Canon EF 16-35mm f/4.0L IS USM

Canon EF 16-35mm f/4L IS USM je profesionálny stabilizovaný ultra širokouhlý objektív s konštantnou svetelnosťou f/4, určený pre použitie s digitálnymi jednookými zrkadlovkami so snímačom formátu Full Frame.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
9518B005AA
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
1 169,00 974,17 €
-+

Canon EF 16-35mm f/4.0L IS USM

Canon EF 16-35 f/4L IS USM je profesionálny ultra širokouhlý stabilizovaný objektív transfokátor (zoom objektív) s optickým 4-krokovým stabilizátorom obrazu a rýchlym zaostrovaním pomocou ultrasonického objektívu prstencového typu. Objektív je ideálny pre profesionálnych fotografov ako aj pre nadšencov pri fotografovaní fotografií krajiny, architektúry, alebo reportážnej fotografii.

Vlastnosti objektívu Canon EF 16-35mm f/4L IS USM:
- Ultra širokouhlý záber pri ohniskách 16-35mm.
- Konštantná clona f/4 v celom rozsahu ohniskových vzdialeností.
- 9-lamelová kruhá clona je zárukou krásneho bookehu (rozostrenie pozadia).
- 4-krokový optický stabilizátor obrazu IS.
- Prvotriedna odolná konštrukcia série L s precíznou optickou sústavou.
- Rýchle a tiché automatické zaostrovanie vďaka prstencovému ultrasonickému motoru zaostrenia USM.
- Minimálna zaostrovacia vzdialenosť iba 28cm.
- Neotáčajúci sa predný člen s filtrovým závitom pre 77mm kruhové filtre.

Detailné vlastnosti objektívu Canon EF 16-35mm f/4L IS USM:
Ultra širokouhlý objektív s 2,187x zoomom:
Tento vysoko výkonný ultra širokouhlý transfokátor (zoom objektív) vybavený konštantnou svetelnosťou f/4 kombinuje vynikajúci optický výkon s flexibilitou, vďaka čomu je ideálny na fotografovanie krajiny, architektúry, reportáže do novín, pri cestovaní, ale aj na všeobecné použitie – zaručuje jasný, ostrý obraz s prvotriednym rozlíšením a minimálnym skreslením. Jeho fyzická ohnisková vzdialenosť je v rozsahu 16 až 35mm (vzhľadom na kinofilm).

Konštantná svetelnosť f/4:
Sveteľnosť objektívu f/4 je konštantná v celom rozsahu ohniskových vzdialeností a je ideálna na použitie v širokej škále svetelných podmienok. Pri prezoomovaní na tele ohnisko objektívu teda nedochádza k zmene hodnoty clony a tým ani k zmene rýchlosti uzávierky, alebo citlivosti ISO.

Prvotriedna konštrukcia série L:
Objektívy série L sú špičkou v portfóliu profesionálnych objektívov Canon, ktorá predstavuje to najlepšie v oblasti precízne navrhnutej optiky EF. Objektívy série L kombinujú vynikajúci výkon s pohodlným ovládaním. Ich konštrukcia je určená pre profesionálne využitie a preto je robustne navrhnutá a utesnená proti vplyvom počasia (odolná voči prachu a vlhkosti).

Ostré fotografie s 4-krokovým stabilizátorom obrazu:
Objektív Canon EF 16-35mm f/4L IS USM je vybavený optickým stabilizátorom obrazu IS, zmierňujúcim chvenie fototechniky v každej situácii, hlavne počas fotografovania z ruky pri slabom svetle, alebo pri makro fotografii. Objektív obsahuje 4-krokový stabilizátor obrazu od spoločnosti Canon a automaticky rozpoznáva klasické, alebo panoramatické fotografovanie, prepínajúc režim IS, ktorý je optimálny v závislosti od situácie fotografovania.

Ultrazvukové zaostrenie:
Automatické zaostrenie je vďaka ultrazvukovému motoru kruhového typu neuveriteľne rýchle a takmer nehlučné. Vynikajúci pridržiavací moment zaručí presné dosiahnutie bodu zaostrenia bez prekmitávania. Funkcia FTM (Full-Time-Manual) vám umožňuje kedykoľvek manuálne zasiahnúť do procesu automatického zaostrovania a jemne doostrovať podľa potreby bez nutnosti prepínania medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním.

Jemné rozostrenie pozadia:
9-lamelová kruhová clona dodáva nezaostreným oblastiam jemnejší, jednoliaty dojem – zaostrené objekty v popredí tak vynikajú svojou ostrosťou na nádhernom, jemne rozostrenom pozadí.

Vynikajúca kvalita obrazu:
Vynikajúca kvalita obrazu sa opiera o špičkovú optickú konštrukciu objektívu Canon EF 16-35mm f/4L IS USM. Optická konštrukcia je zložená z 16tich optických členov zoradených do 12tich skupín. Tri šošovky sú asféricky tvarované pre zaistenie ostrosti od stredu až po rohy záberu a výborného rozlíšenia v rámci celého rozsahu ohniskových vzdialeností. Dva prvky sú vyrobené z špeciálneho UD skla (Ultra-nízka Disperzia), ktoré prakticky úplne eliminuje chromatickú aberáciu a odchýlky farieb. Vrstvy Super Spectra na povrchu šošoviek zabezpečujú presné vyváženie farieb a zdôrazňujú kontrast. Zároveň znižujú oslnivý jas a zdvojenie obrazu – častý problém spôsobený odrazom svetla od snímača fotoaparátu. Vrstva fluóru chráni predné a zadné prvky v objektíve pred usadením prachu a kvapiek vody, čím pomáha zaistiť optimálnu kvalitu fotografií.

Minimálna vzdialenosť zaostrenia 0,28 m:
Objektív Canon EF 16-35mm f/4L IS USM disponuje iba 28 cm minimálnou zaostriteľnou vzdialenosťou. Bez ohľadu na aktuálnu ohniskovú vzdialenosť sa môžete priblížiť k vašim objektom a stále si vychutnávať široké zorné pole objektívu.

Neotáčavý predný prvok:
Pre uľahčenie použitia cirkulárnych polarizačných, prechodových a variabilných šedých filtrov je predný člen objektívu so 77mm závitom pre filtre konštrukčne vyhotovený tak aby sa neotáčal.

Špecifikácia Canon EF 16-35mm f/4.0L IS USM

Bajonet objektívu:Canon EF
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/4.0

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 169,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod