Objednávajte bezpečne on-line! Osobný odber e-shopu v prevádzke.

Nissin i40 - systémový blesk pre Nikon

Nissin i40 je výborne vybavený kompaktný systémový blesk so smerným číslom 40 (ISO100, 105mm), ktorý dokonale nasvieti fotografovanú scénu. Blesk je vybavený otočnou a výklopnou zoomovacou zábleskovou hlavicou rozptylkou a odrazkou.
Výrobca:
Nissin
Obj. čislo:
491378
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
199,00 € 165,83 €
-+

Nissin i40 - systémový blesk pre Nikon

Nissin i40 je praktický, mimoriadne kompaktný a výborne vybavený systémový blesk novej koncepcie určený pre digitálne jednooké zrkadlovky. Vyznačuje sa svojou všestrannosťou, kompaktnosťou, hmotnosťou iba 203g, TTL meraním, wireles TTL podporov, vysokorýchlostnou synchronizáciou s uzávierkou až do 1/8000s, smerným číslom 40, video svetlom, jednoduchým ovládaním, rýchlym a tichým dobíjaním a praktickou otočnou/výklopnou zoomovacou zábleskovou hlavicou s rozptylkou a odrazkou. Pre zabezpečenie dokonalej kompatibility je blesk vybavený systémom vlastnej kalibrácie TTL merania. Je možné ho používať rovnako pripojený na Hot-Shoe pätici fotoaparátov Nikon ako aj voľne umiestnený do priestoru a spúšťaný na diaľku v TTL režime ako podriadenú zábleskovú jednotku. Tento šikovný univerzálny blesk v spolupráci s ostatnými bleskami v skupine, rozšíri vaše možnosti v oblasti kreatívneho nasvietenia fotografovanej scény. Vyniká výborným smerným číslom 40 (pri ISO100, 105) a 27 (pri ISO 100, 35mm) a zoom hlavou pre pokrytie ohniskových vzdialeností v rozsahu od 24-105mm. Pri použití vstavanej rozptylky je možné fotografovať už od ohniskovej vzdialenosti 16mm. Blesk ponúka na výber pokrytie až 6tich rôznych prednastavených ohniskových vzdialeností (16mm, 24mm, 50mm, 80mm, 105mm).

Prednosti systémového blesku Nissin i40:
• Dokonalé nasvietenie portrétnych, interiérových aj exteriérových záberov
• Výkonný blesk a vysoká univerzálnosť konštrukcie
• Výklopná (o 90°) a otočná (360°) zoomovacia záblesková hlavica so vstavanou rozptylkou a odrazkou
• Možnosť plného pokrytia uhla záberu od 16mm po 105mm a viac
• Smerné číslo blesku je výborných 40 (pri ISO100, 105mm), alebo 27 (pri ISO100, 35mm)
• Možnosť nastaviť manuálne až 9 výkonov blesku – Plný výkon, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16, 1/32, 1/64, 1/128, 1256
• Doba trvania záblesku je 1/800 – 1/20 000s
• Farebná teplota záblesku zodpovedá 5600K čo je ako pri prirodzenom dennom svetle
• Bezdrôtové diaľkové ovládanie v režime Slave, pri umiestnení blesku mimo fotoaparát do priestoru
• Možnosť vytvárať kreatívne svetelné efekty
• Možnosť použitia so štandardnými digitálnymi zrkadlovkami Nikon
• Rýchle, diskrétne a plne automatické fotografovanie s bleskom
• Napájanie štvoricou bežne dostupných batérií typu AA (LR6)
• Počet zábleskov na jednu sadu batérií sa pohybuje od 220 do 1700 zábleskov v závislosti na nastavenom výkone
• Video svetlo s 9timi voliteľnými úrovňami jasu a s dobou svietenia až 3,5h pri plne nabitých batériách
• Rýchle a bezhlučné znovu nabitie blesku pre ďalší záblesk za iba 0,1-4s (Ni-MH akumulátory), alebo 0,2-4,5 (alkalické batérie)
• Kovová pätica blesku
• Asistenčný lúč automatického zaostrenia pomocou oranžovej LED diody do vzdialenosti 0,7-5m
• Možnosť aktualizácie firmware a kalibrácie blesku
• Automatické prejdenie do pohotovostného režimu po 5min. nečinnosti a vypnutia po 30min. nečinnosti
• Rozmery sú 67mm(Š) x 105mm(H) x 95mm(V) pri hmotnosti 240g
• Ako dodávané príslušenstvo je stojanček so statívovým závitom, softbox, karabinka (nie je určená pre horolezectvo) a mäkké puzdro
• V balení priložená mliečna predsádková rozptylka


Rychlé použitie blesku Nissin i40:
Blesk Nissin i40 veľmi jednoducho nasadíte na fotoaparát nasunutím do Hot-Shoe pätice fotoaparátu, zamierite na fotografovaný objekt a stlačíte spúšť. Jeho špičkové fotografické technológie podporujú automatické zaostrovanie a TTL riadenie záblesku, vďaka čomu poskytujú za všetkých okolností prvotriedne výsledky. Vďaka tomu sa vám podaria krásne zábery bezproblémovo úplne automaticky. Nissin i40 sa navyše vyznačuje jednoduchým a pohodlným manuálnym ovládaním pomocou dvoch otočných voličov.

Všestrannosť blesku:
Chromatická teplota svetla záblesku je rovnaká ako chromatická teplota prirodzeného slnečného svetla. Vďaka tomu ho môžete bez najmenších problémov používať pri fotografovaní v exteriéroch za denného svetla - napríklad pre odstránenie tieňov pod stromami, alebo pre vyjasnenie objektov fotografovaných v protisvetle. S pomocou blesku môžete taktiež dosiahnuť efektu odlesku svetla v očiach fotografovaných osôb, alebo zmraziť veľmi rýchly pohyb fotografovaných objektov. Blesk je možné používať tiež k ovplyvneniu celkového kontrastu osvetlenia fotografovanej scény. Navyše je blesk vybavený svetlom pre nasvecovanie pri natáčaní videa. Pri plne nabitých batériách môže toto svetlo osvetlovať natáčanú scénu po dobu až 3,5h.

Aktualizácia firmware:
Mnohé neoriginálne blesky majú problém s kompatibilitou zakaždým keď je na trh uvedený nový model fotoaparátu. Pre Nissin i40 to vôbec nie je problémom, k dispozici je totiž služba aktualizácie firmware. Vďaka nej si môžete aktualizovať firmware pomocov servisného konektora blesku. Služba aktualizácie firmware je v závislosti na regióne spoplatnená. Informácie týkajúce sa služby aktualizácie firmware vám poskytne miestny predajca.

Kľúčové vlastnosti blesku Nissin i40:
TTL riadenie záblesku:
Systémový blesk Nissin i40 je kompatibilný so systémami riadenia zábleskovej expozície Nikon i-TTL. Tieto nové digitálne systémy TTL riadenia zábleskovej expozície ovládajú silu záblesku s vyššou presnosťou a spoľahlivosťou ako predchádzajúca generácia.

Vlastná kalibrácia systému:
Systém TTL zábleskovej expozície využíva vlastnú továrenskú kalibráciu, ktorá poskytuje optimálne výsledky. Pokiaľ vám však tato základná kalibrácia blesku nebude vyhovovať, môžete ju skorigovať v rozmedzí ±3/4 EV, v krokoch po 1/4 EV. Zvolená nová kalibrácia sa uloží do pamäte blesku a zostává v platnosti i po vypnutí blesku. Tento jedinečný systém vlastnej kalibrácie zábleskovej expozície nazývaný „MY TTL" je exkluzívnym vybavením bleskov Nissin. Štandardná korekcia TTL zábleskovej expozície využíva ako počiatočnú hodnotu práve túto novo zvolenú kalibráciu.

Korekcia TTL zábleskovej expozície:
Zábleskovú expozíciu blesku je možné upravovať pomocou korekcie zábleskovej expozície (korekcia výkonu záblesku) v rozsahu -2 až +2EV v krokoch po 1/2EV stupňa. Zatiaľ čo funkcia korekcie expozície na fotoaparáte ovplyvňuje celkovú expozíciu výslednej fotografie, tak korekcia zábleskovej expozície ovplyvňuje iba expozíciu hlavného fotografovaného objektu, s minimálnym vplyvom na expozíciu pozadia fotografie.

Rýchla a tichá prevádzka blesku Nissin i40:
Tiché nabíjanie:
Niektoré blesky vydávajú pri nabíjaní kondenzátora nepríjemný zvuk, ktorý môže byť v niektorých prostrediach veľmi rušivým prvkom. Blesk Nissin i40 je vďaka oscilačnému napájaciemu obvodu produkujúcemu pri nabíjaní kondenzátora frekvencie nepočuteľné ľudským sluchom mimoriadne diskrétnym nástrojom nasvietenia fotografovanej scény.

Dva bezdrôtové zábleskové systémy:
Blesk i40 je vybavený režimom práce v bezdrôtovom zábleskovom systéme TTL ako podriadená jednotka SLAVE. Dovoľuje tak využívať kreatívne možnosti zábleskovej fotografie s viac zábleskovými jednotkami z rôznych smerov. K dispozícii sú 3 režimy SLAVE:
SLAVE DIGITAL (SD): pre systémy s meracími predzábleskmi. MASTER blesk sa nastaví na TTL (E-TTL pre fotoaparáty Canon).
SLAVE FILM (SF): pre tradičné analogové zábleskové systémy s jedným zábleskom. Blesk MASTER sa nastaví do manuálneho režimu. Tento režim podporuje tiež štúdiové blesky. Režim je k dispozícii tiež pre postupné osvetľovanie zábleskom pri otvorenej závierke a pre štandardné blesky na trhu.

Režim Wireless TTL:
Blesk Nissin i40 ponúka možnosť bezdrôtového TTL režimu Remote.

Výklopná a otočná záblesková hlava blesku s motorickým zoomovaním:
Uhol pokrytia reflektoru blesku je automaticky prispôsobovaný aktuálne nastavenej ohniskovej vzdialenosti. Vysoko kvalitný krokový motor sleduje pohyb objektívu rovnako rýchlo ako originálne blesky výrobcu fotoaparátu. Reflektor blesku disponuje uhlami záberu, ktoré odpovedajú ohniskovým vzdialenostiam od 16 mm (pri použití vstavanej rozptylky) až po 105 mm u digitálnych jednookých zrkadloviek s obrazovými snímačmi formátu APS-C (*). Pri použití objektívov s dlhšími ohniskovými vzdialenosťami zostává reflektor blesku nastavený do polohy 105 mm. Hlavu blesku je možné vyklápať až o 90° do hora pre nasvecovanie fotografovanej scény nepriamym zábleskom – pomocou odrazu. Hlavu je tiež možné otáčať o 180°do strán. Reflektor blesku je vybavený malou výsuvnou odraznou kartou pre zosvetlenie tmavých miest na tvári – napr. pod očnými oblúkmi, pod nosom, pod bradou atď.
(*) Pri použití jednookých digitálnych zrkadloviek s obrazovými snímačmi vo formáte Full-Frame je potrebné uvedené ohniskové vzdialenosti vynásobiť faktorom 1,5.

Ďalšie vybavenie blesku Nissin i40:
Systém úspory energie:
Systémový blesk Nissin i40 využíva pre úsporu energie dva systémy. V prípade nečinnosti v dĺžke 5 minút sa blesk automaticky prepne do pohotovostného režimu a je možné ho znova aktivovať stlačením tlačidla spúšte fotoaparátu do polovice, alebo stlačením ľubovoľného tlačidla na blesku. V prípade nečinnosti viac ako 30 minút sa blesk automaticky vypne. Pri nastavení blesku do podriadeného bezdrôtového režimu (SLAVE) pohotovostný režim nepracuje a blesk sa automaticky vypína po dobe nečinnosti v dĺžke 60 minút.

Nastaviteľný výkon záblesku:
Pri použití blesku v manuálnom režime je k dispozícii deväť voliteľných výkonov záblesku. Výkon záblesku je možné nastavovať od plného výkonu až do 1/256 plného výkonu, v krokoch po 1 EV.

Pomocné svetlo AF:
V tme alebo pri nízkej hladine okolitého osvetlenia automaticky emituje systémový blesk Nissin i40 oranžový svetelný raster, ktorý kontrastne osvetlí objekt a umožní fotoaparátu jednoduchšie a presnejšie automaticky zaostriť. Toto pomocné svetlo má dosah 0,7 – 5m.

Vodiace drážky pre upevnenie mliečnej rozptylky:
Systémový blesk Nissin i40 je vybavený vodiacimi drážkami pre upevnenie mliečnej difúznej predsádky. Upevniť ju je možné do vodiacich drážok v prednej časti zábleskovej hlavy blesku.. Difúzna rozptylka z mliečneho plastu je súčasťou balenia blesku.

Blokovanie zábleskovej expozície:
Nissin i40 podporuje blokovanie zábleskovej expozície FV lock (Nikon). Podrobné informácie o týchto systémoch nájdete v návode na obsluhu fotoaparátu.

Synchronizácia blesku na druhú lamelu uzávierky:
*Fotoaparáty Nikon umožňujú synchronizovať odpálenie záblesku na druhou lamelu uzávierky.
*Blesk Nissin i40 je s touto synchronizáciou kompatibilný.

Redukcia červených očí:
Redukcia červených očí je k dispozícii iba v kombinácii s fotoaparátmi Nikon. Aby sa zamedzilo sčervenaniu zreničiek pri hlavnom záblesku, odpáli blesk bezprostredne pred hlavným zábleskom a expozíciou fotografie tri krátke predzáblesky, ktoré spôsobia zúženie zreničiek fotografovaných osôb.

Špecifikácia Nissin i40 - systémový blesk pre Nikon

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 199,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod