Predajňa je otvorená.

Sony PXW-X70 / 4K

Model HXR-NX100 je novým prírastkom v rade profesionálnych avšak kompaktných kamier HD NXCAM od Sony. Prístroj je vybavený 1.0 "senzorom a chváli sa vysokým 20 Mpx rozlíšením, vynikajúcou citlivosťou a presnou farebnou reprodukciou.
Výrobca:
Sony
Obj. čislo:
PXW-X70/4K
Dostupnosť tovaru:
Predaj skončil
2 399,00 € 1 999,17 €

Sony PXW-X70 / 4K

Model PXW-X70 je novým prírastkom v rade 4K profesionálnych, avšak veľmi kompaktných kamier HD XDCAM od Sony. Prístroj je vybavený 1.0 "senzorom a chváli sa vysokým 20 Mpx rozlíšením, vynikajúcou citlivosťou a presnou farebnou reprodukciou. Skvelá ergonómia, malé rozmery a široká paleta funkcií (Wi-Fi / NFC) predurčujú kameru k rade aktivít v profesionálnej sfére, od natáčania videí pre webové servery, študentské práce a firemné videá až po dokumentárne a spravodajskú činnosť.

Základný opis
1.0 "snímač s rozlíšením 20 Mpx dovoľujúci okrem iného kreatívnu prácu s hĺbkou ostrostikompaktné rozmery a nízka váha - odnímateľné vrchnej držadlo aj veľká očniceintegrovaného objektívu radu Sony G s 12x optickým zoomom s technológiou Clear Image Zoom je možné dosiahnuť priblíženie až 24x pri zachovaní plného rozlíšenia, digitálny zoom je až 48x
2.0 rozsah ohniskových vzdialeností f = 29 - 348 mm (35mm, 16: 9 ekv.) a svetelnosťou f / 2,8 - f / 4,5
integrovaný štvornásobný ND filter (Clear, 1 / 4ND, 1 / 16ND a 1 / 64ND)
profi video záznam XAVC 4K (QFHD) 100Mbps
Dotykové 3,5 "LCD s rozlíšením 1,55 mil. Pixelov, 0,39" OLED hľadáčik s 1,44 mil. Pixelov

Popis produktu SONY PXW-X70 / 4K

Vzhľad a konštrukcia
SONY PXW-X70 patrí medzi profesionálne prístroje, napriek tomu je to ale, na svoju kategóriu, ľahká (1,4 kg vrátane batérie NP-FV70) a kompaktná videokamera, a to vďaka odnímatelnému vrchnémumadlu a odnímateľnej očnici. Po odopnutí týchto súčastí sa z veľkej profi kamery stáva kompaktná kamera, ktorá sa zmestí do väčšej fotobrašne a váži ľahko cez 1 kilogram. Okrem pohodlného, ??postranného gripu s veľkým, kolískovým ovládačom zoomu možno kameru uchopiť tiež za horné madlo, ktoré sa výborne hodia na natáčanie z podhľadu, vďaka výklopnému displeji. Ďalej tu nájdeme menší ovládač zoomu aj tlačidlo spúšte záznamu. Zásadné sú tri krúžky na objektíve, vďaka ktorým je možné ovládať ako zoom, ostrenie, tak i clonu. Hodí sa aj zabudovaný štvorstupňový ND filter (Clear, 1 / 4ND, 1 / 16ND a 1 / 64ND) a nespočet tlačidiel na tele kamery, ktoré maximálne zjednodušujú a zefektívňujú ovládanie kamery. Samozrejmosťou je pätica Multi Interface (MI) pre jednoduché pripojenie rozsiahlej ponuky voliteľného príslušenstva Sony, vrátane svetlometu HVL-LBPC alebo mikrofónov radu UWP-D.

Snímač, optika a procesor
Ako už je zrejmé pri prvom pohľade, kamera disponuje kvalitným objektívom Sony G s vysokou svetelnosťou f / 2,8-4,5 s 12x optickým zoomom, ktorý je možné ďalej predĺžiť na 24x a to pri zachovaní plného rozlíšenia, či až na 48x - digitálne. Priemer filtrov je 62 mm. Kamera má k dispozícii aj množstvo technológií pre ďalšie vylepšenie kvality obrazu, z ktorých za zmienku určite stojí optický stabilizátor s možnosťou deaktivácie, pre obraz bez zbytočného chvenia, v celom rozsahu zoomu.

Formát záznamu a médiá
Sony PXW-X70Kamera SONY PXW-X70 predstavuje plne vybavenú 4K, FHD kameru, ktorá podporuje rôzne formáty záznamu - XAVC S, AVCHD, DV pri Full HD, 60p / 50p / 24p s radom profesionálnych funkcií.

Formát záznamu je AVCHD v aktuálnej verzii 2.0, ktorá už plne podporuje záznam 50p. Záznam sa ukladá na pamäťové karty SD / SDHC / SDXC, pre ktoré je kamera vybavená hneď dvoma slotmi. To je výhoda napríklad pre veľmi dlhé nahrávanie, kedy sa po vyčerpaní kapacity prvej karty začne bez prerušenia záznamu ukladať na druhú kartu, alebo pre zálohu v prípade chyby karty - záznam sa ukladá súčasne na obe karty. Samozrejmosťou u takto vyspelých kamier je integrovaný stereo mikrofón s možnosťou pripojenia externých mikrofónov pomocou dvojice XLR vstupov s fantómovým napájaním.

Funkcie a ovládanie
Sony PXW-X70 Pohodlné ovládanie všetkých podstatných funkcií kamery zaručuje veľké množstvo manuálnych ovládacích prvkov na pravej strane kamery. Ďalej sa na boku kamery nachádza množstvo tlačidiel, ktoré sprístupňujú často používané funkcie, ako prepínanie režimu stabilizátora obrazu alebo vyváženie bielej. Navyše sú k dispozícii užívateľsky nastaviteľné tlačidlá, ktorým možno priradiť ďalšie často používané funkcie.

V prednej časti držadla je zabudovaný výsuvný, 3,5 "LCD dotykový displej s jemným rozlíšením 1 550 000 bodov. Profesionáli určite ocenia aj kvalitný elektronický hľadáčik s vysokým rozlíšením 1 550 000 bodov s veľkou očnicou, pohodlnú ako pre pravé či ľavé oko, pre pohodlné natáčanie aj v tých najnepriaznivejších podmienkach.

Veľmi príjemnou fukcií je zabudovaný ND filter, ktorý je možný pomocou posuvného tlačidla aktivovať a je možné regulovať jeho silu účinku. Nastavenie kamery (gama, úroveň čiernej, farebný model pod.) Možno ukladať do až 99 voľných pamäťových pozícií a zdieľať ich s inými kamerami PXW-X70 pre multikamerovou prácu. Možné je samozrejme presne nastaviť vyváženie bielej (3200K, 5600K +/- 7 krokov, nastavenie farebnej teploty v rozsahu 2.300-15.000K), nastavenie zisku (-3 - 33 dB, AGC), či prepínateľné gama krivky.

Možnosti prepojenia, vstupy a výstupy
Sony PXW-X70SONY PXW-X70 ponúka široké možnosti pripojenia a použitie príslušenstva. Nesmie chýbať už spomínaný mikrofónny vstup, ktorý v tomto prípade obstaráva dvojica XLR konektorov s fantómovým napájaním. Pre pripojenie slúchadiel je k dispozícii klasický, stereo 3,5 mm jack alebo dvojica cinch konektorov. Signál je možné priamo z kamery zobraziť pomocou digitálneho HDMI A výstupu, ale nechýba ani analógový kompozitný a komponentný výstup. Ďalej je táto kamera vybavená päticou pre pripevnenie príslušenstva a nechýba samozrejme ani klasické microUSB 2.0 rozhranie pre pripojenie k počítaču. Dvojitý slot na SDXC karty alebo Memory Stick PRO Duo (Mark 2) a Memory Stick PRO-HG Duo.

Parametre produktu
Typ snímača 1CMOS
Optický zoom 12x
Záznamové médium 2x slot na SDXC kartu
Formát záznamu AVCHD | H.264 | XAVC S
Min. ohnisková vzdialenosť 29
LCD obrazovka výklopná | 3,5 "| dotyková
Rozlíšenie snímača (snímačov) v Mpx 20
Vstupy a výstupy USB | HDMI | mikrofón (3,5 mm jack) | mikrofón (XLR) | slúchadlový výstup | AV (kompozitný) výstup
Pätica pre príslušenstvo aktívny
Ďalšie funkcie manuálne režimy | prstenec / koliesko ostrenie
Rozmer závitu pre montáž filtra 62 mm
Snímková frekvencia vo Full-HD videu 50i | 50p | 25p | 30p | 60p
Rozlíšenie videa Full HD (1920x1080) | HD (1280x720)
Hľadáčik farebný | elektronický | uhlový
Rozlíšenie LCD (px) 1 550 000
Stabilizácia obrazu optická
Veľkosť snímača (snímačov) 1 "
Max. ohnisková vzdialenosť 348
Záznam zvuku stereo 2.1

Obsah balenia:
Sony PXW-X70
USB kábel
krytka objektívu
Nabíjačka
Batérie (5,400 mAh)
softvér
Popruh cez rameno

Špecifikácia Sony PXW-X70 / 4K

Priemer filtra objektívu40,5 mm
Maximálne rozlíšenie videaFull HD
Max. frekvencia snímania Full HD50/60 obr./s
Režimy snímaniaAutomatické programy
Uchytenie objektívuPevný vstavaný objektív
Vstupy a výstupyHDMI výstup

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 2 399,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod