B+W UV filter 58mm XS-Pro DIGITAL 010 UV MRC Nano Master

B+W XS-Pro DIGITAL 010 UV MRC Nano 58mm je špičkový profesionálny UV filter tej najvyššej akosti od jednotky na trhu - firmy B+W. Vďaka použitým materiálom a technológiám je to ideálny filter pre profesionálov.
Výrobca:
B+W
Obj. čislo:
1101503
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
66,90 55,75 €
-+

B+W UV filter 58mm XS-Pro DIGITAL 010 UV MRC Nano Master

Špičkový profesionálny UV filter B+W XS-Pro DIGITAL 010 UV MRC Nano 58mm je 58mm filter ponúkajúci špičkový výkon určený pre profesionálne použitie s digitálnymi aj klasickými filmovými fotoaparátmi. UV filtre rady 010 blokujú ultrafialové žiarenie, ktoré môže spôsobiť farebný závoj, alebo modrý nádych u farebných fotografií. Tento filter je ideálny pri fotografovaní na horách, pri mori, alebo v oblastiach s veľmi čistým vzduchom. Po použití UV filtra sú výsledné fotografie brilantnejšie, bez nežiaduceho modrého závoja a reprodukcia farieb je korektne neutrálna. UV filtre sú tiež vhodné ako ochrana prednej šošovky objektívu pred mechanickým poškodením. Filter je vyrobený z prvotriedneho planparalelného optického skla nemeckej sklárne Schott s vysokou priepustnosťou a nízkou odrazivosťou dopadajúceho svetla. Toto špičkové optické UV sklo je presne usadené do nízkoprofilovej mosadznej objímky XS-Pro. Samotné optické sklo filtra je z oboch vonkajších strán opatrené extrémne tvrdou nanokryštálovou vrstvou Nano, ktorá ako ochranná vrstva kryje sedem antireflexných vrstiev MRC naparených na oboch stranách určených k usmernenie dopadu lúčov svetla. Filter je určený pre použitie s objektívmi vybavenými filtrovým závitom 58mm, ktorých ohnisková vzdialenosť je 17mm (pri formáte 35mm filmu) a viac.

Ultra nízka profesionálna obrúčka XS-Pro:
Obrúčka XS-Pro DIGITAL pri UV filtroch rady 010 má celkovú výšku 5,5mm a po zaskrutkovaní do filtrového závitu objektívu presahuje iba o 3mm. Takto nízka obrúčka plne vyhovuje pre použitie s širokouhlými a ultraširokouhlými objektívmi s ohniskovými vzdialenosťami od 17mm (pri formáte 35mm filmu) bez rizika vzniku vinetácie. Obrúčka je vyrobená z mosadze, ktorá má oproti hliníku používanom u väčšiny konkurencie niekoľkonásobne vyššiu životnosť, mechanickú odolnosť a „nezahryzáva“ sa do filtrového závitu objektívu. Obrúčka XS-Pro DIGITAL je vpredu vybavená závitom pre uchytenie ďalšieho filtra s priemerom závitu 58mm.

Špičkové optické sklo:
Filtre B+W používajú výhradne iba kvalitné optické sklo z nemeckej sklárne Schott, ktoré spĺňa najprísnejšie optické parametre a je zárukou optimálnej optickej kvality. Každé optické sklo používané na výrobu filtrov prechádza kontrolou kvality podľa vysokých štandardov firmy B+W. Nakoľko filter sa po namontovaní na objektív stáva tiež súčasťou optickej sústavy objektívu sú naň kladené rovnaké nároky ako na šošovky a optické členy objektívu. Vďaka vyše 60 ročnému know-how v sklárskom priemysle a technológii ovrstvovania optických skiel sa filtre firmy B+W po optickej stránke vyrovnajú svojimi vlastnosťami tým najlepším šošovkám používaným v objektívoch. B+W kladie veľký dôraz pri výrobe svojich filtrov na absolútnu homogenitu a čistotu svojich optických skiel, ktorých povrch s presným planparalelným prevedením bez najmenšieho prehnutia sa vyznačuje dokonalou hladkosťou. Takto vyrobené filtre nespôsobujú rozptýlenie svetla, zníženie prenosu kontrastu či dvojitý obraz. Dokonca aj výskyt odrazov je minimálny.

Viacvrstvové ochranné antireflexné vrstvy MRC a nanokryštalická Nano vrstva:
Filter B+W XS-Pro DIGITAL 010 UV MRC Nano 58mm používa legendárnu viacvrstvovú antireflexnú úpravu MRC, ktorá je v až 8-mych vrstvách naparená na povrchu oboch strán optického skla filtra. Antireflexná úprava MRC slúži k dokonalému usmerneniu optických dráh lúčov svetla a k účinnej redukcii nežiaducich reflexov, „duchov“ a farebných závojov. Antireflexnú úpravu chráni špeciálna extrémne tvrdá nanokryštalická vrstva Nano, ktorá je naparená na povrchu optického skla filtra ako posledná vrstva a slúži k ochrane menej tvrdých antireflexných vrstiev MRC pod ňou pred mechanickým poškodením. Táto špeciálna Nano vrstva zároveň chráni antireflexnú úpravu MRC pred účinkami vody a prachu, ktoré odpudzuje na princípe lotosového efektu. Filter je tak vybavený celkom 16 vrstvami antireflexnej úpravy.

10 ročná limitovaná záruka na filtre B+W:
Kvalitu fotografických filtrov B+W potvrdzuje aj fakt, že firma PRO.Laika spol. s r.o. vám ako autorizovaný predajca filtrov B+W ponúka na filtre produktovej línie PROFESSIONAL a PREMIUM až 10 ročnú limitovanú záruku. Pre uplatnenie záruky je teda potrebné predložiť kópiu dokladu o kúpe a krabičku od filtra s nalepeným hologramom 10LET ZÁRUKA.

Predĺžená limitovaná záruka sa vzťahuje najmä na:
- uvoľnenie optického skla filtra z objímky
- výrazné zväčšenie vôle, alebo naopak „zahryznutie“ sa otočnej obrúčky na polarizačných, prechodových a ND Vario filtroch
- vniknutie vlhkosti medzi optické sklá filtrov rady Käsemann
- vytvorenie „bubliny“ vplyvom roztmelenia u polarizačných filtrov
- odlúčenie antireflexných vrstiev
- lúpanie povrchovej úpravy filtrov

Firma PRO.Laika spol. s.r.o. si vyhradzuje právo na posúdenie každého reklamovaného filtra, prípadne na posúdenie autorizovanou inštitúciou.


Špecifikácia B+W UV filter 58mm XS-Pro DIGITAL 010 UV MRC Nano Master

Priemer filtra58 mm

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 66,90 €

Upozorni ma keď cena klesne pod