Predajňa je otvorená.

Sony Cyber-Shot DSC-RX0

Sony DSC-RX0 je miniatúrny výkonný a kompaktný akčný fotoaparát s 15,3MPix Exmor RS™ CMOS snímačom formátu 1“, procesorom BIONZ X™, objektívom ZEISS Tessar T* 24mm f/4, 4K videom výstupom a robustnou utesnenou konštrukciou na úrovni IP68.
Výrobca:
Sony
Obj. čislo:
DSCRX0.CEE
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 5 dní
899,00 € 379,00 749,17 € 315,83 €
-+
Akcia -58%

Sony Cyber-Shot DSC-RX0

Sony DSC-RX0 je veľmi výkonný a kompaktný akčný fotoaparát, ktorý je ako prvý vybavený 15,3MPix Exmor RS™ CMOS snímačom formátu 1“. Ten v kombinácii s výkonným procesorom spracovania obrazu BIONZ X™ a prvotriednym objektívom ZEISS Tessar T* 24mm f/4 umožňuje natáčať videá s výnimočnou obrazovou kvalitou v rozlíšení 4K. Video je možné pri produkcii nahrávať aj v čistom nekomprimovanom formáte za pomoci HDMI výstupu a pre záznam vide je možné zvoliť okrem štandardného formátu AVCHD aj profesionálny formát XAVC S čo poteší každého profesionála. V prípade, že obľubujete slow motion zábery, tak tento fotoaparát je stvorený ako pre vás, dokáže zaznamenávať obraz so snímkovacou frekvenciou až 1000 obr./s. Pri Full HD videozáberoch je možné využívať elektronickú stabilizáciu obrazu. Okrem videa je možné s ním aj fotografovať 15,3MPix fotografie s rýchlosťou až 16 obr./s. Fotoaparát je vybavený elektronickou uzávierkou s minimálnym skreslením a rýchlosťou až 1/32000s. Pre kontrolu záberu je fotoaparát vzadu vybavený vstavaným 1,5“ LCD displejom. Keďže sa predpokladá nešetrné zaobchádzanie je vybavený robustnou konštrukciou s odolnosťou voči otrasom pri páde z 2m a vodotesnosťou až do hĺbky 10m (utesnenie podľa normy IP68). Fotoaparát sa hodí každému nadšencovi adrenalínových športov, ktorý si potrpia na kvalitné zábery svojich výkonov, ale aj profesionálnym kameramanom, pre špeciálne a rizikové zábery.

Dôležité vlastnosti:
•    Veľmi kompaktný akčný fotoaparát/videokamera
•    15,3MPix vrstvený snímač Sony Exmor RS® CMOS formátu 1“ (13,2x8,8mm) s DRAM vrstvami
•    Natívnu citlivosť v rozsahu ISO125 – ISO12 800 je možné rozšíriť až na ISO80 – ISO25 600
•    Vysoko výkonný procesor spracovania obrazu Sony BIONZ X™
•    Mimoriande rýchly systém automatického zaostrovania s 25 bodmi kontrastnej detekcie
•    Špičkový objektív ZEISS Tessar T* 24mm f/4, pozostávajúci z 6 šošoviek zoradených do 6 skupín
•    Praktický 1,5“ TFT LCD displej s pomerom strán 4:3, rozlíšením 230 400Pix ponúka podporu manuálneho ostrenia zväčšením obrazu o 8,6x a 5 krkokvú reguláciu jasu
•    Elektronická uzávierka (1/32000 – 4s) umožňuje natáčať/fotografovať absolútne bezhlučne
•    Video v rozlíšením 4K (3840x2160/30p, 100Mb/s) ukladané v profesionálnom formáte XAVC S, alebo AVCHD formáte s kodekom H.264, Linear PCM môžete natáčať až 29min. alebo do veľkosti 4GB
•    Vysoko rýchlostné video s rozlíšením HD so snímkovacou frekvenciou až 1000 obr./s
•    Elektronicky stabilizované Full HD video
•    Rýchle kontinuálne fotografovanie pracujúce v režime Hi frekvenciou 16 obr./s a v režime Low frekvenciou 5,5 obr./s
•    Vstavaný Wi-Fi modul IEEE802.11b/g/n (2,4 GHz) kompatibilný s NFC Forum
•    Konektivita zabezpečená slotom na pamäťové karty Micro SD / Micro SDHC / Micro SDXC (UHS-I/UHS-II), Mikro HDMI konektorom (Typ D), vysokorýchlostným USB 2.0 konektorom, 3,5mm stereofónnym minikonektorom
•    Na jedno nabite Li-Ion akumulátora Sony NP-BJ1 dokážete s akčnou kamerkou natáčať približne 120min (podľa štandardov JEITA), alebo urobiť až 240 fotografií (podľa štandardov CIPA)
•    Robustné a ľahké telo je odolné voči tlaku silou až 2000N (200kp/440lbf), voči otrasu spôsobeného pádom z výšky 2m a je vodotesné až do hĺbky 10m podľa normy IP68 (utesnené voči prachu aj vlhkosti)
•    Pri rozmeroch 59x40,5x29,8mm (ŠxVxH) váži táto miniatúrna akčná kamerka s batériou a pamäťovou kartou iba 110g

Podrobný popis vlastností fotoaparátu:
Objektív ZEISS® Tessar T*

Objektív ZEISS Tessar T* 24 mm f/4 je širokouhlý, no aj napriek tomu dokáže zabezpečiť zábery vo vysokom rozlíšení s nižšou úrovňou skreslenia obrazu v okrajových častiach. Tento objektív ZEISS zvyšuje kontrast a ostrosť nahrávok. Okrem toho máte vďaka voliteľnému tienidlu možnosť snímať kvalitnejší obraz a potlačiť výskyt zdvojovania obrazu a nežiaduceho osvetlenia

Snímač Exmor RS™ CMOS typu 1.0 s 15,3 Mpx (efektívne rozlíšenie):
Vrstvený obrazový snímač CMOS typu 1.0 s čipom DRAM umožňuje mimoriadne spomalený pohyb až na úrovni 960 snímok/s/1 000 snímok/s a výnimočnú rýchlosť uzávierky až 1/32 000 na snímanie pohybu, aký ľudské zmysly v reálnom čase nedokážu zachytiť. Rozšírený obvod ponúka dostatočnú kapacitu na spracovanie signálu a vysokú rýchlosť jeho čítania.

Uzávierka s minimálnym skreslením až do 1/32 000 s:
Vďaka extrémne rýchlemu čítaniu snímača Exmor RS dokáže uzávierka s minimálnym skreslením a rýchlosťou až do 1/32 000 s minimalizovať skreslenie obrazu spôsobené pohybom uzávierky, ktoré za bežných okolností skresľuje zábery rýchlo sa pohybujúcich objektov.

Procesor BIONZ X™ pre dokonalé detaily a štruktúru:
Procesor na spracovanie obrazu BIONZ X s vysokou rýchlosťou od spoločnosti Sony je rovnako dôležitý ako objektív či obrazový snímač, pretože zabezpečuje konverziu svetla zachyteného snímačom, vďaka čomu sa fotografie a videozáznamy dajú nahrávať realistickejšie, s prirodzenejšími detailmi a bohatšími odtieňmi a s nižšou úrovňou šumu.

Snímajte takmer kdekoľvek vďaka širokému rozsahu citlivosti ISO:
Možnosť rozšírenia citlivosti až na ISO 12 800 na dosiahnutie ostrejšieho obrazu aj pri mimoriadne slabom osvetlení. Nechajte automatický režim ISO určiť najvhodnejšie nastavenie alebo manuálne rozšírte dolnú hranicu citlivosti na úroveň ISO 80. Fotoaparát umožňuje aj nastavenie nižšej rýchlosti uzávierky pri automatickom nastavení citlivosti ISO.

Vyberte si nahrávanie videozáznamu v profesionálnom formáte XAVC S alebo vo formáte AVCHD:
Nízkokompresný formát XAVC S sa perfektne hodí na ukladanie videozáznamov vo vysokej kvalite s minimálnou úrovňou šumu, a to dokonca aj v scénach s množstvom pohybu, a jeho kvality oceňujú aj profesionálni videografi. Fotoaparát ponúka aj formát AVCHD na jednoduché úpravy a zdieľanie.

Výnimočná flexibilita a presnosť pri nastavovaní obrazu:
S-Log2 je vlastné nastavenie od spoločnosti Sony, ktoré je prínosom pre profesionálov túžiacich po väčších možnostiach spracovania záznamu, pretože rozširuje jeho dynamický rozsah a znižuje výskyt prepálených svetlých oblastí a príliš tmavého podania obrazu. Funkcia profilu obrazu určuje charakter videozáznamu tým, že mení základné parametre, ako sú napríklad chromogénne efekty alebo nastavenie gradácie. 

Flexibilnejšie systémy snímania:
Jednoduché kompaktné obdĺžnikové telo bez vyčnievajúcich častí sa dá perfektne doplniť voliteľným príslušenstvom. Funkcia snímania s preklopením zhora nadol správnym smerom otočí obraz zachytený v prípadoch, že ste fotoaparát museli namontovať prevrátene. 

Špičková ucelenosť, praktické funkcie, kompaktná forma:
Na hladkom výnimočnom duralovom tele sa nenachádzajú žiadne vyčnievajúce časti, čo prispieva k jeho špičkovej kvalite, odolnosti a dômyselnosti. Aj napriek svojej pevnosti je fotoaparát taký kompaktný, že sa zmestí do dlane. Jeho súčasťou sú praktické prvky, ako napríklad displej LCD či tlačidlá, ktoré sa používajú jednoducho, sú odolné a spoľahlivé dokonca aj pri snímaní v náročných podmienkach.

Mimoriadne spomalený pohyb s frekvenciou až 960 snímok/s/1 000 snímok/s:
Mimoriadne spomalený pohyb so snímkovou frekvenciou až 960/1 000 snímok/s vám pomôže zachytiť vo videozáznamoch aj ten najnepatrnejší pohyb. Snímanie spomaleného pohybu pri frekvencii 480/500 snímok/s a obzvlášť pri frekvencii 240/250 snímok/s pri snímaní v režime priority kvality udržiava kvalitu obrazu takmer na úrovni vysokého rozlíšenia. Režim spustenia po ukončení akcie umožňuje zachytiť rozhodujúci moment v mimoriadne spomalenom pohybe, a to dve alebo štyri sekundy pred stlačením tlačidla nahrávania. 

Sériové snímanie s frekvenciou až 16 snímok/s a obmedzením výpadkov:
Napriek vysokému počtu pixelov, 15,3 Mpx, obrazový snímač s mimoriadne vysokou rýchlosťou posúva rýchlosť čítania na takú úroveň, že fotoaparát dokáže pri sériovom snímaní zachytiť až 16 snímok/s. Vďaka tomu zaznamenáte letmé momenty alebo výrazy tváre.

Praktické nastavenie tlačidiel podľa seba:
Obľúbené funkcie, ktoré používate najčastejšie, si môžete naprogramovať k ľubovoľným tlačidlám a prispôsobiť tak fotoaparát svojmu štýlu snímania. Výber týchto nastavení budete mať ihneď poruke, vďaka čomu môžete fotoaparát ovládať rýchlejšie a intuitívnejšie.

Manuálne zaostrovanie (PF) na jednoduchšie snímanie videozáznamu:
Pri snímaní videozáznamu si môžete vybrať medzi režimom MF (manuálne zaostrovanie) alebo PF (predvolené zaostrovanie). Ak si vyberiete režim PF, fotoaparát RX0 automaticky zaostrí na objekt vzdialený viac ako približne 1 m. Okrem toho, ak pri v režime PF aktivujete rozsah zaostrovania NEAR (BLÍZKY), fotoaparát RX0 automaticky zaostrí na neďaleký objekt (v rámci rozsahu približne 1 m).

Funkcie MF Assist a Peaking na lepšie zaostrovanie:
Funkcia podpory manuálneho zaostrovania MF Assist zväčšuje oblasť zaostrenia a tým umožňuje presnejšie nastavenie, zatiaľ čo funkcia zvýraznenia obrysov (Peaking) posúva do popredia najostrejšie či najzaostrenejšie oblasti za použitia vášho výberu farieb a pomáha určiť, či je potrebná ďalšia úprava zaostrenia.

Funkcia teploty automatického vypnutia predlžuje dobu snímania videozáznamu:
Môžete si vybrať úroveň vnútornej teploty, pri ktorej sa fotoaparát automaticky vypne. Nahrávanie videozáznamu zvyčajne trvá dlhšie pri použití statívu, a tak si napríklad môžete teplotu automatického vypnutia nastaviť na hodnotu High (Vysoká) a nahrávať dlhšie.

Diaľkové ovládanie cez smartfóny a tablety:
Vďaka vstavanému rozhraniu Wi-Fi sa dá zo smartfónu či tabletu na diaľku ovládať až päť fotoaparátov RX0. Stačí len do mobilného zariadenia prevziať bezplatnú aplikáciu PlayMemories Mobile, ktorá umožňuje diaľkové ovládanie uvoľnenia uzávierky fotoaparátu, spustenie alebo zastavenie nahrávania videozáznamu a okamžitý príjem nasnímaného záznamu. K dispozícii je aj technológia Bluetooth®, ktorá umožňuje ovládanie zapínania a vypínania na diaľku.

Podpora diaľkového ovládania fotoaparátu:
Po pripojení fotoaparátu k počítaču môžete využiť funkciu diaľkového ovládania fotoaparátu na snímanie fotografií alebo zmenu nastavení fotoaparátu z počítača pripojeného prostredníctvom portu USB. Stačí len prevziať aplikáciu Remote Camera Control vo verzii podporovanej počítačom.

Snímanie a predstavivosť bez hraníc:
Fotoaparát je dostatočne odolný, aby bez problémov vydržal aj snímanie v rozličných náročných podmienkach. Je vodotesný až do hĺbky 10 m/33 stôp, odolný proti nárazom pri páde z výšky až 2,0 m/6 5 stopy a proti pomliaždeniu pôsobením sily až 200 kp/440 lbf/2 000 N.


Obsah balenia:
Kompaktný ultrazoomový fotoaparát Sony DSC-RX0:
Fotoaparát: Sony DSC-RX0
Akumulátor: Sony NP-BJ1
Sieťový adaptér: Sony AC-UUD12
USB kábel: Sony Micro USB Cable
Remienok na zápästie: Sony
Ochrana pamäťovej karty: Sony
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Sony Cyber-Shot DSC-RX0

Priemer filtra objektívu40,5 mm
Maximálne rozlíšenie videaFull HD
Max. frekvencia snímania Full HD50/60 obr./s
Režimy snímaniaAutomatické programy
Uchytenie objektívuPevný vstavaný objektív
Vstupy a výstupymicro HDMI výstup

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 379,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod