Olympus E-M5 Mk.II Čierny + M.ZD ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ Čierny

Ak si tento fotoaparát Olympus OM-D E-M5 Mark II kúpite teraz, získate k nemu tieto hodnotné darčeky:
►Lowepro Travel + BP18L v hodnote 29,90€
►Lexar Professional 64GB 633X SDHC/SDXC 95MB/s v hodnote 19,90€
Akcia platí do vypredania zásob.


Olympus E-M5 OM-D čierny s objektívom 12-50mm vyniká exkluzívnym retro dizajnom s prepracovanou ergonómiu, inšpirovaným legendárnymi filmovými zrkadlovkami Olympus OM. Vďaka robustnej odolnej konštrukcii mu nevadí prach ani stekajúca voda.
Výrobca:
Olympus
Obj. čislo:
V207042BE000
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 5 dní
1 199,00 € 999,17 €
-+
Akcia

Olympus E-M5 Mk.II Čierny + M.ZD ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ Čierny

Olympus OM-D E-M5 Mk.II je momentálne jeden z najvybavenejších systémových fotoaparátov s Micro 4/3 snímačom na trhu. Fotoaparát je vybavený robustným horčíkovým telom výborne utesneným voči vode a prachu, ktoré tak odolá nielen pádom, prachu či vode ale aj mínusovým teplotám až do -10°C**. Fotografovať tak môžete aj za naozaj veľmi nepriaznivých poveternostných podmienok. Mimoriadna obrazová kvalita (jedna z najlepší akú fotoaparáty Olympus dosiahli) je založená na novom Live MOS snímači s rozlíšením 16MPix a výkonnom procesore spracovania obrazu TruePic VII najnovšej generácie s technológiu Fine Detail Technology II pre precízne vykreslenie detailov, kvalitné Full HD videá a automatické korekcie optických chýb objektívov. Snímač je uložený do pohyblivého stabilizovaného rámu, ktorý je súčasťou unikátneho päť-osého elektromagnetického stabilizátora obrazu. Tento stabilizátor dokáže ako v súčastnosti jediný stabilizačný systém rýchlo a primerane kompenzovať chvenie rúk a otrasy pri fotografovaní či natáčaní videosekvencií do hodnoty 5-tich expozičných stupňov (merané podľa CIPA)! Fotoaparát umožňuje vytvárať vďaka uloženiu snímača do pohyblivého stabilizovaného rámu vytvárať až 40MPix fotografie pomocou funkcie Multishot. Pri aktivovaní novej funkcie multishot fotoaparát automaticky odfotografuje 8 samostatných fotografií s postupným posunom snímača v rámci možností 5-osého stabilizovaného rámu a následne ich spojí do jedinej 40MPix fotografie. Výsledkom je fotografia s ohromujúciim vykreslením aj tých najjemnejších detailov. Celý proces trvá zhruba jednu sekundu a preto je potrebné používať statív, k čomu vás vyzve aj fotoaparát. Rovnako sa táto funkcia nehodí pre fotografovanie objektov pohybujúcich sa v zábere. Pre rýchle a pohotové zdieľanie fotografií je Olympus OM-D E-M5 Mk.II vybavený vstavaným Wi-Fi modulom, ktorý zvláda okrem samotného prenosu multimediálneho obsahu z pamäťovej karty na iné inteligentné zariadenie aj diaľkové ovládanie, prenos živého náhľadu, diaľkové nastavenie v režimoch P,A,S, M a Live Blub. Toto všetko je možné rovnako jednoducho aj pre chytré zariadenia vybavené operačnými systémami iOS a Android, vďaka utilitke, ktorú stiahnete na stránkach Olympusu. Čerešničkou na torte je inovatívny vstavaný elektronický hľadáčik s extra vysokým rozlíšením až 2 360 000 obrazových bodov a zväčšením 1,48x. V hľadáčiku aj na výklopnom displeji môžete sledovať vplyv aktuálnych nastavení fotoaparátu na výsledný obraz. Výklopný dotykový OLED displej má uhlopriečku 3“ a podrobné rozlíšenie 1037 000 obrazových bodov. To umožňuje rýchle ovládanie fotoaparátu, alebo bleskové zaostrenie a vyhotovenie fotografie jediným dotykom na obrazovku. Vďaka tejto technológii fotoaparát zaostrí na bod kde ste sa dotkli displeja, zmeria v ňom expozíciu a následne automaticky aj vyhotoví fotografiu. Pri zhotovovaní momentiek tak budete omnoho rýchlejší a úspešnejší.

Fotoaparát je v balení dodávaný spolu s objektívom Olympus M.ZD ED 12-50mm f/3.5-6.3 RZ MSC.


Základné vlastnosti systémového fotoaparátu Olympus OM-D E-M5 Mk.II:
• Kvalitné telo z horčíkovej zliatiny odolné voči prachu, stekajúcej vode a mrazu
• Ľahké a kompaktné telo pre pohodlné nosenie a fotografovanie
• Výborne navrhnutá ergonómia ovládania v štýlovom retrodizajne
• Jednouché menu pre foto i video, intuitívne ovládanie
• Nový 16 Mpx Live MOS senzor s rozšíreným dynamickým rozsahom a ISO
• Mimoriadne výkonný obrazový procesor Truepic VII s technológiou Fine Detail Technology II
• Rozsah natívnej citlivosti ISO je ISO 200 - ISO 12800, rozšíriť sa dá na ISO100 až ISO25600
• Rýchlosť mechanickej uzávierky je v rozsahu 1/8000 – 60s
• Rýchlosť elektronickej uzávierky je v rozsahu 1/16000 – 60s
• Najpokrokovejší stabilizátor obrazu, stabilizujúci chvenie v piatich osiach až do 5 EV (CIPA)
• Protiprachový systém Supersonic Wawe Filter
• Dokonalý elektronický hľadáčik bez opozdenia s rozlíšením 2 360 000 Pix a zväčšením 1,48x
• 3" výklopný OLED displej s rozlíšením 1 037 000 Pix a dotykovým ovládaním
• Extrémne rýchly 81 bodový AF s detekciou očí
• 324 TTL zónové meranie expozície (bodové, ESP, Integrálne s dôrazom na stred)
• Rýchle sekvenčné fotografovanie s frekvenciou až 10 obr./s. (H), 5 obr./s. (L)
• Vstavaný Wi-Fi modul umožňujúci zdieľanie a ovládanie fotoaparátu na diaľku
• 24 scénických režimov fotografovania
• 14 umeleckých filtrov - viacnásobná expozícia/HDR/Panorama/Miniatúra atď.
• Bezdrôtové ovládanie systémových bleskov vstavaným bleskom
• Natáčanie videosekvencií vo vysokom rozlíšení Full HD (1080/60p) so stereo zvukom
• Možnosť nastavenia hĺbky ostrosti a umelecké filtre pri natáčaní videa

Špičková obrazová kvalita:
Na mimoriadnej kvalite obrazu sa vo veľkej miere okrem kvalitných objektívov podieľa nový 16Mpx Live MOS senzor a obrazový procesor najnovšej generácie TruePic VII s technológiou Fine Detail Technology II. Vďaka tejto kombinácii fotoaparát dosahuje tie najlepšie výsledky pri fotografovaní za šera a má najlepší dynamický rozsah pri fotografovaní kontrastných scén spomedzi všetkých digitálnych fotoaparátov značky Olympus. Vďaka technológii Fine Detail Technology II sa v obraze zachovávajú dobre reprodukované jemné detaily a to vo videu aj pri fotografovaní. Táto technológia koriguje taktiež chromatickú aberáciu objektívov.

Päťosí stabilizátor snímača:
Fotoaparát je vybavený dokonalou päť osou stabilizáciou snímača, ktorá pracuje na elektromagnetickom princípe a významne redukuje riziko roztrasených záberov spôsobené chvením rúk či otrasmi. Stabilizátor koriguje okrem štandardných troch osí navyše aj obojstranné naklápanie fotoaparátu čím sa dosiahnu ostré fotografie za každých okolností. Stabilizačný systém fotoaparátu je prvým na svete, ktorý umožňuje podľa meraní CIPA stabilizovať fotoaparát tak účinne že vám dovolí udržať až o neuveriteľných 5 stupňov dlhšie expozičné časy v rovnakých svetelných podmienkach ako pri fotoaparáte nevybavenom stabilizačným systémom.Kvalitný elektronický hľadáčik a LCD displej:
Olympus OM-D E-M5 Mk.II je vybavený mimoriadne kvalitným elektronickým hľadáčikom s takmer nepozorovateľným opozdením, veľkorysou uhlopriečkou, zväčšením 1,48x a mimoriadne jemným rozlíšením až 2,36 MPix. Rovnaký hľadáčik používa aj vlajková loď Olympus OM-D E-M1 a umožňuje zobrazovať všetky dôležité expozičné informácie ako aj informácie o stave batérie a kapacite pamäťovej karty. K prepracovanej ergonómii patrí aj kvalitný výklopný dotykový OLED displej s uhlopriečkou 3“ a jemným rozlíšením 1,037 MPix. Vďaka nemu je možné rýchlo a ľahko zaostrovať jediným dotykom. Fotoaparát dokáže okamžite zaostriť v mieste dotyku a takmer súčasne vyhodnotiť expozíciu a exponovať fotografiu, vďaka čomu sa tento fotoaparát stáva vo vašich rukách majstrom momentiek.

Prepracovaná ergonómia a dizajn:
Ergonomicky tvarované telo fotoaparátu je výrazne menšie v porovnaní s bežnými digitálnymi zrkadlovkami a svojím krásnym retrodizajnom odkazuje na slávnu éru kompaktných jednookých kinofilmových zrkadloviek radu Olympus OM. Rozloženie všetkých ovládacích prvkov fotoaparátu a veľký 3“ výklopný dotykový displej Vám umožnia rýchlo a pohodlne fotografovať s fotoaparátom v akejkoľvek polohe bez nutnosti navštevovania menu prístroja. Fotoaparát je celokovový, vyhotovený z horčíkových zliatin vďaka, ktorým je mimoriadne odolný voči nárazom a pádom. Zvýšenú odolnosť fotoaparátu navyše podtrhuje nadštandardná úroveň utesnenia voči vode a prachu a to až do takej miery že nie je problémom ani tečúci prúd vody *. Olympus OM-D E-M5 Mk.II je mrazuvzdorný až do -10°C a v tomto parametre mu zatiaľ vo svojej kategórii konkuruje iba vlajová loď Olympus OM-D E-M1.

Konektivita a bezdrôtové ovládanie:
Fotoaparát je vybavený rôznymi možnosťami konektivity. Okrem dnes už štandardného vysokorýchlostného USB 2.0 rozhrania ponúka aj Micro HDMI konektor (Typ D) a vstavaný Wi-Fi modul 802.11b/g/n. Práve bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi ponúka široké možnosti využitia vďaka ovládacej aplikácii, ktorú si na stránkach Olymus môžete stiahnuť pre Android aj iOS. Okrem dnes už štandardného zdieľania multimediálneho obsahu medzi Wi-Fi spojením vybavenými inteligentnými zariadeniami umožňuje aplikácia fotoaparát aj ovládať na diaľku. Okrem prenosu živého náhľadu, diaľkového nastavovania režimov P, A, S, M je možná aj tzv funkcia Live Blub pre presné dlhé expozície. Fotoaparát je pre nahrávanie hlasového záznamu vybavený aj 3,5mm mini-jackom pre pripojenie externého mikrofónu a po pripojení batériového gripu Olympus HLD-8G (nie je súčasťou balenia) môžete pripojiť cez 3,5mm mini-jack na tomto gripe aj slúchatka pre odposluch pri natáčaní videosekvencií.

Fotografické režimy a umelecké filtre:
S Olympus OM-D E-M5 Mk.II môžu vďaka automatickým režimom, alebo 24 scénickým režimom vyhotoviť atraktívne zábery aj úplní začiatočníci. Pokročilí fotografi môžu využiť polomanuálne režimy, alebo plne manuálny režim. Pre rýchle dosiahnutie zaujímavých efektov môžete použiť až 14 umeleckých filtrov od štýlu Pop Art cez zrnitý čiernobiely film až po HDR. Okrem toho fotoaparát umožňuje vytvárať automaticky generované časozberné video a má aj funkciu „Focus Peaking“ ktorá pomáha pri manuálnom zaostrovaní grafickým vyznačením práve zaostrených hrán.

Rýchle sekvenčné fotografovanie:
Fotoaparát ponúka rýchle sekvenčné fotografovanie pre fotografov športu a akcie. S frekvenciou až 10obr./s môžete vyhotoviť 16 RAW záberov alebo toľko JPG záberov, koľko vám kapacita vašej karty dovolí. Uzávierka fotoaparátu je príjemne tichá, čo s absenciou zrkadla robí z tohto prístroja ideálny nenápadný a tichý reportážny či street fotoaparát.

Diaľkové odpaľovanie systémových bleskov pomocou vstavaného blesku:
Vstavaný blesk fotoaparátu umožňuje nielen efektívny záblesk so smerným číslom 12,9 (ISO 200) pre bežné fotografovanie s bleskom, ale aj diaľkové ovládanie systémových externých bleskov Olympus a to až cez 4 skupiny v 4 kanáloch. Synchronizácia X-Synchro ponúka čas 1/250s, záblesk je možné regulovať v rozsahu +/- 3EV po tretinových, polovičných a celých stupňoch. V manuálnom režime ponúka plný záblesk alebo 1, 1/4, 1/16 a 1/64 sily záblesku.
 


* Vodotesnosť je zaručená iba s utesnenými objektívmi, fotoaparát nie je určený na fotografovanie pod vodnou hladinou!

** Podľa testov spoločnosti Olympus.


Olympus M.ZD ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ MSC:

Olympus M.ZD ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ MSC je špičkový utesnený setový základný objektív s rýchlym, tichým zaostrovacím mechanizmom (MSC) a s elektronickým zoomom (EZ). Objektív ponúka praktický rozsah 24-100mm po prepočte na kinofilm.


Olympus M.ZD ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ MSC prvotriedny utesnený setový objektív pre systémové fotoaparáty Olympus. Objektív ponúka praktický rozsah ohniskových vzdialeností 12-50mm (24-100mm po prepočte na kinofilm), plynulý a predovšetkým tichý, elektromagnetický zoomovací mechanizmus (EZ), tichý a rýchly zaostrovací mechanizmus (MSC), špičkovú optiku a utesnenú odolnú konštrukciu. Vďaka elektronickému zoomu nemusíte narábať s nehorabaným ručným prstencom zoomu, vďaka čomu dokáže natáčať stabilné, nerozklepané video zábery prakticky každý. Vďaka niekoľkým rýchlostiam elektronického zoomu, super rýchlemu automatickému zaostrovaniu a praktickému rozsahu ohniskových vzdialeností je tento objektív predurčený stať sa univerzálnym základným objektívom pre fotografovanie aj natáčanie videa. Jeho optická konštrukcia je vhodná aj pre detailné makro zábery, alebo širokouhlé scenérie. Objektív má ako vôbec prvý objektív Olympus tlačidlo L-Fn (blokovanie ostrenia), ktoré dokáže zabrániť nechcenému zaostreniu na nevhodný objekt. V prípade, že sa medzi objektív a sledovaný objekt dostane nejaký nežiaduci element, napr. prechádzajúca osoba, stačí iba rýchlo stlačiť tlačidlo L-Fn a zaostrenie zostane uzamknuté do doby, kým objekt zo záberu nezmizne.

Objektív Olympus M.ZD ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ MSC poskytuje 4,16x zväčšenie a rozsah ohniskových vzdialeností je 24-100mm (ekvivalent u 35mm fotoaparátu) pri svetelnosti f/3.5-5.6. Tento univerzálny objektív vám umožňuje fotografovanie štandardných scén od krajinárskych záberov po portréty. Optická sústava pozostáva z 10-tich šošoviek zoradených do 9-tich skupín a obsahuje 2 asféricky tvarované šošovky, ktoré sa starajú o dokonalú kresbu bez skreslenia obrazu v krajoch. Okrem nich sú použité aj 1 DSA šošovka, 1 šošovka zo super HR skla a 1 šošovka zo špeciáneho nízko rozptylového ED skla. Najkratšia vzdialenosť na ktorú dokáže objektív zaostriť 20cm umožňuje vyfotografovať atraktívne detailné fotografie menších objektov pri maximálnom zväčšení 0,36x. Elektromagneticky ovládaná clona je zložená z 5 tvarovaných lamiel a stará sa o atraktívne prirodzené podanie rozostrených častí obrazu (bokeh). Predný člen objektívu sa pri zoomovaní a zaostrovaní neotáča, čo uľahčuje použitie prechodových a polarizačných filtrov pričom priemer filtrového závitu je 52mm. Telo objektívu je dokonale utesnené proti stekajúcej vode a prachu. Objektív je 83mm dlhý a má 57mm na priemer, pričom váži iba 211g.Obsah balenia:
Digitálna zrkadlovka Olympus OM-D E-M5 Mk.II:
Fotoaparát: Olympus OM-D E-M5 Mk.II – Telo
Akumulátor: Olympus BLN-1
Nabíjačka: Olympus BCN-1 + kábel
Popruh: Olympus
Gumová očnica: Olympus EP-15
Krytka bajonetu: Olympus BC-2
Krytka sánok externého blesku: Olympus SC-1
Krytka kontaktov pre pripojenie batériového gripu: Olympus HC-1
USB kábel: Olympus CB-USB6
Externý blesk: Olympus FL-LM3 + puzdro na blesk
Software: Olympus Viewer 3
Dokumentácia: Návod, záručný list

Objektív Olympus M.Zuiko Digital ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ:
Objektív: Olympus M. Zuiko Digital ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ
Predná krytka objektívu: Olympus LC-52C
Zadná krytka objektívu: Olympus LR-2
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Olympus E-M5 Mk.II Čierny + M.ZD ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ Čierny

Veľkosť snímača:Micro 4/3
Počet megapixelov:16,1
Rýchlosť sekvenčného snímania:10
Max. rozlíšenie videa:Full HD 60obr./s
Stabilizátor obrazu:stabilizácia snímačom
GPS modul:Možnosť cez mobilnú aplikáciu
Bajonet fotoaparátuMicro 4/3
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Utesnený set
Wi-FiVstavané Wi-Fi

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 199,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod