Nikon Fieldscope Monarch 82ED-A

Nikon Fieldscope Monarch 82ED-A Vychutnajte si ostrý obraz a bohatý kontrast s monokulárom MONARCH Fieldscope. Či ste sa vydali pozorovať vtáky alebo obdivovať krásy prírody, optická konštrukcia s vylepšenou apochromatickou korekciou a šošovkami zo skla ED (sklo s extrémne nízkym rozptylom) minimalizuje farebný okraj na dosiahnutie mimoriadne jasného zorného poľa. Systém šošoviek na vyrovnávanie poľa poskytuje rovnomernú ostrosť až po okraje obrazu. Optimalizovaný systém zaostrovania ponúka rôzne rýchlosti zaostrovania v jednom zaostrovacom prstenci – jemné zaostrovanie vzdialených objektov a rýchlejšie zaostrovanie tých bližších – poskytujúc tak presnú kontrolu a prirodzený pohyb. Monokulár MONARCH Fieldscope je ideálny pre všetky vonkajšie aktivity, pretože je vodotesný a odolný proti zahmlievaniu, a tiež robustný a odolný v každom počasí.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
BDA151WA
Dostupnosť tovaru:
Do 5 dní
1 259,00 € 1 049,17 €
-+

Nikon Fieldscope Monarch 82ED-A

Nikon Fieldscope Monarch 82ED-A
VÝNIMOČNE VYSOKÝ OPTICKÝ VÝKON OD OKRAJA PO OKRAJ
Optická konštrukcia s vylepšenou apochromatickou korekciou a sklom ED (sklo s extrémne nízkym rozptylom) zaisťuje minimalizácie chromatickej aberácie (nielen červenej, modrej a zelenej, ale aj fialovej) a zaručuje obraz s bohatým kontrastom aj v náročných svetelných podmienkach. Systém šošoviek na vyrovnávanie poľa koriguje zakrivenie poľa a poskytuje rovnomernú ostrosť obrazu od okraja po okraj, takže vždy získate jasný a čistý obraz v celom zornom poli.


OPTIMALIZOVANÁ MECHANICKÁ CHARAKTERISTIKA
Optimalizovaný systém zaostrovania umožňuje rýchlejšie a presnejšie zaostrenie. Ponúka rôzne rýchlosti zaostrovania v jednom zaostrovacom prstenci, vďaka čomu získate rýchly prístup k jemnému zaostreniu vzdialených objektov a rýchlejšie zaostrovanie tých bližších. Jednoduché, optimalizované ovládanie poskytuje špičkovú mechanickú charakteristiku.


AKO STVORENÝ NA AKTIVITY V PRÍRODE
Či sa vydáte pozorovať vtáky do bažín alebo chcete sledovať nočnú oblohu v orosenej tráve, v každom prípade si nemusíte robiť starosti, pretože váš monokulár je navrhnutý tak, aby si poradil s každým počasím. Monokuláre MONARCH Fieldscope sú plnené dusíkom, aby sa nezahmlievali a okrem toho sú vodotesné do hĺbky 1 m po dobu 10 minút.


VYSOKÁ KVALITA A ODOLNOSŤ
Telo monokulára MONARCH Fieldscope je odolné a pevné, vďaka čomu je ideálne na skvelé zážitky v prírode. Bez ohľadu na to, ako ďaleko cestujete alebo aké náročné podmienky vás čakajú, váš monokulár je navrhnutý tak, aby s vami udržal krok.


Parametre:
Názov modelu: MONARCH 82ED-A
Priemer objektívu (mm) 82
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť (m) 5
Veľkosť závitu filtra (mm) 86
Dĺžka (mm) 334 (iba telo)
Výška × šírka (mm) 112 x 108
Hmotnosť (g) 1640
Odolnosť voči vode
Monokulár: Vodotesný a odolný voči zahmlievaniu (10 minút v hĺbke maximálne 1 meter, plnený dusíkovým plynom)Nikon MEP-20-60

MEP-20-60 je praktický okulár s 3-násobným priblížením navrhnutý špeciálne pre monokuláre MONARCH Fieldscope.
Účinne korigovaná chromatická aberácia zaručuje vysoké rozlíšenie a ostrosť až po okraj obrazu v rámci celého rozsahu priblíženia. Veľké predsunutie výstupnej pupily okuláru zaručuje dobrú viditeľnosť celého zorného poľa aj v prípade, že nosíte okuliare. Otočné a posuvné gumové očnice uľahčujú umiestnenie oka do správnej polohy.
Zväčšenie je 20- až 60-násobné po nasadení na monokulár MONARCH Fieldscope 82 a 16- až 48-násobné po nasadení na monokulár MONARCH Fieldscope 60.Názov modelu: MEP-20-60

Zväčšenie (×)
Monokulár MONARCH Fieldscope 82: 20 – 60
Monokulár MONARCH Fieldscope 60: 16 – 48
Uhol zorného poľa (skutočný/v stupňoch)
Monokulár MONARCH Fieldscope 82: 2,1 – 1,0
Monokulár MONARCH Fieldscope 60: 2,6 – 1,2
Uhol zorného poľa (zdanlivý/v stupňoch) 40,4 – 54,3
Zorné pole pri vzdialenosti 1 000 m (m)
Monokulár MONARCH Fieldscope 82: 37 – 17
Monokulár MONARCH Fieldscope 60: 45 – 21
Priemer výstupnej pupily (mm)
Monokulár MONARCH Fieldscope 82: 4,1 – 1,4
Monokulár MONARCH Fieldscope 60: 3,8 – 1,3
Relatívna svetelnosť
Monokulár MONARCH Fieldscope 82: 16,8 – 2,0
Monokulár MONARCH Fieldscope 60: 14,4 – 1,7
Predsunutie výstupnej pupily (mm) 16,1 – 15,3
Dĺžka (mm) 89 (iba telo)
Šírka (mm) 62
Hmotnosť (g) 350
Odolnosť voči vode
Okulár: Bez ochrany proti vode
Pri nasadení na monokulár Fieldscope: Vodotesný (testované v prostredí ekvivalentnom vode, 5 mm za minútu počas 30 minút)

Špecifikácia Nikon Fieldscope Monarch 82ED-A

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 259,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod