Leica M6

Úplne nový model Leica M6 z roku 2022 koncepčne vychádza z legendárneho modelu z roku 1984, ale stavia na modernú verziu diaľkomeru Leica M so zväčšením 0,72×. Expozimeter M6 teraz ukazuje správnu expozíciu pomocou červeného tlačidla a fotoaparát je ďalej vybavený indikátorom stavu batérie.

Expozimeter v M6 meria svetlo cez špecifickú zosvetlenú oblasť na mechanicky ovládanej závierke.
Prepracovaný bol aj horný kryt. Pri predchádzajúcom modeli bol vyrobený z liateho zinku, novinka ho má z masívnej mosadze vrátane špeciálneho čierneho laku, ktorý je vysoko odolný proti oderu.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
10557
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
5 050,00 4 208,33 €
-+

Leica M6

Upgrade legendy je tu


LEICA M6 zostáva verná klasike z roku 1984 a zachováva si všetky ostatné typické charakterové rysy, ako sú typické tvary, šikmá kľučka na navíjanie filmu a tak ďalej. Nedávne úspechy, ako napríklad optimalizovaný diaľkomer navyše zaisťujú ešte viac funkcií. Leica M6 sa sústredí, rovnako ako pôvodný model na základné fotografické funkcie. Ručne vyrobený fotoaparát je extrémne spoľahlivým a odolným spoločníkom pre všetkých, ktorí oceňujú trvalú povahu analógovej fotografie. 

To najlepšie pre tých najlepších
Analógová fotografia zažíva renesanciu a nová Leica M6 predstavuje trvalý záväzok Leica Camera k týmto hodnotám. Medzi diaľkomernými fotoaparátmi Leica zaujíma M6 čestné miesto, pretože od roku 1984 do roku 2002 Leica ručne vyrobila takmer 175 000 kusov, ktoré slúžili najlepším fotografom ako nástroj na zachytenie ich pohľadu na svet. To dalo vzniknúť početným, výnimočným momentom, ktoré dnes predstavujú mnohokrát významné historické míľniky. Nové edície legendárneho diaľkomerného fotoaparátu Leica plnia priania najmä mladších cieľových skupín, ktoré chcú zažiť aktívnu účasť vo fotografickom tvorivom procese.

„Leica M6 je míľnikom v histórii spoločnosti Leica Camera AG. Od roku 1984 s ním bolo urobené nespočet ikonických snímok; bol súčasťou sortimentu viac ako 18 rokov a stále je fascinujúcim fotoaparátom s extrémne vysokou úžitkovou hodnotou. Vedomá analógová fotografia ako protiklad k záplave digitálnych snímok sa teší veľkej obľube. Bolo preto logické, že sme znovu vyrobili Leicu M6 ako jedného z najobľúbenejších zástupcov tohto typu fotoaparátu.“, dopĺňa Stefan Daniel, výkonný viceprezident pre technológie a prevádzku.

Technická špecifikácia Leica M6
Navíjanie filmu prebieha pákou rýchleho navíjania alebo LEICAVIT M, motorizovaný s LEICA MOTOR-M, LEICA WINDER-M, LEICA WINDER. K dispozícii je manuálne prevíjanie s teleskopickým ovládačom. Počítadlo snímok je umiestnené klasicky na hornej strane fotoaparátu, automatický reset funguje po sňatí spodného krytu. Princíp merania expozície pracuje na princípe odrazeného svetla od meracieho bodu v strede 1. lamely uzávierky. Merací bod má priemer 12 mm a zodpovedá teda cca 13 % celého formátu negatívu alebo približne 2/3 krátkej strany zodpovedajúceho rámčeku v hľadáčiku. Nastavenie rýchlosti uzávierky a clony je manuálne. Napájanie je riešené pomocou 2× mikro „hodinkových“ článkov z oxidu striebra (PX76/SR44) alebo 1 lítiovej batérie (DL1/3N). Horizontálny a vertikálny rozdiel medzi hľadáčikom a objektívom je kompenzovaný automaticky v súlade s príslušným ohniskom.

Kľúčové parametre:
Fotoaparát s analógovým diaľkomerom (35 mm)
Rozmery a hmotnosť: 138 x 40 x 77 mm a 575 g (bez batérie)
Materiál: uzavreté celokovové puzdro; horný a spodný kryt: mosadz, čierna povrchová úprava
Bajonet Leica M na uchytenie objektívu
Statívový závit A 1?4 DIN 4503 (1?4”) s nerezovou oceľou v základni
Prevádzkové podmienky 0°C až +40°C
Hľadáčik - veľký diaľkomer s jasnými čiarami a automatickou kompenzáciou paralaxy
Zväčšenie hľadáčika je 0,72× (platí pre všetky objektívy)
Závierka s gumovou vložkou, mechanicky ovládaná s expozičnými časmi 1 s - 1/1000 s
Spúšť je dvojstupňová: Zapnutie (aktivácia expozimetra) – Uvoľnenie
Integrovaný štandardný závit na uvoľnenie kábla.
Synchronizácia blesku: až 1/50 s
 

Špecifikácia Leica M6

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 5 050,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod