Canon Speedlite 430EX III-RT Blesk

Canon Speedlite 430EX III-RT je výkonný plne vybavený univerzálny systémový blesk, ktorý dokonale nasvieti fotografovanú scénu. Blesk je vybavený otočnou a výklopnou zoomovacou zábleskovou hlavicou rozptylkou a rádiovým ovládaním.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
0585C011AA
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
269,00 € 224,17 €
-+

Canon Speedlite 430EX III-RT Blesk

Canon Speedlite 430EX III-RT je už treťou generáciou výkonného univerzálneho externého systémového blesku s výklopnou a otočnou zoomovacou zábleskovou hlavou, ktorý patrí k najuniverzálnejším bleskom z rodiny bleskov Canon Speedlite pracujúcich na režime TTL merania expozície. Je možné ho používať rovnako pripojený na Hot-Shoe pätici fotoaparátov Canon ako aj voľne umiestnený do priestoru a spúšťaný na diaľku v TTL režime ako podriadenú zábleskovú jednotku. Novinkou je použitie diaľkového rádiového odpalovača a ovládača s ktorým môžete blesk používať v kooperácii s profesionálnymi bleskami Canon Speedlite 600EX-RT. Tento šikovný univerzálny blesk v spolupráci s ostatnými bleskami zoradenými do max 3 skupín po 4 blesky, rozšíri vaše možnosti v oblasti kreatívneho nasvietenia fotografovanej scény. Vyniká vysokým smerným číslom 43 (pri ISO100), deviatimi vlastnými funkciami a zoom hlavou pre pokrytie ohniskových vzdialeností v rozsahu od 24-105mm s možnosťou pokrytia až 14mm ohniska pri použití širokouhlej rozptylky.

Prednosti blesku Canon Speedlite 430EX III-RT:
• Dokonalé nasvietenie portrétnych a interiérových záberov
• Výkonný blesk a vysoká univerzálnosť konštrukcie
• Smerné číslo blesku je výborných 43 (pri ISO100)
• Rádiové diaľkové ovládanie v režime Slave, pri umiestnení blesku mimo fotoaparát do priestoru
• Výklopná a otočná zoomovacia záblesková hlavica so vstavanou rozptylkou
• Možnosť vytvárať kreatívne svetelné efekty
• Možnosť použitia so štandardnými digitálnymi zrkadlovkami EOS
• Rýchle, diskrétne a plne automatické fotografovanie s bleskom
• Napájanie štvoricou bežne dostupných batérií typu AA
• Rýchle a tiché znovu nabitie blesku pre ďalší záblesk
• Kovová pätica blesku
• Asistenčný lúč automatického zaostrenia

Detailné vlastnosti:
Univerzálny blesk s profesionálnym dizajnom:
Blesk Canon Speedlite 430EX III-RT je jedným z najuniverzálnejších externých systémových bleskov v rámci rodiny Canon Speedlite. Váži len 295g (bez batérií) a vďaka jeho profesoinálnemu dizajnu si svoje miesto nájde v mnohých taškách na príslušenstvo.

Vysokovýkonný blesk:
Externý blesk Canon Speedlite 430EX III-RT ponúka dostatočný výkon pre väčšinu fotografických situácií. Jeho smerné číslo 43 (pri ISO100) je dostatočné aj pre fotografovanie na väčšiu vzdialenosť. Blesk je kompatibilný s meranie E-TTL/E-TTL II kde s kompatibilnými fotoaparátmi zabezpečuje presnú expozíciu vo všetkých situáciách, dokonca aj pri technikách odrazu svetla od steny, alebo stropu k čomu slúži polohovateľná otočná a výklopná hlavica.

Výklopná zoomovcia záblesková hlavica blesku so vstavanou rozptylkou
Blesk je vybavený výklopnou zoomovaciou zábleskovou hlavicou, ktorá umožňuje smerovať svetlo z blesku tam kde je to potrebné. To sa využíva najmä pre zmäkčenie svetla odrazom od steny, prípadne stropu pre dosiahnutie jemného osvetlenia bez rušivých tieňov. Výklopná záblesková hlavica je vybavená praktickou výsuvnou rozptylkou pre pokrytie až 14mm ohniskových vzdialeností a zoomovacím mechanizmom, ktorý umožňuje nastaviť hlavicu alternatívne na pokrytie záberu objektívov s 24mm až 105mm ohniskovou vzdialenosťou. Canon Speedlite 430EX III-RT tak zabezpečí optimálne osvetlenie plochy, ktorá zodpovedá uhlu záberu objektívov so spomenutou ohniskovou vzdialenosťou.

Externý blesk s jednoduchou obsluhou:
Blesk Canon Speedlite 430EX III-RT je možné aktivovať aj na diaľku pomocou kompatibilného fotoaparátu, alebo iným externým bleskom z radu Speedlite s funkciou Master. Blesk sa rovnako jednoducho používa aj v režime mimo fotoaparátu ako aj po osadení do jeho pätice, vďaka čomu sa vám otvára nespočetný počet príležitostí na kreatívne osvetlenie scény.

Diaľkové fotografovanie:
S použitím diaľkovej spúšte na aktiváciu fotoaparátu zo vzdialenosti až 5m je možné vďaka TTL režimu rýchlo a ľahko pracovať aj s kreatívnym polohovaním osvetlenia.

Objavte kreatívne svetelné efekty:
Blesk Canon Speedlite 430EX III-RT je možné používať aj s odstupom od fotoaparátu a tak simulovať prenikanie svetla z rôznych smerov. Vďaka možnosti rádiofrekvenčného ovládania je blesky Canon Speedlite 430EX III-RT možné aktivovať zo vzdialenosti až 30 m, pričom nemusia byť s fotoaparátom vzájomne v priamom dohľade. Je ich tak možné rozmiestniť na viac miest a vytvárať ďalšie efekty a osobitú atmosféru. Blesk Canon Speedlite 430EX III-RT je možné na diaľku ovládať aj opticky, takže ho môžete rýchlo začleniť do existujúcej sústavy bleskov. Pomocou voliteľného vysielača pre blesky Canon Speedlite ST-E2 či integrovaného vysielača Speedlite zabudovaného v niektorých fotoaparátoch EOS ho môžete aktivovať zo vzdialenosti až 10 metrov. Zoskupte viacero bleskov do skupín a individuálne nastavte intenzitu jednotlivých skupín. Môžete vytvoriť až päť skupín a do každej z nich umiestniť maximálne 15 bleskov.

Možnosť integrácie s inými bleskmi Speedlite z radu EOS:
Kombinovaním modelu Canon Speedlite 430EX III-RT s inými bleskmi, napríklad modelom Canon Speedlite 600EX-RT, je možné vytvoriť sústavu na snímanie pomocou viacerých bleskov. Ovládajte blesk Canon Speedlite 430EX III-RT nezávisle od fotoaparátu pomocou ovládača blesku, ako napríklad Canon Speedlite ST-E3-RT, či pomocou integrovaného vysielača pre blesky Speedlite zabudovaného vo fotoaparátoch EOS.


Rýchle, diskrétne a plne automatické fotografovanie s bleskom:
Ak chcete rýchlo a diskrétne fotografovať v režime kontinuálneho fotografovania, blesk Canon Speedlite 430EX III-RT je na túto úlohu tým pravým pomocníkom. Cyklus znovunabitia blesku je mimoriadne rýchly a samotné nabíjanie blesku je takmer bezhlučné. Príprava na ďalší záber potrvá iba 3 sekundy. Jeho Hot-shoe pätica obsahuje klasický X synchro kontakt ako aj všetky kontakty pre prenos informácií E-TTL/E-TTLII, takže blesk je plne kompatibilný so štandarným E-TTL/E-TTLII meraním automatizovaných bleskov. Týmto je zabezpečená plne automatická presná expozícia blesku za každých okolností, či už máte blesk nasadený na systémovom fotoaparáte Canon EOS M, alebo na klasických digitálnych zrkadlovkách Canon EOS.

Špecifikácie blesku Canon Speedlite 430EX III-RT:
Smerné číslo: 43 (m, ISO100)
Pokrytie fokálnej dĺžky: 24-105mm (14-105mm s použitím širokouhlej rozptylky)
Systém automatickej expozície: E-TTL/E-TTLII
Manuálne nastavenie expozície: od 1/1 po 1/128 v 1/3krokoch EV
Modelovací záblesk: Áno
Asistenčný lúč zaostrenia: Áno
Synchronizácia na druhú lamelu: Áno
Korekcia expozície: Áno
Stupňovanie expozície: Áno
Typ diaľkového ovládania: Infračervený/Rádiofrekvenčný
Dosah signálu diaľkového ovládania: Interiér: 12-15m/30m, Exteriér 8-10m/30m
Počet skupín (optických/rádiových): -/5
Počet kanálov (optických/rádiových): -/15
Uhly vyklopenia zábleskovej hlavy hore: 45°, 60°, 75° a 90°
Uhly pootočenia zábleskovej hlavy doľava: 60°, 75°, 90°, 120° a 150°
Uhly pootočenia zábleskovej hlavy doprava: 60°, 75°, 90°, 120°, 150° a 180°
Funkcie: 10 (8 osobných funkcií)
Napájanie: 4x AA batérie/akumulátory
Rozmery objektívu (Šírka x Výška x Hĺbka): 70,5mm x 113,8mm x 98,2mm
Hmotnosť objektívu: 295g

Obsah balenia:
Blesk Canon Speedlite 430EX III-RT:
Blesk: Canon Speedlite 430EX III-RT
Stojanček na blesk: Canon
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Canon Speedlite 430EX III-RT Blesk

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 269,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod