Nikon MONARCH M5 8x42 Binokulárny ďalekohľad

Nikon MONARCH M5 8x42 je kvalitný univerzálny binokulárny ďalekohľad zo série MONARCH 5, ktorý sa vyznačuje kompaktným polykarbonátovým telom a kvalitnou optickú sústavu s patentovanými antireflexnými vrstvami.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
BAA910YA
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
339 282,50 €
-+

Nikon MONARCH M5 8x42 Binokulárny ďalekohľad

Ďalekohľady Nikon MONARCH M5 8×42 sú určené pre intenzívne použitie aj pri sťažených svetelných podmienkach a poskytujú to, čo pokročilí lovci a pozorovatelia prírody hľadajú: ostrý jasný obraz, robustné telo a veľmi pohodlnú manipuláciu.
Nikon MONARCH M5 8x42 je kvalitný binokulárny ďalekohľad s vysokým rozlíšením, mimoriadne vydarenou ergonómiou, zväčšením 8x a šošovkou objektívu s priemerom 42 mm, ktorá zabezpečuje spoľahlivé zaostrenie na cieľ. Šošovky a optické členy zo špeciálneho nízko rozptylového ED skla s viacnásobnými dielektrickými antireflexnými vrstvami spoločnosti Nikon zaručujú mimoriadny prenos svetla a kontrastu pre reprodukciu dokonale kontrastného živého obrazu aj pri vysokom zväčšení. Otočný a výsuvný gumený okulár a veľké predsunutie výstupnej pupily zaistí jednoduché polohovanie a rýchle zameranie pozorovaného objektu.
Ďalekohľady MONARCH 5 8x42 sú určené do náročných poveternostných podmienok a preto sú utesnenie pomocou O-krúžkov, ktoré im zabezpečia vodotesnosť do hĺbky 1m po dobu až 10min. Proti zahmlievaniu šošoviek z vnútra sú tubusy plnené dusíkom a pogumovaný povrch tela ďalekohľadu prispieva k bezpečnému a pohodlnému uchopeniu. Tieto neobyčajne prenosné a ľahké ďalekohľady sú ideálne na turistiku a pozorovanie prírody.


Vlastnosti ďalekohľadu Nikon MONARCH M5 8x42:

• Dielektrické zrkadlová vrstva s vysokou odrazivosťou a vrstva fázovej korekcie na strechových hranoloch zaručujú konštantne intenzívny prenos svetla v celom rozsahu viditeľného spektra na vytváranie živého obrazu aj pri slabom osvetlení.
• Šošovky a hranoly sú vyrobené zo špeciálneho nízko rozptylového ED skla a sú pokryté viacnásobnými antireflexnými vrstvami zabezpečujú jasný kontrastný obraz.
• Všetky šošovky a hranoly sú vyrobené z ekologického skla , ktoré neobsahuje olovo ani arzén.
• Vodotesný (do 1 m maximálne 10 minút) a odolný proti zahmlievaniu. Plnenie dusíkom a utesnenie pomocou o-krúžkov zvyšuje odolnosť proti vplyvom počasia.
• Štíhly dizajn: odolné a ľahké telo je vyrobené zo sklolaminátu (z polykarbonátovej živice).
• Gumený povrch zabezpečuje mimoriadnu odolnosť voči otrasom a pevné, pohodlné uchopenie.
• Otočné a výsuvné gumové očnice so systémom nastavenia rôznych polôh uľahčujú nájdenie správnej vzdialenosti oka od hľadáčika.
• Veľká vzdialenosť oka od hľadáčika zabezpečuje jasné zorné pole aj pre osoby s okuliarmi.
• Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 2,5 m.
• Široký neoprénový popruh pre pohodlné nosenie na krku.

Špecifikácie ďalekohľadu Nikon MONARCH 5 8x42:
Zväčšenie: 8x
Priemer objektívu: 42mm
Uhol zorného poľa (reálny): 6,3°
Uhol zorného poľa (zdanlivý): 47,5°
Zorné pole pri vzdialenosti 1km: 110m
Priemer výstupnej šošovky: 5,3mm
Relatívna svetelnosť: f/28,1
Očný reliéf: 19,6mm
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 2,5m
Vzdialenosť medzi šošovkami: 56-72mm
Hmotnosť: 590g
Dĺžka: 145mm
Šírka: 129mm
Vodotesnosť: 1m (max. 10min.)

Špecifikácia Nikon MONARCH M5 8x42 Binokulárny ďalekohľad

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 339 €

Upozorni ma keď cena klesne pod