Hľadáme nového kolegu. Pridaj sa k nám!

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Hoya UV filter 43mm FUSION ANTISTATIC

 • Hoya UV filter 43mm FUSION ANTISTATIC
 • Obrázok (1)
 • Obrázok (2)
 • Obrázok (3)
 • Obrázok (4)
 • Obrázok (5)
Obj. čislo: UV43FUS
Hoya UV filter 43mm FUSION ANTISTATIC je výborný profesionálny UV filter vysokej akosti od firmy Hoya. Vďaka použitým materiálom a technológiám je to ideálny filter pre amatérov aj profesionálov.
Výrobca:
Obj. čislo:
UV43FUS
EAN:
024066060839
Priemer filtra
43 mm
29,90 s DPH 24,92 € bez DPH
777,40 Kč s DPH 647,92 Kč bez DPH
Dostupnosť Predaj skončil

Hoya UV filter 43mm FUSION ANTISTATIC

Hoya UV filter 43mm FUSION ANTISTATIC je výborný 43mm profesionálny UV filter, ktorý ponúka výkon určený pre amatérske aj profesionálne použitie s digitálnymi aj klasickými filmovými fotoaparátmi. UV filtre blokujú ultrafialové žiarenie, ktoré môže spôsobiť farebný závoj, alebo modrý nádych u farebných fotografií (pri fotení na klasický filmový materiál). Tento filter je ideálny pri fotografovaní na horách, pri mori, alebo v oblastiach s veľmi čistým vzduchom. Po použití UV filtra sú výsledné fotografie brilantnejšie, bez nežiaduceho modrého závoja a reprodukcia farieb je korektne neutrálna. UV filtre sú tiež vhodné ako ochrana prednej šošovky objektívu pred mechanickým poškodením a toto je pri digitálnych fotoaparátoch ich primárnym poslaním.

Filter patrí do rady FUSION ANTISTATIC, ktorá sa sa vyznačuje veľmi kvalitným dielenským spracovaním a profesionálnymi vlastnosťami. Filter je vyrobený z prvotriedneho planparalelného chemicky vytvrdeného optického skla s vysokým rozlíšením HD GLASS, ktoré je až 4x pevnejšie ako bežné optické sklo. Sklo vyniká vysokou priepustnosťou a nízkou odrazivosťou dopadajúceho svetla. Toto je presne zalisované do tenkej iba 4mm hrubej nízkoprofilovej objímky HD FRAME z pevných a ľahkých zliatin hliníka. Samotné optické sklo filtra je opatrené 8-timi účinnými antireflexnými vrstvami HD COATING, ktoré sú na jeho povrch naparené z oboch – po 4 vrstvy z každej strany filtra. Z vonkajšej strany filtra je ešte jedna špeciálna extrémne tvrdá antistatická vrstva FUSION ANTISTATIC, ktorá ako posledná ochranná vrstva kryje 4 antireflexé vrstvy HD COATING vonkajšej strane. Ochranná tvrdá antistatická vrstva FUSION ANTISTATIC chráni povrch filtra pred mechanickým poškodením (poškriabanie povrchu), pred znečistením atramentom či liehovými zvýrazňovačmi, pred mastnotou z odtlačkov prstov/šmúh a antistatický náboj tejto povrchovej vrstvy odpudzuje vodu, prach a iné nečistoty. Filter tak má dokopy až 9 antireflexných vrstiev, ktoré spolu s lakovaním po hranách optického skla zabezpečujú vysokú ochranu filtra proti nepriaznivým vplyvom prostredia (chemickým, mechanickým) a proti parazitným svetelným lúčom.

Filter je tak vďaka svojej konštrukcii mimoriadne odolný voči mechanickému poškodeniu, znečisteniu mastnotou a chemickým účinkom vody a iných látok. Je určený pre použitie s objektívmi vybavenými filtrovým závitom 43mm, ktorých ohnisková vzdialenosť je 17mm a viac (pri formáte 35mm filmu).

Vlastnosti UV filtra Hoya UV filter 43mm FUSION ANTISTATIC a jeho tvrdenej poslednej antireflexnej vrstvy:
- Nová antistatická vrstva odpudzujúca prach FUSION ANTISTATIC.
- Posledná tvrdená antireflexná vrstva chráni povrch filtra pri každodennom nosení pred mechanickým poškodením.
- Chráni tiež povrch filtra pred znečistením atramentom či liehovými farbami zo zvýrazňovačov.
- Vďaka špeciálnemu povrchu poslednej tvrdenej antireflexnej vrstvy sa z neho veľmi ľahko odstraňujú stopy po mastnote, odtlačkoch prstov a šmúh.
- Povrchová vrstva je tiež antistatická čo odpudzuje nielen vodu, ktorá sa z povrchu ľahko utiera, ale aj prach a iné nečistoty.
- Pevná nízkoprofilová obrúčka filtra HD FRAME s veľmi nízkym profilom a so zabudovaným predným závitom pre kruhové filtre.
- Veľmi číre profesionálne tvrdené optické sklo HD GLASS.


Obsah balenia:
Filter: Hoya UV filter 43mm FUSION ANTISTATIC
Krabička: Dvojdielna plastová krabička Hoya

Parametre

Priemer filtra 43 mm

Recenzie Hoya UV filter 43mm FUSION ANTISTATIC

95%
hodnotení: 4

Prehľad hodnotenia

5 hviezdičiek
hodnotení: 3

4 hviezdičky
hodnotení: 1

3 hviezdičky
hodnotení: 0

2 hviezdičky
hodnotení: 0

1 hviezdička
hodnotení: 0

 • Hoya je Hoya

 • Krátko po nasadení som sa pošmykol a spadol, pričom cez objektiv sa presypalo trochu štrku a pošrkiabalo sklíčko.
  Účel teda splnilo na výbornú a objektív ostal bez ujmy. Prach až do odstránenia na neho vôbec nesadal, takže funguje ok..
  Po poškriabaní horšie ostril za horšieho svetla, mal som ale pocit, že fotky v horšom svetle sú ostrejšie bez neho aj ako s ním pred pošrkiabaním.

  chráni objektív
  Dobre zabalené

  Veľmi ľahko sa poškriabal

 • Ochranné sklo, ktoré mi chráni objektív pred škrabancami.

  Pre mna dostacujúci. Chráni objektív pred škrabancami.

  Nezistil som.

 • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.