B+W Infračervený filter 49mm F-Pro DIGITAL 092 IR 20-40x

B+W F-Pro DIGITAL 092 IR 20-40x 49mm je výborný infračervený filter vysokej akosti od jednotky na trhu - firmy B+W. Vďaka použitým materiálom a technológiám je to ideálny filter filter pre všetkých nadšencov fotografie aj profesionálnych fotografov
Výrobca:
B+W
Obj. čislo:
72271
Dostupnosť tovaru:
Predaj skončil
109,90 € 91,58 €

B+W Infračervený filter 49mm F-Pro DIGITAL 092 IR 20-40x

Štandardný infračervený filter B+W F-Pro DIGITAL 092 IR 20-40x 49mm je 49mm infračervený filter ponúkajúci prvotriedny výkon určený pre profesionálne aj amatérske použitie s digitálnymi aj klasickými filmovými fotoaparátmi. IR (Infra Red) filter je filter, ktorý blokuje viditeľné spektrum slnečného žiarenia (t.j. svetlo viditeľné voľným okom o vlnových dĺžkach do 650 nm) a naopak prepúšťa infračervené spektrum slnečného žiarenia (o vlnových dĺžkach od 730 nm do 2000 nm). Filter prepustí 50% svetla o vlnovej dĺžke 700 nm, preto pri pohľade cezeň vidíme že je vlastne tmavo červený. Priepustnosť infračerveného žiarenia vo vlnových dĺžkach od 730 nm do 2000 nm je veľmi vysoká a dosahuje hodnotu viac ako 90%. To Vám umožní fotografovať v čiste infračervenom spektre slnečného žiarenia. Filter je možné použiť s väčšinou digitálnych fotoaparátov a pri použití s klasickými fotoaparátmi na film je priam ideálne jeho použitie v kombinácii s infračervenými filmami. B+W F-Pro DIGITAL 092 IR 20-40x 49mm znižuje expozíciu o 20-40 expozičných stupňov a filter má rovnomerný účinok a navyše umožňuje fotoaparátom s meraním expozície a automatickým ostrením na princípe TTL (Thrue The Lens – skrz objektív) korektne exponovať a presne zaostrovať. Filter je vyrobený z prvotriednych planparalelných optických skiel nemeckej sklárne Schott s vysokou priepustnosťou a nízkou odrazivosťou dopadajúceho svetla. Sklá sú presne usadené do štandardnej mosadznej objímky F-Pro DIGITAL. Filter je určený pre použitie s objektívmi vybavenými filtrovým závitom 49mm, ktorých ohnisková vzdialenosť je 24mm (pri formáte 35mm filmu) a viac. Filter je tiež použiteľný v závislosti od konštrukcie objketívu s takmer všetkými objektívmi s ohniskovou vzdialenosťou 20mm (pri formáte 35mm filmu) a nespôsobuje vinetáciu ani pri niektorých objektívoch s ohniskovou vzdialenosťou 17mm (pri formáte 35mm filmu).

Štandardná profesionálna obrúčka F-Pro:
Obrúčka F-Pro DIGITAL pri ND filtroch má celkovú výšku 7mm a po zaskrutkovaní do filtrového závitu objektívu presahuje o 4,5mm. Štandardná obrúčka plne vyhovuje pre použitie so širokouhlými objektívmi s ohniskovými vzdialenosťami od 35mm (pri formáte 35mm filmu) bez rizika vzniku vinetácie. V závislosti od konštrukcie objektívu je filter bez vinetácie použiteľný aj s takmer všetkými objektívmi s ohniskovou vzdialenosťou 24mm (pri formáte 35mm filmu) a s niektorými objektívmi s ohniskovou vzdialenosťou 17mm (pri formáte 35mm filmu). Obrúčka je vyrobená z mosadze, ktorá má oproti hliníku používanom u väčšiny konkurencie niekoľkonásobne vyššiu životnosť, mechanickú odolnosť a „nezahryzáva“ sa do filtrového závitu objektívu. Obrúčka F-Pro DIGITAL je vpredu vybavená závitom pre uchytenie ďalšieho filtra s priemerom závitu 49mm.

Špičkové optické sklo:
Filtre B+W používajú výhradne iba kvalitné optické sklo z nemeckej sklárne Schott, ktoré spĺňa najprísnejšie optické parametre a je zárukou optimálnej optickej kvality. Každé optické sklo používané na výrobu filtrov prechádza kontrolou kvality podľa vysokých štandardov firmy B+W. Nakoľko filter sa po namontovaní na objektív stáva tiež súčasťou optickej sústavy objektívu sú naň kladené rovnaké nároky ako na šošovky a optické členy objektívu. Vďaka vyše 60 ročnému know-how v sklárskom priemysle a technológii ovrstvovania optických skiel sa filtre firmy B+W po optickej stránke vyrovnajú svojimi vlastnosťami tým najlepším šošovkám používaným v objektívoch. B+W kladie veľký dôraz pri výrobe svojich filtrov na absolútnu homogenitu a čistotu svojich optických skiel, ktorých povrch s presným planparalelným prevedením bez najmenšieho prehnutia sa vyznačuje dokonalou hladkosťou. Takto vyrobené filtre nespôsobujú rozptýlenie svetla, zníženie prenosu kontrastu či dvojitý obraz. Dokonca aj výskyt odrazov je minimálny.

Ochranná antireflexná vrstva:
Filter B+W F-Pro DIGITAL 092 IR 20-40x 49mm nie je vybavený ochrannou antireflexnou úpravou, pretože tá by znižovala účinok efektu filtra.

10 ročná limitovaná záruka na filtre B+W:
Kvalitu fotografických filtrov B+W potvrdzuje aj fakt, že firma PRO.Laika spol. s r.o. vám ako autorizovaný predajca filtrov B+W ponúka na filtre produktovej línie PROFESSIONAL a PREMIUM až 10 ročnú limitovanú záruku. Pre uplatnenie záruky je teda potrebné predložiť kópiu dokladu o kúpe a krabičku od filtra s nalepeným hologramom 10LET ZÁRUKA.

Predĺžená limitovaná záruka sa vzťahuje najmä na:
- uvoľnenie optického skla filtra z objímky
- výrazné zväčšenie vôle, alebo naopak „zahryznutie“ sa otočnej obrúčky na polarizačných, prechodových a ND Vario filtroch
- vniknutie vlhkosti medzi optické sklá filtrov rady Käsemann
- vytvorenie „bubliny“ vplyvom roztmelenia u polarizačných filtrov
- odlúčenie antireflexných vrstiev
- lúpanie povrchovej úpravy filtrov

Firma PRO.Laika spol. s.r.o. si vyhradzuje právo na posúdenie každého reklamovaného filtra, prípadne na posúdenie autorizovanou inštitúciou.

Špecifikácia B+W Infračervený filter 49mm F-Pro DIGITAL 092 IR 20-40x

Priemer filtra49 mm

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 109,90 €

Upozorni ma keď cena klesne pod