Predajňa je otvorená! Radi vás obslúžime v pondelok až piatok od 10:00 do 18:00. Náš e-shop funguje naďalej 24 hodín, 7 dní v týždni. Viac info
DORUČENIE ZDARMA pri objednávke nad 20 €. Viac info

Sony Alpha A7R Mk.II - Telo


Recenziu na tento model nájdete na portáli FOTOma.sk

Sony Alpha A7R Mk.II je vylepšená verzia špeciálneho systémového fotoaparátu, ktorá v sebe spája výhody kompaktného tela, 42,4MPix Full Frame CMOS snímača a rozumnej ceny. Vo výbave je elektronickým OLED hľadáčikom a vstavaná Wi-Fi.
Výrobca:
Sony
Obj. čislo:
ILCE7RM2B.CEC
Dostupnosť tovaru:
Do 5 dní
2 099,00 € 1 849,00 € 1 749,17 € 1 540,83 €
-+
Akcia -12%

Sony Alpha A7R Mk.II - Telo

BALENIE FOTOAPARÁTU NEOBSAHUJE OBJEKTÍV! BEZ VHODNÉHO OBJEKTÍVU NIE JE MOŽNÉ S FOTOAPARÁTOM FOTOGRAFOVAŤ!

Sony Alpha A7R Mk.II je radikálne vylepšenou špeciálnou verziou pôvodného systémového fotoaparátu Sony Alpha A7R Mk.II, ktorý je vybavený novým 42,4MPix Full Frame CMOS snímačom zasadeným do 5 osého stabilizátora snímača, rovnakého aký bol použitý vo fotoaparáte Sony Alpha A7 Mk.II. Sony je popri Leice stale iba druhým výrobcom, ktorý dokázal skĺbiť kompaktnú konštrukciu tela systémového fotoaparátu s výmennými objektívmi so snímačom formátu Full Frame. (23,9x35,8mm). Fotoaparát konštrukčne vychádza zo svojho predchodcu Sony Alpha A7R a je rovnako nabitý tými najmodernejšími technológiami z dielne Sony. Je vybavený vstavaným špičkovým elektronickým hľadáčikom s OLED technológiou a rozlíšením XGA (2 400 000 Pix). Okrem hľadáčika má aj zabudovaný Wi-Fi modul, ktorý Vám umožní zdieľať vašu tvorbu s priateľmi na sociálnych sieťach. A toto všetko je zaodeté do odolného a voči vode a prachu utesneného kovového tela, z pevných magnéziovo-hliníkových zliatin.Jeden z najmenších a najľahších fotografických systémov s Full-Frame snímačom:
Sony Alpha A7R Mk.II patrí do rodiny fotoaparátov Sony Alpha A7, ktoré momentálne predstavujú najľahšie a najmenšie Full-Frame systémové fotoaparáty s výmennými objektívmi na svete. Jeho v až piatich osiach stabilizovaný 42.4MPix Exmor CMOS obrazový snímač veľkosti kinofilmového políčka (Full-Frame) ponúka nekompromisnú obrazovú kvalitu fotografií.Brilantná obrazová kvalita:
Úplne nový 42,4MPix Exmor CMOS senzor veľkosti kinofilmového políčka (23,9 x 35,8mm), ktorým disponuje nový Sony Alpha A7R Mk.II predstavuje špičkový snímač, ktorý vás uvedie do úplne nového štandardu obrazovej kvality v tejto triede fotoaparátov. Snímač zachytáva fotografie špičkovej kvality s mimoriadne jemnou gradáciou farebných odtieňov, mimoriadne nízkou úrovňou šumu a vo vysokom rozlíšení. Snímač pracuje v natívnom rozsahu citlivostí ISO 100 - 25600 a je ho možné softvérovo rozšíriť až na ISO 50-102400. Výbornému snímaču sekunduje rýchly a výkonný procesor spracovania obrazu BIONZ® X, ktorý zvláda spracovanie a ukladanie RAW+JPEG súborov v 14-bitovej farebnej hĺbke na kanál rýchlosťou až 5 obr./s.Procesor spracovania obrazu novej generácie BIONZ® X:
Sony BIONZ® X je overeným obrazovým procesorom a systémový fotoaparát Sony Alpha A7R Mk.II je jedným z prvých modelov, ktoré sú ním vybavené. BIONZ® X je mimoriadne výkonným obrazovým procesorom, ktorý v okamžiku zhodnotí expozičné podmienky, verne reprodukuje textúry, detaily, ostrosť, farby, jemnosť farebných prechodov a to všetko potom v 14-bitovej farebnej hĺbke, pri plnom rozlíšení uloží na pamäťovú kartu ako fotografie v RAW + JPEG súboroch rýchlosťou 5 obr./s. Vďaka LSI vstupom (veľkokapacitným vstupom), ktoré umožňujú rýchlejšie počiatočné spracovanie dát dosiahnete rýchlejšie ukladanie výsledných fotografií a videosekvencií a to s realistickejším obrazom, bohatšou gradáciou, prirodzenými detailmi a nižším šumom.

Bleskovo rýchle a presné zaostrovanie porovnateľné s DSLR:
Sony Alpha A7R Mk.II využíva úplne nový automatický zaostrovací systém založený na overenom zaostrovacom systéme fotoaparátu Sony Alpha A7 Mk.II a pracujúci na princípe fázovej detekcie kontrastu, kombinovanej s kontrastnou detekciou. Tento fázový systém detekcie kontrastu pracuje s až 399 zaostrovacími bodmi a poskytuje v porovnaní s predchádzajúcim modelom Sony Alpha A7R veľmi rýchle a presné zaostrenie. Tento hybridný systém automatického zaostrovania je podstatným vylepšením a pracuje s najnovšími zrýchlenými zaostrovacími algoritmami SOD (Spatial Object Detection – rámcová detekcia objektov) a kombinuje v sebe rýchlosť fázovej detekcie AF s vysokou presnosťou kontrastnej detekcie AF. Celý systém pracuje tak, že najprv začne objektív zaostrovať pomocou fázovej detekcie so 399-timi bodmi a ten rýchlo a efektívne priblíži objekt na ktorý sa ostrí do poľa zaostrenia. Potom nad zaostrením preberie kontrolu zaostrovací systém s kontrastnou detekciou so širokým pokrytím záberu, ktorý precízne za okamih dokončí zaostrenie. Zaostrovací systém je od začiatku navrhnutý pre prácu s Full-Frame snímačom a to mu zaručuje mimoriadnu rýchlosť a presnosť zaostrenia.

Zaostrený na oko:
Sony zdokonalilo zaostrovanie pridaním módu zaostrenia na oko, ktoré sa výborne hodí napríklad pri portrétoch s nízkou hĺbkou ostrosti. Zostrenie na oko sa dá veľmi jednoducho aktivovať pomocou užívateľsky nastaviteľného tlačidla (na ktoré si tuto funkciu naprogramujete) a po jeho aktivácii Vám v hľadáčiku zelený rámček potvrdí zaostrenie na oko u fotografovaného objektu. Detekcia očí je extrémne presná a je možné zaostrovať aj iba na jedno oko. Vďaka tomuto spôsobu sa Vám podaria veľmi pôsobivé portréty so správnym zaostrením na oko.

Kompatibilita bajonetu:
Fotoaparát Sony Alpha A7R Mk.II je plne kompatibilný s bajonetom Sony E, čo zahŕňa celú plejádu objektívov Sony, Sony G, Carl Zeiss®. Vďaka takto koncipovanému systému už nebudete mať problém s výberom toho správneho objektívu.

Redukcia bajonetu pre objektívy s bajonetom Sony A:
Okrem objektívov s bajonetom Sony E je možné vďaka redukciám Sony LA-EA3 a Sony LA-EA4 namontovať akýkoľvek objektív s bajonetom Sony A. Redukcia Sony LA-EA4 je vybavená vstavaným AF motorčekom, mechanizmom pohybu clony a technológiou polopriepustného zrkadla, ktorá umožňuje kontinuálne zaostrovať pomocou fázovej detekcie AF aj objektívom ktoré nemajú vstavaný zaostrovací motorček. Obidve redukcie sú vybavené v dolnej časti otvorom so závitom na statívovú skrutku.

Rýchle a intuitívne ovládanie:
Ergonómia ovládania tohto nového modelu je na vysokej profesionálnej úrovni, vďaka Quick Navi Pro, ktoré robí ovládanie prehľadné a rýchle. Na LCD monitore je možné jednoducho zobraziť všetky dôležité expozičné informácie a aj prehľadné menu. Vďaka tomu môžete rýchlo zmeniť nastavenia tak ako si to momentálna situácia vyžaduje.


Kvalitný vysoko kontrastný OLED hľadáčik:
Kontrastný farebný elektronický 0,5“ XGA OLED hľadáčik s vysokým rozlíšením 2,4MPix ponúka 100% pokrytie uhla záberu a zväčšenie až 0,78x pri ohnisku 50mm. Jedná sa o rovnaký elektronický hľadáčik aký používa vlajková loď firmy Sony v oblasti digitálnych zrkadloviek Sony A99. Hľadáčik verne zobrazuje obraz snímaný snímačom fotoaparátu s nebadateľným opozdením pri pohybujúcich sa objektoch. Hľadáčik vám v reálnom čase zobrazuje aj zmenu expozície prejavovanú stmavením či zosvetlením obrazu v hľadáčiku, ktorý má bohatú gradáciu, trojnásobný kontrast.

3“ výklopný Xtra Fine™ LCD monitor s rozlíšením 1 228 800Pix:
Fotoaparát je vybavený výklopným 3“ LCD monitorom s technológiou Xtra Fine™ a rozlíšením 1 228 800Pix. Monitor je osadený do výklopného rámu ktorý mu umožňuje vyklopiť sa približne o 84° nahor a o 45°nadol. Monitor umožňuje jednoducho prechádzať ponukami menu a zobrazuje aj živý náhľad fotografovanej scény vďaka technológii WhiteMagic™, ktorá výrazne zvyšuje viditeľnosť obrazovky za jasného denného svetla. LCD monitor je vďaka svojim vlastnostiam veľmi vhodný pri manuálnom zaostrovaní ako aj pri fotografovaní z nezvyčaných polôh (podhľad, nadhľad).4K a Full HD video:
Sony Alpha A7S Mk.II navrhnutá pre profesionálne natáčanie videa, čo sa okrem hardwarovej výbavy prejavuje aj profesionálnymi funkciami videa. Fotoaparát umožňuje záznam videa do formátu XAVC S vo vysokom rozlíšení 4K alebo Full HD s dátovým tokom až 100Mb/s, možnosť zaznamnenávať časový kód a k dispozícii je aj voliteľný zvukový vstup XLR. Môžete si tak natáčať vlastné vysoko kvalitné videozáznamy v rozlíšení 4K – 3840x2160px (30p/100Mb/s, 30p/60Mb/s, 24p/100Mb/s, 24p/60Mb/s) alebo Full HD – 1920x1080px (120p/100Mb/s, 120p/60Mb/s, 60p/50Mb/s, 30p/50Mb/s, 24p/50Mb/s) v nekomprimovanom formáte a sťahovať si ich do svojho PC pre ďalšie spracovanie cez rozhranie HDMI®. Pri natáčaní videa si môžete vybrať aj formát záznamu AVCHD™ Ver. 2.0/MP4/XAVC S v ktorom môžete natáčať v rozlíšení Full HD - 1920 x 1080 (60p/28Mb/s/PS, 60p/28Mb/s, 30p/16Mb/s, 24p/24Mb/s, 24p/17Mb/s, 60i/24Mb/s, 60i/17Mb/s) a HD – 1280x720px (30p/6Mb/s). Kompresiu AVCHD: MPEG-4 AVC/H.264, MP4, MPEG-4 AVC/H.264, alebo XAVC S: MPEG-4 AVC/H.264 pre super jemnú 60p, štandardnú 60i, alebo filmovú 24p frekvenciu, prípadne MP4 kodek pre menšie súbory, optimalizované pre web.

Jednoduchosť Wi-Fi prepojenia na tablety a smartfóny:
Sony Alpha A7R Mk.II disponuje vstavaným Wi-Fi/NFC modulom pre pohodlný a bezproblémový bezdrôtový prenos vašej tvorby na kompatibilné Wi-Fi zariadenia. Použité zariadenia Wi-Fi, alebo NFC (Nera Field Comunication) sú kompatibilné s Android ™ ako aj iOS tabletmi a telefónmi a ich prepojenie sa uskutočňuje automaticky bez nutnosti zložitého nastavovania. Vďaka tomuto prepojeniu je možné aj na diaľku ovládať spúšť skrz váš tablet alebo smartphone.


Obsah balenia:
Systémový fotoaparát Sony Alpha A7R Mk.II:
Fotoaparát: Sony Alpha A7R Mk.II – Telo
Akumulátor: Sony NP-FW50
Nabíjací adaptér: Sony AC-UUD11 AC Adapter + napájací kábel
Popruh: Sony STP-XH70
Gumová očnica: Sony FDA-EP
Krytka bajonetu: Sony ALC-B1EM
Krytka sánok blesku: Sony FA-SHC1M
USB kábel: Sony USB/Micro USB kábel
Dokumentácia: Návod, záručné listy

Špecifikácia Sony Alpha A7R Mk.II - Telo

Veľkosť snímača:Full Frame / FX
Počet megapixelov:42,4
Rýchlosť sekvenčného snímania:5
Max. rozlíšenie videa:4K 30 obr./s
Stabilizátor obrazu:stabilizácia snímačom
GPS modul:Možnosť cez mobilnú aplikáciu
Bajonet fotoaparátuSony FE
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Utesnený fotoaparát
Wi-FiVstavané Wi-Fi

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 849,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod