Hľadáme nového kolegu. Pridaj sa k nám!

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5441 4880

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Nikon FIELDSCOPE ED50-A Monokulárny ďalekohľad uhlový Šedý - Telo

Obj. čislo: BDA126AA
-17%Akcia
Nikon FIELDSCOPE ED50-A je uhlový monokulárny ďalekohľad mimoriadnej kvality radu FIELDSCOPE ED. Predstavuje zdokonalený model, ktorý poskytuje mimoriadnu optickú kvalitu podporenú optickými členmi z ED skla v robustnom utesnenom tele.
Výrobca:
Obj. čislo:
BDA126AA
EAN:
018208083046
599 € s DPH 499 s DPH 499,17 € bez DPH 415,83 € bez DPH
15 574 Kč s DPH 12 974 Kč s DPH 12 978,42 Kč bez DPH 10 811,58 Kč bez DPH
Dostupnosť Info v predajni

Nikon FIELDSCOPE ED50-A Monokulárny ďalekohľad uhlový Šedý - Telo

BALENIE MONOKULÁRNEHO ĎALEKOHĽADU NEOBSAHUJE OKULÁR! BEZ VHODNÉHO OKULÁRU NIE JE MOŽNÉ S MONOKULÁRNYM ĎALEKOHĽADOM PRACOVAŤ!

Nikon FIELDSCOPE ED50-A je profesionálny uhlový monokulárny ďalekohľad poskytujúci prvotriednu optickú kvalitu v odolnom mimoriadne kompaktnom utesnenom tele s možnosťou nasadenia kruhových filtrov s priemerom 55mm. Oproti klasickej verzii FIELDSCOPE sa optická sústava monokulárneho ďalekohľadu Nikon FIELDSCOPE ED50-A spolieha na osvedčené optické členy zo špeciálneho nízko rozptylového ED skla (skla s extrémne nízkym rozptylom) spoločnosti Nikon. Tieto ED optické členy zaručujú mimoriadnu ostrosť a prirodzenú kryštáľovo čistú reprodukciu farieb vďaka potláčeniu efektu chromatickej aberácie. Strechové hranoly sú vybavené vrstvami fázovej korekcie, ktoré zabezpečujú schopnosť vysokého rozlíšenia optiky. Optické ED sklo s extrémne nízkym rozptylom a pokroková patentovaná atireflexná vrstva z viacnásobne nanesených vrstvičiek umožňujú mimoriadny prenos svetla a jasný, kontrastný obraz vo vysokom rozlíšení a to aj pri nedostatočných svetelných podmienkach. Tento flexibilný a mimoriadne kompaktný monokulár je kompatibilný so šiestimi konvenčnými okulármi MC a tromi Wide DS okulármi s ktorými ponúka mimoriadny výkon v akýchkoľvek podmienkach.
Samotná konštrukcia monokulárneho ďalekohľadu je mimoriadne robustná, odolná voči nárazom a utesnená. Telo monokuláru je vyrobené z hliníkových zliatin a je utesnené O krúžkami voči vode a prachu a to až do hĺbky 1m po dobu 5 min. Tubus monokuláru je vyplnený pomocou dusíkovej náplne, ktorou výrobca vytláča a eliminuje prítomnosť atmosférickej vlhkosti vo vnútri čím efektívne a spoľahlivo zabraňuje zahmlievaniu vnútorných stien optických členov. V prednej časti monokuláru sa nachádza vstavaná slnečná clona a na jeho spodnej strane nájdete dva otvory so statívovým závitom pre optimálne a vyvážené upevnenie na statíve.

Vlastnosti ďalekohľadu Nikon FIELDSCOPE ED50-A:

• Kompaktný objektív s priemerom 50 mm a sklom s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED) ponúka jasné zorné pole s vynikajúcim kontrastom a prirodzenou reprodukciou farieb.
• Strechové hranoly s fázovo-korekčnými vrstvami zaručujú vysoké rozlíšenie.
• Sklá s extrémne nízkym rozptylom (ED) umožňujú korekciu chromatickej aberácie a jasnejší a ostrejší obraz.
• Všetky šošovky a hranoly sú pokryté viacerými vrstvami, ktoré zabezpečujú jasný obraz.
• Ekologické sklá bez olova a arzénu.
• Bajonet s poistkou umožňuje rýchle a bezpečné pripojenie kompatibilných okulárov.
• Vodotesné (5 minút v hĺbke 1m) telo s dusíkovou náplňou proti zahmlievaniu (spoje tela s okulárom a tela s držiakom batérie sú vodotesné*4).
• Elegantný mimoriadne kompaktný a štýlový dizajn tela.
• Kompatibilný so systémom Nikon Digiscoping System, ktorý umožňuje nasadenie širokej škály fotoaparátov Nikon COOLPIX a digitálnych jednookých zrkadloviek.
• Dva otvory na skrutku upevnenia statívu na flexibilné upevnenie. Optimálne vyváženie bolo dosiahnuté vďaka počítačovému návrhu (CAE).
• Exkluzívne pre monokuláry FIELDSCOPE ED je určených šesť rôznych verzií MC okulárov a tri Wide DS okuláre, ktoré sú dodávané ako doplnková výbava.
• Vstavaná výsuvná slnečná clona chráni šošovku objektívu.
• Možnosť nasadiť kruhové filtre s priemerom 55mm.

Špecifikácie ďalekohľadu Nikon FIELDSCOPE EDIII-A:
Typ monokulára: Uhlový
Zväčšenie: Závislé na použitom okuláre
Priemer objektívu: 50mm
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 5,0m
Optické vrstvy, optika: Viacnásobná antireflexná úprava optiky, vrstvy pre fázovú korekciu.
Typ upevnenia: Bajonetové
Slnečná clona: Vstavaná výsuvná slnečná clona
Hmotnosť: 470g
Dĺžka: 207mm
Výška: 102mm
Šírka: 71mm
Vodotesnosť: 1m (max. 5min.)