Tamron AF 16-300mm f/3.5-6.3 Di II PZD, baj. Sony

Tamron SP AF 16-300mm f/3.5-6.3 Di II PZD je univerzálny širokorozsahový travelzoom, ktorý ohromí svojím obrovským rozsahom transfokácie (zoomu) až 18,8x. Objektív je špičkovo vybavený a ponúka výborný pomer cena/výkon.
Výrobca:
Tamron
Obj. čislo:
581119
Dostupnosť tovaru:
Do 5 dní
599,00 € 499,17 €
-+

Tamron AF 16-300mm f/3.5-6.3 Di II PZD, baj. Sony

Tamron SP AF 16-300mm f/3.5-6.3 Di II PZD je širokorozsahový univerzálny travelzoom s ohromujúcim rozsahom transfokácie až 18,8x, ktorý je vybavený najnovším vysokorýchlostným piezoelektrickým motorčekom automatického zaostrovania. Objektív je svojím širokým rozsahom ohniskových vzdialeností, svojimi rozmermi a váhou ideálny pre fotografov na cestách, ktorý nemajú chuť zo sebou nosiť celú plejádu objektívov. Jeden objektív Vám tak nahradí zostavu objektívov od širokouhlých objektívov až po teleobjektívy. Tamron SP AF 16-300mm f/3.5-6.3 Di II PZD je objektív rady Di II (Digital Integrated Design II), ktoré sú špeciálne navrhnuté pre použitie s digitálnymi jednookými zrkadlovkami vybavenými snímačmi veľkosti APS-C. Po prepočte na kinofilm má objektív ekvivalentný rozsah ohniskových vzdialeností 24-450mm pri clone f/3.5-5.6. Vďaka tomuto rozsahu je objektív extrémne všestranným fotografickým nástrojom, ktorý využijete takmer na všetky fotografické disciplíny. Objektív okrem výbornej optickej kvality ponúka aj skvelý pomer cena/výkon. Výborný výkon optickej sústavy podporujú aj viacvrstvové antireflexné vrstvy ktoré sú aplikované na povrchu všetkých šošoviek objektívu. Samotná optická sústava pozostáva zo 16tich šošoviek zoradených do 12tich skupín. Pričom tri z týchto šošoviek sú lisované asféricky tvarované šošovky na vykorigovanie skreslenia obrazu, dve šošovky sú zo špeciálneho LD optického skla s nízkym rozptylom svetla a jedna je špeciálna URX šošovka (hybridný optický člen umožňujúci kompaktnosť objektívu). Okrem optickej sústavy poskytujúcej vynikajúci zobrazovací výkon je objektív vybavený, rýchlym a presným piezoelektrickým ostriacim motorom PZD (Piezoelectric Drive *1) a špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá výrazne znižuje nežiaduce odrazy svetla spôsobujúce výskyt odleskov a iných nežiaducich svetelných efektov. 18,8x násobná optická transfokácia v rozsahu ohniskových vzdialeností 24-450mm zvyšuje potenciálne možnosti pri fotografovaní blízkych aj vzdialených objektov oproti predchádzajúcemu modelu objektívu Tamron SP AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II PZD (Model B008). Tento fascinujúci rozsah ocenia všetci fotografi, ktorý radi cestujú na ľahko a neradi zo sebou vláčia množstvá objektívov.

Ultra širokorozsahový objektív s 18,8x násobnou transfokáciou (zoomom) a rozsahom ohniskových vzdialeností 24-450mm (ekvivalent):
Rozsah ohniskových vzdialeností tohto objektívu je v porovnaní s predchádzajúcim modelom Tamron SP AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II PZD (Model B008) bol rozšírený o 3mm na širokouhlej strane a o 45mm na strane priblíženia, aby bolo možné vytvoriť ešte univerzálnejší travelzoom s ktorým na cestách nebude problém fotografovať motívy od blízkych macro záberov až po fotografie vtákov, divokej zvery, športu a ďalších vzdialených objektov záujmu. Na fotoaparátoch s čipom APS-C zodpovedá rozsah ohniskových vzdialeností ohromujúcemu ekvivalentu 24-450mm.

Prvotriedna kvalita obrazu:
Optická sústava objektívu pozostáva z 16tich šošoviek zoradených do 12tich skupín. Táto pokročilá optická konštrukcia poskytuje vynikajúcu rovnováhu rozlíšenia a kontrastu pre prvotriedne ostré a čisté fotografie. Predná skupina šošoviek obsahuje dve špeciálne LD (Low Dispersion) šošovky vyrobené zo skla s nízkym rozptylom svetla (jednu v prvej a jednu v tretej skupine) pre pokročilú a efektívnu optickú korekciu, čo umožňuje šošovkám dôkladne kompenzovať chromatickú aberáciu pri priblížení. Okrem nich sú v optickej sústave zaradené aj tri špeciálne asféricky tvarované šošovky z lisovaného optického skla pre vykompenzovanie skreslenia obrazu v krajoch a 1 špeciálny optický URX člen, ktorý svojími vlastnosťami umožňuje vytvoriť mimoriadne kompaktnú optickú sústavu a tím celkovo ovplyvniť veľkosť objektívu. Objektív je tiež vybavený špeciálnymi povrchovými úpravami, ktoré slúžia k výraznému potlačeniu tvorby odleskov a iných svetelných fragmentov v obraze aj pri fotografovaní za nepriaznivých svetelných podmienok.

Kompaktné a ľahké telo ponúkajúce ohniskovú vzdialenosť až 450mm:
Dômyselná optická konštrukcia minimalizuje pohyb skupín šošoviek vo vnútri objektívu pri transfokácii (zoomovaní) a zaostrovaní. Vďaka tejto vlastnosti optickej sústavy a špeciálnemu URX optickému členu sa výrazne redukuje veľkosť vysúvania tubusu potrebného na pokrytie kompletného rozsahu zaostrenia čo má priamy dopad na celkovú kompaktnosť a hmotnosť konštrukcie.

Nádherné efekty rozostreného pozadia, kreatívna hĺbka ostrosti:
Objektív využíva 7 lamelovú kruhovú clonu, ktorá umožňuje užívateľom vytvárať krásne efekty rozostreného pozadia (bokeh), ktoré poskytujú ešte väčší potenciál pre kreatívnu tvorbu. Lamely clony tvoria takmer dokonalý kruhový tvar, a to až do miery zaclonenia o 2 expoziční stupne od plne otvorenej clony, čo je rozsah najčastejšie využívaný pre tvorbu fotografií s efektom rozostrenia pozadia. Kruhový tvar clony sa tak naplno prejaví pri tvorbe fotografií s prekrásne podaným bokehom.

Tichý, rýchly a presný autofokus:
Tamron SP AF 16-300mm F/3.5-6.3 Di II PZD disponuje piezoelektrickým zaostrovacím motorom PZD (Piezoelectric Drive), ktorý je dômyselným vylepšením automatického zaostrovacieho systému Tamron. Už i tak mimoriadnemu zaostrovaniu (AF) dodal rýchlosť, presnosť a prakticky bezhlučnú prevádzku.

Nový, elegantný a vysoko kvalitný vonkajší povrch:
Spoločnosť Tamron sa zamerala aj na také detaily ako vylepšiť vzhľad a spracovanie povrchu tohto objektívu. K vytvoreniu špičkového a sofistikovanejšieho dizajnu v súlade s požiadavkami náročných užívateľov digitálnych jednookých zrkadloviek. Tento nanovo navrhnutý objektív kladie dôraz na vysokú úroveň spracovania a nenápadnú eleganciu vďaka prepracovanej, lineárne vzorovanej gumovej rukoväti pre zoom a zaostrovacie krúžky a atraktívny a štýlový strieborný značkový krúžok.

Utesnený pred vlhkosťou:
Objektív je vybavený sadou tesniacich O krúžkov, ktoré kryjú všetky spoje a prispievajú tak k utesneniu celej konštrukcie objektívu voči preniknutiu vlhkosti do vnútra objektívu.


*1 Piezoelektrický motor automatického zaostrovania PZD:
Moderná a vyspelá technológia piezoelektrického motora automatického zaostrovania je založená na najnovšej technológii princípu stálych vĺn. Využíva vysokofrekvenčné napätie pre otáčanie keramických pietoelektrických elementov, čo spôsobuje rotačný pohyb kovového hrotu rotoru. Rotor preto zaostruje rýchle, ticho a s veľkou presnosťou. Motorčeky sú mimoriadne malé, ľahké a sú rýchlejšie a tichšie ako jednosmerné elektrické motorčeky, čím sa zvyšuje celkový výkon automatického zaostrovania AF.

Špecifikácia Tamron AF 16-300mm f/3.5-6.3 Di II PZD, baj. Sony

Bajonet objektívu:Sony E
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:Premenlivá

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 599,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod