Robot Star 25, použitý tovar

Miniatúrna kamera Robot Star 25 bol mechanický fotoaparát , vyvinutý spoločnosťou Robot Foto & Electronic 2 (teraz: Jenoptik) v Schwelm (Nemecko) v roku 1969. Počas studenej vojny bol fotoaparát používaný v špionáži. Stav B Použitý tovar.
Obj. čislo:
14894/10
Dostupnosť tovaru:
V predajni
200,00 € 200,00 €
Akcia

Robot Star 25, použitý tovar

Koncom päťdesiatych rokov spoločnosť, teraz nazývaná Robot-Berning vytvorila Vollautomat Star II. S rozmermi 38/40 mm a 75 mm. Pohon a uzávierka boli vylepšené. Robot Star 25 by mohol spraviťť 25 snímok a dvojitý motor Robot Star 50 by mohol spraviť až 50 snímok. Väčšina týchto fotoaparátov bola predtým predávaná na priemyselné použitie, kde bol fotoaparát upevnený na mieste.
Počas studenej vojny mali roboty veľkú účasť v oblasti špionážnych aktivít. Malá kamera mohla byť ukrytá v aktovke alebo kabelke, objektív sa dotýkal ozdobného otvoru a opakovane sa aktivoval uvoľnením kábla ukrytého v rukoväti. Spoločnosť si to dobre uvedomovala a na tento trh vyrobila množstvo doplnkov, ktoré robili fotoaparát ešte vhodnejšími na skryté fotografovanie.
Zatiaľ čo roboty boli schopné sekvenčnej fotografie, uzávierka, ktorá to umožnila mala určité obmedzenia pri fotografovaní a rýchlosti uzávierky. Ďalej, aby sa umožnila zameniteľnosť šošoviek, uzáver bol namontovaný za objektívom. Šošovky Xenar s priemerom 38 mm f / 2,8 boli extrémne ostré, dokonca aj podľa dnešných štandardov na zaostrenie zón. Pracovali dobre s objektívmi s krátkou ohniskovou vzdialenosťou. Spoľahlivý pohon motora bol rovnako rýchly, ak nie rýchlejší ako neskoršie elektrické pohony a nedochádzalo k vybitiu batérií.Stav B
Použitý tovar.Vysvetlenie známkovania stavu použitého tovaru
- Stav A - výborný stav, nenesie žiadne známky požívania, na tovar ešte prebieha záručná doba.
- Stav A/B - výborný stav, nenesie žiadne prípadne iba veľmi malé známky poživania.
- Stav B - dobrý stav, nesie známky požívania, prípadné odreniny a pod.
- Stav C - nesie veľké známky požívania, može sa jednať aj o ulomené časti krytov a pod., prístroj je ale naďalej funkčný.

Špecifikácia Robot Star 25, použitý tovar

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 200,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod