Leica SUMMICRON-T 23mm f/2.0 ASPH.

Leica SUMMICRON-T 23mm f/2 ASPH je širokouhlý a úžasne kompaktný objektív určený pre digitálne systémové fotoaparáty rady T. Objektív ponúka extrémny 64° uhol záberu, ktorý Vám umožní fotografovať úchvatné širokouhlé zábery.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
11081
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
1 729 1 440,83 €
-+

Leica SUMMICRON-T 23mm f/2.0 ASPH.

Širokouhlý objektív Leica SUMMICRON-T 23mm f/2 ASPH. je určený pre určený pre novú radu systémových digitálnych fotoaparátov Lieca T vybavených CMOS snímačmi formátu APS-C formát (crop. faktor 1,5x). Objektív disponuje po prepočte na kinofilm ohniskovou vzdialenosťou 35mm a pri sveteľnosti f/2 sa môže pochváliť prvotriednou optickou konštrukciou podávajúcou nadštandardný optický výkon vďaka 100 ročnom know-how značky Leica v oblasti optických konštrukcií. Samotné telo objektívu je precízne a kvalitne spracované, bez mechanických vôlí, alebo iných nedokonalostí. V robustnom kovovom tele priemeru 63mm a dĺžky 37mm je zabudovaná špičková optická sústava vyrobená z kvalitných optických skiel. Šošovky a všetky optické členy objektívu sú vyrobené zo skla, dokonale vyleštené a opatrené antireflexnou povrchovou úpravou. Samotná optická sústava objektívu je zložená z 9-tich šošoviek zoradených do 6-tich skupín. Dve šošovky sú asféricky tvarované tak aby zabezpečili dokonalý obraz bez skreslenia a chromatickej aberácie od stredu obrazového poľa až po jeho okraje. Optická sústava objektívu dokáže zaostrovať od 30 cm až do nekonečna, disponuje 64° uhlom záberu a reprodukčným pomerom 0,079x.

Objektív Leica SUMMICRON-T 23mm f/2 ASPH. je vybavený 7 lamelovou tvarovanou clonou, nastaviteľnou v rozsahu od f/2.0 až po f/16, ktorá zabezpečí skutočne dokonalé rozostrenie pozadia tzv. „bookeh“. Cloniť objektív môžete po tretinových krokoch EV. Leica ponúka to najlepšie zo sveta fotografickej techniky pre všetkých nadšencov a profesionálnych fotografov čím im otvára dvere k novým kreatívnym možnostiam. Objektív sa dodáva v balení spolu so slnečnou clonou.

Parametre objektívu Leica SUMMICRON-T 23mm f/2 ASPH:
• Rozsah ohniskových vzdialeností je 35mm (ekvivalent kinofilmu)
• Uhol záberu je 64°
• 6 skupín / 9 optických členov (2 asférické šošovky)
• 7 lamelová konštrukcia clony s do kruhu tvarovanými lamelami
• Rozsah clony: F2.0-F16 (krok 1/3)
• Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 30,0 cm (reprodukčný pomer: 0,079x)
• Priemer filtrov: 52 mm
• Rozmery: 63 mm x 37 mm
• Hmotnosť: cca. 154 g*

*bez krytky objektívu a slnečnej clony

Špecifikácia Leica SUMMICRON-T 23mm f/2.0 ASPH.

Bajonet objektívuLeica T
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/2.0

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 1 729 €

Upozorni ma keď cena klesne pod