Objednávajte bezpečne on-line! Osobný odber e-shopu v prevádzke.

Meike Medzikrúžky MK-N-AF3A Nikon 1 Set

MEIKE Medzikrúžky set 10/16 mm pre Nikon 1 Sada medzikrúžkov Meike obsahuje dva krúžkys výškou 10 a 16 mm, ktore umožňuj dosiahnuť veľké zväčšenie. Medzikrúžky podporujú AF zaostrenie a prenos dát medzi fotoaparátom a objektívom.
Výrobca:
Meike
Obj. čislo:
MMN1
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
39,90 € 33,25 €
-+

Meike Medzikrúžky MK-N-AF3A Nikon 1 Set

MEIKE Medzikrúžky set 10/16 mm pre Nikon 1

Vlastnosti :
- medzikrúžky sú optimalizované pre použitie s digitálnymi fotoaparátmi Canon EOS-M.
- podporujú prenos všetkých programov a automatických funkcií (vrátane AF zaostrovania)

Na čo slúžia
Fotografovanie objektov z krátkej vzdialenosti je možné riešiť niekoľkými spôsobmi, buď priamo špecializovaným makroobjektívom, alebo prostredníctvom prvkov, ktoré sa umiestňujú pred objektív (predsádková šošovka s rôznou silou dioptrie) či medzi objektív a telo fotoaparátu (medzikrúžky, makromech a reverzné krúžky). Každý z nich má svoje prednosti aj svoje obmedzenia.


Medzikrúžky sú cenovo najdostupnejším riešením pre fotenie makrofotografií. Jedná sa o kovový tubus určitej výšky (najčastejšie 12, 20, 25 a 36mm) opatrený na oboch koncoch závitom alebo bajonetom. Ponúka sa buď jednotlivo alebo v sade dvoch či troch krúžkov kedy je pomer zväčšenia medzi jednotlivými krúžkami približne 1: 2: 3.

Pri fotografovaní z krátkej vzdialenosti je potrebné počítať s minimálnou hĺbkou ostrosti, ktorú je možné rozšíriť iba vyšším zaclonením objektívu. Tu však hrozí riziko obstarania neostrého snímku, pretože spoločne so zaclonením objektívu dochádza k predĺženiu expozičného času a ak sa ku tomu pripočíta ešte drobné chvenie ľudského tela, prípadne rozochvenia fotoaparátu vzniknuté chodom sklopného zrkadla, môže sa javiť obstaranie ostrej snímky za daných podmienok za ťažké, preto sa odporúča snímať zo statívu.

Špecifikácia Meike Medzikrúžky MK-N-AF3A Nikon 1 Set

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 39,90 €

Upozorni ma keď cena klesne pod