Náš e-shop funguje naďalej 24 hodín, 7 dní v týždni. Objednávky expedujeme každý pracovný deň a v týchto dňoch je k dispozícií rovnako technická podpora telefonicky aj emailom od 10:00 do 16:00. Viac info
DORUČENIE ZDARMA pri objednávke nad 20 €. Viac info

Ricoh GR II, Čierny

Ricoh GR je špičkový digitálny kompaktný fotoaparát s pevným 28mm širokouhlým objektívom a veľkým 16,2Mpix CMOS snímačom veľkosti APS-C určený pre pokročilých užívateľov žiadajúcich obrazovú kvalitu zrkadlovky.
Výrobca:
Ricoh
Obj. čislo:
175844
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
699,00 € 582,50 €
-+

Ricoh GR II, Čierny

Ricoh GR je špičkový digitálny kompaktný fotoaparát, ktorý je evolúciou predchádzajúcich modelov vyznačujúcich sa najmä na kompaktný fotoaparát neobvykle veľkými snímačmi. Fotoaparát je vybavený veľkým 16,2MPix CMOS snímačom formátu APS-C (23,7 x 15,7mm), ktorý je rovnako veľký ako CMOS snímače používané v APS-C digitálnych zrkadlovkách. Veľkému snímaču asistuje nový výkonný procesor spracovania obrazu GR ENGINE V. Fotoaparát dostal 28mm (po prepočte na 35mm kinofilm) pevný objektív s vysokou svetelnosťou f/2.8. Fotoaparát tak spája všetky výhody vyplývajúce z veľkého snímača a kombinuje ich s mimoriadne kvalitným pevným širokouhlým objektívom a s podstatne vylepšenou rýchlosťou zaostrovania. Výborná ergonómia fotoaparátu sa opiera o u Ricoh tradične veľký úchopový grip a premyslené ovládanie. Fotoaparát podporuje bezdrôtové zdieľanie fotografií a videí na internete pomocou Wi-Fi kariet technológie Eye-Fi.

Vlastnosti fotoaparátu Ricoh GR v skratke:
• Veľký 16,2MPix CMOS snímač s rozmermi 23,7 x 15,7mm typu APS-C so snímaním s rôznymi pomermi strán (4:3; 3:2; 1:1).
• Pri pomere strán 3:2 umožňuje fotoaparát vytvárať fotografie s rozlíšením 16,08 MPix* a umožňuje natáčať video v rozlíšením Full HD (1080/30p/25p/24p) s kvalitou na úrovni digitálnej zrkadlovky.
• Rýchle spracovanie obrazu a pohotové ovládanie vďaka vysoko výkonnému procesoru spracovania obrazu GR ENGINE V.
• Fotoaparát umožňuje nastaviť citlivosť ISO v rozsahu ISO100 – ISO25 600 čo umožňuje vytvárať kvalitné fotografie s výbornou obrazovou kvalitou aj pri fotografovaní v nedostatočných svetelných podmienkach.
• Fotoaparát umožňuje zaznamenávať fotografie do formátu RAW, tie sa potom dajú pohodlne spracovať podľa vašich potrieb v grafickom editore.
• Kvalitný širokouhlý objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 18,3mm (po prepočte na kinofilm je to 28mm) a svetelnosťou f/2.8 vám dovolí celkom slušnú prácu s hĺbkou ostrosti.
• Veľmi rýchly a presný systém automatického zaostrovania AF založený na princípe vyhodnocovania kontrastu vás nesklame ani pri slabo osvetlených scénach.
• Zadnej strane dominuje veľký 3“ TFT LCD displej s jemným rozlíšením až 1 230 000Pix..
• Fotoaparát podporuje použitie Wi-Fi kariet štandardu Eye-Fi.
• K fotoaparátu Ricoh GR ponúka veľký výber voliteľného príslušenstva od externých hľadáčikov, cez širokouhlé predsádky, blesky, puzdra, popruhy až po rôzne káble a napäťové adaptéry.


Vlastnosti fotoaparátu Ricoh GR detailne:
Veľký 16,2 MPix CMOS snímač:
Ricoh GR je vybavený veľkým 16,2MPix CMOS snímačom (pomer strán 3:2) formátu APS-C. Snímač s rozmermi 23,7 x 15,7mm (4928 x 3264Pix) je rovnaká ako v prípade APS-C snímačov digitálnych zrkadloviek. Snímač umožňuje fotografovať pomere strán 3:2 (4928 x 3264Pix) pri rozlíšení 16,08MPix, 4:3 (4352 x 3264Pix) s rozlíšením 14,2MPix, 1:1 (3264 x 3264Pix) s rozlíšením 10,65MPix. Umožňuje tiež natáčať videá s rozlíšením Full HD (1920x1080/30p/25p/24p), HD (1280x720/60p/50p/30p/25p/24p) a VGA (640x480/30p/25p/24p). Vďaka svojej veľkej ploche umožňuje snímač fotoaparátu Ricoh GR vytvárať fotografie a videá v rovnakej obrazovej kvalite akou disponujú APS-C digitálne zrkadlovky.

Výkonný digitálny procesor GR ENGINE V:
Výbornému veľkému snímaču asistuje výkonný obrazový procesor GR ENGINE V, ktorý spracováva snímačom zachytené dáta do ohromujúcej obrazovej kvality, ktorá je plne zrovnateľná s úrovňou APS-C zrkadloviek. Okrem výslednej obrazovej kvality sa GR ENGINE V stará aj o správu energie, podporu zaostrenia a pohotové reakcie fotoaparátu.

28mm pevný širokouhlý objektív:
Fotoaparát Ricoh GR je vybavený svetelným a širokouhlým objektívom. Tento výborný objektív poskytuje pevné 28mm ohnisko pri clone f/2.8. Jeho optická sústava pozostáva zo 7-mich šošoviek zoradených do 5 skupín. Dve z týchto šošoviek sú špeciálne vybrúsené asférické šošovky. Okrem toho je objektív vybavený 9 lamelovou clonou s tvarovanými lamelami pre dosiahnutie čo najdokonalejšieho rozostrenia obrazu.

Veľký 7,5 cm (3,0-palcový) TFT LCD displej:
Ricoh GR disponuje kvalitným 3“ RGB TFT LCD s pomerom strán 3:2 a rozlíšením 1 230 000 bodov. Displej poskytuje jasné, farebne presné a podrobné zobrazenie fotografovanej scény a umožňuje pohodlné fotografovanie/natáčanie z rôznych uhlov vďaka čomu sa vám dostane väčšej slobody pri uplatňovaní vašej kreativity.

Profesionálna kontrola s plne manuálnym režimom a súbormi RAW:
Fotoaparát Ricoh GR ponúka profesionálnu ergonómiu ovládania s intuitívnymi ovládacími prvkami. Okrem automatických fotografických režimov ponúka aj poloautomatické a plne manuálny režim. Z poloautomatických máte výber režimy P – Program, AV – Priorita clony a Tv – Priorita času. Ak by vám nevyhovoval ani jeden z nich tak máte k dispozícii plne manuálny režim spolu s manuálnym zaostrovaním. Pre maximálnu možnú obrazovú kvalitu je možné fotografovať do nekomprimovaného formátu RAW. RAW súbory vám umožňujú maximalizovať kvalitu fotografie počas procesu spracovania v grafickom editore..

Automatické a manuálne zaostrovanie:
Automatické zaostrovanie fotoaparátu Ricoh GR je mimoriadne rýchle a spoľahlivé. Pracuje na princípe vyhodnocovania kontrastu a umožňuje pracovať v režimoch Contrast Detect, Multi-area, Selective single-point, Single, Continuous a Live View.

Bezdrôtové zdieľanie, diaľkové ovládanie a synchronizácia obrazu:
Fotoaparát Ricoh GR umožňuje zdieľanie multimediálneho obsahu (fotografie, videá) pomocou dokúpiteľnej Eye-Fi karte s ktorou je kompatibilný.

Videosekvencie v rozlíšení Full HD, HD a VGA:
Fotoaparát umožňuje natáčať prvotriedne stereofónne ozvučené videosekvencie v rozlíšení Full HD (1920x1080/30p/25p/24p), HD (1280x720/60p/50p/30p/25p/24p) a VGA (640x480/30p/25p/24p). Pre prehrávanie videí vo vysokej kvalite na HD TV je k dispozícii HDMI port.

Systém vysokorýchlostného fotografovania:
S fotoaparátom Ricoh GR môžete bez problémov zachytávať rýchlo plynúci dej v režime nepretržitého vysokorýchlostného fotografovania rýchlosťou 4obr./s., ktorú fotoaparát udrží až do zaplnenia pamäťovej karty.

Režim HDR a filter ND:
Ricoh GR umožňuje pracovať v režime vysokého dynamického rozsahu, kde na jedno stlačenie spúšte zachytí fotoaparát viac expozícií rovnakej scény a následne ich automaticky vo fotoaparáte spája do jediného záberu, čím umožňuje vytvorenie fotografií s vysokým dynamickým rozsahom. Podrobne zachytí detaily v kontrastných scénach a to ako v tieňoch, tak aj v svetlých častiach scény. Zabudovaný 3-krokový filter ND umožňuje používanie rýchlejších časov uzávierky alebo otvorenie clony pri ostrom svetle.

Rozsiahle možnosti voliteľného príslušenstva:
Fotoaparát je kompatibilný s celou škálou príslušenstva systému Ricoh vrátane bleskov Ricoh a filtrov pri použití adaptéra pre filtre na objektív.

Obsah balenia:
Fotoaparát: Ricoh GR
Akumulátor: Ricoh DB-65
Nabíjací adaptér: Ricoh AC-U1 + adaptér pre slovenskú elektrickú zásuvku
USB/napájací kábel: Ricoh USB/microUSB kábel
Remienok: Ricoh
Krytka sánok blesku: Ricoh
Software: Ricoh Silkypix Developer Studio 3.0 LE
Dokumentácia: Návod, záručné listy

Špecifikácia Ricoh GR II, Čierny

Veľkosť snímača:Snímače digitálnych kompaktov
Počet megapixelov:0
Rýchlosť sekvenčného snímania:0
Max. rozlíšenie videa:Full HD 30obr./s
Stabilizátor obrazu:nemá
GPS modul:Nemá GPS

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 699,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod