Objednávajte bezpečne on-line! Osobný odber e-shopu v prevádzke.

Panasonic Lumix G 14mm f/2.5 II ASPH, strieborný

Panasonic Lumix G 14mm f/2.5 ASPH. II je druhou generáciou vysoko svetelného širokouhlého a ultra kompaktného reportážneho objektívu typu Pancake. Bol vyvinutý špeciálne pre fotoaparáty štandardu Micro FourThird (M4/3).
Výrobca:
Panasonic
Obj. čislo:
H-H014AE-S
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
249,00 € 207,50 €
-+

Panasonic Lumix G 14mm f/2.5 II ASPH, strieborný

Objektív Panasonic Lumix G 14mm f/2.5 ASPH. II predstavuje výsledok snahy priniesť za pomoci najmodernejších technológií a vývoja čo najvyššiu obrazovú kvalitu užívateľom systému Micro FourThird (M4/3). Objektív je už druhou generáciou obľúbeného vysoko svetelného širokouhlého reportážneho Pancake objektívu rady Lumix G. Ohnisková vzdialenosť objektívu je 28mm (ekvivalent u 35mm fotoaparátu) a svetelnosť objektívu je f/2.5. Vďaka takto vysokej svetelnosti Vám umožní tento objektív veľmi ľahko „odpichnúť“ objekt záujmu od jeho pozadia a vytvárať tak úchvatné a čisté zábery. Tento univerzálny objektív skvele poslúži na fotografovanie krajinárskych, reportážnych záberov, alebo architektúry. Optická sústava pozostáva zo 6-tich šošoviek zoradených do 5-tich skupín. Je vybavená tromi špeciálne asféricky tvarovanými šošovkami, ktoré sa starajú o dokonalé prekreslenie detailov po celej ploche záberu od stredu až do rohov a minimalizovanie optických chýb objektívu. Objektív je vybavený presným zaostrovacím motorčekom, ktorý v spolupráci s automatickým zaostrovacím systémom na základe detekcie kontrastu umožňuje presne a rýchlo zaostrovať. Môžete použiť aj funkciu pokročilého automatického zaostrovania podľa kontrastu, ktorá zahŕňa funkciu rozpoznávania tvárí a ponúka viac radosti a pohodlia pri fotografovaní. Predný člen objektívu sa pri zaostrovaní neotáča, čo uľahčuje použitie prechodových a polarizačných filtrov. Najkratšia vzdialenosť zaostrenia objektívu je 18cm a umožňuje vyfotografovať atraktívne detailné fotografie menších objektov. Priemer filtrového závitu je 46mm. Sedem lamelová kruhová clona umožňuje vytvorenie okrúhleho otvoru clony, ktorý pri nastavení nižších clonových čísiel prispieva k atraktívnemu rozostreniu oblasti mimo roviny ostrenia - bokehu.

Konštrukcia tohto mimoriadne kompaktného objektívu Panasonic Lumix G 14 mm f/2.5 ASPH. II je vyrobená z ľahkých a pevných zliatin (tubus objektívu) a používa šošovky z prvotriedneho optického skla s viacnásobnými antireflexnými vrstvami, ktoré minimalizujú odlesky čím pomáhajú vylepšiť optický výkon objektívu. Objektív je tiež vybavený pevným a spoľahlivým kovovým bajonetom. Celková hmotnosť objektívu je iba 55g.

Súčasťou balenia je predná a zadná krytka objektívu.

Parametre pancake objektívu Panasonic Lumix G 14mm f/2.5 ASPH. II:
Uhol záberu : 75°
Optická sústava: 6 členov v 5 skupinách, 3x asféricky člen
Minimálna clona: f/2.5
Maximálny clona: f/22
Počet lamiel clony: 7 lamiel kruhovej clony
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 18 cm
Maximálne obrazové zväčšenie: 0.20x (35 mm kinofilm)
Priemer filtrového závitu: 46 mm
Bajonet: Kovový Micro FourThird
Rozmery (priemer x výška): 55,5x20,5mm
Hmotnosť: 55g

Špecifikácia Panasonic Lumix G 14mm f/2.5 II ASPH, strieborný

Bajonet objektívu:Micro 4/3
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/2.5

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 249,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod