Zapojte sa do celoročnej súťaže PRO.Laika fotograf roka 2024.

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Manfrotto BeFree Advanced Travel Aluminum, Twist Lock, Statív s hlavou

  • Manfrotto BeFree Advanced Travel Aluminum, Twist Lock, Statív s hlavou
  • Obrázok (1)
  • Obrázok (2)
Obj. čislo: MKBFRTA4BK-BH
Statívový set Manfrotto BeFree MKBFRTA4-BH patrí k novej generácii hliníkových statívov, ktorá predstavuje úplne nový štandard zachovávajúci všetky historické prednosti a prinášajúci elegantné jednoduché a praktickejšie vylepšenia.
Výrobca:
Obj. čislo:
MKBFRTA4BK-BH
EAN:
8024221668278
189 s DPH 157,50 € bez DPH
4 914 Kč s DPH 4 095 Kč bez DPH
Dostupnosť Na sklade

Manfrotto BeFree Advanced Travel Aluminum, Twist Lock, Statív s hlavou

Popis statívu Manfrotto BeFree MKBFRTA4-BH:
Manfrotto BeFree MKBFRTA4-BH je úplne nový ultra prenosný statívový set zložený z veľmi kompaktných a ľahkých hliníkových štvordielnych nôh a ľahkej guľovej hlavy s prepracovanou konštrukciou. Korpus statívu je z ľahkej a pevnej hliníkovej zliatiny (Al) a má vylepšenú konštrukciu uchytenia a aretácie nôh. Stredový stĺpik statívu je tiež vyrobený z hliníkových zliatin.
4 dielne nohy statívu sú vyrobené z ľahkej a pevnej hliníkovej zliatiny eliminujúcej všetky vibrácie a sú zakončené gumovými pätkami, ktoré sa dajú nahradiť kovovými hrotmi. Aretácia jednotlivých sekcií štvordielnych nôh je vyriešená ergonomicky tvarovanými upínacími páčkami, ktoré poskytujú extrémnu uzamykajúcu silu pre bezpečné uzamknutie celého systému. Páčky sú tvarované tak aby ich bolo možné na jednej nohe uvoľniť jednou rukou všetky naraz. Statív má unikátny systém aretácie náklonu nôh, ktoré sa dajú voči zvislici nastaviť vo dvoch polohách (25°; 51°), čo umožňuje rýchle nastavenie požadovanej pracovnej polohy. V rozloženom stave je výška statívu aj s vysunutým stredovým stĺpikom 144 cm, bez vysunutého stredového stĺpika je to 123 cm a v zloženom stave je to iba 40 cm.
Statív sa vyznačuje unikátnou pevnosťou aj pri max. zaťažení. Pri jeho hmotnosti iba 1,4 Kg unesie s dostatočnou zásobou stability až 4 kg ťažkú fotovýbavu. Statív je vybavený ľahkou guľovou hlavou s rýchloupínacou doštičkou vybavenou statívovým závitom 1/4“. Hlava nie je vybavená vodováhou. Možnosť sklopenia nôh o 51° vám dovolí dosiahnuť minimálnu pracovnú výšku iba 34 cm nad zemou. V prípade, že sa potrebujete dostať ešte nižšie tak je možné stredový stĺpik vybrať a zase zasunúť do miesta jeho uchytenia opačne, čím sa viete dostať doslova až pod statív.
Celkovo sú cestovné statívy Manfrotto BeFree novej generácie navrhnuté s dôrazom na jednoduchosť, rýchlosť a praktickosť použitia. Statívy BeFree prinášajú overenú kvalitu, funkčnosť a robustnosť. Manfrotto si dalo záležať na úplne novom veľmi štýlovom talianskom dizajne statívu, ktorý dotvára a umocňuje celkový dojem zo statívu.

Parametre statívu Manfrotto BeFree MKBFRTA4-BH:
Materiál korpusu: Hliníková zliatina
Materiál nôh: Hliníková zliatina (stĺpik je tiež z hliníkovej zliatiny)
Počet sekcií nôh: 4 sekcie
Statívový závit skrutky: 1/4
Aretácia nôh: Aretačné páčky
Zakončenie nôh: Gumové pätky
Hlava v cene statívu: Guľová hlava je súčasť statívu
Rýchloupínacia doštička: Áno
Vodováha: Nie
Výška statívu v zloženom stave: 40 cm
Maximálna výška rozloženého statívu: 144 cm
Maximálna výška rozloženého statívu bez vysunutej stredovej tyče: 123 cm
Minimálna výška rozloženého statívu: 34 cm
Nohy sa nastavujú do uhlov: 25°; 51°
Priemer jednotlivých sekcií nôh: 22,5; 19; 15,5; 12 mm
Maximálne doporučené zaťaženie statívu: 4 Kg
Hmotnosť statívu: 1,4 kg
Farba statívu: Čierna