,5° a posúvať ju mimo optickú os o +/- 12mm.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JAA639DA
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 5 dní
3 799,00 € 3 165,83 €
-+

Nikon PC Nikkor 19mm f/4.0E ED

Nikon PC Nikkor 19mm f/4E ED je špičkový profesionálny ultra širokouhlý objektív špeciálnej Tilt-Shift konštrukcie z novej rady objektívov E. Táto špeciálna Tilt-Shift konštrukcia objektívu umožňuje naklápať jeho prednú časť o +/- 7,5° (Tilt), posúvať ju kolmo vzhľadom na optickú os objektívu o +/- 12mm (Shift) a otáčať skoro celým telom objektívu okolo optickej osi objektívu o +/- 90° s aretáciou každých 30°. Vďaka týmto vlastnostiam je objektív mimoriadne vhodný pre profesionálne fotografovanie architektúry a pre krajinársku fotografiu. Svoje využitie nájde aj u veľmi kreatívnych fotografov, ktorým vďaka svojim možnostiam umožní fotografovanie z úplne nových uhlov záberu v nečakanej perspektíve a kreatívnu hru s hĺbkou ostrosti a bookehom.

Vlastnosti objektívu Nikon PC Nikkor 19mm f/4E ED:
• Špeciálna Tilt-Shift konštrukcia v robustnom, ale kompaktnom prevedení
• Možnosť naklopenia prednej časti objektívu voči optickej osi o +/- 7,5° (Tilt)
• Možnosť posunutia prednej časti objektívu kolmo na optickú os o +/- 12mm
• Možnosť rotácie prednej časti objektívu okolo optickej osi o +/- 90° s aretáciou každých 30°
• Špičková optická konštrukcia pozostávajúca z 17 šošoviek zroadených do 13 skupín obsahujúca 3 ED šošovky, 2 asférické šošovky, antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat a fluórové vrstvy
• Elektromagnticky ovládaná 9-lamelová clona pre jemné rozostrenie pozadia a dokonalý bokeh

Technické parametre objektívu Nikon PC Nikkor 19mm f/4E ED:
• Ohnisková vzdialenosť: 19mm (28,5mm pri použítí na DX zrkadlovkách Nikon)
• Zorný uhol: 97° (73° pri použití na DX zrkadlovkách Nikon)
• Maximálna clona: f/4
• Minimálna clona: f/32
• Optická konštrukcia: 17 členov / 13 skupín
• Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,25m
• Maximálne zväčšenie objektívu: 0,18x
• Priemer filtrového závitu: Nemá filtrový závit
• Rozmery: 89 x 124mm
• Hmotnosť: 885g

Nikon PC Nikkor 19mm f/4E ED je objektív s ultra širokouhlým ohniskom 19mm a svetelnosťou f/4 je určený najmä pre použitie s FX zrkadlovkami Nikon (Full Frame formát), ale bez problémov je použiteľný aj s DX zrkadlovkami Nikon (APS-C formát). Pri nasadení na APS-C zrkadlovky Nikon (DX formát) zodpovedá jeho ohnisková vzdialenosť po prepočte na kinofilm 28,5mm. Uhol záberu objektívu je 97° (73° pri nasadení na DX zrkadlovkách Nikon), optická konštrukcia objektívu umožňuje 0,18x zväčšenie obrazu a jeho minimálna zaostrovacia vzdialenosť je 0,25m. Samotná optická konštrukcia objektívu pozostáva zo 17-tich šošoviek, ktoré sú zoradené do 13-tich optických skupín. 3 šošovky sú vyrobené zo špeciálneho nízkorozptylového ED skla, ktoré výrazne znižuje chromatickú aberáciu, zlepšuje prenos kontrast a jasu. 2 šošovky sú vybrúsené ako asférický optický člen a pomáhajú vykorigovať optické vady skreslenia obrazu. Navyše predné a zadné šošovky sú vybavené špičkovými antireflexnými vrstvami Nikon Nano Crystal Coat, ktorá účinne potláča vznik reflexov, farebných závojov. Okrem antireflexných vrstiev sú tieto šošovky vybavené aj fluórovou vrstvou, ktorá odpudzuje vodu a mastnotu čím uľahčuje čistenie prednej a zadnej šošovky objektívu. Takto navrhnutá optická sústava poskytuje špičkovú a nekompromisnú profesionálnu kvalitu obrazu. Objektív z novej rady E je vybavený elektromagneticky ovládanou 9 lamelovou clonou s dokonale kruhovým otvorom, ktorú je možné plynulo nastaviť v rozsahu od f/4 po f/32. Objektív však nie je vybavený zaostrovacím motorčekom automatického ostrenia ani optickým stabilizátorom obrazu. Rovnako nie je pre vypuklú prednú šošovku výrazne presahujúcu predný okraj tubusu objektívu vybavený závitom pre klasické kruhové filtre. Mechanická konštrukcia objektívu je veľmi pevná a odolná čo zodpovedá jeho profesionálnemu určeniu a pri priemere 89mm a dĺžke 124mm je hmotnosť objektívu iba 885g.


Obsah balenia:
Objektív: Nikon PC Nikkor 19mm f/4E ED
Predná krytka objektívu: Nikon LC-K101
Zadná krytka objektívu: Nikon LF-4
Mäkké prepravné puzdro: Nikon CL-1120
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Nikon PC Nikkor 19mm f/4.0E ED

Bajonet objektívu:Nikon FX
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/4.0

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 3 799,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod