Predajňa je otvorená.

Panasonic Lumix DMC-GX80 +12-32f/3,5-5 O.I.S. +35-100 ASPH,Strieborný kit

Recenziu na tento model nájdete na portále FOTOma.sk

Panasonic Lumix DMC-GX80 je všestranným kompaktným systémovým fotoaparátom pre fotografov ako aj pre kameramanov. 16MPix model so snímačom veľkosti 4/3 MFT spája v sebe najmodernejšie technológie s dokonalou ergonómiou ovládania.
Výrobca:
Panasonic
Obj. čislo:
DMC-GX80WEG-S
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 5 dní
849,00 € 699,00 707,50 € 582,50 €
-+

Panasonic Lumix DMC-GX80 +12-32f/3,5-5 O.I.S. +35-100 ASPH,Strieborný kit

Nový Panasonic Lumix DMC-GX80 je univerzálny systémový fotoaparát pre náročných fotografov a kameramanov, ktorých si podmaní špičkovými parametrami, dokonalou ergonómiou ovládania, výbroným elektronickým hľadáčikom, výklopným dotykovým 3“ displejom, novým 16,0 MPix Live MOS stabilizovaným snímačom, duálnou stabilizáciou obrazu Dual I.S. kombinujúcou prácu Body I.S. s Lens I.S., vstavaným Wi-Fi rozhraním a výkonným obrazovým procesorom Venus Engine VII Full HD. Pre priaznivcov videa ponúka možnosť zaznamenávať videosekvencie vo vysokom Ultra HD 4K (3840x2160/25p/24p) rozlíšením. Tých menej skúsených zase podporí v začiatkoch sofistikovaným automatickým režimom. Lumix DMC-GX80 zaujme najmä svojou špičkovou obrazovou kvalitou, ktorá sa prejaví aj pri nízkej hladine osvetlenia, širokou ponukou výmenných objektívov (možnosť vyberať aj z objektívov Olympus s bajonetom M. Zuiko Digital) a štíhlym kompaktným kovovým telom (ktorého váha nehrá rolu). Fotoaparát sa dodáva v kitovom balení s objektívom Panasonic Lumix G Vario 12-32mm f/3.5-5.6 ASPH. Mega O.I.S.Obrazová kvalita:
Srdcom nového fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-GX80 je Live MOS snímač formátu Micro 4/3 s rozlíšením 16 MPix bez optického Low-Pass filtra a výkonný obrazový procesor Venus Engine VII UHD. Spoločne ponúkajú špičkový výkon, vďaka ktorému kvalita fotografií ďaleko prekonáva doterajšie štandardy systémových fotoaparátov s výmennými objektívmi. Fotografie sú dokonale čisté a zbavené šumu, aj keď fotografujete v slabom svetle s vysokou citlivosťou. Citlivosť je možné nastaviť v mimoriadne širokom rozsahu natívnej citlivosti ISO 200-6400 (rozšíriteľné na ISO 100–25600), vďaka nej je možné bez statívu či blesku fotografovať v šere, či pri naozaj nízkej hladine osvetlenia. Pozornosť si rozhodne zaslúži aj vylepšený rýchly systém kontrastného automatického ostrenia Light Speed AF s mnohými režimami (jednobodové či viacbodové ostrenie, kontinuálne ostrenie, rozpoznávanie tváre apod.). Za zmienku rozhodne stojí aj rýchle sekvenčné fotografovanie – v plnom 16 MPix rozlíšení prístroj urobí až 40 obr./s. (RAW) s elektronickou uzávierkou, 10 obr./s. (RAW) s elektronickou uzávierkou pri pracujúcom AF, alebo 8 obr./s. (RAW) s mechanickou uzávierkou pri pracujúcom AF. Takto je možné pri plnej rýchlosti zachytiť až 13 RAW fotografií, alebo až 100 JPEG fotografií v rade za sebou. S fotoaparátom Panasonic Lumix DMC-GX80 je tak možné fotografovať aj najrýchlejšie športové akcie a nemusíte sa pritom báť, že by Vám unikol najdôležitejší okamih.

Pre fotografov aj filmárov:
Obrazová kvalita sa rozhodne neobmedzuje len na tradičné fotografie. Panasonic Lumix DMC-GX80 prichádza s ohromujúcim videom v rozlíšení UHD 4K (3840x2160Pix). Pri natáčaní do MP4 pre oblasť PAL môžete využiť rozlíšenie a frekvencie UHD (3840 x 2160): 4K/25p (100Mb/s), 4K/24p (100Mb/s), FHD (1920 x 1080): FHD/50p (28Mb/s), FHD/25p (20Mb/s), HD (1280 x 720): HD/25p (10Mb/s) a VGA (640 x 480) VGA/25p (4Mb/s). Môžete natáčať aj do AVCHD pre oblasť PAL pri rozlíšení a frekvenciách FHD (1920 x 1080): FHD/50p (28Mb/s), FHD/50i (17Mb/s), FHD/25p (24Mb/s), FHD/24p (24Mb/s). Video je perfektne ozvučené stereofónnym zvukom. Pri videozázname funkcia automatického ostrenia funguje rovnako spoľahlivo ako pri fotografovaní. Okrem 4K Video videozáznamu ma fotoaparát aj funkciu 4K Photo, ktorá umožňuje veľmi jednoducho extrahovať dokonalé fotografie v rozlíšení 8MPix (3840x2160Pix) priamo z 4K Videa.

Duálna stabilizácia obrazu:
Fotoaparát je vybavený snímačom usadenom do stabilizovaného rámu, ktorý je základom stabilizačného systému Body I.S., ktorý dokáže stabilizovať obraz v 5-tich osiach. Okrem toho sú objektívy Panasonic vybavené optickou stabilizáciou obrazu Lens I.S. O správne fungovanie oboch stabilizácii a ich kooperáciu sa stará systém duálnej stabilizácie obrazu Dual I.S.

Funkcie a ovládanie – vyberie si každý:
Do špičkovej kategórie patrí fotoaparát Panasonic Lumix DMC-GX80 aj vďaka vyčerpávajúcej funkčnej výbave. Skúsenejší fotografi ocenia celú škálu expozičných režimov (programová automatika, priorita clony a času, manuál), príležitostným užívateľom a začiatočníkom je zase určený obľúbený režim inteligentnej automatiky iA+. V ňom fotoaparát nastaví všetky hodnoty sám, ale dokáže tiež napríklad medzi ľuďmi v zábere rozoznať vašich blízkych či priateľov a zaostriť na nich. Skvelý dojem dotvára ovládanie, ktoré je z veľkej časti postavené na osvedčenej a obľúbenej dotykovej technológii. Výklopný TFT LCD displej s uhlopriečkou 7,5 cm (3“), pomerom strán 3:2 a rozlíšením 1040 000 bodov umožňuje dotykom nielen nastaviť všetky potrebné hodnoty a zaostriť, ale taktiež stlačiť spúšť. Tradične orientovaní užívatelia, ktorým ovládanie cez displej nevyhovuje, určite ocenia jasný elektronický LCD hľadáčik s rýchlym prekresľovaním a očným senzorom. Hľadáčik je vybavený kvalitným LCD displejom s mimoriadnym rozlíšením 2 764 800 Pix a vďaka senzoru priblíženia oka sa zapne automaticky hneď ako si priložíte fotoaparát k oku. Zobrazuje 100% pokrytie obrazového poľa a poskytuje 1,39x zväčšenie (0,7x – ekvivalent 35mm fotoaparátu). Vďaka úplne novému gripu sa zlepšilo uchopenie bez ohľadu na veľkosť ruky. Či fotografuje žena, alebo muž, mierne zaoblená konštrukcia zabezpečí prirodzený úchop aj v neobvyklých pózach, ako je fotenie zo žabej perspektívy či z nadhľadu.

Tichý režim:
Tento režim prepne mechanickú uzávierku na elektronickú a vypne všetky zvuky (pri automatickom zaostrovaní), zároveň zníži silu zábleskov pomocnej lampy AF a blesku. Je určený všade tam kde na nehodí aby bol fotografovaný dej rušený zvukmi alebo príliš ostrým svetlom.

Konektivita:
Fotoaparát je vybavený štandardnou výbavou konektorov. Okrem klasického USB 2.0 konektoru je vo výbave fotoaparátu aj Micro HDMI konektor, ktorý umožňuje v reálnom čase na externom monitore sledovať obraz súčasne s nahrávaním videa. Fotoaparát je kompatibilný s pamäťovými kartami SDHC/SDXC rýchlostnej triedy UHS 3 (U3). Perličkou konektivity fotoaparátu je vstavaný Wi-Fi modul (IEEE 802.11 b/g/n) s podporou technológie NFC. Pomocou aplikácie Panasonic Image App môžete vytvárať fotografie a videá na diaľku zo smartfónu alebo tabletu. Vstavaná Wi-Fi vám umožňuje po prepojení s zariadením vybaveným GPS (smartfón) vkladať geoznačky do obrázka. V prípade smartfónu či tabletu bez technológie NFC zobrazí fotoaparát na displeji príslušný QR kód a párovanie možno jednoducho dokončiť načítaním tohto kódu.

Panasonic Lumix G Vario 12-32mm f/3.5-5.6 ASPH. Mega O.I.S:
Panasonic Lumix G Vario 12-32mm f/3.5-5.6 ASPH. Mega O.I.S je úplne nový a mimoriadne kompaktný objektív pre fotoaparáty vybavené Micro 4/3 bajnetom. Jeho ohnisková vzdialenosť po prepočte na kinofilm zodpovedá rozsahu 24-67mm.

Panasonic Lumix G Vario 12-32mm f/3.5-5.6 ASPH. Mega O.I.S je kompaktný transfokátorový objektív určený pre použitie s fotoaparátmi vybavenými bajonetom Micro 4/3. Objektív bol vyvinutý ako základný objektív pre systémový fotoaparát Panasonic Lumix DMC-GM5, s ktorým má spoločný dizajn a kompaktnosť konštrukcie. Objektív po prepočte na kinofilm disponuje ohniskovým rozsahom 24-64mm. Je vybavený 7 lamelovou kruhovou clonou, filtrovým závitom s priemerom 37mm a optickým stabilizátorom obrazu Mega O.I.S. Jeho optická sústava podáva špičkový výkon a je zložená z 8-mych šošoviek zoradených do 7-mych skupín. Z toho 3 optické členy sú vybavené asférickým profilom špeciálne vypočítaným tak aby sa zamedzilo skresleniu obrazu ako aj vzniku chromatickej aberácie. Jedna z použitých šošoviek je zo špeciálneho nízko rozptylového ED skla, ktoré výrazne eliminuje chromatickú aberáciu. Všetky šošovky sú vybavené kvalitnými viacvrstvovými antireflexnými vrstvami, ktoré výrazne redukujú výskyt odrazov a odleskov pri fotografovaní v protisvetle. Optická sústava objektívu dokáže zaostrovať v rozsahu 0,2m – nekonečno a dokáže poskytnúť zväčšenie až 0,26x. Objektív je iba 70g ťažký a dodáva sa s prednou a zadnou krytkou.

Obsah balenia:
Systémový fotoaparát Panasonic Lumix DMC-GX80:
Fotoaparát: Panasonic Lumix DMC-GX80 – Telo
Akumulátor: Panasonic DMW-BLG10
Nabíjačka: Panasonic + Zástrčkový adaptér Panasonic
Popruh: Panasonic
Krytka bajonetu: Panasonic
Krytka sánok blesku: Panasonic
USB kábel: Panasonic USB/Micro USB kábel
Dokumentácia: Návod, záručný list

Objektív Panasonic Lumix G Vario 12-32mm f/3.5-5.6 ASPH Mega O.I.S.:
Objektív: Panasonic Lumix G Vario 12-32mm f/3.5-5.6 ASPH Mega O.I.S.
Predná krytka objektívu: Panasonic VYF3562
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Panasonic Lumix DMC-GX80 +12-32f/3,5-5 O.I.S. +35-100 ASPH,Strieborný kit

Veľkosť snímača:Micro 4/3
Počet megapixelov:16
Rýchlosť sekvenčného snímania:8
Max. rozlíšenie videa:4K 30 obr./s
Stabilizátor obrazu:kombinovaná v tele i objektíve
GPS modul:Možnosť cez mobilnú aplikáciu
Bajonet fotoaparátuMicro 4/3
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Štandardná odolnosť
BluetoothNemá Bluetooth
Wi-FiVstavané Wi-Fi

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 699,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod