Predajňa je otvorená.

Nikon EDG 8x32 Binokulárny ďalekohľad

Nikon EDG 8x32 je výkonný kompaktný binokulárny ďalekohľad zo série EDG, ktorý sa vyznačuje robustným ľahkým telom z horčíkovej zliatiny a optickou sústavou vyrobenou z kvalitného optického skla s patentovanými antireflexnými vrstvami.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
BAA773EA
Dostupnosť tovaru:
Na objednávku
2 055,00 1 712,50 €
-+

Nikon EDG 8x32 Binokulárny ďalekohľad

Nikon EDG 8x32 patrí k najlepším ďalekohľadom vo svojej triede vybavený strechovými hranolmi, vynikajúcou ergonómiou, priemerom objektívov 32 mm a 8-násobným priblížením. Jeho optická sústava je vybavená optickými členmi zo špeciálneho nízko rozptylového skla Nikon ED, viacvrstvovou nevodivou vysoko-reflexnou úpravou na hranoloch a pokrokovou viacvrstvovou antireflexnou úpravou z viacerých zložiek, ktorá zabezpečuje mimoriadny prenos svetla a jasný obraz s vysokým rozlíšením a vynikajúcim kontrastom aj pri slabom osvetlení. Zakrivenie obrazového poľa minimalizuje systém šošoviek na jeho vyrovnávanie, ktorý zaručuje vynikajúci obraz až po okraje šošovky. Veľký, jednoducho použiteľný zaostrovací gombík zakrýva volič dioptrickej korekcie, čo pomáha predchádzať neúmyselným zmenám jej nastavenia. Tento mimoriadne kompaktný a odolný ďalekohľad je vodotesný až do hĺbky 5m a vnútro tubusov je vyplnené dusíkom vďaka čomu sa šošovky z vnútornej strany nezahmlievajú. Sklopná konštrukcia ďalekohľadu umožňuje maximálnu skladnosť a otočné a posuvné očnice dávajú možnosť individuálneho nastavenia. Tento ďalekohľad je ideálny na turistiku a pozorovanie prírody.

Vlastnosti ďalekohľadu Nikon EDG 8x32:
• Šošovky zo skla s extrémne nízkym rozptylom (ED) korigujú farebné chyby, čím poskytujú obraz s mimoriadnym kontrastom a vynikajúcim rozlíšením.
• Systém šošoviek na vyrovnávanie poľa minimalizuje zakrivenie poľa a zaručuje ostrý, jasný obraz až po okraje šošovky.
• Nevodivá viacvrstvová vysoko-reflexná úprava na strechových hranoloch zaručuje neustále intenzívny prenos svetla v celom viditeľnom spektre na vytváranie živého obrazu s prirodzenými farbami v celom zornom poli.
• Strechové hranoly s fázovou korekciou slúžia na dosiahnutie obrazu s vysokým rozlíšením.
• Vrstva z viacerých zložiek na všetkých šošovkách a hranoloch poskytuje mimoriadne jasný obraz aj pri slabom osvetlení.
• Všetky šošovky a hranoly tvoria optické prvky vyrobené zo skla šetrného voči životnému prostrediu, ktoré neobsahuje olovo ani arzén.
• Veľký zaostrovací gombík zabraňuje zmenám dioptrickej korekcie, čo umožňuje pohodlné ovládanie.
• Gumené okuláre typu „otoč a nasuň“ so systémom nastavenia rôznych polôh uľahčujú nastavenie predsunutia výstupnej pupily okulára, aby ste videli celé zorné pole.
• Veľké predsunutie výstupnej pupily okulára zabezpečuje jasné zorné pole aj pre osoby s okuliarmi.
• Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť je iba 2,5 m.
• Vodotesný (10 minút v hĺbke maximálne 5 metrov) a nezahmlievajúci sa model je vybavený tesniacimi krúžkami a obsahuje dusíkový plyn.
• Odpojiteľné očnice natiahnuté do strán: profilové očnice blokujú periférne svetlo, čím zaručujú jasné zorné pole.
• Ľahké telo zo zliatiny horčíka a trvácny dizajn s gumeným povrchom zabezpečujú odolnosť voči otrasom a pevné, pohodlné uchopenie.
• Vynikajúca ergonomika: krátky mostík umožňuje pevné uchopenie, prispôsobiteľný remienok zas zaručuje pohodlie aj pri dlhšom používaní.

Špecifikácie ďalekohľadu Nikon EDG 8x32:
Zväčšenie: 8x
Priemer objektívu: 32mm
Uhol zorného poľa (reálny): 7,8°
Uhol zorného poľa (zdanlivý): 57,2°
Zorné pole pri vzdialenosti 1km: 136m
Priemer výstupnej šošovky: 4mm
Relatívna svetelnosť: f/16
Očný reliéf: 18,5mm
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 2,5m
Vzdialenosť medzi šošovkami: 54-76mm
Hmotnosť: 655g
Dĺžka: 138mm
Šírka: 139mm
Vodotesnosť: 5m


Špecifikácia Nikon EDG 8x32 Binokulárny ďalekohľad

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 2 055,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod