Panasonic Lumix DMC-GF7+12-32mm f/3.5-5.6 ASPH. Mega O.I.S, strieborný


Recenziu na tento model nájdete na portále FOTOma.sk

Panasonic Lumix DMC-GF7 je malý systémový fotoaparát s 16MPix Live MOS snímačom formátu Micro 4/3 vybavený novým obrazovým procesorom Venus Engine, dotykovým LCD, Wi-Fi modulom s podporou technológie NFC a mnohým ďalším.
Výrobca:
Panasonic
Obj. čislo:
DMC-GF7KEG-S
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
409,00 € 339,00 € 340,83 € 282,50 €
-+
Akcia -17%

Panasonic Lumix DMC-GF7+12-32mm f/3.5-5.6 ASPH. Mega O.I.S, strieborný

Model Panasonic Lumix DMC-GF7 je novinkou, ktorá v modelovej rade nahrádza obľúbený model Panasonic Lumix DMC-GF6. Je to fotoaparát s bajonetom Micro 4/3, ktorý ocenia nielen začiatočníci aj skúsenejší užívatelia. Medzi jeho hlavné prednosti patrí jednoduché ovládanie cez dotykový displej, veľa nadštandardných funkcií či režim inteligentnej automatiky uľahčujúci fotografovanie v akejkoľvek situácii. Od svojho predchodcu sa Panasonic Lumix DMC-GF7 líši hlavne zaujímavejším a kompaktnejším dizajnom. Dotykový displej ponúka vyššie rozlíšenie a pohodlnejšie ovládanie.

Panasonic Lumix DMC-GF7 patrí k fotoaparátom, ktoré si obľúbite na prvý pohľad - človek sa až čuduje, že sa do takého malého a tenkého tela vojde napríklad vstavaný blesk. Aj tá najmenšia zrkadlovka v porovnaní s ním pôsobí ako veľká a ťažká. Malé rozmery však na rozdiel od iných modelov tejto kategórie neznamenajú horšie ergonomické prevedenie - v porovnaní s predchádzajúcim Panasonic Lumix DMC-GF6 má Panasonic Lumix DMC-GF7 zväčšený úchop pre pravú ruku. Elegantný dizajn podčiarkujú atraktívne farebné prevedenia - na výber je biela, čierna, hnedá a červená verzia.

Jeho prednosti samozrejme nekončia vydareným dizajnom. Srdcom fotoaparátu je prepracovaný snímač Live MOS formátu Micro 4/3 s rozlíšením 16MPix, ktorý doplňuje obrazový procesor Venus Engine najnovšej generácie. Vďaka nemu je možné fotografovať s citlivosťou až ISO 25600 bez obáv z nadmerného šumu, čo nie je zvykom ani u mnohých zrkadloviek. Ani v šere či pri nízkej hladine osvetlenia tak nebudete potrebovať statív ani blesk, čo sa hodí najmä pri fotení v interiéri, prípadne počas súmraku, alebo dokonca po zotmení.

Zrýchlené zapnutie a automatické ostrenie Light Speed AF modelu DMC-GF7 umožňuje ostro zachytiť aj rýchlo sa pohybujúce objekty. Režim AF Tracking umožňuje exponovať pohybujúce sa objekty nepretržite s dokonalým zaostrením. V kombinácii s funkciou Full-area Touch AF môžete zaostriť na akékoľvek miesto v zornom poli a prístroj porozumie rýchlemu intuitívnemu zaostrovaniu. Okrem toho Low Light AF dosahuje lepšiu účinnosť pri zhoršených podmienkach okolitého osvetlenia aj bez toho aby sa muselo rozsvietiť pomocné svetlo a zaostrí objekt rýchlejšie a presnejšie.

Funkcia Creative Control s 19 efektmi Vám pomôže premeniť bežné situácie vo zvláštne špeciálne zábery. Funkcia Creative Panorama Vám doplní špeciálne efekty k dynamickým vertikálnym alebo horizontálnym panorámam. Pomocou režimu self Shot môžete vytvárať svoje vlastné portréty, keď podržíte fotoaparát v natiahnutej ruke s monitorom vyklopeným o 180°vertikálne. Funkcia Creative Retouch umožňuje odstrániť nežiaduce objekty, alebo osoby vo fotografii jednoduchým dotykom prstu na displeji.

Vďaka Wi-Fi konektivite a technológii NFC môžete fotoaparát jediným dotykom veľmi ľahko spojiť s inteligentným telefónom alebo tabletom pre vzdialené zdieľanie fotografií a videí. Po vytvorení spojenia, môžete váš telefón, alebo tablet využívať ako všestranný diaľkový ovládač s monitorom. Pomocou funkcie Instant Transfer sa obrázky odošlú do inteligentného telefónu/tabletu hneď po ich exponovaní. Vďaka vytvoreniu bezdrôtového prístupového bodu – Wi-Fi môžete multimediálny obsah vytvorený pomocou Panasonic Lumix DMC-GF7 automaticky archivovať na priradenom digitálnom zariadení.

Veľký dotykový displej s uhlopriečkou 7,6 cm (3“) a veľmi vysokým rozlíšením 1 040 000 bodov slúži nielen na tvorbu kompozície a prezeranie fotografií, ale tiež na ovládanie. Panasonic ešte vylepšil svoje osvedčené grafické užívateľské rozhranie, čoho výsledkom je veľmi vydarený systém, ktorý okrem bežného nastavenia fotografických parametrov umožňuje napríklad automaticky ostriť na vybraný bod, prípadne stláčať spúšť dotykom na displej. Po zaostrení fotoaparát sám sleduje vybraný objekt a preostruje naň aj pri pohybe. To výrazne urýchľuje fotografovanie predovšetkým akčných scén. Tým sa Panasonic Lumix DMC-GF7 zásadne líši od bežných kompaktov, ktoré nie sú pre tento typ fotografovania vzhľadom na pomalšie ostrenie príliš vhodné.

Samozrejme, nechýba ani režim inteligentnej automatiky iA +, bez ktorého si Lumix už ani nevieme predstaviť. Fotoaparát po automatickej analýze scény nielenže sám nastaví všetky základné expozičné parametre, ale navrhne aj potrebné použitie špeciálnych filtrov, ktoré sa pre daný motív hodia. V režime sekvenčného fotografovania urobí Lumix 7 fotografie za sekundu v plnom rozlíšení. Okrem fotografovania si Panasonic Lumix DMC-GF7 veľmi dobre rozumie aj s natáčaním videozáznamov vo vysokom rozlíšení 1920 x 1080 bodov. Užívateľ môže voliť medzi formátmi AVCHD a MP4, pri natáčaní sa Vám veľmi hodí možnosť automatického preostrenia ľahkým dotykom displeja. Fotoaparát zaznamenáva video s tzv. full-time AF (trvalým automatickým ostrením) a so stereozvukom špičkovej kvality vo formáte AVCHD. Vďaka samostatnému tlačidlu pre zahájenie záznamu videa môžete okamžite nahrávať, aj bez toho aby ste museli niečo meniť v menu fotoaparátu. Vo videu môžete využívať výhody fotografických režimov P/A/S/M čo vám umožní dosiahnuť pôsobivých video záznamov profesionálnej úrovňe. Funkcia Stop Motion Animation umožňuje vytvárať rozfázovaný pohyb.

Panasonic Lumix G Vario 12-32mm f/3.5-5.6 ASPH. Mega O.I.S:
Panasonic Lumix G Vario 12-32mm f/3.5-5.6 ASPH. Mega O.I.S je úplne nový a mimoriadne kompaktný objektív pre fotoaparáty vybavené Micro 4/3 bajnetom. Jeho ohnisková vzdialenosť po prepočte na kinofilm zodpovedá rozsahu 24-67mm.

Panasonic Lumix G Vario 12-32mm f/3.5-5.6 ASPH. Mega O.I.S je kompaktný transfokátorový objektív určený pre použitie s fotoaparátmi vybavenými bajonetom Micro 4/3. Objektív bol vyvinutý ako základný objektív pre systémový fotoaparát Panasonic Lumix DMC-GM5, s ktorým má spoločný dizajn a kompaktnosť konštrukcie. Objektív po prepočte na kinofilm disponuje ohniskovým rozsahom 24-64mm. Je vybavený 7 lamelovou kruhovou clonou, filtrovým závitom s priemerom 37mm a optickým stabilizátorom obrazu Mega O.I.S. Jeho optická sústava podáva špičkový výkon a je zložená z 8-mych šošoviek zoradených do 7-mych skupín. Z toho 3 optické členy sú vybavené asférickým profilom špeciálne vypočítaným tak aby sa zamedzilo skresleniu obrazu ako aj vzniku chromatickej aberácie. Jedna z použitých šošoviek je zo špeciálneho nízko rozptylového ED skla, ktoré výrazne eliminuje chromatickú aberáciu. Všetky šošovky sú vybavené kvalitnými viacvrstvovými antireflexnými vrstvami, ktoré výrazne redukujú výskyt odrazov a odleskov pri fotografovaní v protisvetle. Optická sústava objektívu dokáže zaostrovať v rozsahu 0,2m – nekonečno a dokáže poskytnúť zväčšenie až 0,26x. Objektív je iba 70g ťažký a dodáva sa s prednou a zadnou krytkou.

Obsah balenia:
Systémový fotoaparát Panasonic Lumix DMC-GF7 - Telo:
Fotoaparát: Panasonic Lumix DMC-GF7 – Telo
Akumulátor: Panasonic DMW-BLH7
Nabíjačka: Panasonic DE-A98A+ Nabíjací kábel Panasonic K2CQ2YY00082
Popruh: Panasonic VFC5071
USB kábel: Panasonic K1HY08YY0031 USB/Micro USB kábel
Software: PHOTOfunSTUDIO 9.6 PE, SILKYPIX Developer Studio 4.3 SE, LoiLoScope
Dokumentácia: Návod, záručný list

Objektív Panasonic Lumix G Vario 12-32mm f/3.5-5.6 ASPH Mega O.I.S.:
Objektív: Panasonic Lumix G Vario 12-32mm f/3.5-5.6 ASPH Mega O.I.S.
Predná krytka objektívu: Panasonic VYF3562
Dokumentácia: Návod

Špecifikácia Panasonic Lumix DMC-GF7+12-32mm f/3.5-5.6 ASPH. Mega O.I.S, strieborný

Veľkosť snímača:Micro 4/3
Počet megapixelov:16
Rýchlosť sekvenčného snímania:5,8
Max. rozlíšenie videa:Full HD 60obr./s
Stabilizátor obrazu:optická stabilizácia v objektíve
GPS modul:Možnosť cez mobilnú aplikáciu
Bajonet fotoaparátuMicro 4/3
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Štandardná odolnosť

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 339,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod