Naša predajňa funguje ako odberné miesto | Nakúpte online a vyzdvihnite | Využite dopravu ZADARMO pri nákupe od 100 €

Samyang 85mm T1.5 AS IF UMC II VDSLR, baj. Nikon FX

Samyang 85mm T1.5 AS IF UMC VDSLR je špeciálna verzia pôvodného vysoko svetelného portrétneho 85mm objektívu určená predovšetkým pre natáčanie videa k čomu má upravenú vonkajšiu konštrukciu tubusu a clony.
Výrobca:
Samyang
Obj. čislo:
840156
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
449,00 € 369,00 374,17 € 307,50 €
-+
Akcia -18%

Samyang 85mm T1.5 AS IF UMC II VDSLR, baj. Nikon FX

Samyang 85mm T1.5 AS IF UMC VDSLR je vysoko svetelný portrétny objektív optimalizovaný pre natáčanie videa, ktorý konštrukčne vychádza z objektívu Samyang 85mm f/1.4 AS IF UMC. Je určený pre použitie na Full Frame a APS-C digitálnych a klasických jednookých zrkadlovkách Nikon. Pri použití s FX zrkadlovkami Nikon umožňuje objektív odfotografovať scénu s 28,5° uhlom záberu, ktorý vám výborne poslúži na fotografie portrétov osôb, amerických portrétov a pod. Pri nasadení na DX zrkadlovky Nikon vám poskytne objektív uhol záberu 18,9° pri 127,5mm klasickej ohniskovej vzdialenosti po prepočte na kinofilm (1,5x crop faktor). Objektív má bajonetovú špeciálne tvarovanú (tzv. vykrajovanú) slnečnú clonu pre zabránenie vyniknutiu bočného svetla ktoré by mohlo zhoršiť výslednú obrazovú kvalitu.

Optická sústava oboch objektívov je úplne rovnaká, zmeny sa týkajú iba tubusu a clony. Tubus objektívu bol vybavený namiesto klasického zaostrovacieho a clonového prstenca, prstencami s ozubením pre follow-focusové ovládanie ostrenia a clony. Samotnú clonu objektívu je teraz možné nastavovať plynulo a tak dosahovať požadované filmárske efekty. Vďaka týmto zmenám objektív umožňuje pri využití profesionálnych follow-focusových zariadení zaostrovať ticho a plynule a rovnako plynule meniť hĺbku ostrosti. Stupnica zaostrenej vzdialenosti a použitej clony je na objektíve premiestnená na bok objektívu tak aby bola kameramanom vždy na očiach.

Samotná optická konštrukcia objektívu ako sa už vyššie spomína je bez zmeny. Pozostáva z 9-tich šošoviek zoradených do 7-mich skupín a je vybavená jednou asféricky tvarovanou šošovkou korigujúcou okrem chromatickej vady najmä skreslenie (deformáciu) obrazu. Optická sústava využíva najnovšiu generáciu antireflexných vrstiev UMC – Ultra Multi Coated, ktoré pomáhajú výrazne obmedzovať vznik nežiaducich farebných odleskov a tzv. duchov. Objektív využíva optickú sústavu s vnútorným ostrením (Inter Focus - IF), vďaka čomu sa zaostrovacia skupina šošoviek pohybuje sa iba vo vnútri tubusu objektívu. Veľkosť objektívu sa tak pri zaostrovaní nemení a neotáča sa ani predný optický člen.

Objektív Samyang 85mm T1.5 AS IF UMC VDSLR sa vyznačuje skutočne mimoriadnou obrazovou kvalitou, vysokou ostrosťou aj v rohoch obrazu, malou hĺbkou ostrosti s nádherným bookehom, výbornou kvalitou spracovania a robustnosťou, ktorú by ste čakali od profesionálneho objektívu a výborne poslúži nielen nadšencom filmu, ale aj fotografom. Objektív sa dodáva v balení spolu s vykrajovanou bajonetovou slnečnou clonou, prednou krytkou, zadnou krytkou a s mäkkým prepravným puzdrom.

Technické parametre objektívu Samyang 85mm T1.5 AS IF UMC VDSLR:
Bajonet: Nikon FX / Nikon DX
Ohnisková vzdialenosť: 85mm / 127,5mm
Maximálna clona: T1.5
Minimálna clona: T22
Zorný uhol: 28,5° / 18,9°
Konštrukcia objektívu: 9 členov / 7 skupín
Počet lamiel clony: 8
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 1m
Priemer filtrového závitu: 72mm
Rozmery: 78 x 72,3mm
Hmotnosť: 513g
Dodávané príslušenstvo: predná, zadná krytka a mäkké prepravné puzdro


Špecifikácia Samyang 85mm T1.5 AS IF UMC II VDSLR, baj. Nikon FX

Bajonet objektívu:Nikon FX
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/1.4

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 369,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod