Hoya Infračervený filter 77mm R72

Hoya Infračervený filter 77mm R72 je výborný infračervený filter vysokej akosti od firmy Hoya. Vďaka použitým materiálom a technológiám je to ideálny filter pre všetkých nadšencov infra fotografie.
Výrobca:
Hoya
Obj. čislo:
R7277STD
Dostupnosť tovaru:
info v predajni
105,00 87,50 €
-+

Hoya Infračervený filter 77mm R72

Hoya Infračervený filter 77mm R72 je štandardný 77mm infračervený filter, ktorý ponúka výkon určený pre amatérske aj profesionálne použitie s digitálnymi aj klasickými filmovými fotoaparátmi. IR (Infra Red) filter je efektový filter, ktorý blokuje viditeľné spektrum slnečného žiarenia (t.j. svetlo viditeľné voľným okom o vlnových dĺžkach do 650 nm) a naopak prepúšťa infračervené spektrum slnečného žiarenia (o vlnových dĺžkach od 720 nm do 1000 nm). Filter prepustí 50% svetla o vlnovej dĺžke 700 nm, preto pri pohľade cezeň vidíme, že je vlastne tmavo červený. Priepustnosť infračerveného žiarenia vo vlnových dĺžkach od 720 nm do 1000 nm je veľmi vysoká a dosahuje hodnotu viac ako 90%. To Vám umožní fotografovať v čiste infračervenom spektre slnečného žiarenia. Vo výsledku sa použitie filtra prejaví vo veľmi zaujímavom podaní farieb a pri čiernobielych záberoch doslova až inverzným podaním. Filter je možné použiť s väčšinou digitálnych fotoaparátov a pri použití s klasickými fotoaparátmi na film je priam ideálne ho použiť v kombinácii s infračervenými filmami. Filter môže byť kombinovaný s farebnými filtrami pre čiernobielu fotografiu ako sú napr. R25 (červený), K2 (žltý), O (oranžový), alebo inými farebnými filtrami pre zmenu podania farieb, alebo pre kontrastné efekty. Vzhľadom na povahu infračerveného svetla sa faktor filtra a korekcia expozície značne líšia od viditeľného svetla a do značnej miery závisia na svetelných podmienkach. Filter najlepšie pracuje s digitálnymi fotoaparátmi, CSC fotoaparátmi a DSLR, ktoré nemajú blokovací filter na senzore (treba pozrieť návod na obsluhu fotoaparátu)

Filter je vyrobený z prvotriedneho planparalelného chemicky vytvrdeného optického skla s vysokým rozlíšením HD GLASS, ktoré je až 4x pevnejšie ako bežné optické sklo. Sklo vyniká vysokou priepustnosťou a nízkou odrazivosťou dopadajúceho svetla. Toto je presne zalisované do tenkej iba 4mm hrubej nízkoprofilovej objímky HD FRAME z pevných a ľahkých zliatin hliníka. Filter je tak vďaka svojej konštrukcii mimoriadne odolný voči mechanickému poškodeniu, znečisteniu mastnotou a chemickým účinkom vody a iných látok. Je určený pre použitie s objektívmi vybavenými filtrovým závitom 77mm, ktorých ohnisková vzdialenosť je 17mm a viac (pri formáte 35mm filmu).

Ochranná antireflexná vrstva:
Filter Hoya Infračervený filter 77mm R72 nie je vybavený ochrannou antireflexnou úpravou, pretože tá by znižovala účinok efektu filtra.

Vlastnosti infračerveného filtra Hoya Infračervený filter 77mm R72:
- Navrhnutý pre prácu s digitálnymi fotoaparátmi a infrafilmami.
- Prepúšťa iba spektrum infračerveného žiarenia s vlnovou dĺžkou rovnou, alebo väčšou ako 720nm.
- Pevná nízkoprofilová obrúčka filtra HD FRAME s veľmi nízkym profilom a so zabudovaným predným závitom pre kruhové filtre.
- Profesionálne tvrdené optické sklo HD GLASS.


Obsah balenia:
Filter: Hoya Infračervený filter 77mm R72
Krabička: Dvojdielna plastová krabička Hoya

Špecifikácia Hoya Infračervený filter 77mm R72

Priemer filtra77 mm

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 105,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod