Hľadáme nového kolegu. Pridaj sa k nám!

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5441 4880

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

B+W Polarizačný filter 62mm XS-Pro DIGITAL Käsemann C-POL MRC Master Nano

  • B+W Polarizačný filter 62mm XS-Pro DIGITAL Käsemann C-POL MRC Master Nano
  • Obrázok (1)
  • Obrázok (2)
Obj. čislo: 1101631
B+W XS-Pro DIGITAL Käsemann C-POL MRC Nano 62mm je špičkový profesionálny cirkulárny polarizačný filter tej najvyššej akosti od jednotky na trhu - firmy B+W. Vďaka použitým materiálom a technológiám je to ideálny filter pre profesionálov.
Výrobca:
Obj. čislo:
1101631
EAN:
4012240049325
Priemer filtra
62 mm
149 s DPH 124,17 € bez DPH
3 874 Kč s DPH 3 228,42 Kč bez DPH
Dostupnosť Na sklade

B+W Polarizačný filter 62mm XS-Pro DIGITAL Käsemann C-POL MRC Master Nano

Špičkový profesionálny cirkulárny polarizačný filter B+W XS-Pro DIGITAL Käsemann C-POL MRC Nano 62mm je 62mm filter ponúkajúci špičkový výkon určený pre profesionálne použitie s digitálnymi aj klasickými filmovými fotoaparátmi. Cirkulárne polarizačné filtre redukujú odrazy spôsobené svetlom dopadajúcim z uhla, vyskytujúcim sa na elektricky nevodivých materiáloch (napr. sklo, plasty, laky) a svojím pôsobením zvyšujú saturáciu farieb. Cirkulárna konštrukcia polarizačných filtrov má rovnomerný účinok a navyše umožňuje fotoaparátom s meraním expozície a automatickým ostrením na princípe TTL (Thrue The Lens – skrz objektív) korektne exponovať a presne zaostrovať. Filter patrí do rady Käsemann, čo sú cirkulárne polarizačné filtre vybavené špičkovou polarizačnou fóliou s vysokým stupňom účinnosti a sú stmelované z prvotriednych planparalelných optických skiel nemeckej sklárne Schott s vysokou priepustnosťou a nízkou odrazivosťou dopadajúceho svetla. Stmelené sklá s polarizačnou fóliou rady Käsemann sú presne usadené v nízkoprofilovej mosadznej objímky XS-Pro a sú lakované po hranách, čo im zabezpečuje vysokú ochranu proti nepriaznivým vplyvom prostredia a proti parazitným svetelným lúčom. Samotné optické sklo filtra je z oboch vonkajších strán opatrené extrémne tvrdou nanokryštálovou vrstvou Nano, ktorá ako ochranná vrstva kryje sedem antireflexných vrstiev MRC naparených na oboch stranách určených k usmernenie dopadu lúčov svetla. Filter je určený pre použitie s objektívmi vybavenými filtrovým závitom 77mm, ktorých ohnisková vzdialenosť je 17mm (pri formáte 35mm filmu) a viac.

Ultra nízka profesionálna obrúčka XS-Pro:
Obrúčka XS-Pro DIGITAL pri cirkulárnych polarizačných filtroch má celkovú výšku 6,5mm a po zaskrutkovaní do filtrového závitu objektívu presahuje iba o 4mm. Takto nízka obrúčka plne vyhovuje pre použitie s širokouhlými a ultraširokouhlými objektívmi s ohniskovými vzdialenosťami od 17mm (pri formáte 35mm filmu) bez rizika vzniku vinetácie. Obrúčka je vyrobená z mosadze, ktorá má oproti hliníku používanom u väčšiny konkurencie niekoľkonásobne vyššiu životnosť, mechanickú odolnosť a „nezahryzáva“ sa do filtrového závitu objektívu. Obrúčka XS-Pro DIGITAL je vpredu vybavená závitom pre uchytenie ďalšieho filtra s priemerom závitu 62mm.

Špičkové optické sklo:
Filtre B+W používajú výhradne iba kvalitné optické sklo z nemeckej sklárne Schott, ktoré spĺňa najprísnejšie optické parametre a je zárukou optimálnej optickej kvality. Každé optické sklo používané na výrobu filtrov prechádza kontrolou kvality podľa vysokých štandardov firmy B+W. Nakoľko filter sa po namontovaní na objektív stáva tiež súčasťou optickej sústavy objektívu sú naň kladené rovnaké nároky ako na šošovky a optické členy objektívu. Vďaka vyše 60 ročnému know-how v sklárskom priemysle a technológii ovrstvovania optických skiel sa filtre firmy B+W po optickej stránke vyrovnajú svojimi vlastnosťami tým najlepším šošovkám používaným v objektívoch. B+W kladie veľký dôraz pri výrobe svojich filtrov na absolútnu homogenitu a čistotu svojich optických skiel, ktorých povrch s presným planparalelným prevedením bez najmenšieho prehnutia sa vyznačuje dokonalou hladkosťou. Takto vyrobené filtre nespôsobujú rozptýlenie svetla, zníženie prenosu kontrastu či dvojitý obraz. Dokonca aj výskyt odrazov je minimálny.

Viacvrstvové ochranné antireflexné vrstvy MRC a nanokryštalická Nano vrstva:
Filter B+W XS-Pro DIGITAL Käsemann C-POL MRC Nano 62mm používa legendárnu viacvrstvovú antireflexnú úpravu MRC, ktorá je v až 7-mich vrstvách naparená na povrchu oboch strán optického skla filtra. Antireflexná úprava MRC slúži k dokonalému usmerneniu optických dráh lúčov svetla a k účinnej redukcii nežiaducich reflexov, „duchov“ a farebných závojov. Antireflexnú úpravu chráni špeciálna extrémne tvrdá nanokryštalická vrstva Nano, ktorá je naparená na povrchu optického skla filtra ako posledná vrstva a slúži k ochrane menej tvrdých antireflexných vrstiev MRC pod ňou pred mechanickým poškodením. Táto špeciálna Nano vrstva zároveň chráni antireflexnú úpravu MRC pred účinkami vody a prachu, ktoré odpudzuje na princípe lotosového efektu.

10 ročná limitovaná záruka na filtre B+W:
Kvalitu fotografických filtrov B+W potvrdzuje aj fakt, že firma PRO.Laika spol. s r.o. vám ako autorizovaný predajca filtrov B+W ponúka na filtre produktovej línie PROFESSIONAL a PREMIUM až 10 ročnú limitovanú záruku. Pre uplatnenie záruky je teda potrebné predložiť kópiu dokladu o kúpe a krabičku od filtra s nalepeným hologramom 10LET ZÁRUKA.

Predĺžená limitovaná záruka sa vzťahuje najmä na:
- uvoľnenie optického skla filtra z objímky
- výrazné zväčšenie vôle, alebo naopak „zahryznutie“ sa otočnej obrúčky na polarizačných, prechodových a ND Vario filtroch
- vniknutie vlhkosti medzi optické sklá filtrov rady Käsemann
- vytvorenie „bubliny“ vplyvom roztmelenia u polarizačných filtrov
- odlúčenie antireflexných vrstiev
- lúpanie povrchovej úpravy filtrov

Firma PRO.Laika spol. s.r.o. si vyhradzuje právo na posúdenie každého reklamovaného filtra, prípadne na posúdenie autorizovanou inštitúciou.


Parametre

Priemer filtra 62 mm